Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


Karlovy Vary se chystají na deblový šampionát Tisk
Napsal Jiří Linhart  |  Středa, 17.06.2020

2020 mcr2kv 01(Karlovy Vary) Už jen necelé tři týdny scházejí do prvního z letošních republikových šampionátů v nohejbalu. 49. mistrovství ČR dvojic mužů se odehraje v sobotu 4. července na dvorcích areálu karlovarského extraligového klubu SK Liapor WITTE. Termín uzávěrky přihlášek je přitom už tento pátek 19. června!

Karlovarští se na blížící se šampionát chystají s plnou odpovědností zkušených pořadatelů mistrovských turnajů. „Centrální kurt, na kterém se odehrají závěrečné boje o medaile, prošel letos na jaře generálkou a je ve vynikajícím stavu, ošetřené a dokonale připravené jsou i další dva dvorce. Samozřejmě už máme také kompletně připravené zázemí pro hráče i jejich doprovod, tedy šatny, toalety, sprchy a další, a pro všechny účastníky akce i diváky je přímo v areálu nachystané občerstvení včetně teplé i studené kuchyně. Celou akci pak vyhodnotíme hned, jak budou rozdány medaile, při společném posezení,“ vypočítává místopředseda SK Liapor WITTE FRANTIŠEK VESELÝ.

Největší odměnou pro účastníky mistrovství jsou samozřejmě tituly a medaile, pořadatelé však pro ty nejlepší mají i lákavé „prize money“. „Celková hodnota odměn, které do turnaje vkládá náš klub se svými partnery a sponzory, dělá čtyřicet tisíc korun. Třicet tisíc z toho bude medailistům vyplaceno v hotovosti. Deset tisíc je pak hodnota věcných cen, věnovaných zajímavými firmami z regionu, z nichž asi nejznámější je Becherovka,“ slibuje Veselý.

Tři dny před uzávěrkou je na seznamu přihlášených jen šest dvojic, pořadatelé nicméně věří, že účast bude tradičně vysoká. „Očekáváme a těšíme se na účast všech špičkových hráčů ze všech ligových klubů bez ohledu na to, ke které variantě dlouhodobých soutěží se kdo z nich přiklonil. Může to být dokonce zajímavé, tipovat, zda šampion bude z družstva hrajícího aktuálně Ligový pohár, nebo z družstva hrajícího Český pohár nohejbalu,“ věří František Veselý.

O deblové tituly se v Karlových Varech hrálo v roce 2017, tehdy si zlaté medaile odvezla vsetínská formace Plachý, Chalupa a Stupák. Zatím poslední dvojkový šampionát se pak konal o rok později v Českém Brodě. Tam byla nejúspěšnější sestava Modřic ve složení Kop, Rosenberk, Pospíšil.

PLAKÁT MČR