Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


D1: Mladé pušky ze Vsetína vystřílely bod Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pondělí, 15.06.2020

2020 divize1 02 01(Karlovy Vary, Modřice) Divize 1 Ligového poháru se rozjela naostro. Ve druhém kole na sebe narazily těžké váhy. Duel mezi Karlovými Vary a výrazně omlazeným vsetínským celkem nepostrádal vysokou kvalitu ani dramatičnost. Po čtyřhodinové řeži se oba týmy rozešly na západě Čech smírně. Do Modřic zase přijel letošní extraligový nováček z Holic v čele exmodřickými kanonýry Kopem a Mrákavou. Přestože Východočeši dlouho drželi na hřišti favorita krok, nakonec se museli smířit s porážkou.

Divize 1: 2. kolo

SK Liapor WITTE Karlovy VaryNK AUSTIN Vsetín  5:5

Je to Vsetín? Není to Vsetín? Karlovarští diváci hledali před začátkem utkání v táboře hostů známé tváře – Brutovského, Plachého či Garguláka s Vichtorou. Marně. Na hřišti se vedle vsetínských lídrů Chalupy a Stupáka rozkopávali v netradičních červených dresech tradičního rivala prakticky samí mladíčci. „Přijeli jsme už s čerstvou posilou Ftačníkem a mladými puškami, které loni vyhrály dorosteneckou ligu,“ hlásil nový lodivod valašského týmu LUMÍR GEBEL, jenž na lavičce nahradil Patrika Peruna. O tom, že i tak na západ Čech přivezl vysokou kvalitu, se měli všichni přítomní přesvědčit při více než čtyřhodinovém maratónu. Začátek utkání přitom tak dlouhou bitvu nesignalizoval. Hosté se totiž trápili v koncovkách. Vanke s Danem Putíkem vyhráli nad Kurkou s Ftačníkem nejtěsnějším rozdílem, když posledně jmenovaný zkazil v rozhodující chvíli servis. Kokštein s Jakubem Medkem pak skolili Chalupu a Majštiníka o dva balony v tiebreaku. Když pak ve dvou těsných sadách přemohla formace Jakuba Medka s Hronem a Danem Putíkem trio Kurka, Stupák, Ftačník, vypadalo to, že se půjde brzy zametat. Jenže pak se z pohledu Západočechů něco zvrtlo. První čáru přes rozpočet Karlovarským udělali Chalupa, Andris a Bílý, kteří v koncovce třetí sady přemohli Vankeho s Bíbrem a Jiřím Putíkem. Ve třetím deblu si v barvách karlovarského áčka odbyl premiéru střídající dorostenec Tolar, ovšem z výhry se radovalo duo Andris, Bílý. Jak jinak než nejtěsnějším poměrem. V singlu sice Stupák ztratil o míč druhý set, ale v prvním i ve třetím měl proti Hronovi navrch. Srovnáno. 3:3. Chalupova formace pak dokonce v první odvetě přetočila skóre na stranu Vsetína. Hrozící domácí blamáž odvrátili Vanke a spol., když přehráli trio dirigované slovenským internacionálem Stupákem. 4:4. Kdo s koho? Vanke a Dan Putík vs. Chalupa, Majštiník a Stupák. Sehraný lázeňský tandem tentokrát žádné komplikace nepřipustil a Liapor měl jistotu bodu. Ten druhý mu ale v úplném závěru sebrali Kurka a Ftačník, kteří dvakrát 10:9 udolali Jakuba Medka s Kokšteinem a alternujícím Hronem. Remíza.

SPORTBRO TV

Sestava domácích: Kokštein, Putík D., Putík J., Vanke, Bíbr, Medek J., Hron, Tolar. Sestava hostů: Chalupa, Stupák, Kurka, Ftačník, Andris, Bílý, Majštiník.

Vedoucí Karlových Varů TOMÁŠ BÍBR: „Po výborném začátku nám nevyšel střed utkání, kde jsme čtyřikrát prohráli ve třech setech. Výborně se ukázal při své premiéře Lukáš Tolar."

Trenér Vsetína LUMÍR GEBEL: „S ohledem na vývoj utkání a předvedenou hru jsem s bodem spokojený. Velmi jsme se trápili s příjmem podání a následnou nahrávkou, kde byli domácí jednoznačně lepší. My jsme zase dominovali v útočné fázi, takže konečná remíza je asi zasloužená. V karlovarském dresu exceloval Dan Putík, na naší straně odehrál vynikající utkání stoprocentní Dan Bílý.

2020 divize1 02 02MNK mobilprovás Modřice – T.J. Sokol Holice  6:3

Domácí premiéra ve zbrusu novém areálu. Navíc proti soupeři, v jehož dresu se představili dva borci, kteří v na jihu Moravy zanechali výraznou stopu. Co víc si mohli modřičtí příznivci přát? Na souboj s Holicemi se jich přišla podívat více než stovka. Do vedení šli úřadující vicemistři, když Pospíšil s Müllerem s přehledem zdolali Konečného s Mrákavou. Srovnání zařídil tandem Kop, Pohl, který o dva balony v tiebreaku přetlačil Hanuse s Rosenberkem a střídajícím Halvou. Dva prvně jmenovaní si však spravili chuť v následujícím trojkovém souboji, kde společně s Müllerem přehráli Mrákavu s Pohlem a Konečným. Houževnatí hosté se vzápětí znovu dotáhli. Souboj titánů mezi Pospíšilem a Kopem dospěl do poslední možné výměny zkrácené sady. Míč šel v klíčových okamžicích několikrát přes síť, až nakonec Kop trefil volné volné místo. 2:2. Teprve prostřední pasáž naklonila střetnutí na domácí stranu. „Tady jsme přišli o naději odvézt si z půdy favorita cennou remízu,“ souhlasil kapitán Východočechů PAVEL KOP. Příhoda s Veselým nejprve podlehli modřické dvojici Burian, Višváder. „Naši mladíci sice vzdorovali a bojovali, ale bohužel příliš mnoho chyb pramenících z nervozity rozhodlo o jejich porážce,“ poznamenal Kop. Další úder inkasovali Holičtí v klání jednotlivců. „V prvním setu udělal Hanus příliš hodně chyb a zkušený Mrákava toho dokázal využít. Ve druhé sadě byl ovšem lepší náš hráč a šlo se do tiebreaku. V něm se hrálo bod po bodu až do stavu 8:8 a nakonec náš současný singlista toho bývalého přetlačil,“ popsal zisk čtvrtého bodu modřický kouč PETR GULDA. První odvetná trojice a opět velká řež, tentokrát mezi Halvovou sestavou a Kopovou formací. Znovu devítky ve třetím dějství a znovu neomylný Kop, ani tentokrát si na něj Moravané nepřišli. 4:3. Pospíšilova trojice ovšem vzápětí protivníka deklasovala a v prvním odvetném deblu chtěli Modřičtí celé utkání zavřít. To se jim povedlo, byť trochu kuriózně. Pospíšil s Müllerem hladce ovládli úvodní set. Ve druhém ale proti Kopovi s Pohlem dlouho tahali za kratší konec. V těžké chvíli jim pomohly rozmary počasí. Soupeři měli navrch a vedli už 9:7. V té chvíli se zvedl vítr před začínající bouřkou. Rozhodčí nejdřív hru přerušili, ale následně v ní nechali pokračovat. Nám se pak povedl obrat, který ukončil celé utkání,“ uzavřel Gulda.

SPORTBRO TV

Sestava domácích: Pospíšil, Halva, Hanus, Topinka, Müller, Višváder, Holas, Rosenberk, Burian. Sestava hostů: Mrákava, Konečný, Pohl, Kop, Krátký, Veselý, Příhoda, Hoffman, Pešek.

Trenér Modřic PETR GULDA: Tušili jsme, že při umu dvou našich bývalých hráčů nás nečeká žádné lehké utkání, a to se potvrdilo. V některých zápasech jsme udělali pár chyb navíc, které musíme v dalších utkáních odstranit nebo minimalizovat.“

Kapitán Holic PAVEL KOP: Chtěl bych poděkovat celému týmu za dobrý přístup a bojovnost na půdě favorita. Zejména naši dorostenci hráli bez respektu a zaslouží si pochvalu.“

Tabulka ZDE