2020 divize3 01 01(Žďár nad Sázavou, Kroměříž) Dvěma duely zahájila soutěžní sezonu i pohárová Divize 3. Zatím jen na východě, západ se přidá o příštím víkendu. Do Žďáru nad Sázavou přijel oslabený Zbečník a musel na úvod strpět vysokou porážku. Hanácké derby v Kroměříži rozehráli domácí mizerně, dokázali se ale oklepat a Přerov potrápit. Koncovka ovšem patřila zkušenějším borcům hostujícího Spartaku.

Divize 3 - skupina B: 1. kolo

PKS okna Žďár nad Sázavou - TJ Sokol Zbečník 6:1

Výkony hostujícího týmu ovlivnila neúčast jejich klíčového hráče. „Chyběl nám především Řehák, což předem rozdalo karty a určilo ráz utkání. Silný domácí celek v jeho průběhu po většinu času jasně dominoval. Úvodní dvojice se nám nevydařily, v obou trojicích jsme už trochu soupeře pozlobili, ale k bodu nedošli,“ vylíčil tristní začátek utkání vedoucí Zbečníku LUKÁŠ VLACH. Faktem je, že Levý s Houserem uhráli na Pospíšila s Novotným a alternujícím Urubčíkem pouhých osm míčů a následně Kábrt s Kielerem na Nejedlého s Kysilkou a naskočivším Brychtou jen 12. Nedařilo se ani Kábrtově trojce, jež nestačila na Pospíšil s Urubčíkem, Novotným a R. Nyklem. Stejně dopadla i Vlachova sestava proti  Brychtovi, Kysilkovi, Šoupalovi a alternujícímu D. Nejedlému. 4:0. „V zápasu třetích dvojic hosté poprvé bodovali, když Bernard s Vlachem přemohli naše bratry Nykly ve dvou setech. V singlu se ale diváci mohli potěšit z vyrovnaného klání. Náš Pospíšil nakonec přetlačil Kábrta ve třetím setu,“ popisoval další průběh střetnutí trenér Žďáru nad Sázavou MILAN PIVNIČKA. V závěrečné trojce už hosté rezignovali a Vlachova sestava nekladla Pospíšilově ekipě větší odpor.

Sestava domácích: D. Nejedlý, Brychta, Musil, Kysilka, Šoupal, Pospíšil, Urubčík, Novotný, R. Nykl, M. Nykl. Sestava hostů: Vlach, Kábrt, Levý, Kieler, Bernard, Houser, Doležal.

Trenér Žďáru nad Sázavou MILAN PIVNIČKA: „Nastoupili jsme v kompletní sestavě, což nebývá tak časté. Hosté naopak přijeli oslabeni, takže jsme na kurtu mohli protočit všech deset hráčů. S výsledkem jsem velmi spokojen, s předvedenou hrou rovněž, i když v určitých pasážích utkání jsme se nevyvarovali nevynucených chyb.“

Vedoucí Zbečníku LUKÁŠ VLACH: Bohužel jsme na silného soupeře nestačili. Nelze spoléhat na jednoho hráče, musíme se s absencemi vyrovnat a pokusit se zlepšit náš herní projev. Jsem rád alespoň za to, že jsme neodjeli s kanárem. Gratuluji domácím k výhře a věřím, že v odvetě už budeme důstojnějším soupeřem.“

2020 divize3 01 02NK BAJDA Kroměříž - TJ Spartak MSEM Přerov 3:6

Domácí nezachytili začátek utkání, což se podepsalo na celkovém výsledku.Soupeř se dostal do rychlého vedení 3:0, když ani naše elitní dvojice Zemánek, Dvorský body nepřinesla,“ smutně konstatoval vedoucí Kroměříže LUKÁŠ BÁBEK. Nutno ale podotknout, že obě úvodní dvojky ztratila Bajda až v těsných koncovkách třetích setů. Živou vodou ovšem tým pokropili Rezek s Málkem a Miškovským, kteří skolili Miklíka se Zvoníčkem, Štěpánkem a naskočivším J. Pírkem. Domácí euforii ještě přiživili Sadil s K. Doleželem, když přehráli Zvoníčka a Štěpánka s alternujícím J. Pírkem. 2:3 a nápor Kroměříže vrcholil. Zkušený Zemánek potvrdil své singlové kvality a po výhře nad Doleželem srovnal. Jenže obrat nepřišel. V odvetách si vzal opět slovo favorit. „Klíčovým momentem utkání se ukázaly být odvetné trojice, ve kterých jsme zlepšili hru a šli do vedení 5:3,“ upozornil přerovský MARTIN ŠTĚPÁNEK. Miklík se Zvoníčkem a Štěpánkem nejprve přejeli Zemánkovu sestavu s Dvorským a Sadilem a poté Dreiseitl, Doležel a Zvoníček potvrdili své kvality proti Málkově formaci. Následujícím debl napsal tečku tečkou za zajímavým utkáním. Miklík s Dreiseitlem nedali Zemánkovi, Dvorskému a naskočivšímu Vilímkovi šanci a vítězství hostů zkušeně pohlídali.

Sestava domácích: Zemánek, Dvorský, K. Doležel ml., Sadil, Rezek, Málek, Kutý, Miškovský, Vilímek, K. Doležel st. Sestava hostů: Miklík, Zvoníček, Doležel, Bergmann, Štěpánek, J. Pírek, Dreiseitl.

Trenér Kroměříže KAREL DOLEŽEL st.: Můžu pochválit pouze mladé hráče a hru ve vložené dvojici. Příští týden musíme zlepšit souhru jednotlivých formací a zkusit bodovat na půdě prvoligových Modřic.“

Hráč Přerova MARTIN ŠTĚPÁNEK: Vítězně jsme zvládli první utkání sezony, navíc na hřišti soupeře. Na naší straně tedy spokojenost.