Nohec rozcestník

Nohec magazín

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
EL: Brod neuspěl, Žatec se zachránil Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Úterý, 29.10.2019

2019 elmb2 1(Český Brod, Žatec) Zatímco oči většiny nohejbalových fandů o víkendu směřovaly na superfinálový den v Praze, bez větší pozornosti se v nejvyšší mužské ligové soutěži odehrál ještě jeden souboj. Ten hororový, o bytí a nebytí. V barážovém klání se poražený finalista z 1. ligy Český Brod střetl s vítězem extraligového play-out ze Žatce. Právě ten zvládl jak první, tak třetí souboj a i na druhý letošní záchranářský pokus byl úspěšný.

Baráž - 2. a 3. utkání

TJ Slavoj Český Brod - SKN Žatec: 5:4 (stav série 1:1)

Žatec vstoupil do barážové sérii doma lépe a díky výhře 5:2 měl k dobru dva pokusy na udržení v extralize. V sérii byl favoritem a do Brodu mohl odjet i s marodem Jůzkem v dobré náladě. Pokud by alespoň jeden či dva sety za devítek dokázal v Brodě vyhrát, mohl slavit. Jenže nevyhrál. Jako první v nádherném letním počasí zabodovali domácí prostřednictvím T. Cibulky s Janíkem, kteří přehráli Kovaříka a Sýse. Za hosty srovnali bratři Vítové po těžké bitvě s Ešnerem a Vedralem. Obě trojky měly jasné vítěze. Ta první v podobě Ešnera, Janíka a J. Sýkory, kteří skolili P. Víta, Sýse a Kovaříka. Hosté kontrovali deklasováním trojice T. Cibulka, Padělek, Vedral a střídajících Zavackého s P. Sýkorou, měla to na svědomí formace Pinkr, O. Vít, Zlatohlávek. Nahoru šli hosté poprvé po zápase jednotlivců, ve kterém Janík nestačil na O. Víta. Domácí neklesali na mysli a obě odvety trojek zvládli. V první Ešnerova formace posledním možným míčem přetlačila O. Vítovu sestavu (zazdila tři mečboly) a poté T. Cibulka, Vedral a Zavacký sestřelili P. Vítovu trojici (se střídajícím Dráždilem). Domácí tušili, že jednu z obou odvetných dvojek by mohli vyhrát. Tři sety vzdorovali T. Cibulka a Janík bratři Vítům, ale nevyhráli. Povedlo se to ale Ešnerovi s Vedralem, kteří těsně udolali Sýse, Kovaříka a alternujícího Pinkra.

JAN SÝKORA (Český Brod, trenér): "Opět jsme změnili složení trojic a  povedlo se nám vyhrát hned tři, což byl základ úspěchu."

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Nedařilo se naší druhé trojici. Petr Vít se trápil na útoku a obě jsme tak lehce ztratili. Přesto za stavu 3:2 po singlu přišel zlomový zápas v první odvetě trojic, kde Ondra Vít s Pinkrem a Zlatohlávkem ztrácí při třech mečbolech zápas a z hypotetického stavu 2:4 je stav 3:3. To byl zlomový bod."

 

2019 elmb2 2SKN Žatec - TJ Slavoj Český Brod: 5:2 (konečný stav série 2:1)

Českobrodští možná nevěřili, že se ještě jednou do Žatce podívají, ale díky obětavému výkonu ve druhém utkání se tak stalo. Zatímco v minulé vzájemné sérii mezi oběma soupeři se domácí prostředí stalo noční můrou, v této sérii platil opak. Žatec se dokázal plně zkoncentrovat a osud rozhodujícího utkání sérii rozhodl už na začátku. První zápasový bod zajistili bratři Vítové po boji s Ešnerem a Vedralem. Když po nich Sýs a Kovařík zmákli T. Cibulku s Janíkem, začalo být domácím hej. Třetí bodík připojili ve trojici Pinkr, O. Vít a Zlatohlávek, poraženou byla formace T. Cibulky, Vedrala, P. Sýkory a naskočivšího Padělka. Když poté v další trojici domácí vyhráli 10:4 sedmý set v řadě, zdálo se být hotovo. Jenže P. Vít, Sýs a Kovařík ještě zápas s Ešnerem, Janíkem a J. Sýkorou prohráli. Domácí ale nic neřešili a O. Vít v singlu povolil J. Sýkorovi jen sedm míčů. Na domácím kontě byl čtvrtý bod a to jim do odvet dodalo klid. Ešnerova trojka však byla při chuti a po první prohrané sadě s P. Vítovým triem znovu otočila průběh zápasů ve svůj prospěch. Byl to také však poslední vzdor hostí. T. Cibulkova trojka ještě bojovala v prvním setu srdnatě, o míč ale byli lepší P. Vít a spol. Druhá sada už domácí sestava ovládla a domácí lavička se mohla radovat.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Povedlo se nám uzavřít sérii baráže před domácím publikem. Po včerejším nezdaru se nám dnes povedlo zvítězit a opět jsme udrželi extraligu. Velmi příjemná byla výhra naší dvojky Sýs a Kovařík, kteří hráli konečně to, co je vidíme hrát při tréninku. Jinak šlo vše podle plánu, jediný problém nám dělala Ešnerova formace s Janíkem a Sýkorou, ale s tím se počítalo. Rád bych tímto poděkoval všem hráčům za předvedenou hru i naším fanouškům za podporu v rámci celé sezóny a děkujeme i soupeřům za přátelskou atmosféru v rámci série play-out."

 JAN SÝKORA (Český Brod, trenér): "Vůbec se nám nepovedl vstup do utkání, když jsme v prvních třech dílčích zápasech nezískali ani set. Nutno podotknout, že naprosto zaslouženě. Mohutné skandování Dráždila před závěrečným pozdravem - „auf Wiedersehen“  - si pak podání ruky nepochybně nezasloužilo."