Nohec rozcestník

Nohec magazín

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
EL: První kolo baráže pro Žatec Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 21.10.2019

2019 elmb1(Žatec) Jak Žatec tak Český Brod mají bohaté zkušenosti s hrou na hraně dvou nejvyšších mužských soutěží. Ať už při učinkování v extralize či 1. lize. Někdy se při této činnosti střetávají i napřímo, naposledy v loňské sérii extraligového play-out. Tam poměrem 2:1 uchoval naděje na záchranu severočeský celek. A i letos má k udržení mezi elitou blíže - v prvním barážovovém klání doma Středočechy porazil.

Baráž - 1. utkání

SKN Žatec - TJ Slavoj Český Brod: 5:2 (stav série 1:0)

Do sérii se radostněji (pokud se to tak dá nazvat) vstupovalo extraligovému Žatci, který v první záchranářské sérii poslal dvojicí výher o soutěž níže pražský Start. Českobrodští naopak neuspěli v souboji o přímý postup s Holicemi. Severočeši to už dlouho mají postavené na deblu a singlu bratří Vítů, který ve spojení s dalšími spoluhráči ukuchtí nějakou tu trojku. Brodští tentokrát před omladinou dali důvěru především extraligou ošlehaným hráčům. Bylo také otázkou, jakou roli bude hrát domácí prostředí. Vždyť v loňském měření sil v play-out ani v jednom ze tří utkání domácí celek neuspěl. Zajímavostí také bylo, že proti sobě nastoupili smečařsko-blokařští veterání Pinkr (52) a Ešner (47).

Někdy se baráže hrají za počasí a na hřištích, které připomínají Velkou pardubickou. Tentokrát to ale bylo na slunečník. První debl bratři Vítové vyhráli, ale Ešner s Vedralem kladli urputný odpor. Hosté se dočkali záhy, když Kovařík, Sýs a střídající Pinkr padli s T. Cibulkou a Janíkem. I následující trojky nic nevyřešily. Pinkr, O. Vít a Jůzek přehráli Ešnera, Janíka, Sýkoru a alternujícího Čecha. Poté P. Vít, Kovařík, Sýs a naskočivší Dráždil po dvou zahozených mečbolech padli posledním možným balonem s T. Cibulkou, Vedralem a Sýkorou. Do singlu šel za domácí O. Vít, za hosty Vedral. Třísetový mač potěšil domácí, kteří tak byli výhře blíže. Nejen potěšil, ale i zdravě nabudil - ti poté dovedli k výhře obě trojkové dovety. V první O. Vítovo trio rozebralo T. Cibulkovu sestavu a poté P. Vítovo o něco náročněji udolalo Ešnerovu formaci.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Důležitý byl zejména  singl, kde Ondra Vít potvrdil svou kvalitu a nad Vedralem zvítězil. Od té doby už bylo utkání v naší režii."

JAN SÝKORA (Český Brod, trenér): "V nejdůležitější části sezóny nás úplně opustila jistota ve hře trojic. Z deseti posledních jsme vyhráli jen jednu. A tak je zřejmé, na čem musíme v posledním týdnu sezóny zapracovat."