Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


1L: Kop a spol. pálili ostrými Tisk
Napsal Ladislav Barák, Antonín Stehlík  |  Středa, 09.10.2019

2019 1L po 04 01(Český Brod, Přerov) S postupem mezi tuzemskou elitu to myslí vážně. Nohejbalisté Holic udělali další krok na cestě do nejvyšší soutěže. V úvodním střetnutí finálové série první ligy deklasovali Český Brod na jeho antuce a od cílové stanice je dělí jediné vítězství. Pod taktovkou svých lídrů Kopa a Mrákavy zvládali Východočeši lépe koncovky dílčích zápasů a odpor jejich soupeře v průběhu času slábl. Postup můžou pečetit už v sobotu na svém hřišti. Začala i prvoligová baráž. Přerov zdolal v prvním klání poraženého druholigového finalistu Vsetín B.

I. liga: Finále play-off

TJ SLAVOJ Český Brod – T.J. Sokol Holice  0:5 (série 0:1)

Přesně 108 minut trval úvodní finálový souboj v Českém Brodě. Domácí na něj nebudou rádi vzpomínat. Přestože nehráli nijak zle, tak odešli ze hřiště s kanárem. Na konečném výsledku se podepsala už koncovka úvodní dvojice. Cibulka s Janíkem svedli úporný boj s duem Červinka, Mrákava. Za devítek v tiebreaku měli Středočeši výhodu útoku, ale Janíkův úder za blok skončil pár centimetrů v zámezí. Smůla. Nešťastný závěr měl z pohledu domácích i druhý zápas. Tam zase vykopl v důležitém okamžiku svůj útok Ešner a Holičtí měli zásluhou Krátkého s Kopem už dvoubodový náskok. „Ve dvojicích se hrál poměrně kvalitní nohejbal. Obě rozhodl třetí set, do nějž jsme pokaždé vstoupili dobře a šli si pro důležité body. Mělo to bohužel jedno velké ALE... Kdyby v posledních balonech nahradily hráče Holic dvě popelnice, či Míra Fritz se svým psem, výsledek by byl stejný. Netrefili jsme totiž hřiště,“ neztrácel humor hrající kouč Českého Brodu JAN SÝKORA. „S tímto broukem v hlavě jsme následné trojice sehráli ještě celkem slušně, zde byl ale soupeř lepší,“ dodal. Cibulka s Janíkem a Petrem Sýkorou opět bojovali tři sady proti formaci Mrákava, Červinka, Příhoda. A zase neúspěšně. Domácí akcie letěly strmě dolů. Čtvrtý vítězný korálek na konto Východočechů pak navlékla Kopova sestava s Kučerou a Krátkým, když skolila Ešnera s Janem Sýkorou a Vedralem. „Kvůli mokrému míči sice Kopovy klepáky nepřeskakovaly plot za kurtem, jak je u něj obvyklé, ale on si s tím moc hlavu nelámal. Začal balonem bušit do plotu na straně,“ krčil rameny Sýkora. Českobrodští pak vypili kalich hořkosti až do dna. Vedral podlehl v singlu Mrákavovi dvakrát nejtěsnějším rozdílem. Celé utkání zakončil hostující hráč stylově - esem.

Sestava domácích: Cibulka, Ešner, Janík, Sýkora J., Sýkora P., Padělek, Čech, Zavacký, Vedral.  Sestava hostů: Mrákava, Krátký, Příhoda, Kop, Červinka, Kučera, Konečný, Hofmann, Voříšek, Kovář.

Trenér Českého Brodu JAN SÝKORA: „V těchto okamžicích říkají funkcionáři většinou něco ve smyslu, že se budou snažit vrátit sérii zpět na domácí hřiště. Já říkám jen to, že do Žatce se nám nechce...“

Kapitán Holic PAVEL KOP: „K prvnímu finálovému utkání jsme přijeli skoro v plné sestavě, chyběl akorát zraněný Pohl. Výsledek vypadá jednoznačně, ale průběh byl velmi vyrovnaný a zajímavý. Tři zápasy skončily těsným rozdílem, čili jsme měli i trochu štěstí. Chtěl bych pochválit celý tým za přístup a věřím, že příští sobotu ukončíme sezonu vítězstvím.“

Fotogalerie ZDE

 

Baráž o I. ligu

2019 1L po 04 02TJ Spartak MSEM Přerov – NK ClIMAX Vsetín B  5:3 (série 1:0)

Bez Majštiníka, který pomáhal extraligovému áčku udržet finálovou naději, i Andrise přijeli hosté do Přerova bojovat o prvoligovou účast v příštím roce. Dějištěm byla malá tenisová hala, kam zahnalo všechny účastníky utkání nepříznivé počasí. Že to bude vyrovnaná řež, naznačily už úvodní debly. Nejprve Nezval s Tomkem předčili Pavelku s Doležalem a nestárnoucím Kočičkou a byl z toho první bod pro Valachy. Také druhá dvojice byla dlouho na vážkách. Miklík s Dreiseitlem a naskočivším Volmanem zvládli proti Bílému s Mikulou lehce první set, aby ten druhý stejně snadno odevzdali. Třetí sada vrcholila na osmičkách, ale poslední slovo měli Hanáci. Také trojice skončily smírně. Nejprve Pavelkova ekipa s Doleželem a Šilhavým nedala šanci Bílému, Mikulovi a R. Stařičnému. Poté Nezval s Valou a Tomkem zahodili mečbol ve druhé sadě, aby proti Miklíkovi, Zvoníčkovi a Dreiseitlovi vše napravili v koncovce zkráceného dějství. Hostující mladíček Bílý už na singlovém poli získal řadu cenných skalpů, a tak se čekalo, jak se vypořádá s herním stylem domácího ranaře Pavelky. Ten však výkonem nenadchl a obě sady padly bezproblémově do klína vsetínskému dorostenci. Pavelka si ale spravil chuť v následné trojici, i když k vítězství nad Nezvalovou formací jeho sestava potřebovala tiebreak. Miklíkovu uskupení naopak stačily k triumfu nad Mikulou, Bílým, Halaštou a alternujícím J. Stařičným dva sety. Domácí rázem disponovali dvěma zápasovými mečboly. Následný debl nabídl vyvrcholení celého utkání. Pavelka s Doleželem a žolíkem Kočičkou padli v prvním setu s Bílým a Mikulou. Ve druhém ovšem zabrali, když soupeři nepomohlo ani střídání. Vítěze třetí sady určil až poslední možný balón. „Po dlouhé výměně za devítek šel zápas opět na naši stranu a bylo vymalováno,“ radoval se vedoucí přerovského celku JIŘÍ ZVONÍČEK. Vsetín má jednu jistotu, pokud chce o soutěž výš, musí o víkendu dvakrát zvítězit.

Sestava domácích: Pavelka, Doležel, Dreiseitl, Miklík, Šilhavý, Volman, Kočička, Zvoníček. Sestava hostů: Nezval, Mikula, Bílý, Střičný R., Stařičný J., Tomek, Halašta, Vala, Gebel.

Vedoucí Přerova JIŘÍ ZVONÍČEK: „Jsme spokojeni s předvedenou hrou, ale zároveň zůstáváme nohama na zemi a jsme si vědomi síly soupeře. Příští týden musíme předvést minimálně stejně bojovný výkon, abychom uspěli i na jeho půdě.

Vedoucí Vsetína TOMÁŠ SRNĚNSKÝ: „Domácím jsme vítězství darovali svojí nekoncentrovaností. Nedařilo se nám v obranné a místy ani v útočné fázi.“