Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


EL: Obsazení finále? Čako versus Modřice Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 07.10.2019

2019 elmsf2(Brno, Vsetín) Skvělá představení nabídla divákům obě odvetná semifinále extraligy mužů. I přes velký odpor svých protivníků se přece jen prosadila družstva, která do sérií vstoupila pravou nohou a jež se nyní mohou těšit na finálový mač. Jsou jimi letos dosud neporažené Čakovice a loňský vicemistr z Modřic. Bronz patří Karlovým Varům.

Play-off - semifinále:

MNK SILNICE GROUP Modřice - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary:  5:4 (konečný stav série 2:0)

Boj o každý balon, to se vlastně dalo čekat. Vary tak nějak nenápadně v základní části vyválčily přímý postup do semifinále a v prvním měření sil s Modřicemi neuspěly. V odvetě, hrané v brněnské hale, musely vyhrát. A téměř se jim to povedlo, vedly už 4:1! Jenže pak přišel kolaps. Prohrát osm setů v řadě, to není záležitost formy, ale jiných částí těla. Vezměmete to ale popořádku. Vyrovnaný první deblový souboj Pospíšila a Rosenberka s J. Medkem a Kokšteinem pro sebe rozhodli hosté. V dalším deblu je napodobili spoluhráči Vanke a D. Putík, kteří skolili Doubravu, Müllera a naskočivšího Hanuse. To domácí rozhodilo, ale komando Pospíšila, Müllera a Rosenberka nemělo se zlomením odporu J. Medka, Bíbra, Kokšteina a střídajícího Hrona potíže. Problémy ale domácím způsobila porážka trojice Doubravy, Hanuse, Topinky a střídajícího Gürtlera od Vankeho, D. Putíka, M. Medka a alternujícího J. Putíka. Klinickou smrt pak domácímu snažení přinesla porážka Hanuse od Hrona v zápase jednotlivců. Jenže domácí se z kómatu probrali neuvěřitelně a hosté už do konce utkání neuhráli ani set! V první odvetné trojici se Pospíšilovo trio (vč. střídajícího Spousty) trápilo s Vankeho formací jen v první sadě. V souboji poražených trojek reparát složila Doubravova trojice, jíž podlehla J. Medkova ekipa. Další úspěšný reparát přišel od Pospíšila s Rosenberkem, kterým podlehli Vanke. D. Putík a střídající J. Putík. Srovnáno! Resuscitovaní domácí ale ještě s návratem do života nekončili a výhrou z kategorie pohodových Doubrava a Müller poslali do kolen J. Medka, Kokšteina a alternujícího Bíbra. Hosté si na smutnou cestu ještě přibalili dvě žluté karty (Bíbr, J. Medek).

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Myslím si, že utkání se muselo líbit. Na obou stranách neskutečná bojovnost, zákroky na hranici zranění a velký obrat domácího týmu. Jsme strašně šťastní, že jsme dokázali silný tým Karlových Varů zdolat a probojovali jsme se do superfinále. Musím hráčům poděkovat za obrovskou bojovnost a vůli. Jak jsme špatně utkání začali, tak jsme jej od stavu 1:4 ve velkém stylu skončili. Velké poděkování patří fanouškům, kteří vytvořili krásnou atmosféru. A chtěl bych se hráčům Karlových Varů omluvit za vulgarity jednoho z nich. To rozhodně k takovému krásnému utkání nepatří."

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary, vedoucí): "Do utkání jsme nastoupili s jasným cílem vrátit sérii do Varů a hrát třetí rozhodující mač. Bohužel i přes slibný začátek jsme nedokázali dotáhnout duel do vítězného konce." 

NK CLIMAX Vsetín - TJ AVIA Čakovice:  4:5 (konečný stav série 0:2)

Úřadující mistr versus letos neporažený vítěz základní části. Rozhodně zajímavá zápletka. Pražané byli v prvním utkání série lepší a doma vyhráli. Do Vsetína odjeli s velkou touhou sérii uzavřít. Prostředky k tomu měli, opět se představili ve složení, které by početně stačilo na dva týmy. A jako první šli v hale Na Lapači nahoru, když Z. Kalous, Kučera a střídající T. Chadim ve třetí sadě udolali Chalupu a Plachého. Srovnání za domácí obstarali Brutovský a Stupák, na které J. Kalous, J. Chadim a a alternující Pachman neměli nárok. Dva třísetové souboje trojic vyzněly pro hosty. Posledním možným míčem padli Chalupa, Majštiník a Gargulák se Součkem, Pachmanem, Z. Kalousem a střídajícím Fíkem. Neuspěli ani Brutovský, Plachý, Vichtora a alternující Stupák, dílčí výhru si odnesla trojka Kučery, J. Chadima, J. Kalouse a naskočivšího O. Cibulky. Domácí museli bodovat a ujal se toho Stupák, který v singlu těsně porazil Z. Kalouse. A domácí srovnali, když se konečně dočkali trojkové výhry. Chalupovo trio o kuličku zkráceného setu přetlačilo Kučerovu formaci. Poslední trojka dne celkem jasně vyzněla pro hosty, když Brutovského sestava nenašla recept na dobře fungující Součkův trojlístek. Bod dělil hostující duo J. Kalous, J. Chadim a střídající Pachman od výhry, poslední možný míč ale potěšil Chalupu, Plachého a alternujícího Majštiníka. Rozhodující mač Brutovský, Stupák a nakočivší Kurka nezvládli, Kučera a Z. Kalous dílčí i celkovou výhru urvali a finále bylo doma.

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Bylo to kvalitní a vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovaly koncovky třetích setů. Za stavu 4:4 jsme poslední zápas vůbec nezvládli. V dresu hostů byl opět fantastický Zdeněk Kalous, který k jejich výhře přispěl čtyřmi body. Blahopřeji Čakovicím k postupu do finále a svým hráčům chci poděkovat za přístup a bojovnost. Taktéž děkuji výborným vsetínským divákům, kteří nás perfektně podporovali." 

DAN FÍK (Čakovice): "Na odvetné utkání jsme odjeli v dobré náladě. Byli jsme výborně připraveni a věřili si, že dokážeme i ve Vsetíně zvítězit. Utkání však bylo velmi vyrovnané a bojovalo se o každý míč. Výsledky jednotlivých zápasů tak rozhodovovaly maličkosti. Velkou bojovností jsme nakonec dotáhli utkání do vítězného konce a po roční odmlce tak znovu budeme bojovat o zlato."

 

Komentáře   

 
#1 Michal.Nemec 2019-10-08 10:23
Foto, zaznam, stram z Modric: http://nohejbal-caslav.cz/index.php/13-vysledkovy-servis/606-extraliga-sf-2-mnk-modrice-vs-sk-karlovy-vary
 
 
#2 Vlasta 2019-10-09 08:27
Bronz patří Karlovým Varům? Kdy se to hrálo, kde, proč není zmínka na stránkách nohejbal.org?
 
 
#3 Michal.Nemec 2019-10-09 11:58
Uz loni se o treti misto nehralo, letos taktez nikoliv.
Bronz ziska porazeny semifinalista, ktery byl lepe umisteny v zakladni casti.