Nohec rozcestník

Nohec magazín

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
2L: Příšovice se dočkaly Tisk
Napsal Antonín Stehlík  |  Úterý, 01.10.2019

2019 2L po 04 01(Vsetín, Příšovice) Nohejbalový pánbůh existuje. Přesvědčili se o tom hráči Příšovic. Před rokem ovládli druhou ligu, ovšem v cestě výš jim zabránila (nakonec neuskutečněná) reorganizace soutěží. Museli tedy celou strastiplnou plavbu druholigovými vodami absolvovat letos znovu. A opět úspěšně. O víkendu zdolali poslední, zato nejtěžší překážku v podobě finálového soka ze Vsetína. V sobotu nejprve na Valašsku podlehli, aby v nedělní epické bitvě na domácím kurtu vyválčili v závěrečném zápase kýžený triumf. Tentokrát už bez trpké příchuti. Příšovice jsou prvoligové, Vsetín B čeká čeká baráž proti nedalekému Přerovu.

II. liga: Finále play-off

NK CLIMAX Vsetín B - TJ Sokol Příšovice 5:2 (série 1:1)

Domácí začali skvěle. Ne, že by jim ale oba úvodní debly spadly do klína, ale oba dokázali vydřít ve zkrácených sadách. Nejprve Andris s Bílým přetlačili Šimáněho se Srbou a naskočivším Šenkýřem a poté ve stejně úporné bitvě Mikula s Tomkem eliminovali Zelbu s Pospíšilem a střídajícím Jeníkem. „Dorazili jsme bez Bartoše, který musel plnit pracovní povinnosti. Museli jsme tedy změnit sestavy, když ve druhé dvojici byl náhradou Pospíšil a ve trojici Jeník. Poprvé v příšovickém dresu jsme s Davidem Šimáněm prohráli dvojku a vzápětí ztratili i tu druhou. Bohužel nepovedený začátek nás ovlivnil ve zbytku utkání,“ postěžoval si kapitán hostů PATRIK SRBA. Nato sice Příšovičtí kontrovali v úvodních trojici, kde si Šimáně s Šenkýřem a Srbou poradili s Andrisem, Bílým a Gebelem. Ovšem hned vzápětí si opět vzali slovo Valaši. Vala s Tomkem a Nezvalem znovu naladili Climax na vítěznou vlnu, když si poradili s Jeníkem, Havránkem, Pospíšilem, Zelbou a alternujícím Havránkem. Také v singlu Severočechy opustilo štěstí. Po prohraném úvodním setu totiž mladíček Bílý otočil zápas proti Šimáněmu. 4:1. To už s hostujícím týmem nevypadalo dobře. Konec ještě odvrátila Jeníkova trojková formace, jež skolila Andrisovu ekipu. Následující střet neporažených sestav však znamenal definitivní vsetínský triumf. Šimáněho trojice totiž v tiebreaku nestačila na Nezvala a spol. a oba týmy se mohly začít chystat na nedělní mač o všechno v Příšovicích.

Sestava domácích: Gebel, Vala, Tomek, Andris, Bílý, Halašta, Mikula, Stařičný J., Stařičný R., Srněnský, Nezval. Sestava hostů: Srba, Šenkýř, Šimáně, Havránek, Jeník, Pospíšil, Zelba, Oborník, Šťastný.

Vedoucí Vsetína TOMÁŠ SRNĚNSKÝ: Soustředěným výkonem jsme si vybojovali další pokračování finálového souboje na soupeřově hřišti. Výsledek utkání vypadá jednoznačně, ale protivník nám nic nedal zadarmo. Jednotlivé zápasy byly vyrovnané.“

Kapitán Příšovic PATRIK SRBA: Od začátku jsme bohužel tahali za kratší konec a domácí tým si výsledek zkušeně pohlídal. Skvěle zahrál na jeho straně především Nezval.“

TJ Sokol Příšovice - NK CLIMAX Vsetín B 5:4 (konečný stav série 2:1)

Den stará řež byla zapomenuta. Začínalo se zase od nuly a tentokrát už bez šance něco napravit. A byla to bitva, jak se patří. Valaši přijeli jen s minimem hráčů, protože dorostenci odpoledne válčili ve Zbečníku o superfinále. Možná i proto jim na konci trochu došla šťáva. Skóre otevřeli Srba se Šimáněm, kteří oplatili Andrisovi s Bílým sobotní prohru. Kontr hostů obstarali Tomek s Majštiníkem, když přehráli Zelbu s Jeníkem a Pospíšilem. Elitní domácí formace Šimáně, Srba, Šenkýř přejela Majštiníka s Gebelem a Bílým a vypadalo to, že utkání nabere z pohledu Příšovic správný směr. Navíc, když Tomek s Andrisem a Valou utržili v úvodním dějství souboje s Jeníkovou sestavou debakl. Moravský trojlístek ale postupem času získal půdi pod nohama a vyrovnal. A Vsetín šel dokonce do vedení. Bílý totiž v klání jednotlivců opět přemohl Šimáněho, jenž navíc inkasoval žlutou kartu za zakopnutý balon. Climax byl dvě výhry od postupu. Blízko a přesto daleko. Domácím totiž v kritické chvíli zabraly obě trojky. Šimáněho sestava vybojovala v infarktové koncovce zkrácené sady důležitý mač s Andrisovou ekipou. O dva míče. A zahanbit se nenechali ani Jeník s Pospíšilem a Zelbou. Ti zvládli svůj part proti Gebelově trojlístku ve dvou sadách. Mečbol pro Severočechy. Kdo z domácích fandů ale čekal, že elitní tandem Srba, Šimáně pečetí domácí triumf, tak se spletl. Tomek s Majštiníkem byli v těžké chvíli famózní a odvrátili porážku. 4:4. Vyrovnáno. Nic pro slabé nervy. Mohlo se zdát, že psychická výhoda je na straně Valachů. Jenže všechno bylo jinak. Mladíci Andris a Bílý stěžejní duel celé dosavadní sezony neustáli. V roli hrdinů se tak po hladké dvousetové výhře ocitlo duo Zelba, Pospíšil. Oprávněně. Poslalo totiž Příšovice do vytoužené první ligy. „Stejně jako v sobotu nemohl nastoupit Bartoš, který nám opět velmi chyběl. Nicméně tentokrát jsme si se soupeřem, který přijel bez některých opor, dokázali poradit,“ konstatoval nadšený šťastný kapitán vítězů PATRIK SRBA.

Sestava domácích: Srba, Šenkýř, Šimáně, Jeník, Pospíšil, Košek, Zelba, Oborník, Šťastný. Sestava hostů: Gebel, Vala, Tomek, Andris, Majštiník, Bílý, Srněnský.

Kapitán Příšovic PATRIK SRBA: „Jsme strašně šťastní, že se nám podařilo obhájit prvenství z loňské sezóny, tentokrát okořeněné postupem do první ligy. Chtěli bychom poděkovat lidem, kteří nás přišli podpořit a pomohli nám dotáhnout důležitý duel do vítězného konce. Klukům ze Vsetína děkujeme za dramatickou sérii a přejeme jim hodně štěstí v baráži.“

Vedoucí Vsetína TOMÁŠ SRNĚNSKÝ: V posledním finálovém utkání jsme nedokázali navázat na sobotní výkon. V každém zápase jsme museli dotahovat náskok domácích a v tom posledním nám došly síly. Blahopřejeme Příšovickým k postupu do vyšší soutěže, byli o kousíček lepší než my.“

Konečné pořadí soutěže: 1. TJ Sokol Příšovice, 2. NK CLIMAX Vsetín B, 3. NK Janovice-Horažďovice, 4. NK Legendy.

Fotogalerie ZDE

Komentáře   

 
#1 Bačik 2019-10-02 08:10
Dobrý den,

Ještě jednou gratuluji Příšovicím k postupu do první ligy. Chtěl bych se zeptat, kdo vymyslel kočkopsa play off hraného ve dvou víkendech! Mám s tím problém a to z několika důvodů.
a) Transparentnost – proč se v extraliga hraje play off ve třech víkendech a ostatní ligové soutěže to mají nahuštění do dvou víkendů. Ve druhých ligách bylo ve východní skupině jenom šest týmů v západní skupině sedm týmů. Extralize redukované čtvrtfinále play off, semifinále se hraje na tři víkendy, druhá liga jenom semifinále a finále, ale musí se hrát nesmyslně na dva víkendy… proč? Kde je sportovní hledisko…. S trouchou nadsázky nám profesionální fotbalisti brečí, že musí hrát dvě utkání v týdnu (většinou neděle-středa), ale v amatérském nohejbalu vymýšlíme dvě utkání ve 24hodinách s cestováním přes celou republiku.
 
 
#2 Bačik 2019-10-02 08:10
b) Systém – neznám sport (natož amatérský), kde po odehraném sobotním utkání doma, musíš absolvovat cestu přes celou republiku na rozhodující utkání další den, kdy tyto zápasy nedělí kolikrát ani 24hodin! V případě Vsetína letos vyšli soupeři z Horaždovic a Příšovic. Když už tento KOČKOPES, tak alespoň hůře postavený začít doma a pak dvě utkaní ve stejném víkendu na půdě lépe postaveného týmu.
 
 
#3 Bačik 2019-10-02 08:11
c) Mládež – jsem si myslel, že neděle je vyhrazená ligovým soutěžím dorostu (hlavně termínu, kdy jim vrcholí play off). Ve východní skupině dorostu a prvních čtyřech týmů západní skupiny dorostu je vždy minimálně jeden hráč, který nastupuje v ligovém týmu mužů. Jsou tu ovšem i týmy, kteří mají i dva,tři, čtyři i pět hráčů v ligových týmech (namátkou Horaždovice, Český Brod, Vsetín, Modřice). Hraním play off v ligových soutěžích mužů ve dvou týdnech je plivnutím do tváře všech těmto dorostencům, kteří celou sezónu pilně trénují, hrají základní část soutěží a pak, když přijde sladká odměna v podobě play off jim řídící orgán ligových soutěží nedá jinou variantu než si vybrat zda hrát mužské nebo dorostenecké play off.
Svaz by měl kluby za práci s mládeží odměňovat, těmito kroky kluby ale hlavně mladé nadějné hráče trestá!!!
 
 
#4 Antonín Stehlík 2019-10-02 08:34
Lumíre, souhlasím s tebou. Pokud uspořit jeden víkend tak začínat sérii na hřišti horšího a myslím, že to tu už kdysi bylo. (nevím, proč se to změnilo, možná na žádost trenérů) Ale proč jsi tedy neprotestoval proti rozpisu před začátkem soutěže? Teď už je to zbytečný pláč a nadávání. Zkuste to na příští VH napravit a je to. Jinak třeba mládežnický baseball to má občas také tak, dokonce někdy pá-so-ne.
 
 
#5 Ondra 2019-10-02 09:32
Zacinat na hristi hure postaveneho tymu je dobrej nesmysl
 
 
#6 Bačik 2019-10-02 10:05
To Tonda: Ahoj Tondo, ano měl jsem možnost hodiny studovat před začátkem soutěže rozpis a domýšlet všechny eventuality, které mohou nastat. Poté sehnat podporu napříč nohejbalovými oddíly s nejistým výsledkem na konci. Promiň na to nemám čas. To ale neznamená, že když s něčím nesouhlasím, tak že se nemohu ozvat, protože jsem si to zažil na vlastní kůži a myslím si, že je potřeba o tom konstruktivně diskutovat (nepláču, nenadávám) než jenom mlčet.
To Ondra: Máš pravdu je to nesmysl. Za mě daleko lepší varianta to odehrát ve tře víkendech. Na druhou stranu, když už tento model, tak menší zlo je to hrát v opačném gardu než je to nyní.
 
 
#7 Antonín Stehlík 2019-10-02 10:28
Lumíre, mám ale pocit, že toto není první sezóna, kdy se začíná u lepšího týmu. Ale nechci to rozebírat, už v tom moc nejedu. Nějak nechápu, v čem je nesmysl začínat u hůře postaveného ale to je váš názor. Každopádně pokud není čas dobře si přečíst a vyhodnotit rozpis soutěží, pak nemá cenu nadávat někomu, že ten rozpis udělal. Prostě je to námět ke změnám pro příště. :)
 
 
#8 Antonín Stehlík 2019-10-02 10:31
Stejně tak byl nesmysl hrát čtvrtfinále první ligy na jedno utkání. Ale mělo to nějaký důvod, nikdo neprotestoval a je to vyřízené. :)
 
 
#9 Antonín Stehlík 2019-10-02 10:34
Ještě naposledy, jen připodotknutí, poslední dobou se, pokud se nemýlím, vrcholných svazových, akcí nikdo ze Vsetína nezúčastňuje.
 
 
#10 Mišelin 2019-10-03 08:45
Lépe postavený tým by měl začínat doma.Má podporu diváků a psychickou výhodu.
Pokud začne venku a prohraje,může na něj sednout "deka" a z výhody je spíše nevýhoda.
 
 
#11 Antonín Stehlík 2019-10-03 09:06
Nějak logiku nechápu. A co když prohraje doma??? Jede ven, kde má soupeř podporu diváků a psychickou výhodu... myslím že o tom to vůbec není.
 
 
#12 Mišelin 2019-10-03 10:10
Pane Stehlíku,

ať to chápete či ne.. je to na delší diskuzi.
Jen jsem napsal svůj názor.
Psát mužem cokoliv,stejně o tom rozhodne někdo jiný.
 
 
#13 Kleník Kamil 2019-10-03 10:33
Rozpis a termínový kalendář ČNS navrhuji já jako předseda STK a následně schvaluje VV. A v několika posledních letech tyto dva soutěžní dokumenty projednáváme na podzim na ligovém semináři. Takže mají všichni dost prostoru vyjádřit svůj názor. Nicméně rozhoduje většina z přítomných klubů, to ani jinak nelze, když má každý svůj pohled na věc. Ano, bylo by nejlepším řešením hrát tyto utkání také na tři víkendy. Ale pak bychom se dostávali až do listopadu, daleko po vrcholu sezóny, kterým je bezesporu superfinále. Neříkám, že mi (nebo kolegoům z STK a VV) nemohla uniknout nějaká skutečnost, která by problém úspěšně vyřešila. Pokud někdo má nápad, jak to zakomponovat do termínového kalendáře, tak to určitě pro příští rok zkusíme zapracovat. Ale pozor, je zde několik zásad, které již kluby vícekrát odhlasovaly - nehrát o prázdninách (poslední srpnový víkend je již na hraně), nehrát dvoukola o jednom víkendu, nezačínat sérii na hřišti hůře postaveného. Je třeba myslet na návaznost soutěží..