Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
EL: Čakovickou drtičku nezastavil ani Vsetín Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 30.09.2019

2019 elmsf1 1(Praha, Karlovy Vary) Jak Vsetín tak Modřice zvládly čtvrtfinálová uskalí play-off extraligy mužů. O stupeň výše je čekaly těžší váhy - dva nejlepší celky základní části. Z nich uspěl v prvním semifinálovém střetnutí jen jeden, Čakovice. Poměrně v poklidu na domácí půdě skolily mistra posledních dvou sezón a znovu potvrdily, že desetiletí čekání na mistrovskou korunovaci může letos doznat konce. Ve druhé semifinálové sérii posílené Modřice také potvrdily, že letos míří vysoko.

Play-off - semifinále:

TJ AVIA Čakovice - NK CLIMAX Vsetín:  5:2 (stav série 1:0)

Vsetín jako dvojnásobný mistr nechal v předchozích utkáních zapomenout na rozpačité vystoupení v jarní části. Není pochyb  o tom, že spolu s Modřicemi by patřil k favoritům finále, hraného v hale. Tam to Vsetínským kope dobře. Na venkovních hřištích už to taková jistota není, zvláště proti Čakovicím, kterým velká hřiště sedí. Navíc letošní vzájemná bilance 12:2 na dílčí zápasy byla jasným vzkazem do řad mistra. Předúvod duelu, ve kterém domácí nastoupili s celkem 11(!) hráči, obstarala dešťová přeháňka, poté se šlo na věc. První dva debly byly bojem o každý balon a také skončily rozdílem jediného míče třetí sady. V tom prvním J. Kalous, J. Chadim a alternující Pachman podlehli Brutovskému a Stupákovi. Ve druhém Z. Kalous, Kučera a střídající T. Chadim vyhráli s Plachým a Chalupou. Ve trojkách Kučera, J. Chadim a J. Kalous přehráli Brutovského, Plachého, Garguláka a naskočivšího Kurku, poté Souček, Z. Kalous a Pachman těsně udolali Chalupu, Majštiníka a Vichtoru. Dvoubodový trhák domácí nabudil a Z. Kalous v singlu proti Stupákovi ještě vedení navýšil. První mečbol ale ještě hosté odvrátili prostřednictvím Chalupovy odvetné trojky, která si vyšlápla na Kučerovo trio (vedené O. Cibulkou). Druhý už ale domácí uklohnili, když Součkova trojice otočila nepříznivě se vyvíjející zápas proti Brutovského formaci (už se Stupákem).

DAN FÍK (Čakovice): "První semifinálové utkání jsme zvládli výborně. Podle konečného stavu se může zdát, že mělo utkání jasný průběh. Hodně zápasů se však rozhodovalo až ve zkrácených třetích setech, ve kterých jsme byli úspěšnější my. Pochvalu si určitě zaslouží celý tým za obrovskou bojovnost a odhodlání zvítězit. Vyzdvihnout bych chtěl ještě výkon Zdeňka Kalouse, který pomohl k výhře čtyřmi body."

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Je škoda, že se nám nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce dobře rozehranou druhou dvojku, díky které jsme mohli soupeře dostat pod tlak. Trojice nám ale nevyšly, jen jedna vyhraná je málo. Výbornýmiá výkony se prezentovali junioři, a to na straně soupeře Zdeněk Kalous a na naší podal nejlepší výkon David Majštiník." 

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - MNK SILNICE GROUP Modřice:  3:5 (stav série 0:1)

I ve druhé sérii zazlobil déšť a utkání se tak o něco protáhlo. Tady hledat favorita bylo obtížné. Posílené Modřice nebo Vary, které dvakrát v základní části se svým rivalem zatočily? Oba týmy vystačily s osmičkou hráčů a pravou nohou do utkání vstoupil domácí debl Vanke a D. Putíka, který porazil Doubravu, Müllera a naskočivšího Hanuse. První vyhrání z kapsy vyhání - to platilo i zde. Srovnání stavu přišlo od hostujícího deblu v podání Pospíšila s Rosenberkem, kterým vzdorovali J. Medek, Kokštein a střídající Bíbr. Obě trojice dopadly pro hosty, ale byly to zajímavé tříseťáky. V prvním Vanke, D. Putík, M. Medek a střídající J. Putík podlehli Doubravovi, Hanusovi a Topinkovi a to byl jeden z rozhodujících okamžiků dne. Třetí zápasový bod hostí připojilo Pospíšilovo komando s Müllerem a Rosenberkem, v roli poražených byli J. Medek, Bíbr, Kokštein a alternující Hron. Posledně jmenovaný si spravil chuť v singlu, kde v dalším třísetovém zápasu udolal Hanuse. Domácí nelenili a díky výhře Vankeho odvetné trojky nad Pospíšilovou vrátili utkání na začátek. J. Medkovo trio ale na výkon svých spoluhráčů nenavázalo a Doubravova trojka tak slavila podruhé. Hosté byli výhře blíže a Pospíšil s Rosenberkem roli proti Vankemu s D. Putíkem a střídajícím J. Putíkem zvládli dobře.

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary, vedoucí): "Bohužel jsme vyhráli pouze jednu trojici ze čtyř a to bylo rozhodující. V sobotu se pokusíme udělat vše proto, abychom vrátili sérii zpět do Varů."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Bylo to velmi vyrovnané utkání. Typické pro play-off, kdy hráči na obou stranách hráli s velkým nasazením a závěr utkání nám vyšel lépe. Pochválit musím celý tým za kolektivní výkon a za bojovnost."

 

 

Komentáře   

 
#1 formi 2019-10-01 06:50
Zdeněk Kalous hrál fantasticky,klo bouček