díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
  • 25.09. 19:27 Rychlost informací(Maršálek)
  • 25.09. 15:59 Rychlost informací
    To přece nemá logiku, kdyby Láďa chtěl tak ti zavolá, ale chtěl diskutova ...
EL: Jistota pro obhájce i Modřice Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 16.09.2019

2019 elmcf2 1(Vsetín, Benešov, Žatec) Loňští finalisté extraligy mužů si mohou oddechnout. Již nyní mají 75procentní naději, že to pro ně letos neskončí bez medailové tečky. Mistr ze Vsetína zřejmě skoncoval se ztracenou formou a po vysoké výhře uspěl ve čtvrtfinálové sérii play-off proti Čelákovicím i v domácí odvetě. Vicemistr z Modřic musel v odvetném utkání máknout víc, než doma, ale z Benešova také veze postup do semifinále. V startující sérii o udržení roli papírového favorita ustál i Žatec, který doma podruhé v řadě skolil pražský Start.

Čtvrtfinále play-off:

SK Šacung Benešov 1947 - MNK SILNICE GROUP Modřice: 2:5 (konečný stav série 0:2)

Po kanárovém debaklu na půdě soupeře, kde Šacung neuhrál ani set, se velké drama nedalo očekávat ani od odvety. Zvlášť, když Šacung k dispozici neměl nejen Makaru, ale i Sehriga. Jenže Benešovští zabojovali a dokonce vedli 2:1. První dva debly přinesly dramatické třísetové mače, ve kterých za domácí uspěli Kalas s Trucem a střídajícím Řehákem proti Pospíšilovi s Rosenberkem, naopak Nepodal s Flaksem a alternujícím K. Tůmou prohráli s Doubravou a Müllerem. Do třetího setu došla i první trojka, ve které Nepodal, Kalas, J. Fürbacher a střídající K. Tůma přetlačili Doubravu, Hanuse, Topinku a naskočivšího Buriana o jediný míč. Byl to však poslední domácí úspěch. Sestava Flakse, Truce a Řeháka neměla proti sestavě Pospíšila, Müllera a Rosenberka nárok a hosté srovnali. V zápase jednotlivců K. Tůma držel s Hanusem krok až do úplného závěru třetího setu, ale k výhře jej nedotáhl. Stejný průběh měla i první odvetná Nepodalova trojice proti Pospíšilově triu. Poslední zápas Flaksovy trojice už byl zcela v režii Doubravovy formace.

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Utkání pro nás bylo, jak je již zvykem, tradičním benešovským trápením. Nehraje se nám na místním hřišti vůbec dobře. Domácí nedali svou kůži lacino a bojovali s velkým nasazením. Rozhodl dramatický singl, po kterém jsme šli poprvé v utkání do vedení. Určitě máme směrem k semifinálové sérii na čem pracovat."

STANISLAV VOLTR (Šacung, trenér): "Chtěl bych poděkovat hráčům za bojovný výkon, kdy v neúplné sestavě vzdorovali jednomu z velkých favoritů titulu. Celkem pět zápasů šlo do třetího setu a pokud by své snažení dotáhnul v singlu Karel Tůma do konce, mohlo to být ještě zajímavé. Potěšil mě také výkon naší první trojice, která motala hlavu i elitní Pospíšilově sestavě. Gratuluji soupeři k postupu, který je zasloužený."

NK CLIMAX Vsetín - TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice: 5:3 (konečný stav série 2:0)

Možná ani Vsetínští nečekali, jak jim to po nepovedené základní části začne v play-off šlapat. Jasnou výhrou 5:1 na půdě Čelákovic nepochybně zamával Středočechům se sebevědomím. Ti museli hodně vzpomínat, kdy (24.5.2014) ve Vsetíně naposledy vyhráli. Přesto nebyli daleko k tomu, aby i bez Kilíka sérii prodloužili. Obě první dvojice byly hodně vyrovnané. Chalupa a Plachý posledním možným balonem udolali Spilku s Flekačem, naopak Brutovský a Stupák ve třetí sadě podlehli Kolenskému s J. Kaděrou.  Ve stejném duchu se nesly i trojkové mače. Chalupa, Majštiník a Vichtora znovu o míč ve zkráceném setu porazili Maturu, Ftačníka a Holase, srovnání přišlo od Spilky, Flekače, Šafra a střídajícího J. Kaděry, kteří ve třetím setu uspěli proti domácím Brutovskému, Plachému a Gragulákovi. I všechny další zápasy došly do třetích setů. V singlu Stupák znovu skolil Kolenského a to byl pro domácí moc důležitý bodík. Zvláště když Chalupova trojice prohrála se Spilkovou. Domácím ale vycházely stavy 9:9 ve třetí sadě. Takto vyhrálo i Brutovského trio (se střídajícím Bílým) nad Maturovou sestavou. Za stavu 4:3 se s rolí popasovali Chalupa, Plachý a alternující Bílý, kteří přehráli Kolenského s J. Kaděrou.

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Bylo to náročné, vyrovnané a hlavně kvalitní utkání, které sneslo nejpřísnější kritéria. V každém dílčím zápase rozhodovaly koncovky třetích setů a nám se v nich podařilo třikrát zvítězit posledním možným míčem. V hostujícím týmu výborně zahráli zejména Flekač a mladý Matura. Jsem rád, že nám sezóna nekončí a už se těšíme na semifinále."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Podali jsme velmi kvalitní výkon podpořený bojovností. Napravili jsme si tak pošramocenou pověst z prvního utkání. Jak vyrovnané to bylo utkání svědčí jednotlivé zápasy, které se hrály vždy na tři sety a mnohdy rozhodoval poslední možný balón. Chtěl bych tímto poděkovat našim divákům, kteří nás přijeli podpořit a neváhali absolvovat takovou dálku."

2019 elmcf2 2Play-out:

SKN Žatec - SK Start Praha: 5:2 (stav série 1:0)

Žatečtí dokázali v základní části dvakrát nováčka soutěže zdolat. Naposledy předminulý týden v posledním kole základní části. I pro repete byli Severočeši favoritem, dokázali i bez Kovaříka v pěti ze sedmi dílčích zápasů potvrdit předchozí výsledky - a to stačilo. Debly skončily smírně, když bratři Vítové lehce skolili M. Kaděru, Ungermanna st. a střídajícího Kaplana a poté Sýs s Jůzkem podlehli D. Tůmovi a Sachlovi. Hosté šli poprvé a naposledy do vedení po první trojici, kde Pinkr, O. Vít, Jůzek a alternující Zlatohlávek prohráli s M. Kaděrou, Ungermannem st. a Kaplanem. Srovnání zařídilo trio P. Vít, Sýs, Dráždil, které přehrálo D. Tůmu, Klabíka, Bálka a střídajícího Sachla. V singlu za hosty šel na plac Ungermann ml., ale O. Víta potrápil jen v jednom setu. Do trháku šli domácí po výhře odvetné O. Vítovy trojice, která zdolala D. Tůmovo trio. Míč chyběl k výhře hostující Ungermannově trojici ve druhém setu, která nakonec třetí sadu s P. Vítovou formací ztratila a tím i celé utkání.

PETR VÍT (Žatec): "Utkání bylo poměrně vyrovnané. Z naší strany určitě lépe zvládnuté než na straně soupeře. Soupeř vsadil na dvojici Kaděra, Ungermann, která měla v úvodním utkání zdolat naší první dvojici, to ale Vítové dost rázně odmítli. Další změnou bylo spojení Ungermanna a Kaděry do trojic, kdy v zápase prvních trojic se jim to vyplatilo, ale v odvetě už nikoliv. Rozhodujícím utkáním byla první odveta trojic, kdy O. Vít s Pinkrem a Jůzkem přehráli Sachla s Tůmou a Bálkem."

VLADIMÍR SIMON (Start, trenér): "Utkání se hodnotí velmi těžko. Domácí hráči nebyli nohejbalovější, ale přehráli nás chytrostí a zaslouženě si připsali první vítězství v sérii."