Nohec rozcestník

Nohec magazín

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 17.08. 12:08 Turnaj trojic Výrovice(Pablo)
    26.ročník nohejbalového turnaje trojic o putovní pohár, startovné 150 Kč ...
EL: 14. kolo tipuje Jiří Doubrava Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Pátek, 30.08.2019

2019 elmexpert14(Praha) Nejen školáci, ale i extraligoví nohejbalisté jsou v pozoru. Prázdniny jsou minulostí a nejvyšší soutěž opět buší na dveře. Rozjezd bude pozvolný, protože poslední srpnovou sobotu je  na programu poslední 14. kolo základní části extraligy. Karty pro play-off jsou víceméně rozdané, některé týmy však ještě hrají o výhodu domácího prostředí v play-off či play-out. Pozornost bude poutat repríza loňského superfinále ve Vsetíně, kam přijedou Modřice. Kromě náboje moravského derby, který tento duel tradičně nabízí, je ještě jeden důvod, proč střetnutí sledovat. Jihomoravané totiž představí čerstvou posilu. V letním přestupním termínu ulovili do svých řad dosavadní ikonu Šacungu Benešov JIŘÍHO DOUBRAVU. Ten oznámil, že po sezoně ukončí aktivní kariéru, a v Modřicích ji chce završit extraligovým úspěchem, nejlépe titulem mistra. Naše redakce jej přizvala k natipování čtyř sobotních soubojů.

Jirko, co tě přivedlo k rozhodnutí pomalu se rozloučit s aktivní kariérou? A tušíš, jakou roli bys měl mít na podzim v Modřicích?

Není to ani o věku, ani o zdraví. Je to o tom, že v nohejbalovém prostředí se pohybuji hodně let, mám odehráno dost sezón. A přece jen mám větší pracovní nasazení než dříve. Víkendy by měly být odpočinkové a pokud by měly být proloženy sportem, musí člověka pozitivně naplňovat. A já jsem zjistil, že poslední roky už mě to tolik nenaplňuje pozitivními emocemi. V Modřicích se mnou počítají do křížové dvojky a druhé trojky. Ve trojici dostanu nějakou polařskou oblohu“ a měl bych si ji táhnout. Očekává se ode mne, že v každém utkání přispěju minimálně dvěma dílčími body.

Vsetín - Modřice (sobota 31.8. od 14:00)

Rozdíl mezi oběma soupeři bude ve trojicích, měli bychom vyhrát alespoň tři. Důležitý bude i singl. Věřím, že to zvládneme a vyhrajeme ve Vsetíně 6:3

Čelákovice - Karlovy Vary (sobota 31.8. od 14:00)

Domácí se budou chtít vítězstvím správně naladit na čtvrtfinále, což se jim povede. Karlovým Varům nebude sedět malé hřiště ani hlučné publikum a prohrají v Čelákovicích 4:6.

Šacung - Čakovice  (sobota 31.8. od 14:00)

Utkání bude pikantní už vzhledem k událostem na turnaji na Šacungu. Rozdíl v kvalitě obou protivníků ale bude poznat. Podle mých informací budou navíc domácí výrazně oslabeni a proti špičkovému soupeři pro ně bude úspěchem i zisk alespoň jednoho dílčího bodu. 1:6

Žatec – Start Praha  (sobota 31.8. od 14:00)

Pražané sice přes léto posílili, ale optimální složení jednotlivých formací budou teprve hledat. Žatec má naopak, i při svém úzkém kádru, sestavy stabilní a vyhraje. Klíčem k jeho vítězství budou dvojice a singl. Domácí zvítězí 6:3.