díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
  • 25.09. 19:27 Rychlost informací(Maršálek)
  • 25.09. 15:59 Rychlost informací
    To přece nemá logiku, kdyby Láďa chtěl tak ti zavolá, ale chtěl diskutova ...
EL: Série o udržení čeká na Žatec a Start Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 24.06.2019

2019 elm13 01(Praha, Žatec, Karlovy Vary, Čelákovice) Dvě velké tajenky nebyly ještě v minulém kole extraligy mužů rozluštěny. Poslední (13.) kolo jarní části soutěže je už vyřešilo. V přímém souboji Karlových Varů a Modřic o druhou vstupenku do semifinále byli domácí úspěšnější a jsou tedy ve čtyřce. Na play-off se díky výhře v Žatci může těšit Šacung. Zbývající dvě utkání nic vážného neřešila a dopadla podle očekávání.

SKN Žatec - SK Šacung Benešov 1947: 4:6

Žatečtí stále mohli při vyšší výhře reálně odsunout Šacung na nepostupovou příčku. Utkání tak mělo klíčový charakter a zpočátku to bylo na výkonech hráčů znát. Žatec hrál bez Sýse a Dráždila, Šacung bez Kalase. V prvním deblu se bratři Vítové popasovali v koncovkách s Nepodalem a Flaksem. V tom druhém hostující Doubrava, Truc a střídající Sehrig otočili nepříznivý průběh proti Jůzkovi s Kovaříkem a srovnali. Jeden z klíčových okamžiků přišel vzápětí. Domácí trojice Pinkra, O. Víta a Zlatohlávka po prvním vyhraném setu nad Nepodalem, Flaksem a Voltrem ml. vedla i ve druhém, ale příchod veterána Makary odstartoval sérii vítězných míčů a poté i pohodovou výhru hostů ve třetím setu. Ve druhé trojici Jůzek, P. Vít a Kovařík vzdorovali Doubravovi, Trucovi a Řehákovi jen v prvním setu. Do pohody se hosté dostali díky výhře Makary s Řehákem proti Pinkrovi se Zlatohlávkem ve třetím deblu. Jejich vedení 4:1 naznačilo, že osud utkání je rozhodnut. Domácí naději vykřesal O. Vít jistou singlovou výhrou nad K. Tůmou. Klíčový bod hostům obstarala hladká výhra Doubravovy trojice nad O. Vítovou v odvetách. Poté trochu polevili a domácí korigovali. P. Vítova trojice nedala šanci Nepodalově sestavě (se střídajícími Makarou a Tůmou) a poté v předposledním deblu O. a P. Vítové udolali Sehriga s Trucem. Utkání ukončila deblová porážka Jůzka s Kovaříkem od Nepodala a Flakse.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Vyrovnané utkání nevalné kvality. Tím, že jsme prohráli, jsme ztratili šanci na play-off. Rozhodující momenty byly dva. Dovolím si říci, že kdyby naši kluci vyhráli hned druhou dvojici, tak by byl vývoj jiný. To se bohužel nestalo. Nicméně skutečný důvod naší prohry musíme hledat v první trojici, kdy se stav 7:2 druhého setu po prvním vyhraném musí dotáhnout do vítězného konce."

STANISLAV VOLTR (Šacung, trenér): "Před utkáním jsem hráčům zdůraznil, že na naší straně vidím vyšší kvalitu, než u soupeře. Měl jsem jen dilema, zda postavit nedoléčeného kapitána Kalase, který chtěl hrát. Ale nakonec jsem to postavil na vítězné sestavě z minulého kola. Začátek jistý nebyl, hráči ovšem bojovností otočili průběh druhé dvojky a zejména první trojky, to byly klíčové chvíle. Za stavu 5:2 už jsem dal příležitost dalším hráčům a soupeř se dotáhl na jediný bod. Závěr utkání jsme už však měli pod kontrolou."

Krátká reportáž z utkání.

2019 elm13 tabulkaSK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - MNK SILNICE GROUP Modřice: 6:2

Souboj o druhé místo v tabulce, zajišťující přímý vstup do semifinále. Taková byla cena pro vítěze. Karlovarští k ní měli blíže, protože v prvním vzájemném utkání na půdě Modřic byli úspěšnější. Proto před Jihomoravany (hráli bez Matkulčíka, domácím chyběli Hron a M. Medek) stál velmi náročný úkol, vyhrát alespoň 6:3 či spíše vyšším rozdílem. Velmi brzy se ale ukázalo, že jejich síly na to stačit nebudou. Vlastně již po prvních třech zápasech bylo rozhodnuto. V nich nejprve v deblu Vanke a D. Putík celkem jednoduše skolili Pospíšila s Müllerem, to J. Medek s Kokšteinem proti Hanusovi s Rosenberkem museli zatlačit na pilu o dost více, ale i za výhru o jediný míč se bod uděluje. Třetí klíčový zápasový bod zajistili ve trojici Vanke, J. a D. Putíkové, kteří v koncovkách přetlačili odpor Halvy, Müllera a Rosenberka. Prvního bodu se hosté dočkali ve druhé trojici, kde Pospíšil, Hanus a Topinka posledním možným míčem porazili J. Medka, Bíbra, Kokšteina a alternujícího Svobodu. Nepárová část skončila dělbou bodů. Ve vložené dvojici J. Putík s Bíbrem neměli potíže s Burianem a Halvou. V zápase jednotlivců domácí Bíbr o jediný míč ve třetím setu padl s Hanusem. I další zápas šel ve zkrácené sadě na devítky, Vankeho odvetná trojice takto udolala Pospíšilovo trio. Za stavu 5:2 už byli domácí na koni a výhra J. Medkovy trojky nad Müllerovou znamenala, že do dvojek se už nepůjde.

JAN VANKE (Karlovy Vary, trenér): "Utkání bylo velmi vyrovnané, hned čtyři zápasy skončily 10:9 ve třetím setu. Důležitý byl začátek, kdy hosté z Modřic nasadili do úvodního zápasu svoji elitní dvojici Pospíšila s Müllerem, kterou jsme až nečekaně lehce zvládli a následně vyhráli i druhou dvojici. Litovat můžeme jen, že ani velmi dobrý výkon Tomáše Bíbra v singlu těsně nestačil. Ze strany hostů to ale bylo vše, utkání jsme pak dohráli už v odvetných trojicích. Jsem rád, že jsme si už v předstihu zajistili druhé místo po základní části a můžeme se těšit na semifinále play-off."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Vítězství domácích bylo zasloužené. Ukázali větší touhu po zisku přímého postupu do semifinále play off. My máme nyní dva měsíce na to, abychom se připravili na podzimní část sezóny."

2019 elm13 2SK Start Praha - TJ AVIA Čakovice: 0:6

Souboj nováčka, nenacházejícího se zrovna v dobrém rozpoložení a dosud bezchybného lídra tabulky, to bylo pražské derby mezi domácím Startem a Čakovicemi. Ani jeden z týmů nebyl v kompletním složení, domácí postrádali trio D. Tůma, Mareček, Bálek, hosté Z. Kalouse. V pátečním odpoledni se brzy odhalilo, co nováčka nejvíce pálí - nezkušenost v koncovkách. Hned v prvním deblu byli M. Kaděra s Ungermannem míč od výhry nad Kučerou s T. Chadimem. Kousali i Sachl s Kaplanem ve druhém deblu, ale J. Kalous a J. Chadim třetí set zmákli. Zato ve trojkách to bylo o parník. V té první Sachl, M. Kaděra a Marek uhráli na Kučeru, J. Chadima a J. Kalouse pouhých sedm míčů, o moc lépe na tom nebyli ani Kaplan, Ungermann, Klabík a střídající Novák, kteří podlehli Součkovi s T. Chadimem a Fíkem. V deblech byli domácí skutečně o dost aktivnější a Novák s Klabíkem ve vložence ve druhém setu mohli zápas vyhrát, jenže Souček s Pachmanem si vedli zkušeněji a ve zkrácené sadě už dominovali. Klabík versus Kučera, to byl zápas singlistů, který opět v koncovkách získal hostující hráč. Na hřiště tak dosedl kanár.

MIROSLAV SACHL (Start, trenér): "Ukázalo se, že v případě našich zápasu s Čakovicemi je omílané rčení „derby nemá favorita" jenom bezobsažné klišé. Našemu týmu rozhodně prospěje herní přestávka a budeme doufat, že se po pouze opět nastartujeme a přiblížíme se výkonům, které jsme podávali na začátku sezóny."

JIŘÍ KALOUS (Čakovice, kapitán): "Utkání bylo od začátku v naší režii. Soupeři jsme nedali moc šancí. Musím pochválit Tomáše Chadima, který zahrál hned úvodní dvojici na výbornou."

TJ Spartak  ALUTEC KK Čelákovice - NK CLIMAX Vsetín: 5:5

Čelákovice versus mistr, dva týmy, které se po letní pauze střetnou ve čtvrtfinálové sérii. Mistr letos zatím nenastartoval svou pověstnou jízdu smrti a tak mohl tušit, že na rozdíl od předchozí domácí výhry tentokrát budou body viset docela vysoko. Přesto ale jeden urval, byť pro domácí je ztrátou. Středočeši mají k dobru dva body, při bodové shodě na konci základní části by čtvrtfinále doma načínal Vsetín. Hned první debl byl hodně divoký, domácí J. Kaděra s Kolenským totálně zametli v prvním setu s Brutovskáým, Stupákem a střídajícím Vichtorou, nakonec ale utkání posledním možným balonem ztratili. Hosté bodovali i ve druhém deblu, kde Chalupa a Plachý neměli práci s Kilíkem a Flekačem. Vedení 2:0 hostů domácí probralo a tři další zápasy dovedli ve třetích setech do vítězného konce. Ve trojkách se o to zasloužili Spilka, Flekač, Šafr a alternující Bareš proti Brutovskému, Plachému, Vichtorovi a střídajícímu Kurkovi, resp. Kilík, Kolenský, Holas a naskočivší Matura proti Chalupovi, Stupákovi, Gargulákovi a střídajícímu Majštiníkovi. V nepárovém deblu pak Holas, Šafr a alternující Spilka proti Kurkovi, Majštiníkovi a střídajícímu Gargulákovi. Hosté další nezdar nepřipustili a Kolenského v singlu porazil Stupák. Trojky hosté ale prohrávali i dál. V první odvetné se Spilkovo trio radovalo podruhé, tentokrát díky snadné výhře nad Chalupovou formací. Trojkový prapor pozvedla až Brutovského sestava, která složila reparát proti Kilíkově trojici. 4:4 - vyrovnáno. Kolenský s J. Kaděrou už se nachytat nenechali a Chalupovi s Plachým už další pohodovku nepovolili. Hosté ale byli trpěliví a bod přece jen urvali. Kilík s Flekačem těsně podlehli Brutovskému a Stupákovi.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Do utkání jsme vstoupili smolně a prohráli obě dvojky, když hlavně ta první sahala po jistém bodu. Sérií tří vítězství jsme se dostali do utkání, a kdyby si v singlu Michal Kolenský dokázal vynutit třetí set, tak bych věřil v pokračování vítězné série a zisk obou bodů. Takto je ještě v boji o čtvrtou příčku vše otevřené až do posledního kola."

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Dnes to byla generálka na střetnutí stejných soupeřů v play-off. Byl to vyrovnaný souboj, ve kterém rozhodovaly maličkosti. K vítězství nám chyběl nějaký ten bodík navíc, zejména od Chalupových sestav. S dvojicemi jsem byl v podstatě spokojený, ale jediný bod z trojic je málo..."