Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 26.09. 11:52 Rychlost informací
    díky, mě stačila stejná odpověď už od Ládi :-) jen sem chtěl aby ses ro ...
Singlisté míří do Čelákovic Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Neděle, 23.06.2019

2019 mcr1mzdz pozvanka(Čelákovice) Mužské republikové jednorázovky a co s nimi? Tuto otázku si svazové vedení klade již delší čas a sem tam zkusí nějakou novinku pro oživení. Zatímco třeba v roce 2016 zkusilo trojici šampionátů naplánovat před dlouhodobou soutěž, letos se odhodlalo k ještě radikálnějšímu kroku. Šampionátu dvojic a trojic přiřadilo dvouletou periodicitu a u jednotlivců sloučilo několik kategorií najednou. Setká se novinka s pozitivní odezvou? Rozhodně o tom nepochybují pořadatelé v Čelákovicích, kde se společný šampionát čtyř kategorií jednotlivců v sobotu 29.6. koná.

Ruku na srdce, singlový šampionát je neprávem opomíjen. Konzervativně smýšlejícím nohejbalistům se tato disciplína nelíbí a často o ni mylně hovoří jako o maďarském importu. Ti méně konzervativně jí tolerují, ale navštěvovat jí nechtějí. A tak divácké sektory šampionátů zejí prázdnotou. Škoda. Zejména vzhledem k samotným výkonům hráčů, protože za poslední dekádu se  úroveň výrazně zvýšila. Předpokládaný divácký nezájem se odráží i v nezájmu pořadatelů. Přesto nyní Čelákovičtí věří v úspěch akce.

"Mistrovství ČR v singlu je dlouhodobě šampionátem s nejmenší návštěvností ze všech. I když tu hráči předvádí výborné výkony, často nastupují v komorní atmosféře tvořené jen dalšími hráči, trenéry a opravdu pomálu fanoušky. Při hromadném šampionátu se tu určitě sejde více členů z jednoho oddílu najednou, budou se moci podporovat navzájem a zároveň doufáme, že akce přiláká co nejvíce příznivců. Kdo by se šel podívat třeba jen na muže, rázem uvidí, že pohledný singl mohou hrát i ženy a mladé naděje. Rodiče, co by se dojeli podívat na šampionát žáků, kde hrají jejich děti, k tomu rázem budou mít i mužskou špičku. Mladí hráči se budou moci ukázat před svými extraligovými vzory, stejně tak jako pozorovat jejich excelentní výkony," říká MARTIN SPILKA, předseda nohejbalového oddílu.

Singlisté se tak v Čelákovicích utkají o v pořadí 26. titul (muži), resp. 18. titul (ženy), 21. titul (dorostenci) a 18. titul (starší žáci). Akce se odehraje jak v nohejbalovém areálu, tak v tenisovém. Den to bude krutý, prezentace začíná již v 7:30, finálové mače jsou plánovány mezi 17. a 18. hodinu. V mužské kategorii je přihlášeno  32 hráčů, v ženské 13, v obou mládežnických kategoriích po 24. Diváci tak neuvidí v akci pouze hráče české či slovenské. Na šampionát se totiž připravují i zahraniční borci.

"Chtěli jsme šampionát zatraktivnit, proto jsme se dohodli na startu zahraničních singlistů formou hostování v českých klubech. Naší motivací je pozvednout divácký zájem o nejmladší nohejbalovou disciplínu. Pro hráče je potupné, když je na výborně obsazeném šampionátu sleduje dvacet diváků, což je dlouhodobový jev. Myslím, že letos se to změní. Udělali jsme velkou propagaci a mým tipem je, že dorazí pět stovek diváků. Hlavně ale, jako u každé venkovní akce, doufám, že vyjde počasí," osvětlil ředitel turnaje MARTIN FLEKAČ.

Seznam přihlášených hráčů.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře   

 
#21 Roman 2019-06-26 22:01
Když ve svojí zemi hrajou soutěž turnajema, pořád se jedná o dlouhodobou soutěž. Podle našeho soutěžního řádu liga může být hraná jako dlouhodbá zápasy doma a venku nebo jako soustava turnajů. Jako když se u nás krajská soutěž mládeže hraje turnajema. Mistrovství se řídí naším soutěžním řádem. Ne z jiné země. Včas tohle stopněte nebo dojde k zbytečným protestům. Chápu že chcete lákat lidi. Všechno ale musí být prodle regulí, je to mistrovství republiky.
 
 
#22 Martin Spilka 2019-06-26 22:05
Oni nehrají soutěž pod svazem UNIFU, ty to stopni. Jsou jen členové. Jinak si pořadají svoje amaterské turnaje. Díky za obavu, kterou máte Romane
 
 
#23 Martin Spilka 2019-06-27 07:07
Zítra ráno sledujte v 7:15 program TV NOVA, ve snídani s novou bude vstup kde vás hráči pozvou na sobotní M-ČR
 
 
#24 Ivan Matia 2019-06-27 08:17
Pre M. Spilku: Nič v zlom, ale každý z priaznivcov nohejbalu sa veľmi ľahko môže presvedčiť, že rumunskí hráči, ktorí sú na zozname registrovaných účastníkov MČR 2019 v singloch uvedení ako reprezentanti SK Jizerní Vtelno, aj v predchádzajúcej sezóne 2018, aj v tejto sezóne 2019 reprezentovali rumunský klub Tengo Salonta (dokonca priamo v ČR).
Alex Sorean a Darius Nagy na turnaji UNIF Club World Cup 2018 vo Vsetíne (So 11.8.), Alex Sorean, Darius Nagy a Mark Bencze na turnaji Austin Cup Vsetín 2019 (So 30.3.) – viď zoznamy registrovaných účastníkov na www.nohejbal-vsetin.cz.
Ak by boli MČR 2019 v singloch Open, je všetko v poriadku.
Keďže oficiálne MČR 2019 podľa všetkého otvorené nie sú, SK Jizerní Vtelno je v podobnej situácii, ako imaginárna fatamorgána „kanadského klubu“ FC Montreal na UNIF Club World Cup 2014 v Brne.
So športovým pozdravom
Ivan Matia, Košice
 
 
#25 Martin Spilka 2019-06-27 15:37
Omlouvám se, ale nerozumím vám.

Ukažte že v roce 2019 hráli soutěž?
 
 
#26 Ivan Matia 2019-06-27 17:43
Pre M. Spilku: Dobrý deň, ak je Váš príspevok #25 určený mne, tak môžem povedať iba toľko:
Od nezmyselného rozkolu v medzinárodnom nohejbale, ktorého prvým krokom bol český bojkot I. Majstrovstiev Európy FIFTA 2009 v nohejbale*footb alltennise žien a juniorov v rumunskej Oradei, je jediným kompetentným na akýkoľvek výklad diania v nohejbale*futne te terajší trojprezident UNIF, EFTA a ČNS Kamil Kleník.
Taká je realita.
Na účasť hráčov Tengo Salonta z Rumunska v jednotlivých súťažiach sa musíte opýtať jeho.
So športovým pozdravom
Ivan Matia, Košice
 
 
#27 Martin Spilka 2019-06-28 22:18
https://youtu.be/hFObu2IteN4
 
 
#28 Ivan Matia 2019-06-29 09:03
Pre M. Spilku a všetkých čelákovických organizátorov:
OK, hlboký rešpekt a úcta pred Vaším prínosom pre rozvoj medzinárodného nohejbalu.
So športovým pozdravom
Ivan Matia, Košice
 
 
#29 Znalec 2019-07-01 19:57
Jestli dobře chápu klub který je hodně akční, ale taky mu každou chvilku prochází co ostatním ne, chce přilákat lidi na mistrovství. Nechá dopsat cizí hráče co hrajou u nich soutěž ale jenom turnajema. Aby neriskoval průšvih při protestech nechá je napsat za noname kluby, kde by se nějaký flastr a pokuty neřešily. Nad tím vším zavírá oči svaz, protože konečně má pořadatele se zájem nějaké mistrovství vůbec udělat. Jak říká Matia, proč se to neudělalo legálně jako Open mistrovství?
 
 
#30 Martin Maršálek 2019-07-01 20:29
Znalče, vše vysvětluje šéf STK ČNS a prezident ČNS/UNIF v článku k MČR.