Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


1L: Zruč vyhraje, řež o play-off pokračuje Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 18.06.2019

2019 1L 12 01(Praha, Rebešovice, Český Brod, Prostějov) Dvě kola před koncem základní části první ligy jsou jisté dvě věci: Dynamo České Budějovice si zahraje sérii o udržení a Zruči už první místo nikdo nevezme. Vedoucí tým soutěže totiž po dvou porážkách zabral a vyhrál v Čakovicích. Vrcholí i souboj o druhou příčku. Český Brod padl doma s Holicemi a šanci na přímý postup do semifinále tak živí kromě něj i čakovické béčko a po výhře nad posledními Jihočechy také Prostějov. Důležité vítězství si připsala modřická rezerva, která doma srazila Přerov. Právě jeden z trojlístku desetibodových – Holice, Modřice B, Přerov – si na konci vytáhne černého Petra a bude muset do bojů o záchranu.

I. liga: 12. kolo

TJ Avia Čakovice B – AC Zruč-Senec 2004  3:6

Střetnutí dvou celků z horní poloviny tabulky výrazně ovlivnily absence na obou stranách. Čakovická rezerva má od úvodu sezóny početnou marodku, avšak v domácích duelech se vždy může spolehnout na Zdeňka Kalouse. Ani to ale proti Zruči neplatilo, protože domácí mladík je zraněný. Ani Západočeši zdaleka nepřijeli kompletní, když se k dlouhodobě indisponovanému Rychlému přidal Boček. Hosté tak vsadili vše na jednu kartu – plný bodový zisk elitní sestavy. Vyplatilo se. Jejich „obětovaná“ první dvojka Haišman a Tureček sice ve druhé sadě potrápila Macurka se Schneiderem, ale kvalita na straně Pražanů nakonec zvítězila. Rychlý proces poté udělali Stehlík a Štolka s Ungermannem a Sadílkem a srovnali. Pro celý vývoj utkání bylo klíčové klání elitních trojic, kde Macurek se Schneiderem a Maříkem vzdorovali Štolkovi, Stehlíkovi a Turečkovi. Koncovky setů ale zvládli hosté na výbornou. „Pak ovšem pokračovalo trápení naší druhé trojice z posledních zápasů a Ungermannovo trio nabídnutou šancí nepohrdlo. Naštěstí jsme si schovali  trumf do třetího deblu, kde Knapp se Sušánkou nedali šanci fluktuantovi Maříkovi se Strejčkem, který se po dlouhé době vrátil po vážném zranění kolene,“ uvedl kapitán vedoucího týmu tabulky PAVEL STEHLÍK. Ten vzápětí v singlu zametl s Ungermannem a Zručští šli do dvoubodového trháku. „Konečně alespoň herní zlepšení poté předvedli Knapp, Sušánka a Vaňourek, na silnější trojici Čakovic vedenou Macurkem to však nestačilo,“ pokračoval čerstvý otec Stehlík. Právě jeho sestavy neponechaly v závěru nic náhodě a dvěma jasnými výhrami pečetily export dvou bodů na západ a jistotu vítězství po základní části.

Sestava domácích: Schneider, Sadílek, Macurek, Strejček, Ungermann, Mařík. Sestava hostů: Štolka, Stehlík, Knapp, Sušánka, Tureček, Vaňourek, Haišman.

Kapitán Čakovic TOMÁŠ MACUREK:První letošní domácí porážka nás mrzí. O osudu utkání rozhodla nepárová část utkání, kde jsme nezískali ani  bod. Proti takto kvalitnímu soupeři musíme být  kompletní, abychom mohli pomýšlet na vítězství. Zruč táhnou za vítězstvím její hlavní opory Štolka a Stehlík.“

Vedoucí Zruče TOMÁŠ VAŇOUREK: „Jsme rádi po letech za dva body ze hřiště z Čakovic a také za vítězství v základní části. Přes léto doléčíme zranění a potrénujeme na play-off. Hlavně druhá polovina sestavy se snad dá do pořádku, přestane kazit a darovat vítězství soupeřům.“

2019 1L 12 02MNK SILNICE GROUP Modřice B – TJ Spartak MSEM Přerov  6:1

V konečném součtu to může být klíčový výsledek. V měření sil dvou přímých konkurentů v boji o play-off se Modřičtí na svého soka nejen bodově dotáhli, ale zároveň si zajistili lepší bilanci ze vzájemných utkání. Vzhledem k tomu, že na oba týmy čekají v posledních dvou kolech shodní soupeři – ve formě hrající Holice a silný Český Brod, je teď pozice Jihomoravanů mnohem výhodnější. Na domácí straně rozehráli důležitou partii dva blokaři – Konupka a Halva. Proti Doleželovi se Štefanem potřebovali k prvnímu bodu jen dvě sady. Mnohem těžší ránu ale Modřice protivníkovi zasadily vzápětí, když Gürtler se Šamalíkem zdolali tandem Pavelka, Miklík. „Oba sety se rozhodovaly až v koncovkách. V nich ale naše dvojice zachovala vždy chladnou hlavu a skvělou obranou a chytrým útokem zvýšila naše vedení,“ hlásil JAN BARTOŠ z domácího týmu. Pavelka s Miklíkem a Doleželem sice poté vyprášili Konupkovu trojici, ale byla to poslední radost, kterou si Hanáci v sobotu užili. Ve zbytku střetnutí už nezískali ani set. Halvova formace se Šamalíkem a Štěpánkem měla se Štefanem, Dreiseitlem a Volmanem problémy jen v úvodním dějství, zbytek zápasu už kontrolovala. Po divokém průběhu pak zvládla svůj part ve třetím deblu i dorostenecká sestava Brenner, Jonas, Bartoš, která v koncovkách přetlačila Kočičku s Dreiseitlem. Do singlu nastoupil Šamalík proti Pavelkovi a od začátku šlo o to, kdo déle vydrží a méně zkazí. Náš singlista trpělivou a zodpovědnou hrou urval první set na svoji stranu. Druhá sada byla opět vyrovnaná, když však rozhodčí posoudili důležitý sporný míč v náš prospěch, Šamalík toho využil a zápas dovedl k vítězství,“ doplnil Bartoš. Konupkovo trio pak v první odvetě vtisklo výsledku konečnou podobu.

Sestava domácích: Spousta, Gürtler, Bartoš, Štěpánek, Brenner, Halva, Konupka, Šamalík, Jonas. Sestava hostů: Pavelka, Doležel, Štefan, Miklík, Kočička, Dreiseitl, Volman.

Hráč Modřic JAN BARTOŠ: Jsem rád, že jsme utkání v horkém počasí zvládli a upevnili si naši pozici v zamotané tabulce. Před letní pauzou nás čeká ještě těžké střetnutí na půdě Holic. Věřím, že nám herní pohoda zůstane a uspějeme.”

Trenér Přerova ONDŘEJ MIKLÍK: „Velké zklamání z utkání, které pro nás bylo velice důležité. Bohužel náš výkon po většinu střetnutí nedosahoval prvoligové úrovně. Extrémní výkyvy ve výkonech i řada našich chyb v mezihře a na útoku usnadnily klukům z Modřic potřebný bodový zisk v závěru základní části.“

2019 1L 12 03TJ SLAVOJ Český Brod – T.J. Sokol Holice  4:6

Oba celky měly o motivaci postaráno. Domácí si mohli upevnit druhou příčku a s ní spojený postup přímo do semifinále, Holice zase nemají play-off ještě vůbec jisté. Na kurtu to bylo poznat, soupeři si nic nedarovali. Nápor Českého Brodu odstartovali Janík s Ešnerem, proti nimž neměli nárok Červinka s Příhodou. Za Východočechy odpovědělo hvězdné duo Kop, Mrákava, které ve třech sadách přemohlo Jana Sýkoru s Cibulkou. „Hlavní dvojici hostů jsme potrápili, jenže ve třetí sadě začal úřadovat Mrákava na servisu,“ ohlížel se hrající trenér Slavoje JAN SÝKORA. Hned v prvním trojkovém souboji na sebe narazily papírově silnější sestavy. Lepší byla ta místní, Ešnerovi s Janíkem a Janem Sýkorou totiž stačily dva sety k výhře nad Kopem, Mrákavou a Konečným. Středočeši byli při chuti a jejich trio mladíků se střídajícím Cibulkou přidalo třetí bod po triumfu nad Červinkovou formací. Českobrodský optimismus však zchladila nepárová část střetnutí. „Jak důležitá je prostřední pasáž, jsme se přesvědčili minulý týden v Prostějově. Bohužel jsme vstoupili do stejné řeky a předvedli obdobný výkon,“ posteskl si domácí kouč. Kovář s Konečným nejprve přejeli ve vloženém deblu domácí trojlístek Petr Sýkora, Zavacký, Čech a v singlu nedal Mrákava šanci Janu Sýkorovi. „První set byl do půlky vyrovnaný. Poté soupeř začal chybovat, což si přenesl i do druhého setu,“ poznamenal vedoucí Holic JAKUB MRÁKAVA. Obě lepší trojice v odvetách splnily svůj úkol a osud utkání ležel za nerozhodného stavu na bedrech závěrečných deblů. Kop s Mrákavou nejprve porazili Ešnera s Janíkem a hosté měli bod jistý. Poslední dvojkový souboj pak nabídl obrovskou řež, kde všechny sety rozhodoval poslední možný míč. Cibulka s Janem Sýkorou bojovali o remízu proti Červinkovi s Příhodou. „Zápas jak na houpačce. V prvním setu jsme otočili ze 3:7 na 10:9, ve druhém obraceli domácí z podobného stavu a srovnali. Tiebreak a opět devítky. V klíčovém momentu se smečí na lajnu prosadil Příhoda a zajistil nám druhý bod,“ popsal dramatickou koncovku Mrákava.

Sestava domácích: Cibulka, Ešner, Sýkora J., Sýkora P., Janík, Čech, Zavacký. Sestava hostů: Příhoda, Mrákava, Konečný, Hoffmann, Kovář, Kop, Červinka.

Trenér Českého Brodu JAN SÝKORA: „Utkání jsme měli výborně rozehrané a po úvodních trojicích jsme byli na koni. Bohužel překážka v podobě vložené dvojice a singlu nás vymrštila ze sedla a pád na antukový dvorec byl tvrdý. Pomyslný kalich hořkosti jsme dopili v poslední dvojici.“

Vedoucí Holic JAKUB MRÁKAVA: „Pochvalu zaslouží všichni za svůj přístup a v konci utkání i za herní projev.“

TJ Sokol I Prostějov – TJ DYNAMO ČEZ České Budějovice  6:1

Zatímco domácí si chtěli vylepšit pozici pro play-off, Dynamo už se může chystat na boj o udržení. V Prostějově ale začali Jihočeši dobře. „Domácí jsme zaskočili, když Višvader a Hrdlička dokázali skolit ve velmi kvalitním souboji Robu se Svobodou,“ řekl hrající kouč Českých Budějovic DAVID ŽIKEŠ starší. „Bohužel to byla z naší strany jediná a poslední jiskřička v celém utkání,“ dodal. Hanáci totiž od druhého zápasu převzali otěže střetnutí. O vyrovnání se postarali Klaudy s Lukášem Pírkem, proti kterým neměli Semrád s Bělíkem nárok. Semrádovo trio s Višvaderem a Žikešem starším pak sice tři sety bojovalo se Svobodovou sestavou, ale bod putoval opět na konto Hanáků. Bratři Pírkové s Robou zvládli svoji úlohu proti Mošovského formaci o poznání snáze a do tříbodového trháku poslali domácí celek Valenta s Deutschem, proti nimž neměli ve třettí dvojici nárok Mošovský a Žikeš starší. Dynamo ale bojovalo dál a Višvader nebyl v klání jednotlivců daleko od snížení. „Singl přinesl pro diváky pohledný duel. Višvader diktoval proti Robovi hru, ale začal kazit, což ho stálo vítězství,“ mrzelo Žikeše. A urputná bitva přišla i na závěr. Prostějovské kvarteto Svoboda, Valenta, Klaudy a Deutsch zlomilo Mošovského s Bělíkem a Hrdličkou až posledním možným balonem. Dva body tak zůstaly na Moravě. „Hráli jsme v kompletní sestavě, což se odrazilo na výsledku, ale méně již na hře, která byla příliš upracovaná, s chybami na útoku. Naše vítězství jsem čekal, některé dílčí zápasy ovšem byly vyrovnané,“ hodnotil domácí lodivod RICHARD BENEŠ.

Sestava domácích: Valenta, Pírek Lu., Pírek La., Svoboda, Deutsch P., Roba, Klaudy. Sestava hostů: Žikeš st., Bělík, Semrád, Višvader, Hrdlička, Mošovský.

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: Na naší straně si určitě své uhráli bratři Pírkové a Valenta, ale i ostatní podali velmi solidní výkony. Z hostů byl jasně nejlepší Višvader. Ve velkém vedru si zaslouží pochvalu oba dva celky za nasazení a výkony na kurtu.“

Trenér Českých Budějovic DAVID ŽIKEŠ:Kluci měli chuť se poprat o vítězství a nedat nic zadarmo. Jsem zklamaný, přestože už nám o nic nešlo, musím bohužel konstatovat, že příliš okaté připískávání sudích nepřipustilo žádné drama a se sportem to nemělo nic společného.“

Komentáře   

 
#1 Karloss 2019-06-18 22:47
Koukám, že rozhodčí v Prostejove uz funguji nekolik let stejne. Tam hrát, to je jak proti větru!
 
 
#2 .. 2019-06-19 11:13
Proti vetru a este do kopce..
 
 
#3 Fanda 2019-06-19 12:37
Proti Prostějovu u něj se vždy hraje těžce. Rozhodčí je neskutečně drží, aby byly písknuté balony pro hostující tým, musí spadnout min. půl metru do hřiště. Jak je to k lajně, nebo na ni, je to vždy pro hostující tým aut.
Pan Beneš vždy kritizoval venkovní rozhodčí, ale domácí nikdy. Ať se nad tím zamyslí. Ono na ně také dojde.
 
 
#4 Beneš 2019-06-20 12:14
Jsou to samé bláboly a nesmysly. Je mi opravdu zle číst takové kraviny. Rozhodčí pískaji naprosto stejně jako ve všech našich venkovních zápasech. Je mi líto trenéra Budějovic, kterému se zřejmě díky jeho treninkovým metodám zcela rozutekli dle mého názoru nadějní hráči a te´d hledá příčiny výsledku 1:6 !!