Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


EL: Dvě tajenky zbývají Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 17.06.2019

2019 elm12 1(Praha, Vsetín, Rebešovice, Benešov) Dvě kola před koncem extraligy mužů se už dost věcí vyjasnilo, resp. vyjasnění přiblížilo. Čakovice dvanáctou výhrou potvrdily dosavadní suverenitu a mohou se připravovat na semifinále. O druhého volňáska do semifinále bojují Karlovy Vary s Modřicemi a zatím je to plichta. Čelákovice a Vsetín tak alespoń těší, že si play-off zahrají. Tuto jistotu zatím nemá Šacung a ještě se může radovat i Žatec. Nováček ze Startu již musí ladit formu na sérii o bytí a nebytí. 12. kolo provázelo slunečné až tropické počasí.

MNK SILNICE GROUP Modřice - TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice: 6:4

Vicemistr bojuje s Karlovými Vary o druhou příčku tabulky a na jaře dokázal u Středočechů vyloupit bank. Proto na (téměř) domácí půdě nemusel trpět přehnaným respektem, byť neměli k dispozici Matkulčíka. Diváci se rozhodně nenudili, hrálo se napínavé střetnutí. Domácí měli na své straně i štěstí, alespoň v úvodu. Pospíšil s Müllerem posledním možným míčem přetlačili Kilíka a Flekače, téměř shodně se vedlo i Hanusovi s Rosenberkem proti Kolenskému s J. Kaděrou. Domácí se poté namlsali výhrou trojice Pospíšil, Hanus, Topinka, která přehrála Kilíka, Kolenského, Holase a střídajícího Maturu. Pak ale konečně prorazili hosté a ne jednou, ale hned třikrát. Spilka, Flekač a J. Kaděra porazili Müllera, Rosenberk, Halvu a naskočivšího Gürtlera. Nervózní souboj třetích deblů o balon dopadl lépe pro Holase, Šafra a střídajícího Spilku. A do třetice se hosté radovali prostřednictvím singlisty Kolenského, který ve třetím setu porazil Hanuse. Teď byli na tahu domácí a obě odvety trojek zvládli. Pospíšilova trojka (s Burianem) se Spilkovou sestavou neměla tolik práce, jako Müllerovo trio proti Kilíkově - ta došla na poslední možný míč. Stav 5:3 mohl domácí barvy zklidnit, ale Pospíšil s Müllerem také po nevyužitém mečbolu o balon padli s Kolenským a J. Kaděrou. A i poslední debl dne došel na devítky ve zkráceném dějství, to už ale hosté promarnili dva mečboly. Hanus a Rosenberk po třetím odvráceném mečbolu odešli radostně, Kilík s Flekačem se smutkem.

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Jsem rád, že jsme nakonec uspěli ve velké bitvě v úmorném vedru. Před hráči obou týmů se dá smeknout, že zvládli v tomhle počasí víc jak čtyři hodiny tvrdě bojovat. O vyrovnanosti celého duelu svědčí fakt, že polovinu zápasů rozhodl poslední možný míč. My jsme mohli utkání rozhodnout dvakrát dřív, ale prohospodařili jsme jak dobře rozehranou vloženou dvojku, tak první odvetnou dvojici."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Rozhodující bylo, že jsme nezachytili nástup domácích a to se pak těžko dotahuje. Nicméně jsme po bodu sahali, ale nedokázali jsme ukončit slibně se vyvíjející poslední dvojku."

TJ AVIA Čakovice - SKN Žatec: 6:2

Pražané kosí soupeře bez milosti jak na běžícím páse a že by je na jejich hřišti přistihl v nedbalkách zrovna předposlední celek tabulky, to je jak ze sci-fi žánru. K tomu zatím poslední vzájemný mač skončil pro Žatec kanárovou rozlučkou. Hosté, navíc bez Pinkra, Sýse a Zlatohlávka, ale v první polovině na žádný odpis vůbec nevypadali. Hned první probuzení zažili v deblu J. Kalous s J. Chadimem, kteří ani v jednom setu na bratry Vítovy neměli nárok. Podobné ale platilo ve druhé dvojici, tam naopak domácí Kučera s T. Chadimem školili Jůzka a Kovaříka. Jediný míč dělil od výhry hostující trio Jůzek, O. Vít a Pertlík, nakonec byli šťastnější O. Cibulka, Kučera a J. Kalous. Hosté se ale přece jen v dalším tříseťáku dočkali, to Souček, T. Chadim, Fík a alternující Pachman podlehli P. Vítovi, Dráždilovi a Kovaříkovi. Stav 2:2 hosty mohl těšit, ale domácí ne. A ti udeřili okamžitě. Ve vložence O. Cibulka s Pachmanem nedali čuchnout Dráždilovi s Pertlíkem, v zápase jednotlivců to bylo hodně divoké, zle J. Kalous přece ejn O. Víta zlomil. Hosté nehráli ve trojkách žádný odvar a P. Vítova sestava potrápila Cibulkovu formaci, ta však získala důležitý pátý bod. Součkovo trio poté proti O. Vítově sestavě odčinilo předchozí zaváhání.

DANIEL FÍK (Čakovice): "Do utkání jsme nenastoupili v příliš bojovné náladě a projevilo se to hned v několika zápasech. Dobrý výkon předvedl Jirka Kalous v singlu proti Ondrovi Vítovi, který měl velké problémy s Jirkovým servisem. Pochválit bych chtěl také Ondru Cibulku, na kterém není delší pauza od nohejbalu vůbec znát." 

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Jednalo se o vyrovnané utkání s pro nás trochu krutým výsledkem. Nicméně lídr tabulky dokázal, že je na čele oprávněně a oba dva body zůstaly na domácí půdě."

2019 elm12 tabulkaNK CLIMAX Vsetín - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary: 2:6

Karlovarští letos mají dobře rozehráno a to se nedá říci o jejich soupeři, který ztratil naději na přímý vstup do elitní čtveřice. Navíc mistrovský celek v lázeňském městě první duel těsně prohrál. Domácím chyběl Belko, u hostů J. Putík. První debl skončil domácí těsnou výhrou, kterou proti J. Medkovi s Kokšteinem obstarali Chalupa se Stupákem. Srovnání přišlo po porážce Brutovského a Plachého od Vankeho s D. Putíkem. Ve první trojici domácí Chalupa, Stupák, Gargulák a střídající Kurka po výprasku ve druhém setu (1:10) pohrdli ve třetím vedením a o bod prohráli s J. Medkem, Bíbrem a Kokšteinem. Nedočkali se ani Brutovský, Plachý a Vichtora ve drúhé trojici, proti byli ve třetí sadě Vanke, D. Putík a M. Medek. Domácí tušili přicházející komplikace a chtěli brzdit nástup hostů ve vložence. Tam ale Kurka, Vichtora a střídající Gargulák podlehli Bíbrovi s M. Medkem a naskočivším Hronem. Za domácí se vyhrát povedlo až Stupákovi v singlu, když posledním možným balonem udolal Hrona. Jenže domácí trojice měly den blbec. Chalupovo trio padlo v koncovkách s Vankeho sestavou a ani poslední trojice dne v podání Brutovského, Plachého a Vichtory nedovedla za devítek ve třetím setu zápas s J. Medkovou formací k výhře.

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "V dnešním uýtkání jsme nezvládali koncovky třetích setů. JInak to bylo hodně vyrovnané, proto si myslím, že výsledek 2:6 je pro nás dost krutý.

JAN VANKE (Karlovy Vary, trenér): "Dnes rozhodly především větší vůle a klid. Třetí sety se překlopily, kromě singlu, vždy na naší stranu. Vsetín se ocitá v drobné herní krizi, kterou jsme stoprocentně využili. Jsem rád za tohle vítězství, díky všem hráčům za bojovný výkon ve všech formacích. Ale především jsem rád, že jsme ten zápas vůbec stihli, kvůli dopravní situaci na D1 to do poslední chvíle nebylo jisté."

2019 elm12 02SK Šacung Benešov 1947 - SK Start Praha: 6:1

Benešovští první vzájemný střet v Praze nezvládli a prohráli nečekaně vysoko 2:6. Proto k odvetě nastoupili správně nabuzení a po dlouhé době téměř kompletní (chyběl jen Černota). Hosté postrádali Sachla, Marka i Tůmu. První zápas dvojic Doubravy, Truce a střídajícího Sehriga proti Ungermannjovi s M. Kaděrou byl nervákem, který nakonec dopadl ve třetí sadě pro domácí. Naopak druhý debl v podání Nepodala s Flaksem proti Novákovi s Kaplanem byl jednoznačný a ovládli jej také domácí. Do třetího setu došel vítězný souboj trojice Doubravy, Truce, Řeháka a alternujícího Sehriga se sestavou Kaplana, Ungermanna a Marečka. To už hosté tušili, že se pražský scénář opakovat nebude. Zejména když další dva zápasy byly plně v domácí režii. Trojka Nepodala, Flakse a Voltr ml. přehrála M. Kaděru, Klabíka a Bálka a ve třetím deblu Makara a Řehák pohodově skolili Klabíka s Marečkem. Čestný bod hostů obstaral Ungermann singlovou výhrou nad Sehrigem. Z odvetných zápasů se hrál jediný, hostující Kaděrova trojice té Doubravově vzdorovala jen ve druhém setu. Poté se na areál snesla bouřka.

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): "Náš tým byl kromě Milana Černoty kompletní, naopak Start byl dost oslaben. To napovědělo charakteru utkání, které se hrálo v dobré atmosféře. Soupeř vsadil na svou první dvojku, kterou jsme ale se štěstím uhráli a poté už neměl čím překvapit. S výsledkem i výkony hráčů jsem spokojený, jedině singl z naší strany nebyl odehrán dobře."

VLADIMÍR SIMON (Start, trenér): "Utkání jsme nezvládli a odsoudili jsme se do bojů o záchranu. Máme před sebou dva měsíce, abychom se připravili na zápasy play-out a zvládli jsme záchranit extraligu i na příští rok."