Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


EL: Čakovice prvním semifinalistou Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 10.06.2019

2019 elm11 01(Praha, Benešov, Žatec) Čakovice jedou, jedou a jedou. Jedinou letošní ztrátu zaznamenaly na mistrovství republiky trojic ve finále od Modřic, svého souseda z extraligové tabulky. Druhý vzájemný duel letošní nejvyšší soutěže mužů měl shodného vítěze, jako ten první a již jen nějaký malér typu kontumací může Pražany připravit o přímý postup do semifinále. Byla to ale také jediná domácí radost v 11. kole, ve třech dalších utkáních domácí tvrze padly. Počasí nohejbalu přálo, byl to nohejbalový víkend.

TJ AVIA Čakovice - MNK SILNICE GROUP Modřice: 6:2

První versus druhý, lídr tabulky versus vicemistr. Jasná volba utkání kola. Pražané v prvním letošním měření sil jasně vyhráli a byli favoritem i pro odvetu. Hostům chyběl Müller, domácím Z. Kalous, ale k dispozici měli O. Cibulku. Hostující trenér Gulda postavil sestavu s důrazem na nepárovou část, i proto v prvním deblu J. Kalous s J. Chadimem pohodově vyhráli nad Burianem s Halvou. Hosté kontrovali těsnou třísetovou výhrou Pospíšila s Rosenberkem nad Kučerou s T. Chadimem. Plichtou skončily i trojkové mače. Kučera, J. Chadim a J. Kalous zdolali Matkulčíka, Buriana a Hanuse, ve druhé trojici Souček, T. Chadim a Fík ve třetí sadě na Pospíšila, Rosenberka a Topinku neuhráli ani balon. Nepárový blok ale už měl vítěze - domácí. Ve třetím deblu O. Cibulka a Pachman přehráli Matkulčíka a Hanuse, podobně si vedl J. Kalous proti Hanusovi. Domácí měli dvoubodový polštář a ten ještě navýšila výhra Kučerovy trojice nad Pospíšilovou. Tám hosté definitivně odpadli a Součkovo trio už s Matkulčíkovou formací nemělo moc práce.

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Do poloviny utkání jsme hráli s domácími vyrovnanou partii. Bohužel pak mě zklamal výkon vložené dvojky od které jsem si sliboval daleko lepší přístup. Potom už domácí dominovali."

MILAN KUČERA (Čakovice): "Utkání probíhalo podle našich představ, hosté se drželi do druhé dvojice. Poté zaúřadovala naše silná nepárová část a od té doby bylo utkání v naši režii. Jsem rád, že nám to zatím klape a díky dnešnímu vítězství jsme si zajistili první příčku po základní části. Dnes jsme zahráli dobře jako celek, myslím že netřeba vyzdvihovat jedince." 

Krátká reportáž z utkání.

2019 elm11 02SK Šacung Benešov 1947 - NK CLIMAX Vsetín: 3:6

Jak mistr, tak Šacung se momentálně nenachází v nejlepším rozmaru. Oba týmy ale uzdravily některé své opory. Domácí, bez Doubravy a Černoty, ale již s Makarou, Řehákem i Flaksem, nevstoupili do utkání, kde hostům chyběl Belko, pravou nohou. Po úvodních dvojkách a první trojici prohrávali už 0:3. Ve dvojkách Kalas s Trucem nestačili na Chalupu a Stupáka, poté Nepodal s Flaksem byli balon od výhry, ale nakonec podlehli Brutovskému s Chalupou ve třetí sadě. V první trojici Nepodal, Kalas, Voltr ml. a střídající A. Fürbacher prohráli s Chalupou, Stupákem a Gargulákem. Domácí se dočkali až po nejtěsnější výhře Makary, Truce a Řeháka proti Brutovskému, Plachému, Vichtorovi a naskočivšímu Kurkovi. Makara s Řehákem si dali repete ve vložence, kde o balon předčili Kurku, Garguláka a alternujícího Vichtoru. V singlu Sehrig kladl Stupákovi odpor jen první set. V odvetách trojic se Nepodalova sestava popasovala ve třetí sadě s Brutovského triem, Makarova (se střídajícím Sehrigem) na Chalupovu ale nenašla recept. Utkání završila jasná porážka Kalase a Truce od dvojice Brutovský, Plachý.

STANISLAV VOLTR ST. (Šacung, trenér): "Věděli jsme, že na Vsetín umíme zahrát. Jenže znovu nás zlobily koncovky, škoda třeba druhé dvojky Nepodala s Flaksem. Stav 0:3 nám hodně zkomplikoval cestu k bodům, při očekávané porážce v singlu jsme museli uspět v hlavních dvojkách a to se nám vůbec nepovedlo. Výkon týmu nebyl špatný, chtěl bych pochválit zejména Ríšu Makaru."

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Jsem spokojený hlavně se ziskem obou bodů. Šacung nás v minulosti dokázal nejen potrápit, ale i porazit a dnes také nebyl bez šance. Po změnách v sestavách dvojic se naše hra o něco zlepšila, ale máme před sebou ještě hodně práce, pokud se chceme přiblížit k úspěchu z minulých sezón." 

Krátká reportáž z utkání.

SKN Žatec - TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice: 3:6

Žatec s Čelákovicemi odehrává zajímavé a někdy dost vyhecované mače. Nabuzen dobrým výkonem z republikového šampionátu chtěl doma zapsat překvapení kola, zejména když hosté nebyli v plném složení. Jenže hned první vysoká karta nestačila - to debl batří Vítů padl ve dvou setech s Kilíkem a Flekačem. Dráždil a Kovařík nehráli ve druhém deblu zle, ale výhru si odnesli Kolenský s J. Kaděrou. Tím se domácí plány začaly hroutit a hosté bodovali dál, tentokrát zásluhou tria Spilka, Flekač, J. Kaděra, které bez větších potíží přehrálo Pinkra, O. Víta a Zlatohlávka. První domácí radost zapsali ve druhé trojici Jůzek, P. Vít a Kovařík, kteří si vyšlápli na Kilíka, Maturu a Kolenského. Velmi vyrovnaný souboj vloženek v podání Pinkra s Jůzkem proti Spilkovi s Barešem nakonec skončil vítězstvím hostů, kteří tak vedli 4:1. Pěkný souboj singlistů, to byla třísetová výhra O. Víta nad Kolenským. Domácí štírek byl při chuti a jím vedená trojice si v odvetě podala také ve zkrácené sadě Kilíkovu formaci (se střídajícím hrajícím trenérem Douckem). Dva bodové zisky domácí nabudily a ti se rvali o výhru v poslední trojici dne. P. Vítova formace i s pomocí alternujícího Dráždila ale na Spilkovu sestavu nevyzrála. Vítům debly nešly a byť proti Kolenskému s J. Kaděrou bojovali do úplného závěru setů a měli i setbol, byli to hosté, kteří odnášeli výhru dílčí i celkovou.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "I v nekompletní sestavě jsme dokázali přivést oba body. Rozhodujícím faktorem byla naše tříbodová šňůra hned z úvodu. Podržela nás také vloženka, do které musel naskočit Bareš a v neposlední řadě i druhé vítězství v odvetné dvojce nad bratry Vítovými."

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Dnes se hrálo vyrovnané utkání. Klíčová byla prohra obou dvojek bratří Vítů a třetí dvojice, která byla rozehraná velmi dobře."

Krátká reportáž z utkání.

2019 elm11 tabulkaSK Start Praha - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary: 1:6

Druhý pražský celek v Karlových Varech moc dojem neudělal a od odvety očekával více. Chyběli mu ale D. Tůma i Marek. Vltavské vody zčeřila hned nejtěsnější výhra Ungermanna s M. Kaděrou nad J. Medkem a Kokšteinem. To ale lázeňské šviháky asi hodně nazlobilo, protože poté už nepovolili domácímu týmu zisk byť jediného dalšího setu. Demolici domácích ambicí načali v druhém deblu Vanke a D. Putík, na které Novák a Kaplan uhráli jen devět balonů. Z obou domácích trojek vzdorovala jen ta první M. Kaděry, Klabíka a Marečka, která podlehla v koncovkách J. Medkovi, Bíbrovi a Kokšteinovi. Sachl, Ungermann a O. Bálek versus Vanke, D. Putík a M. Medek, to byly druhé trojice, kde vládli jasně hosté. Ani ve střední pasáži se domácí nechytili. Sachl s Klabíkem dlouze trápili J. Putíka s Bíbrem, ale neporazili. Do singlu šel domácí matadot Ungermann, Hronovi byl soupeřem jen ve druhém setu. M. Kaděrovo trio v odvetě chtělo uspět, ale ani proti Vankeho trojici neuspělo.

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary, vedoucí): "Potvrdili jsme roli favorita a až na zaváhání v první dvojici jsme ostatní zápasy zvládli. Teď nás čeká příprava na důležité zápasy o udržení druhého místa v tabulce." 

VLADIMÍR SIMON (Start, trenér): "Celý tým si zaslouží pochvalu za bojovnost, ale to na zisk dvou bodů do tabulky nestačí. V rozhodujících chvílích se nevyvarujeme školáckých chyb a dobře rozehraná utkání ztratíme." 

Krátká reportáž z utkání.

 

Komentáře   

 
#1 DT 2019-06-11 14:00
Koukam na tabulku a Extra by klidne mohla byt jen 5 clenna. Zbytek bodove nic moc.
 
 
#2 Karlos 2019-06-11 15:38
Ono pro Start je to těžké, Žatec to má postavené na dvou hráčích a Šacung by potřeboval trenéra, pak by možná došlo k jeho "restartu".
 
 
#3 Beneš 2019-06-11 18:57
Je to pořád dokola. Přece proboha svatého nebudeme tvořit soutěže podle toho kdo tam hraje lépe a kdo hůře. To by potom fotbalové liga měla 4-5 účastníků. Probuďte se konečně
 
 
#4 Pavel S. 2019-06-11 20:33
Jak ubývá hráčů tak není možné držet extraligu na sílu v 8 týmech. Kvalita se zhoršuje. Pane Beneš, kolik hráčů starších 40 let hraje fotbalovou nejvyšší soutěž? Žádný? A kolik jich je v naší extralize? 15? Vy jste dokonce navrhoval ještě více snížit úroveň rozšířením na 10 týmů.
 
 
#5 Proboha svatých 2019-06-12 10:07
Neříkejte mi že nohejbalisti jsou takoví analfabeti. Vysvětloval jsem už minule. Nejvyšší soutěže nejsou stavěny jen pro hráče. Mají hodně dalších úkolů, dotace, média, donátoři, diváci, pozice nohejbalu v regionu a městě působnosti, vzor pro mládež a ještě další. Druhá nevyšší soutěž už je odvar s nízkým potenciálem. Když snížíte počet týmů v nejvyšší soutěži na polovinu, všeho máte polovinu. Což zřejmě nebude ani cíl váš ani nohejbalového svazu. Ještě u nás na fakultě takové souvislosti věděli i ti největší sabotéři výuky. Prosím Pavle S. doufám jen že nejsi absolvent FTVS v Praze a tvá diplomová práce není o stavbě a struktuře sportovních soutěží.
 
 
#6 Beneš 2019-06-12 19:32
Poslední komentář je přesně o tom, co si myslím i já a jsem přesvědčen, že autor má plnou pravdu. Rozšíření jsem navrhoval proto, aby se extraliga dostala i na další města a pomohla přitáhnout zájem diváků, mladých hráčů, média atd. Ale pro mnohé takové argumenty neplatí, chtějí soutěž o 4-5 týmech- to by byla nádhera....
 
 
#7 Znalec 2019-06-12 22:09
Vědět že se při menším počtu hráčů se odřezávají soutěže ze spoda, na to snad nemusím mít FTVS. Jak píšete je chyba když se v nohejbalu šijou nejvyšší ligy jenom na hráče. Jesli chcete jednou v nohejbale profíky, nemůžou mít hlavní slovo hráči nebo rozhodčí ale marketéři a mediální analytici.
 
 
#8 Taky nohejbalista 2019-06-14 09:41
V takovém malém sportu jako je nohejbal má marketingovou hodnotu malinko soutěží, možná republiky v mužích, největší turnaje a z lig jen extraliga. Všechno ostatní je ufinancovatelné jen na osobních vazbách. Kdyžby se zrušilo několik týmů z extraligy, znamená to vyklizení pozic a ty hned zaujmou jiné kluby z jiným,i sportů. I další menší sporty se snaží využít rozložení ve víc krajích, proto mají vždycky 12 nebo 16 týmů. Extraliga s pěti týmy ze tří krajů by byla k smíchu a nohejbalu by nic nepřinášela. To si myslím ale nikomu názor nevnucuju.
 
 
#9 Pavel S. 2019-06-14 16:49
V nohejbale se pohybuji asi 30 let. Byly velké plány a? Za tu dobu nepřišel ani jeden velký sponzor.
Poslední 2 roky projevu ČT menší zájem o vysílání nohejbalu.
Nohejbal je ve spoustě deníků. Lokálních i celorepublikový ch, ale sponzory to nepřitáhne.
Troufám si tvrdit, že při průměrné návštěvě 50 diváků ( jen díky Čelákovicím )by snížení extraligy o jeden domácí zápas ( z 8 mi na 6 týmů / 3 místo 4 utkání ) marketinkově, mediálně, propagačně neudělalo vůbec nic.
Fotbalová asociace bije na poplach. Letos končí asi 300!!! klubů. Nevím jaká jsou čísla v úbytku hráčů v nohejbale. Ale asi to také dost ubývá.
Titulů bylo jako máku a neměly takovou prestiž, proto vítám dělání M ČR jednou za 2 roky. Třeba se z nich zase stanou prestižní mistrovství a bude plný počet trojic, dvojic.