Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


1L: Překvapení na účet lídra i Prostějova Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 28.05.2019

2019 1L 10 01(Rebešovice, Přerov, Holice, Český Brod) Drsně skončila vítězná série Zruče v první lize. Torzo sestavy Západočechů si dojelo pro debakl do Holic. V utkání hraném bez rozhodčích vyprovodili Mrákava a spol. soupeře s kanárem. Nic to však nemění na skutečnosti, že tým z Plzeňska si na čele udržuje komfortní náskok. O druhou příčku přišla po porážce v Českém Brodě čakovická rezerva, již na ní vystřídal právě sobotní protivník. Nečekal se jednoznačný triumf béčka Modřic nad čtvrtým Prostějovem. Poslední zůstávají České Budějovice, ztráta Jihočechů po nezdaru v Přerově opět narostla.

I. liga: 10. kolo

MNK SILNICE GROUP Modřice B – TJ Sokol I Prostějov 6:2

V Prostějově inkasovali Jihomoravané kanára, odveta však přinesla odlišný příběh. S výjimkou nepárové části měla modřická rezerva celé utkání pod kontrolou. Klid do domácích řad vnesly už zahajovací debly. Konupka s Halvou zdolali v koncovkách obou setů bratry Pírky a shodný scénář měl i souboj tandemu Gürtler, Šamalík s Robou a Svobodou. Třetí bod dokázala po třísetové bitvě přidat Halvova trojice. Jednu z posledních možností, jak po zpackaném začátku ještě s celým střetnutím něco udělat, poté měli v dresu Hanáků Klaudy, Svoboda, Roba a střídající Martin Deutsch. Konupkova ekipa se Spoustou a Gürtlerem ovšem byla proti. Dobře hrající formace protivníka nám dělala velké problémy v obraně. Naštěstí jsme ale zvládli koncovku setu po dlouhé výměně. Druhá sada už byla jasně v naší režii,“ podotkl hrající kouč domácích JAKUB SPOUSTA. Prostějovští se dostali ke slovu teprve v prostřední pasáži. Klaudy s Valentou nejprve zametli s modřickými mladíky a Roba poté v singlu skolil novou modřickou posilu Šamalíka. 4:2. Žádný obrat se ale nekonal, prostějovské trojkové soužení totiž pokračovalo i v odvetné části. Nejprve nastoupila Halvova sestava se Štěpánkem a Šamalíkem. Kluci začali výborně, když zvládla koncovku prvního setu. Ve druhém pak soupeře jasně přehráli. Další trojice byla soubojem bratrů Pírků s Valentou proti Konupkově formaci. Po zpřesnění mezihry a několika dobře zvládnutých obraných zákrocích se nám povedlo zápas i celé utkání ukončit v zkrácené sadě,“ popsal závěr duelu Spousta. Zřejmě nejdůležitější byly prohrané úvodní dvě dvojky, které byly naprosto vyrovnané. Trojky jsme hráli dnes špatně, a to byla druhá příčina rychlého vedení soupeře. Naši šanci v první otočené trojici jsme promarnili kvůli vlastním chybám,“ okomentoval porážku prostějovský kormidelník RICHARD BENEŠ.

Sestava domácích: Spousta, Gürtler, Bartoš, Štěpánek, Brenner, Boleloucký, Konupka, Jonas, Šamalík. Sestava hostů: Klaudy, Valenta, Deutsch M., Pírek Lu., Pírek La., Svoboda, Roba.

Trenér Modřic JAKUB SPOUSTA:Jsem velice rád, že se nám podařilo utkání zvládnout. Byl to asi nejbojovnější a nejzodpovědnější výkon letošní sezóny. Pochvalu si zaslouží celý tým za předvedenou hru a nasazení.“

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ:Z naší strany to byl letos nejhorší výkon, přestože nemohu svému týmu upřít snahu a bojovnost v každém zápase. Soupeř hrál více než kompletní a bylo to znát. Pokud tak bude hrát i nadále, určitě se v soutěži zachrání. Dost mě mrzí zášť některých mladších hráčů Modřic vůči Prostějovu. Tito hráči toho ještě zatím moc nedokázali a hrají si na mistry světa, což nikdy není ku prospěchu v další kariéře.“

2019 1L 10 02TJ Spartak MSEM Přerov – TJ DYNAMO ČEZ České Budějovice 6:3

Jen o čtrnáct míčů méně než domácí uhráli v Přerově nohejbalisté Dynama České Budějovice. Přesto nezískali na Hané nic. Zkušenost proti mládí. To byl úvodní souboj dvojic. Pavelka s Miklíkem v něm v klidu přemohli Žikeše s Višvaderem. O poznání vyrovnanější bitvu nabídl druhý debl. Doležel se Štefanem připsali druhý bod Spartaku až díky závěrečné výměně tiebreaku. Štěstí, které se od Jihočechů odklonilo, jim vzápětí ukázalo svoji vlídnější tvář. Semrádova ekipa s Višvaderem a Hrdličkou totiž posledním balonem udolala Miklíka se Štefanem a Zvoníčkem. 2:1. Dvoubodové vedení ale Moravanům vrátilo Pavelkovo trio. Utkání se lámalo v prostřední pasáži. Višvader sice dokázal v singlu přetlačit domácího Pavelku, ale naše třetí dvojice ve složení Bělík, Řežábek předtím opět padla ve třetím sadě posledním možným míčem - obdobně jako v domácím klání s Modřicemi,“ mrzelo trenéra hostů DAVIDA ŽIKEŠE staršího. Jeho svěřenci ani pak nic nebalili a první odvetu zvládli, když Řežábek se Žikešem a Bělíkem přejeli Miklíkovu sestavu. „Jenže pak jsme ztratili dva slibně rozehrané dílčí zápasy  opět v koncovkách třetích setů, a tak jsme z Přerova odjeli s prázdnou,“ uzavřel zklamaný českobudějovický lodivod.

Sestava domácích: Pavelka, Doležel, Štefan, Miklík, Dreiseitl, Zvoníček, Kočička. Sestava hostů: Žikeš ml., Žikeš st., Bělík, Řežábek, Semrád, Višvader, Hrdlička.

Trenér Přerova ONDŘEJ MIKLÍK: Pro nás důležitý bodový zisk. Musíme ovšem zapracovat na všech herních činnostech.“

Trenér Českých Budějovic DAVID ŽIKEŠ st.:Opět jsme odehráli utkání, ve kterém mělo pět zápasů třísetové rozuzlení. Bohužel klid v koncovkách a zkušenost nám chybí. To nás stojí dobrý výsledek a posouvá na poslední místo.“

2019 1L 10 03T.J. Sokol Holice – AC Zruč-Senec 2004 6:0

Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce byli zřejmým favoritem střetnutí dosud neporažení hosté. Ovšem pohled na soupisky obou protivníků dával tušit, že tentokrát bude všechno jinak. „Přijeli jsme v improvizované sestavě bez Stehlíka, Knappa, Rychlého. Se zraněním navíc museli nastoupit Sušánka a Boček,“ vysvětlil vedoucí Zruče TOMÁŠ VAŇOUREK. Holický plán pro utkání tak dostal zřetelné kontury už před začátkem. „Taktika byla jasná. Chtěli jsme porazit druhé sestavy hostů a zvítězit v nepárové části,“ uvedl vedoucí východočeského celku JAKUB MRÁKAVA. Nakonec se ukázalo, že cesta ke dvěma bodům byla snazší, než sám čekal. Domácí, i s navrátilci po zranění Červinkou a Nastoupilem, nekompletního lídra deklasovali. Klíčová byla jejich výhra ve druhé dvojici, kde mladíci Nastoupil s Příhodou přemohli Štolku s Bočkem. „Zápas byl vyrovnaný do půlky setů, pak hosté vyrobili několik nevynucených chyb a my se díky zvládnuté koncovce druhého setu radovali z dvoubodového vedení,“ těšilo Mrákavu. Trojlístek Mrákava, Příhoda, Červinka vzápětí přidal ve dvou těsných sadách třetí bod proti Štolkově formaci a Zručští prakticky kapitulovali. Šanci na čestný úspěch už jim domácí dali jen ve třetím deblu, ale i tam Kovář a Voříšek souboj s Turečkem a Sušánkou otočili ve svůj prospěch. „Body dnes visely hodně vysoko,“ uznal Vaňourek.

Sestava domácích: Mrákava, Příhoda, Voříšek, Kovář, Kašpar, Červinka, Nastoupil. Sestava hostů: Štolka, Boček, Sušánka, Tomášek, Tureček, Vaňourek, Haišman.

Vedoucí Holic JAKUB MRÁKAVA: „Díky zvládnutí úvodních dvojic jsme se dostali na koně, což se projevilo v první trojici, kdy se nám podařilo porazit Štolkovu formaci. Při vedení 3:0 už jsme doufali v bodový zisk. Díky zodpovědnému výkonu jsme pak zvládli dovést utkání do vítězného konce a získali tak důležité body v boji o play-off.“

Vedoucí Zruče TOMÁŠ VAŇOUREK: Naše série skončila. Holice si výhru zasloužily. V zápase jednotlivců si svůj sen alespoň splnil mladý Haišman a zahrál si proti Mrákavovi. Recept na něj i přes kvalitní přípravu nenašel, zápisné ho však nemine. Teď máme čtrnáct dní na odpočinek a již v kompletní sestavě vyrazíme k dalšímu utkání.“

TJ SLAVOJ Český Brod – TJ Avia Čakovice B 6:3

Partii o druhou příčku v tabulce rozehráli lépe domácí. Cibulka s Janem Sýkorou zdolali ve dvou sadách Macurka se Schneiderem a na vítězné vlně se svezli i Ešner s Janíkem, kteří uspěli proti Sadílkovi s Ungermannem v tiebreaku. Ešnerova formace pak přidala třetí bod a s Čakovicemi to nevypadalo dobře. „Do utkání jsme vstoupili s přílišným respektem,“ posteskl si hrající trenér Pražanů JAROSLAV VACEK. Hosté se ale vzepjali. Právě Vacek s Ungermannem a Sadílkem doslova udolali ve třech nejtěsnějších setech Padělkovu trojici se Zavackým a Petrem Sýkorou a dali svému týmu nový impuls. Šanci Čakovic na slušný výsledek ještě přiživil třetí debl, kde Vacek s Nováčkem utrápili mladou domácí sestavu. „Prohra druhé naší trojice nastartovala hosty k heroickému výkonu ve vložené dvojici. Velmi netypickým nohejbalovým stylem tam deptal naše hráče Ivoš Nováček,“ potvrdil hrající kouč Českého Brodu JAN SÝKORA. Ten si však vzápětí poradil s netradičním pojetím Nováčka v singlu a vrátil domácí dvoubodový polštář. Ešnerovo trio v pohodě zvládlo i svůj druhý part, ale Macurek se Schneiderem a Nováčkem ještě oddálili konec. Ne nadlouho. „Hned v první otočené dvojici totiž soupeř ukončil náš nevýrazný výkon,“ shrnul Vacek.

Sestava domácích: Cibulka, Ešner, Sýkora J., Sýkora P., Janík, Padělek, Zavacký. Sestava hostů: Vacek, Schneider, Sadílek, Macurek, Nováček, Ungermann.

Trenér Českého Brodu JAN SÝKORA: Nedokázali jsme se vyrovnat s účinným, ale velmi neortodoxním stylem hráčů hostí ve vložené dvojici. Erik Zavacký byl tak zdeptán, že po zbytek utkání schovával obličej ve svých dlaních. Velmi důležitá byla výhra v singlu, kde Nováček předváděl vystříbenou "šajtlišku" a útoky hlavou.“

Trenér Čakovic JAROSLAV VACEK: „Zklamali jsme v hlavních dvojicích, kde jsme nezískali ze tří zápasů ani bod. Proti takto kvalitnímu soupeři si nemůžeme dovolit prohrávat 0:3. Duel se definitivně zlomil v singlu, ale tam body bez Zdendy Kalouse spíš rozdáváme.“

Komentáře   

 
#1 Václav 2019-05-29 14:38
Ten zápas Zruče v Holicích je nějaký divný. Před týdnem výhra v Českém Brodě a za 7 dní tohle? A navíc utkání bez rozhodčích? Že by " Ivánku kamaráde" ?
 
 
#2 Bestik 2019-05-29 17:41
Take se me ten zapas nezda. Takova serie a najednou prohra kdy se neceka? Hralo se to utkani vubec, kdyz je zminka, ze ani nebyli rozhodci?
 
 
#3 paya - Zruč 2019-05-30 07:24
Nevím, co to tady rozjíždíte za spekulace... je to snad napsaný v článku. Z různých důvodů nemohli 3 hráči základu: já, Jirka Knapp a Honza Rychlý. Zbytek týmu spolu hrál v těchto sestavách v podstatě poprvé a nedařilo se jim... jednoduše jsme dostali nářez, víc v tom nehledejte. Pavel Stehlík