Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


O trojkový titul se bude hrát v Praze Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Úterý, 28.05.2019

2019 mcr3mpozvanka(Praha) Nohejbal nejsou jen dlouhodobé soutěže, ale i ty jednorázové. Z nich nejvyšší tuzemský statut nesou mistrovství republiky, probíhající každým rokem v každé kategorii. Teď však přichází změna. Zatímco o titul z jednotlivců se i nadále bude bojovat každoročně, o titul z dvojic či trojic se bude bojovat střídavě ve dvouletém cyklu. Letos se tedy tuzemské šampionátu obejdou bez dvojic, korunovace trojkového mistra mužské kategorie se koná již tuto sobotu v Praze.

"Všichni víme, jaká je dlouhodobá situace s pořadateli mužských mistrovství. Buď se hrají v Karlových Varech, nebo v Českém Brodě, nebo v Nymburce. U ženských a mládežnických mistrovství to je o něco lepší. Také je pravdou, že hráči dnes preferují medaile z dlouhodobé soutěže a ty jednorázové už u nich nemají takovou váhu. Diskutovali jsme, co s tím udělat a jako výkonný výbor jsme rozhodli, že zkusíme dvojice střídat s trojicemi. Tím se zmenší nároky na množství pořadatelů a vítěz mistrovství bude držet titul dva roky. Pokud by se v dalších letech našel dostatek ochotných pořadatelů, není problém se vrátit k dřívějšímu modelu. Výjimku tvoří šampionát singlistů. Ten je snažší na organizaci a navíc zatím na rozdíl od dvojic nebo trojic neexistuje moc turnajů této disciplíny," okomentoval novinku prezident ČNS KAMIL KLENÍK.

Pořadatelem letošního 51. mistrovství ČR trojic mužů, nejstarší republikové soutěže, je oddíl Nohejbal Žižkov. Akce se koná v sobotu 1.6. na kurtech TK Spoje Praha (Na Balkáně 990/21A, Praha 3), k dispozici je trojice kurtů. Kromě samotného šampionátu je připraven bohatý doprovodný program.

"V areálu se nachází restaurace s teplým jídlem, šatny pro hráče, šatna pro rozhodčí, sprchy, místnost pro doktora s masážním lůžkem, dětské hřiště, malé hřiště určené pro nábor dětí, tribuna a další čtyři hřiště určené pro přidružené turnaje. Pro případ deště se v areálu nachází nafukovací hala se dvěma kurty. Celé mistrovství chceme pojmout jako zábavu pro celou rodinu a také přilákat co nejvíce mladých a dětí. Proto budeme zároveň pořádat nábor žáků a další dva turnaje souběžně s MČR. První turnaj bude určen pro registrované hráče, hrající maximálně krajské přebory a druhý turnaj pro nikdy neregistrované hráče, žáky a hráče nad 60 let. Oba dva přidružené turnaje s budou hrát dle pravidel ČNS na 3 dopady. Zahájení proběhne v 9 hodin. Registrovat na tyto turnaje se hráči mohou na telefonu 608 212 357. K dispozici bude až 6 hřišť," popsal program ředitel šampionátu MAREK SLABĚŇÁK.

Více o akci na stránkách pořadatele a stránkách ČNS.