Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 19.09. 10:46 Rychlost informací
    Náročný dotaz, na který není zřejmě schopen nikdo odpovědět :-) ...
  • 03.09. 21:36 Rychlost informací
    Nejde nějak zrychlit články o ligových zápasech? Extraliga až v úterý a ...
EL: Předsezónní předpoklady jsou naplněny Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 20.05.2019

2019 elm09 1(Benešov, Praha, Žatec) Jak odborníci předpokládali, tabulka se po dvou třetinách soutěže již téměř definitivně rozdělila na dvě skupiny. V té první se za jasně kralujícími Čakovicemi zařadilo kvarteto pronásledovatelů z Modřic, Karlových Varů, Čelákovic a obhajujícího Vsetína. V té druhé se Šacung, Žatec a Start perou o poslední volné místo do play-off. Předpoklady se naplnily i v 9. kole, kde Čakovice potvrdily svou suverenitu, Start a Šacung doma pohořely a Žatec srdnatě vzdoroval Vsetínu.

SK Šacung Benešov 1947 - TJ Spartak Alutec KK Čelákovice: 0:6

Derby nemívají zřejmého favorita, ale v tomto případě to neplatilo. Zatímco hosté byli kompletní, domácí postrádali hned čtveřici hráčů (Makara, Doubrava, Řehák, Černota) a to na velké plány nevypadalo. První tři zápasy nabídly kvalitní a bojovný nohejbal. V deblech Nepodal, Flaks a střídající Voltr ml. padli ve třetím setu s Kilíkem a Flekačem, stejně dopadl i druhý debl v podání Kalase a Truce s J. Kaděrou a Kolenským. Ve trojicích ztratili Nepodal, Kalas a Voltr ml. zápas se Spilkou, Flekačem a Šafrem v koncovkách. Tři prohrané vyrovnané zápasy domácí srazily a ti už poté proti velmi dobře hrajícímu soupeři nevyhráli ani set. Ve druhé trojici Flaks, Truc, Sehrig a střídající A. Fürbacher podlehli Kilíkovi, Kolenskému, Holasovi a naskočivšímu Maturovi. Ve třetím deblu Sehrig, A. Fürbacher a alternující Tůma nestačili na Holase a Šafra. Utkání uzavřela porážka Truce v zápase jednotlivců od Kolenského.

STANISLAV VOLTR (Šacung, trenér): "Do utkání jsme nastupovali bez čtyř hráčů, ale šli do toho s tím, že v jakékoli sestavě se dá uspět. První tři zápasy snesly z naší strany měřítko, prohráli jsme je po vyrovnaném průběhu. To se podepsalo na dalším průběhu utkání. Soupeř vyhrál zaslouženě."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Domácí nám to trochu ulehčili nezařazením Doubravy na soupisku, ale myslím si, že i s jeho nominací bychom si poradili. Dnes jsme zahráli velmi dobře a neviděl jsem žádné slabiny. Tímto vítězstvím jsme odskočili od Šacungu na příjemných šest bodů."

TJ AVIA Čakovice - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary: 6:1

Jestliže ještě loni si Varští na Čakovice věřili a dle výsledku oprávněně, letos se to trošku prohodilo. V Praze nebylo o vítězi utkání pochyb, a to hlavně zásluhou pohodového domácího vedení 3:0. O tento stav se přičinili jako první v deblu J. Kalous s J. Chadimem, kteří snadno skolili J. Medka, Bíbra a alternujcíího Hrona. Vyrovnanější byl druhý deblový zápas, ve kterém Kučera a T. Chadim udolali Vankeho a D. Putíka. Koncert kombinační trojky Kučery, J. Chadima a J. Kalouse odnesla sestava J. Medka, Bíbra, Kokšteina a střídajícího J. Putíka, rozdíl ve skóre byl 15 míčů! Za brzdu hostům málem zatáhla až Vankeho trojice s  D. Putíkem a M. Medkem, která ve třetí sadě ale neporazila Součka, Z. Kalouse a Fíka. Hezký souboj na "vloženkové" poměry se odehrál mezi Součkem, Pachmanem, alternujícím Fíkem na domácí straně a Kokšteinem, J. Putíkem a střídajícím M. Medkem na hostující. Výhru si odnesli znovu domácí a pro hosty to zavánělo kanárem. Ten ale zůstal v kleci, když se ve vyrovnaném singlu lehkých vah Z. Kalous nepopasoval s Hronem. Na konec se ale dlouho nečekalo, v souboji elitních trojkových formací si Kučerova připsala těsnou výhru nad Vankeho triem a šlo se zdravit.

TOMÁŠ CHADIM (Čakovice): "Povedl se nám začátek utkání, proto jsme se dostali do takové té herní pohody. Fungovala nám mezihra v obou dvojicích, ale také ve trojicích. Největší pochvalu zaslouží Dan Fík, který udržel nervy na uzdě a otočil vloženou dvojici a ještě zakončil krásnou technickou finesou. Výsledek 6:1 je pro nás určitě super výsledek."

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary, vedoucí): "Díky výbornému servisu domácích jsme měli problémy dostat se ke své hře. Musíme se poučit z vlastních chyb a připravit na následující důležitá utkání."

2019 elm09 tabulkaSKN Žatec - NK CLIMAX Vsetín: 4:6

Úřadující mistr zatím nikterak neoslňuje a jeho vystoupení na půdě předposledního Žatce to jen prokázalo. Žatečtí si proti neplnému složení hostů (chyběl mj. Belko) nekomplikovali situaci a ukázali, že hlasy, které je před sezónou pasovaly na jasného outsidera, úplně pravdu neměly. Do utkání vstoupili lépe, když v deblu bratři Vítové o jediný míč třetí sady přetlačili Brutovského a Stupáka. Zteč hostů přišla záhy, Sýs a Dráždil neměli nárok na Chalupu a Plachého. Pokud by domácí vyhráli nějakou trojku, mohli sáhnout na bod. Jenže tato disciplína jim vůbec nešla a jen ve dvou setech mohli uvažovat o jejich zisku. V první trojici Pinkr, O. Vít a Zlatohlávek prohráli s Brutovským, Plachým a Vichtorou, ve druhé pak Sýs, P. Vít, Dráždil a alternující Jůzek s Chalupou, Kurkou a Stupákem. Domácí se ale nesložili a zvládnutou nepárovou pasáži srovnali na 3:3. Ve vložence se o to postarali Pinkr s Jůzkem, kteří udolali ve zkráceném setu Kurku a M. Tomka. Na ně navázal O. Vít, který si v úplné koncovce počínal rozvážněji než Stupák. Na pořadu byly odvetné trojky a tady si znovu domácí neškrtli. O. Vítovo trio proti Chalupově formaci neuhrálo tolik míčů, které jsou potřeba na výhru setu a ve druhé odvetě byli jen o něco lepší P. Vít a spol., výhra šla za Brutovského sestavou. Pěkný souboj se odehrál v předposledním deblu, kde po boji bratři Vítové porazili Chalupu a Plachého, kteří zazdili několik setbolů. Že by Dráždil se Sýsem zaskočili Brutovského se Stupákem se moc nečekalo, ale kdo zná žateckého veterána, může znejistět. Tentokrát se ale velké věci neděly a hostující debl situaci měl plně pod kontrolou. Za zmínku stojí řízení celého utkání zástupci obou družstev díky technické poruše vozu s rozhodčími.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Utkání bylo vyrovnané. Jen nás může mrzet fakt, že ze čtyř trojic jsme nezískali ani set, byť trojice vedená P. Vítem, Dráždilem a Sýsem k němu měla velmi blízko. To nás pravděpodobně stálo remízu. Jinak chci poděkovat všem klukům za bojovný výkon a také hostům za fair-play přístup, jelikož celý zápas pískali zástupci obou oddílů. A nebylo to vůbec na obtíž, ba naopak. Zdálo se mi, že se jednalo o jedno z nejpoklidnějších utkání."

RUDOLF VICHTORA (Vsetín, kapitán): "Dnes se nám podařilo získat body z venkovního utkání, ale nejsme spokojeni s předvedenou hrou. Je krásné že utkání lze odehrát i bez rozhodčích."

2019 elm09 2SK Start Praha - MNK SILNICE GROUP Modřice: 1:6

Pražané zdaleka boj o vyhnutí se sérii smrti nevzdali a pod novým trenérem za to chtěli konečně vzít. Nahrávalo jim jak domácí prostředí, tak i pohled na soupisku Jihomoravanů, kde chyběli jak Hanus, tak Müller. Jenže Modřičtí se letos s oslabeními umí vypořádat. I přesto asi nečekali, že odvezou oba body po pohodovém vítězství. Zejména, když M. Kaděra s Ungermannem vyprášili v deblu Buriana a Gürtlera. Sachl s Kaplanem poté podlehli Pospíšilovi s Rosenberkem. Obě trojky hosté urvali zkušeně v koncovkách zkrácených setů. Matkulčík, Rosenberk a Gürtler otočili průběh zápasu proti Sachlovi, Ungermannovi a Marečkovi, v další trojici Pospíšil, Spousta a Topinka posledním možným míčem porazili M. Kaděru, Klabíka a Bálka. Další zvládnutá koncovka třetího setu, to byl zápas hostující vloženky Matkulčík, Topinka versus Klabík, Novák a střídající Marek. Domácí rázem prohrávali 1:4 a to nebylo dobré. Nálada jim povedla i poté, co v souboji svátečních singlistů Klabík nestačil tempu Buriana. Když poté neuspěla Ungermannova trojková formace ani v odvetě a padla s Pospíšilovou, bylo vymalováno.

VLADIMÍR SIMON (Start, trenér): "Hosté dorazili na Střelecký ostrov v oslabené sestavě, ale i přes tento handicap si celkem lehce odvezli oba body. Celý tým musím pochválit za bojovnost, ale to je vše. Musíme se zaměřit na to, abychom se v rozhodujících chvílích vyvarovali školáckých chyb a přestali ztrácet koncovky dobře rozehraných setů jednotlivých zápasů."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Vzhledem k tomu, že jsme odjeli k utkání bez dvou hráčů základní sestavy, tak jsme měli určité obavy a starosti jak poskládat sestavu. Musím pochválit oba fluktuanty za předvedený výkon a ostatní hráče za přístup k utkání. Vítězství se nerodilo lehce, trojice i vložená dvojka byli na tři sety, ale v koncovkách těchto duelů jsme byli o něco lepším týmem."