Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


EL: Nic nového, vítězili favorité Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 13.05.2019

2019 elm08 1(Karlovy Vary, Čelákovice, Rebešovice) Díky předehrávce se v 8. kole nejvyšší ligové soutěže mužů hrála jen tři utkání, která žádný průvan v tabulce neudělala. Favorité vítězili, počasí nestálo za nic a buď se přerušovalo, nebo šlo do haly, takže vlastně nic nového...

TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - TJ AVIA Čakovice: 2:6

Když v prvním kole Čakovice doma horko těžko udolali Středočechy, nikdo netušil, že od té doby to budou Pražané mít snažší a neztratí ani bod. Jejich válec přijel na horkou čelákovickou půdu, ale tentokrát tolik práce neměl. Domácí s desítkou hráčů vstoupili do utkání radostněji, když debl J. Kaděry a Kolenského v koncovkách zdolal Kučeru a T. Chadima. Jenže pak se třikrát potěšili hosté. Jako první to byla dvojka J. Kalouse a J. Chadima, která přehrála Kilíka s Flekačem. Druhý zářez přidali ve trojici Souček, Z. Kalous a Fík, těm neodolali Spilka, Koolenský, Holas a alternující mladík Matura. Do třetice udeřila trojice Kučery, J. Kalouse a J. Chadima, která neměla potíže s výkonem KIlíka, Flekače, Šafra a střídajícího J. Kaděry. Vedení 3:1 pro hosty doznalo korekce v nepárové části, ale tam se body rozdělily. Ve vložence Spilka, Holas a naskočivší Šafr ve třetí sadě udolali Součka s Pachmanem, podobně to dopadlo při porážce Kolenského od Z. Kalouse. I první odvetný duel došel do zkráceného setu, v něm Matura, Kolenský a Holas těsně padli proti Kučerově triu. I poslední, čtvrtá trojice dne, dopadla výhrou hostů. Postarala se o to Součkova formace po dvousetovém průběhu s Kilíkovou (i se střídajícím Barešem).

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "O naší prohře rozhodly dva momenty. Nevyhráli jsme žádnou trojku a také Michal Kolenský v singlu nedotáhl svůj zápas do vítězného konce. Tato prohra nás však nemusí tolik mrzet, Čakovičtí zatím porážejí vše, co jím stojí v cestě, takže to žádná ztráta není."

LUKÁŠ SOUČEK (Čakovice): "Byl to vyrovnaný zápas, kde rozhodovaly koncovky setů. Hráli jsme dobře, nenechali se ovlivnit domácím publikem, které táhlo domácí dopředu a navzájem jsme se povzbuzovali. Výborným výkonem se blýskl Zdeněk Kalous v singlu, kde urval důležitý bod proti skvěle hrajícímu Kolenskému a zároveň byla rozhodující hra trojic, které jsme dokázali všechny čtyři vyhrát."

2019 elm08 tabulkaSK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - SK Šacung Benešov 1947: 6:1

Karlovy Vary disponují i přes domácí výpadek s Čelákovicemi slušnou formou a průběžná druhá příčka v tabulce to potvrzuje. Šacung odjel do lázeňského města bez Řeháka a Černoty, ale s touhou navázat na předchozí výkony. Brzy se však přesvědčil, že body budou viset vysoko, byť domácí postrádali J. Putíka. Vanke s D. Putíkem v prvním deblu nedali šanci Kalasovi, Trucovi a střídajícímu Makarovi. Druhá dvojka byla vyrovnanější, výhru nad Doubravou a Sehrigem zapsali domácí J. Medek s Kokšteinem. V koncovce třetího setu byla úspěšnější trojka Vanke, D. Putík, M. Medek, které podlehli Nepodal, Kalas a Voltr ml. Na 4:0 šli domácí po pohodovém průběhu trojice J. Medek, Bíbr, Kokštein, která skolila Doubravu, Truce, Sehriga a alternujícího Flakse. S hosty bylo zle a jediný jejich bodově vyjádřený vzdor přišel od třetího deblu Nepodala s Flaksem, kteří pokořili Hrona s M. Medkem. Domácí ale měli k dobru velký polštář a čtyřmi zcela jasnými sety utkání nekompromisně zavřeli. V zápase singlistů Hron vyškolil K. Tůmu a v první trojkové odvetě se Vankeho formace nezdržela s Doubravovou.

JAN VANKE (Karlovy Vary, trenér): "Dneska jsme kromě třetí dvojky odvedli zodpovědný výkon, za který bych chtěl celému týmu poděkovat. Především jsme oproti poslednímu utkání s Čelákovicemi zlepšili hru prvních dvojic. Zároveň jsem rád, že se počasí nakonec umoudřilo, a utkání jsme mohli dohrát venku v našem venkovním areálu."

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): "Protože s Karlovými Vary většinou sehráváme vyrovnané, někdy i vítězné mače, věřili jsme, že bychom mohli překvapit a bod urvat. Po špatně odehraných dvojkách se přání začalo rozplývat. Z trojek slušný výkon podala ta Nepodalova, která měla i na výhru. Velmi špatně však hrála Doubravova trojice, nepomohlo ani střídání. V součtu s naší největší slabinou, singlem, tak bylo o osudu střetnutí jasno."

2019 elm08 2MNK SILNICE GROUP Modřice - SKN Žatec: 6:2 

Už vzdálené jsou časy, kdy si Modřičtí na Žatci vylámali zuby. Byť se hosté mohli v minulém kole potěšit prvním bodovým ziskem v letošním ročníku, na jih Moravy odjížděli nejen s pokorou, ale i bez Pinkra, Dráždila a Kovaříka. Domácí měli za sebou nabuzení ve formě kanárového pokoření mistra a v koncovkách se počínali zkušeně. V úvodních deblech to prokázali. Ne v tom prvním, tam hostující Zlatohlávek a Pertlík uhráli na Pospíšila s Müllerem v každém setu jen tři balony. Ve druhém pak Hanus a Rosenberk o jediný balon přetlačili duo bratří Vítů, které prohýřilo svůj náskok. Trojky dopadly smírem. Pospíšil, Hanus, Topinka a alternující Burian porazili Jůzka, O. Víta a Pertlíka, ve druhém trojkovém mači Matkulčík, Müller, Rosenberk a střídající Gürtler podlehli ve zkráceném setu Sýsovi, P. Vítovi a Zlatohlávkovi. 1:1 to dopadlo i ve střední pasáži, což nahrávalo domácím. Burian a Gürtler přehráli ve vložence Jůzka se Sýsem, v singlu Hanus nestačil na O. Víta. Obě odvety trojic za stavu 4:2 dopadly pro domácí barvy, ale snadné to vůbec nebylo. Pospíšilova sestava se po prvním prohraném setu s P. Vítovou formací probrala a úřadovala, poté Matkulčíkovo trio úspěšně odvrátilo trojici mečbolů a nakonec pokořilo O. Vítovu sestavu.

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Naše vítězství nebylo úplně jednoduché. Obrovská bojovnost bratří Vítů nám hlavně v duelech trojic dělala velké problémy. Důležité je, že jsme dokázali zvítězit a připsali jsme si další dva body."

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Vyjma jednoho zápasu se jednalo o vyrovnané utkání. Domácím jsme bohužel doslova darovali druhou dvojici a druhou odvetnou trojici. Výsledek je tak pro nás trochu krutý, nicméně oba body dle výkonů měly zůstat v Modřicích."