Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 19.09. 10:46 Rychlost informací
    Náročný dotaz, na který není zřejmě schopen nikdo odpovědět :-) ...
  • 03.09. 21:36 Rychlost informací
    Nejde nějak zrychlit články o ligových zápasech? Extraliga až v úterý a ...
EL: Kolapsy Vsetína a Šacungu Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Úterý, 23.04.2019

2019 elm03 1(Praha, Benešov, Žatec) Čtveřice pátečního utkání 3. kola mužské nejvyšší soutěže přinesla jedno překvapení, byť odborníci věděli své. Mistr ze Vsetína totiž v Praze proti Čakovicím mistrovskou formu nepotvrdil. Start pokřtil nové hřiště kanárovým výpraskem od Čelákovic, Šacung doma znovu těsně padl, tentokrát s Modřicemi a Žatec potvrdil, že s nejbližším rivalem z Karlových Varů to prostě neumí. Nedělní přehrávka 5. kola pak přinesla kolaps Šacung na hřišti Startu.

SK Start Praha - TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice: 0:6

Start zatím zažil zajímavý start v lize. Nejdříve se hrálo v hale, poté v arktických podmínkách. Až v pátek při otevírání zrekonstruovaného hřiště končně hrál za parádního počasí. Jenže domácím křest vůbec nevyšel. Oba týmy nebyly kompletní, Start postrádal M. Kaděru a Pokorného, Čelákovičtí Kilíka a Ftačníka. Hosté se osmělili brzy, když Sachl s Tůmou neměli na Spilku s Holasem a ve třetím setu padli i Ungermann s Kaplanem proti J. Kaděrovi a Kolenskému. Na poslední možný míč došla i první trojka dne, ve které Sachl, Ungermann a Mareček podlehli J. Kaděrovi, Kolenskému, Holasovi a střídajícímu Maturovi. Stav 0:3 domácím evidentně vzal vítr z plachet a favorit už neměl žádné komplikace pro export dvou bodů. Ve druhé trojici Tůma, Klabík, Bálek a střídající Marek dostali lekci od Spilky, Flekače a Šafra, moc práce neměl ani hostující třetí debl Flekače a Šafra, kteří zdolali Klabíka, Bálka a střídajícího Marečka. Účet duelu uzavřel jednoznačný mač singlistů, kde Mareček uhrál na Kolenského jen sedm balonů.

MIROSLAV SACHL (Start, trenér): "Po předchozích zápasech jsme do utkání vstupovali dobře naladěni a doufali jsme v první extraligové body. K této náladě přispěla též výborná návštěva a možnost odehrát první utkání na zrekonstruovaném kurtu. Realita ovšem našemu naladění neodpovídala a podali jsme nejhorší letošní výkon. Pokud bychom dnešní zápas považovali za symbolickou kolaudaci kurtu, pak se dnes jednalo spíše o předčasné užívání a budeme doufat v úspěšnou kolaudaci se Šacungem.  V dresu hostů se nejlepším výkonem prezentoval Vojta Holas."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Možná trochu krutá prohra domácích, ale my jsme byli více nažhaveni s větší vůlí po vítězství. Jedním z rozhodujících momentů byla výhra druhé dvojice a pak i střídající Matura ve trojici přinesl do hry více vzruchu svými klepáky s kterými si soupeř nevěděl rady."

Krátká reportáž z utkání.

SKN Žatec - SK Liapor Witte Karlovy Vary: 1:6 

Žatec to letos nemá snadné a narazit na Vary dlouhodobě znamená jediné. Zlí jazykové tvrdí, že pokud se v Žatci objeví Bláhova bunda, prohrávají domácí 0:3.  Takový stav ale k vidění v pátek nebyl. Domácí mohli hodně zpytovat svědomí po úvodním deblu, kde dva mečboly nestačily bratrům Vítům k zisku vítězství nad J. Medkem a Bíbrem. Veterán Pinkr s Kovaříkem poté neúspěšně bojovali s Vankem a D. Putíkem. Domácí se ale přece jen dočkali, když Pinkr, O. Vít a Jůzek zvládli třetí sadu o míč proti trojici J. Medek, Hron a Bíbr. Ve druhé trojce Sýs, P. Vít a Kovařík herně nestačili trempu Vankeho, D. Putíka a M. Medka. Ani střední pasáž domácí nepotěšila, když nejprve Jůzek s Kovaříkem hladce prohráli s Hronem a J. Putíkem a vyrovnaný souboj jednotlivců v podání O. Víta a Hrona skončil těsnou třísetovou výhrou hostujícího hráče. Z odvetných zápasů se hrál pouze ten první, kde Pinkrova trojice prohrála s Vankeho formací.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Z výkonu jsme zklamaní, čekali jsme vyrovnanější průběh. Jenže herně se nedařilo na naší straně asi nikomu. Jedná se o zatím nejhorší výkon sezony, ale my jsme také známí tím, že se pomalu rozjíždíme, stejně jako Vsetín."

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary, kapitán): "Určitě jsme spokojeni se ziskem dvou bodů.Jako klíčový moment utkání vidím zvládnutí třetích setů první dvojice a singlu."

Krátká reportáž z utkání. 

2019 elm03 02SK Šacung Benešov 1947 - MNK Silnice Group Modřice: 4:6

Vicemistru letos chybí v sestavě Kop i Pelikán, přesto tým trenéra Guldy letos zatím body neztratil. Šacung naopak na bodový příděl čekal a stejně jako v prvním kole od něho nebyl daleko. Čáru přes výchozí plány ale už udělal první debl, kde Doubrava s Kalasem a střídajícím Sehrigem prohráli s Rosenberkem a Hanusem. V tom druhém neuspěli ani Makara, Řehák a Flaks, které porazili Pospíšil a Müller. Lepší výkony podaly domácí trojky. Doubrava, Kalas, Sehrig a alternující Flas a Tůma nejprve ve třetím setu udolali Matkulčíka, Müllera a Rosenberka, ve druhé trojce Makara, Truc, Řehák a střídající Nepodal s Voltrem ml. podlehli Pospíšilovi s Hanusem a Topinkou. Ve střední pasáži utkání tahavou vloženku nakonec posledním možným míčem ukořistili domácí Nepodal, Truc a naskočivší Voltr ml., kteří přetlačili Matkulčíka s Burianem. V singlu neměl Tůma na Hanuse nárok. Stav 2:4 nebyl pro domácí barvy moc nadějný, ale ti ještě karty nesložili. Doubrava se Sehrigem a debutujícím Tůmou bylo úspěšné ve třetím setu i na druhý pokus, kdy zdolalo Pospíšilovu formaci. Odvetný souboj Makarovy trojice (se střídajícím Nepodalem a Voltrem) a Matkulčíkovou sestavou vyzněl jasně pro hostující barvy. Domácí se bodu přiblížili po výhře Doubravy, Kalase a akternujícího Sehriga nad Pospíšilem a Müllerem, jenže to byl také jediný domácí úspěch v párovém deblu. Utkání zakončila jasná porážka Makary, Řeháka a naskočivšího Flakse proti Rosenberkovi s Hanusem.

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): "Před utkáním jsem myslel na remízu, ale dnes se nám s jedinou výjimkou vůbec nepovedly hlavní dvojky, ve kterých jsme uspěli jen ve dvou setech. Mnohé napověděl už vstup, kde jsme v první dvojce zahodili tři setboly. Nedařilo se výsledkově ani druhé trojici, byť nehrála špatně. V kombinaci s tradičně špatným singlem to na bod stačil nemohlo. Naopak výborně zahrála trojice Doubravy, Sehriga a nováčka Tůmy, který poprvé letos dostal šanci a svým výkonem si řekl o místo v sestavě."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Pokračujeme v dlouhých utkáních. Velmi důležité pro vývoj celého klání byl fakt, že jsme vyhráli obě úvodní dvojky a pak jsme celý zbytek střetnutí drželi náskok. V duelech, které jsme prohráli, jsme vždy udělali nějaké hrubé chyby, které domácí potrestali. Nicméně s faktem, že jsme nakonec dokázali zvítězit, jsme spokojeni."

Krátká reportáž z utkání.

TJ AVIA Ćakovice - NK CLIMAX Vsetín: 6:1

Tahák kola. Vsetínskému mužstvu se moc na čakovické půdě nevede a bylo načase s tím něco udělat. Jenže jedna věc je přání, druhá realita. Tu mistrovi (bez Belka) začala psát hned první domácí dvojka J. Kalouse s J. Chadimem, která pohodově skolila Brutovského a Stupáka. Hosté srovnali krok těsnou výhrou Chalupy a Plachého nad Kučerou, T. Chadimem a střídajícím Z. Kalousem. Hosté ale netušili, že jim zvlhne prach. Ve trojkách byli domácí lepší, přesvědčili se o tom Brutovský, Plachý, Vichtora proti Kučerovi, J.Chadimovi a J. Kalousovi, stejně tak i Chalupa, Stupák a Gargulák proti Součkovi, Z. Kalousovi a Fíkovi. A domácí mašina válcovala dál. Ve vložence Souček s Pachmanem udolali ve zkráceném setu Kurku, Tomka a střídajícího Vichtoru, poté Z. Kalous přehrál v singlu Stupáka. Stav 5:1 byl pro hosty kritický, Chalupova trojka (se střídajícím Kurkou) ale prohrála v odvetě s Kučerovou sestavou posledním možným míčem a šlo se zdravit.

JIŘÍ KALOUS (Čakovice): "Po úvodních dvojicích to vypadalo na velmi vyrovnané utkání. Zápasy trojic však byli kompletně v naší režii, a to zejména díky menšímu počtu nevynucených chyb. A když jsme dokázali ovládnout i nepárovou část, věděli jsme, že si jdeme pro dva cenné body. Všichni hráči podali velmi bojovný výkon, byla cítit touha po vítězství. Hezké počasí a hojný počet fanoušků nás hnali za vítězstvím."

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Byl to náš letošní první zápas na antuce a na naší hře to bylo vidět. Čakovice dnes předvedly přesnou, pestrou a kvalitní hru, předčily nás v každé herní činnosti. Porážka v této fázi soutěže může být poučná, věřím, že naše výkony se budou zápas od zápasu zlepšovat."

Krátká reportáž z utkání.

2019 elm03 tabulkaSK Start Praha - SK Šacung Benešov 1947: 6:2

Na státní svátek Start pokřtil hřiště kanárovou porážkou od Čelákovic, zatímco Šacung trápil vicemistra z Modřic. Když o dva dny později Středočeši (bez Makary a Černoty) vedli po deblech 2:0, zdálo se, že ani na druhý pokus Start (chyběli M. Kaděra a Pokorný) na body nedosáhne. Za hosty byli v úvodních zápasech úspěšní Nepodal, Flaks a alternující Truc proti Kaplanovi s Ungermannem a Doubrava se Sehrigem proti D. Tůmovi, Sachlovi a střídajícímu Bálkovi. Jenže poté si hosté počínali velmi nejistě v úplných koncovkách. Ungermann, Kaplan, Mareček a naskočivší Klabík zdolali posledním možným míčem trojici Nepodala, Kalase a Řeháka, poté Sachl, D. Tůma a Bálek zdolali Doubravu, Sehriga, K. Tůmu a alternujícího Flakse. Podobné to bylo v nepárové části, kde ve třetím deblu Kalas, Řehák a střídající Voltr ml. podlehli ve třetí sadě Klabíkovi, Markovi a naskočivšímu Marečkovi a poté D. Tůma o jediný míč třetího setu porazil Doubravu. Stejným poměrem skončil i zápas odvetné Ungermannovy trojice proti Doubravově (se střídajícím Trucem), znovu se radovali domácí. Dvakrát na devítkách a dvakrát výhra domácích barev, to byl zápas mezi Sachlovou a Nepodalovou trojicí.

MIROSLAV SACHL (Start, trenér): "První extraligové body nám dnes zajistila kvalitní hra ve trojicích, dokázali jsme z nich získat nad naše očekávání všechny hrané body. Musím ocenit zejména to, že i za stavu 0:2 jsme nesložili zbraně a pomocí velké vůle a bojovnosti přehráli komplikovaného soupeře. Z naší sestavy zaslouží absolutorium David Tůma a Vilda Ungermann."

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): „Za stavu 2:0 pro nás jsem nečekal takové selhání ve trojkách. Dva dny předtím v nich hrajeme nerozhodně s vicemistrem a pak s nováčkem nevyhrajeme žádnou. V řadě zápasů jsme měli setboly a mečboly, ale školácky je zazdili. Prohráli jsme sedm devítkových stavů v řadě! O třetí dvojici se ani nebudu vyjadřovat, ta shodila dolů celý tým. Hráči si asi po předchozích výkonech mysleli, že se Start porazí sám. I přes nemoc byl jediným hráčem s extraligovými parametry kapitán Kalas.“

Krátká reportáž z utkání.