Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


EL: Vydařená čakovická odveta Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 15.04.2019

2019 elm02 1(Vsetín, Modřice, Karlovy Vary, Čelákovice) Hned pětice utkání byla na pořadu 2. kola extraligy mužů a jestli dal někdo nohejbalu košem, bylo to počasí. Teplota kolem šesti stupňů, někde i srážky - to opravdu není moc nohejbalové potěšení. Stejně jako v prvním kole se znovu dařilo favoritům. Možná jediným překvapením kola je výhra Čakovic v Karlových Varech, kde Pražané pomstili loňské čtvrtfinálové vyřazení.

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - TJ AVIA Čakovice: 2:6

Varští si na svého pražského rivala věří a loňské play-off to potvrdilo. Jenže tentokrát padla kosa na kámen. Hostům vycházely zejména stavy na devítkách, z pěti jich šly na jejich stranu hned čtyři. Deblové zahajovací mače skončily plichtou. Vankeho a D. Putíkem sice mohl mrzet druhý set, ale výhry proti Kučerovi s T. Chadimem se dočkali v tom třetím. J. Medek a Bíbr ve druhé dvojce ovšem dostali naloženo od J. Kalouse s J. Chadimem. V podobném duchu se nesly i oba trojkové zápasy. Vanke (zápas nedohrál), D. Putík, M. Medek a střídající J. Putík ve třetí sadě zdolali Součka, Z. Kalouse, Fíka a alternujícího Pachmana, poté J. Medek, Bíbr, Hron a naskočivší Kokštein jasně podlehli Kučerovi, J. Chadimovi a J. Kalousovi. A hosté se začali vézt na vítězné vlně. Ve třetím deblu Hron a Kokštein nestačili na Součka s Pachmanem, vyrovnaný souboj singlistů v podání Hrona proti Z. Kalousovi dopadl výhrou hostujícího hráče. V odvetách trojek Vankeho nahradil J. Putík, po divokém průběhu podlehli Kučerově triu až v koncovce zkráceného setu. Dvakrát na devítkách a dvakrát porážka, to byl domácí souboj J. Medkovy trojice s Součkovou. Pikantností utkání bylo, že se v něm střetly hned čtyři(!) bratrské dvojice.

KAREL HRON (Karlovy Vary): "Bohužel jsme spoustu setů ztratili nejtěsnějším rozdílem. Pozitivní je rozhodně bojovný výkon bratrů Putíků a Matěje Medka v trojicích, kde nechybělo mnoho a vyhráli obě trojice." 

TOMÁŠ CHADIM (Čakovice): "Po vlažném začátku se nám povedlo rychle vrátit do utkání. Velkou roli hrálo i zranění Jana Vankeho, toho jsme ve trojicích dokázali využít. Se zápasem jsem spokojený, až na pár výchylek v naší hře to byl povedený výkon."

Krátká reportáž z utkání

NK CLIMAX Vsetín - SKN Žatec: 6:2

Je-li vsetínský mistr k zaskočení, pak to bývá v úvodních kolech soutěže. Letos žatecký kádr hodně pouštěl žilou a i dle slov "svého" pro Nohec magazín tipujícího experta Petra Pinkra do Vsetína neodjížděl s velkými vyhlídkami, zejména když doma zůstali Pinkr, Kovařík i Sýs. Utkání se pro nezpůsobilost venkovního hřiště odehrálo v halovém prostředí na Lapači. Domácí začali plnit bodovou pokladničku hned na začátku, když v deblech Chalupa a Plachý přehráli Pertlíka se Zlatohlávkem a Brutovský se Stupákem po boji zdolali debl bratru Vítů. I u trojek stála za sledování jen ta první, ve které Chalupa, Kurka a Gargulák ve třetím setu přetlačili Jůzka s P. a O. Vítem. Ve druhé pak hostující Zlatohlávek, Pertlík a Dráždil uhráli na Brutovského, Plachého a Vichtoru jen sedm balonů. Doménou veterána Dráždila jsou zejména debly a spolu s Jůzkem po hrůzostrašném prvním setu nakonec o jediný míč porazili domácí vloženku Kurky a Majštiníka. To hosty nabudilo a když domácí poslali do singlu Bílého, O. Vít měl práci jen ve druhé sadě. Utkání zavřely oba odvetné trojkové mače. V prvním se Chalupovo trio v částečně obměněném složení (Majštiník, Bílý) s Dráždilovým moc nepáralo, Brutovského trojice proti Vítově musela bojovat do koncovky třetího setu.

ONDŘEJ KURKA (Vsetín): "Osobně jsem spokojen s předvedenou hrou, s přístupem celého týmu, a samozřejmě také s dosavadními výsledky, přestože trenér dává prostor i širšímu hráčskému kádru. Je o nás známo, že se vstupem do sezóny máme někdy problémy. V tomto ohledu nám letos pomohl los, protože se na začátku sezóny potkáváme s týmy, které zřejmě nemají ambice hrát o nejvyšší příčky. Snad toho využijeme k tomu, abychom se rozehráli k ještě lepším výkonům bez bodových ztrát."

PETR VÍT (Vsetín, vedoucí): "Domácí potvrdili roli favorita. Nicméně jsme si dobře zahráli a polovina zápasů byla vyrovnaných, kdy rozhodla vždy až koncovka setů." 

Krátká reportáž z utkání

2019 elm02 2

TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice - SK Šacung Benešov 1947: 6:1

Už pár let Šacung čeká na body z Čelákovic a čekat bude dál. K utkání dorazil v kompletním složení a s touhou urvat z derby alespoň bod. Čelákovičtí ale předvedli soustředěný výkon a také větší rozvahu v koncovkách. To se ukázalo hned v úvodních deblech. J. Kaděra s Kolenským udolali Makaru, Řeháka a alternujícího Flakse až posledním možným míčem, poté Kilík s Flekačem po boji skolili Doubravu, Kalase a střídajícího Truce. Ve trojkách se konečně dočkali hosté, když Kilík, Kolenský a Holas prohráli třetí set s Makarou, Trucem a Řehákem o jediný míč. O dva šli nahoru domácí po výhře trojky Spilky, Flekače a Šafra nad Doubravou, Flaksem a Sehrigem. Náskok domácích barev narostl po dobře zvládnuté nepárové části utkání. Ve třetím deblu Spilka a Holas porazili Nepodala, Sehriga a naskočivšího Černotu, v singlu pak Kolenský nedal žádnou šanci Černotovi. Utkání uzavřela výhra Kilíkovy odvetné trojice proti Doubravově za devítek ve třetí sadě.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Plně jsme se rehabilitovali za nevydařený zápas s Čakovicemi. Opět nám vyšel úvod a v tomto trendu jsme pokračovali i v dalších zápasech. Musím vyzdvihnout hru odvetné trojky, která otočila nepříznivý stav a nakonec urvala šestý bod."

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): "Počasí hře moc nepřálo, byla hrozná zima. Výsledek vypadá dost jednoznačně, ale šest ze sedmi zápasů bylo vyrovnaných a rozhodovalo se až v úplných koncovkách. Ty jsme ale prohrávali a to se ukázalo jako rozhodující. Soupeř zahrál hodně dobře, ale ani výkon našich hráčů nebyl špatný, s výjimkou vloženky a singlu."

Krátká reportáž z utkání

MNK SILNICE GROUP Modřice - SK Start Praha: 6:4 

Oslabený vicemistr versus nováček, to bylo střetnutí, kde v rebešovickém azylu hrající Modřice byly favoritem. Jak to u nováčků bývá, disponují houževnatostí a tou dokázali vyhrát tři z celkem šesti třísetových zápasů. Domácí trenér přeskupil sestavy a hned ta první dvojková s Matkulčíkem a Rosenberkem dostala školení od Tůmy s Klabíkem. Úder vrátili Pospíšil s Müllerem, kteří přehráli M. Kaděru a Ungermanna. První trojka, to byla velká divočina, která se zklidnila až ve třetí sadě. V ní Pospíšil, Hanus a Topinka padli o jediný míč s Kaplanem, Ungermannem, Marečkem a alternujícím Klabíkem. Druhá trojka měla jasného vítěze v domácích Matkulčikovi, Müllerovi a Rosenberkovi, na které M. Kaděra, Tůma, Bálek a střídající Marek neměli. Dva body šli na domácí konto ve střední části utkání, kde posledním možným míčem přetlačili ve vložené dvojce Hanus, Burián a naskočivší Halva Kaplana, Marka a střídajícího Marečka, stejně tak v singlu Hanus Tůmu. Za stavu 4:2 ještě hosté mohli pomýšlet na bodový úspěch, ale M. Kaděrovo trojici se ten den vůbec nevedlo a další výprask dostala v odvetách od Pospíšilovy formace. Ungermannova formace na tom byla lépe a zmákla i odvetu, když ve třetím setu porazila Matkulčíkovu trojku. Nestárnoucí Ungermann byl při chuti a spolu s M. Kaděrou udolali Matkulčíka s Rosenberkem. Zkušené domácí duo Pospíšila s Müllerem však roli ustálo a porazilo Tůmu a Klabíka.

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Utkání rozhodla střední pasáž, kdy jsme jak vloženou dvojku, tak singl urvali posledním možným míčem. V některých zápasech jsme se prali s vlastní mezihrou a na tom musíme do dalších duelů zapracovat. Celé utkání ovlivnila velká zima a proto byly ve trojicích k vidění velmi dlouhé výměny."

MIROSLAV SACHL (Start, trenér): "V těžkých zimních podmínkách se jednalo místy spíše o boj než o pohledné utkání. K zisku bodu nám chyběl jediný míč a snad i trocha štěstí. Z našeho kádru vyčníval Vilda Ungermann, zatímco Jaromír Jágr dává i ve 47 letech stále krásné góly a táhne Kladno do extraligy, o dva roky mladší Vilda prozatím dokázal porazit všechny trojice loňského mistra a vicemistra extraligy. V dresu domácích byl nejlepším hráčem Jakub Pospíšil."

Krátká reportáž z utkání

2019 elm02 tabulkaNK CLIMAX Vsetín - SK Start Praha: 6:1

Pražané v sobotu srdnatě vzdorovali modřickým barvám a výjezd na Moravu si prodloužili předehrávkou ve Vsetíně. Ten byl v utkání jasným favoritem, jak to ostatně v soubojích mistra s nováčkem bývá. Vysoká výhra ovšem svádí k podcenění, Starťáci (bez Sachla, M. Kaděry a Pokorného) i zde bojovali ze všech sil a dost zápasů došlo do zkrácené sady. Ne ten první, ve kterém Brutovský a Stupák proškolili Tůmu s Klabíkem. Ve druhém deblu hostující Ungermann a Kaplan výborně začali, ale Belko s Plachým průběh otočili k výhře. Pak se osmělili hosté, když Tůma, Marek a Bálek zdolali Belka, Plachého, Vichtoru a střídajícího Brutovského. Na dvoubodový rozdíl vrátila skóre výhra trojice Chalupy, Stupáka a Garguláka, kterým podlehli Kaplan, Ungermann a Mareček. Domácím vyšla i nepárová část. Z kategorie třísetových byla výhra Chalupy s Kurkou nad Markem a Marečkem, stejně tak v zápase jednotlivců v případě Stupáka proti Tůmovi. Tím byl osud utkání zpečetěn a čekalo se, kdo z domácích zatáhne oponu. Byla to hned první odvetná trojice Belka a spol, která Ungermannovo trio udolala až posledním možným míčem.

TOMÁŠ SRNĚNSKÝ (Vsetín, předseda): "Výsledek vypádá jednoznačně, ale soupeř neprodal kůži zadarmo. Utkání vypadalo vyrovnaně, když jsme měli lepší koncovky než soupeř. Dnešní vítězství je dílem celého hráčského kolektivu."

MIROSLAV SACHL (Start, trenér): "Ukání se odehrálo v tělocvičně, což svědčilo více domácím razantním hráčům. Výsledek je pro nás příliš krutý, domácí však zvítězili zaslouženě a právem patří mezi favority letošního ročníku. Z našeho týmu se nejvíce dařilo Davidovi Tůmovi, za domácí zahrál velmi dobře Laco Stupák. Bohužel slabým článkem dnes byli rozhodčí, kteří udělali na obě strany několik nevynucených chyb."

Krátká reportáž z utkání

 

 

Komentáře   

 
#1 Marek HORÁK 2019-04-16 13:34
Kdo viděl utkání VSETÍN-START, musí mi dát za pravdu, kdo neviděl, stačí se mrknout na 1.utkání trojek. Tvle jak ti rozhodčí ten Start řezali, to je brutus. A otázkou je (protože to prostě Vsetínští museli vidět) jestli jim něco říká fair play a neozvali se. Chápu bod je bod, ale nechat si takhle připisovat body, když je do očí bijící, že měl mít body Start, to mi přijde jako velká sračka jak od rozhodčích, tak od Vsetína..