Tak pane Spilka, vyjádření , ze by chtělo omladit kádr rozhodčích svádí ...
    Co vy jste za Fandu ze ho neznam? Ano Radek Safr tam byl ale neni trener ale ved ...
  • 23.05. 14:23 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Pane Spilka, pokud něco takového píšete, tak by jste měl napsat i druhou st ...
EL: Žádný propadák, žádné překvapení Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 08.04.2019

2019 elm01 1(Praha, Benešov, Žatec) Extraligové první kolo je za námi. Soudě dle výsledků bylo docela zajímavé a možná naznačilo, že bude zajímavý i celý ročník. Ani jeden z celků totiž nijak nepropadl, ale ani nedošlo k žádnému překvapení.

SK Start Praha - NK CLIMAX Vsetín: 3:6

O nepříjemném osudu nováčků se přesvědčují družstva hned v prvním kole, kde na ně čeká úřadující mistr. Tuto zkušenost má za sebou pražský Start ve své premiérové sezóně mezi elitou. Do nedělního utkání, hraného v hale, nastoupil v kompletním složení. To Vsetín doma ponechal Stupáka a letošní posilu Belka, ale i přesto v Praze nezaváhal. O své převaze upozornil svého soupeře už v úvodu. Ungermann s M. Kaděrou podlehli v prvním deblu Chalupovi s M. Tomkem, ve druhém pak Klabík s Kaplanem na Brutovského s Plachým neměli nárok. Trojky skončily bodovou dělbou. Nejprve M. Kaděra, Klabík, Bálek a střídající Kaplan padli ve třetím setu s Chalupou, Kurkou, Gargulákem a alternujícím M. Tomkem. Domácí odkanárovávali vyhranou trojkou hrajícího trenéra Sachla, Ungermanna a Marečka proti Brutovskému, Plachému a junioru Bílému. Domácí se poté ukázali ve vložence, kde Tůma, Sachl a střídající Bálek udolali ve zkrácené sadě Kurku a Bílého. V singlu se Tůma přesvědčil o kvalitách extraligových singlistů, když na Plachého uhrál jen osm míčů. Hosté šli nahoru znovu o tři po úspěšně složeném reparátu Brutovského tria, které se vůbec nepáralo s M. Kaděrovou formací (se střídajícím Tůmou). Bojovní domácí, z nichž řada nejvyšší soutěž okousila poprvé, ale karty ještě nesložili, i v této části dokázali jednu z trojek urvat pro sebe. Byla to Sachlova sestava, která tentokrát pokořila Chalupovu trojici. Z odvetných deblů došlo jen na ten první. V něm M. Kaděra, Ungermann a alternující Mareček trápili Brutovského s Plachým, ale hosté koncovky setů zvládli a zajistili tak pro mistra první dva body do tabulky.

MIROSLAV SACHL (Start, trenér): "Těšili jsme se na halový úvod s posledním mistrem extraligy a naším cílem bylo vstoupit do první extraligové sezóny důstojným způsobem, což se nám dle mého názoru podařilo. Při troše štěstí jsme dokonce mohli sahat i po bodu, vítězství Vsetína však musím hodnotit jako zcela zasloužené. Chtěl bych poděkovat divákům za jejich návštěvu a vytvoření výborné sportovní atmosféry. V dresu hostů si dovolím ocenit výkon Michala Plachého, z našich řad odvedl nadstandard Vilda Ungermann a Bohouš Mareček."

JAN CHALUPA (Vsetín): "První utkání provázela řada nepřesností na obou stranách. Jsem rád, že jsme zápas zvládli a připsali si dva body."

Krátká reportáž z utkání

SKN Žatec - MNK SILNICE GROUP Modřice: 3:6

Oba týmy letos oslabily. Žatci chybí zejména dvojice Západočechů Štolka a Stehlík, kterou musí nahrazovat veteráni. Modřicím chybí Kop a Pelikán a navíc doma zůstal další ze zkušených - Müller, ale nasadily posilu Matkulčíka i mladíky. I tady se šlo do haly a v ní Žatečtí umí leckdy soupeře prohnat. A také dlouho vicemistra loňské sezóny proháněli, do stavu 3:3 nebylo o vítězi jasno. Osvědčené duo bratří Vítů zdolalo Matkulčíka a Hanuse až po těžké bitvě, ta se odhrála i ve druhé dvojce, kde veteráni Pinkr (52 let!) s Dráždilem (48) trápili do třetího setu Pospíšila s Rosenberkem. A Pinkr se přece jen dílčí výhry dočkal, když spolu s O. Vítem a Zlatohlávkem poměrně nekomplikovaně zdolali ve trojici Matkulčíka, Hanuse a Rosenberka. Komplikace nepřipustila stav rovnající hostující trojka Pospíšila, Buriana a Topinky, těm podlehli Jůzek, P. Vít a Kovařík. Domácí vzhlíželi s nadějemi do střední nepárové pasáže, ale nakonec z toho byl jedn dílčí bodík. Ne však ze singlu, ale z třetího deblu, ve kterém Jůzek a Kovařík po zpackaném prvním setu obrátili průběh zápasu s Halvou a Burianem. Vyrovnaný singový mač dvou mistrů světa O. Víta a Hanuse dospěl k třísetové výhře toho juniorského. Oba týmy tak byly na nule a byla to hostující Pospíšilova trojka, která jako první přeřadila na vyšší herní level. Pinkrova trojice už druhé překvapení nepřinesla. Ani P. Vítova trojka (i s alternujícím Dráždilem) neměla proti Matkulčíkově formaci (se střídajícím Halvou) nárok. Poslední dvojka dne přinesla hodně zajímavý průběh. V prvním setu kralovali hostující Pospíšil a Rosenberk, ve druhém naopak s nimi (a střídajícím Halvou) zametli bratři Vítové. Až poslední možný míč třetí sady po zahozeném domácím mečbolu rozhodl o výhře hostů dílčí i celkové.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Na to, že se jednalo o první utkánísezony, jsme předvedli poměrně vyrovnanou hru s vicemistrem loňského roku, který byl oslaben o Martina Müllera."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Máme naprosto jiný tým od předchozích sezón a víme, že letošní ročník bude pro nás velmi těžký. Proto musíme být se ziskem dvou bodů spokojeni. Celé utkání rozhodlo překvapivé vítězství Hanuse v singlu, což domácí před odvetami trojic zlomilo."

2019 elm01 2SK Šacung Benešov 1947 – SK Liapor Witte Karlovy Vary: 4:6

Jediný míč chyběl Šacungu, aby si z domácího utkání odnesli alespoň bod. Dobře připravený soupeř z Karlových Varů, semifinalista loňské soutěže, však potvrdil roli mírného favorita a do lázeňského města si odvezl díky nejtěsnější výhře oba body. Šacung s nováčky Černotou a Tůmou a v loňské sezóně pauzírujícími veterány Makarou a Řehákem, Vary s nováčkem J. Putíkem, to byl přehled nových tváří. Byli to hosté, kteří ovládli první polovinu utkání. Domácí debl Doubravy, Truce a střídajícího Kalase podlehl Bíbrovi s J. Medkem, stejně se vedlo Nepodalovi, Sehrigovi a alternujícímu Flaksovi proti Vankemu s D. Putíkem. Začátek zápasu nevyšel ani první trojici s Doubravou, Flaksem a Sehrigem, ale nakonec po obratu J. Medka, Hrona a Bíbra přetlačili. Ve druhé trojici Makara, Truc a Řehák nestačili na výkon Venkeho, D. Putíka a M. Medka. Šlo se do nepárové části, kde Makara s Řehákem v deblu jen chvíli ladili mušku a proti Kokšteinovi, J. Putíkovi a střídajícímu Hronovi dovedli zápas ve třetí sadě k výhře. V singlu Černota neměl na hostujícího Hrona nárok. Stav 2:4 nevěštil pro domácí nic dobrého, ale ti se dokázali zvednout a po trojkových odvetách srovnat. V souboji prvních trojic Doubravova posledním možným míčem rozesmutnila Vankeho formaci, poté Nepodalovo trio také ve třetím setu přehrálo J. Medkovu sestavu. A začínalo se znovu. První a třetí set na devítkách, to byl deblový souboj Doubravy s Trucem a střídajícím Kalasem proti Vankemu s D. Putíkem. Obě koncovky ale vyšly hostům, kteří tak měli bod jistý. Ten druhý přišel záhy, když Nepodal, Sehrig a naskočivší Flaks nenašli recept na Bíbra s J. Medkem.

STANISLAV VOLTR (Šacung, trenér): „Mysleli jsme si, že nám půjdou proti Varům lépe dvojky, ale kromě vloženky jsme všechny prohráli. U první dvojky to bylo i tím, že kapitán Kalas nastoupil přes nemoc. I přesto byli míč od výhry v odvetě. Naopak se nečekaně podařilo vyhrát tři trojky. V singlu jsme s bodem nepočítali. Na to, že to bylo první utkání venku, se hrál slušný nohejbal před slušnou návštěvou. Trochu problémů dělal vítr, se kterým se lépe vypořádali Varští. Ti byli dravější a lepší zejména v mezihře."

KAREL HRON (Karlovy Vary): "Z naší strany vládne spokojenost, že jsme zvládli první utkání a navíc venku výhrou. Vyhráli jsme všechny čtyři hlavní dvojice, ale prohráli jsme čtyři z pěti třetích setů."

TJ AVIA Čakovice - TJ Spartak ALUTEC KK Čelákovice: 6:4

Právě toto utkání asi nejvíce ze všech nemělo jasného favorita. Oba týmy jsou mj. známé tím, že doma mají velké výkyvy na začátcích utkání. Do tohoto schéma mohlo zapadnout i zahajovací utkání letošního ročníku, hrané v sobotním dopoledni. J. Kalous a J. Chadim prohráli úvodní debl proti J. Kaděrovi s Kolenským, stejně to dopadlo i v případě Kučery s T. Chadimem versus Kilík a Flekač. Domácí se probrali zavčas a vyhráli oba trojkové zápasy.  Kučera, J. Kalous a J. Chadim ve třetí sadě udolali Spilku, Flekače, Šafra a střídajícího Bareše. Poté Souček, Z. Kalous a Fík pohodově zlomili odpor Kilíka, Kolenského a Holase. Třetí zářez pak přidali v nepárovém deblu Souček s Pachmenem, kterým podlehli Spilka a Holas. V bojovném singlu Z. Kalous v koncovce zkráceného setu prohrál s Kolenským. Hosté tak znovu byli nahoře a po následné výhře Kilíkovy trojice v odvetě proti Kučerově triu posledním možným míčem se zdálo, že bez bodů neodjedou. Jenže naděje zmizela záhy, Kilíkovo trio totiž bylo také posledním, které poznalo výhru v setu. Pak už to šlo rychle. Součkova trojka (s alternujícím Pachmanem) zdolala Spilkovu formaci, ve dvojkách J. Kalous, J. Chadim a střídající Z. Kalous museli proti Kilíkovi s Flekačem bojovat jen jeden set a velmi podobné to bylo i v souboji Kučery s T. Chadimem a J. Kaděry, Kolenského a naskočivšího Bareše.

ZDENĚK KALOUS (Čakovice): "Tohle utkání bylo hodně vyrovnané a rozhodavaly maličkosti. Štěstí se přiklonilo na naší stranu a utkání jsme dotáhli do vítězného konce. Musím kluky pochválit za hezky zvládnuté utkaní, které jsme s naší bojovností zvládli."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Po vyhraných dvojkách, kterých jsme v Čakovicích za poslední dobu moc nevyhráli, to byl super začátek do zápasu. Bohužel pak přišla bída v podobě trojek. Rozhodovalo se v posledních dvojkách, kde byl klíčový moment, kdy Flekač s Kilíkem nedotáhli první set. Pak by to mohlo dopadnout úplně jinak."