Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 12.07. 11:41 TORNÁDO OPEN 2019(NasNohec)
    TORNÁDO OPEN 2019 - Memoriál Jiřího Hladíka Srdečně zveme všechny naše ...
Extraliga mužů 2019 - startujeme! Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Středa, 03.04.2019

2019 elmzahajeni 1Pokolikáté už...? Nezdá se to, ale po čtyřicáté osmé. Právě tolik je ligovým soutěžím ČNS. Po prologu ve formě vsetínského Austin Cupu na to jdou nohejbalisté naostro. Extraliga otevírá brány již tuto sobotu. Těžko lze odhadovat, jaký to bude ročník. Ale ať bude zajímavý či nudný, zaslouží si pozornost. Vždyť česká extraliga je jasně nejlepší dlouhodobou soutěží nohejbalu na celém světě.

Pokud bychom dělali anketu mezi hráči, zřejmě většina z nich staví zisk kolektivní trofeje nad všechny ostatní. Nohejbalovou "salátovou mísu" už má z letošních účastníků extraligy v klubovnách rovná polovina (Vsetín, Modřice, Karlovy Vary, Šacung). Tu aktuální už druhou sezónu drží vsetínský klub. Další čtveřice by ráda jejich řady rozšířila. I přes nesmělé, či pro někoho spíše smělé pokusy o reorganizaci hrací systém soutěže zůstal shodný s předchozím ročníkem.

Co nového je v jednotlivých účastnických družstvech a klubech, jaké jsou jejich ambice a jak tipují klíčové pozice na konci základní části? Na to jsme se zeptali vedoucích či trenérů družstev.

Jaké jsou u vás v kádru družstva změny oproti loňské sezóně?

VÍT ZGARBA (Vsetín): Hlavní změnou je osoba kapitána - Lumír Gebel předal kapitánskou pásku Rudovi Vichtorovi a chce se zaměřit na působení v B týmu a u dorostu. Silvain Galus se vrací do KAC Košice. Z B týmu přichází Ondra Kurka, větší prostor dostanou Míra Tomek a nadějní junioři, především David Majštiník. Do kádru se opět zapojí Braňo Belko.

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary): Letošní novou posilou je Jirka Putík. Naopak z rodinných důvodů skončil Vlasta Kubín mladší. Jinak sestava družstva zůstává stejná.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice): Žádné změny nemáme. Vše je naprosto totožné, je nám je o rok více.

STANISLAV VOLTR ml. (Šacung): Z kádru odešli Martin Knytl na stáž mimo ČR, Václav Kadeřábek ukončil kariéru a Petr Chejn šel na hostování do Zvánovic. Novou posilou je Milan Černota, který přichází ze slovenské Revúci. Přestoupil k nám ještě mladý nahrávač Karel Tůma z NK Zvěrkovice, který loňskou sezónu hostoval v budějovickém Dynamu. Dále se po roční pauze a uzdravení vrací Ríša Makara a vrací se také Pepa Řehák. Dále bychom chtěli postupně do mužstva zapracovávat dorostence Adama Fürbachera a Michala Krunerta.

PETR VÍT (Žatec): Odešli nám zpět z hostování Pavel Stehlík s Mílou Štolkou. Je nás málo a kádr doplňují lidi z béčka.

PETR GULDA (Modřice): Hostování skončilo Pavlu Kopovi, který se navíc těžce zranil na loňském MS. Do začátku nové sezóny určitě nezasáhne ani Radek Pelikán, který stále bojuje se zraněním a uvidí se jestli vůbec bude ještě pokračovat. Naopak přišel z Prostějova na roční hostování Jan Matkulčík a do áčka se jako kmenový hráč přesunuje z béčka David Burian.

DAVID TŮMA (Start): V týmu jsme udělali hned dvě zásadní změny oproti loňskému roku. Ostřílený Vilém Ungermann letos nastupuje již od prvního zápasu a počítáme s ním na celý rok. Druhou výraznou změnou je posila v podobě zkušeného Milana Kaděry.

JIŘÍ KALOUS (Čakovice): Pro letošní rok není žádná změna. Mužstvo zůstává stejné jako v lonském roce

2019 elmzahajeni 3Kdo družstvo povede jako trenér?

ZGARBA (Vsetín): Patrik Perun.

BÍBR (Karlovy Vary): V roli hrajícího trenéra se představí Jan Vanke.

FLEKAČ (Čelákovice): Jako vždy Michal Doucek, který má naší stoprocentní důvěru

VOLTR (Šacung): Trenérem pro letošní sezónu zůstává Stanislav Voltr starší.  

VÍT (Žatec): Trenéry jsou Vojta Sýs a Marek Pertlík

GULDA (Modřice): Trenérém zůstávám já.

TŮMA (Start): Před začátkem sezony jsme usilovali o rozšíření kádru i na postu trenéra, abychom ulevili Mirku Sachlovi a mohl se tak plně věnovat herní činnosti. Ovšem po zralé úvaze jsme se rozhodli zachovat loňský koncept a pokusíme se opět uspět pod taktovkou zajetého trenéra.

KALOUS (Čakovice): Trenérem je opět Miroslav Fritz.

Jsou u vás v klubu nějaké další novinky, na které se divák může těšit?

ZGARBA (Vsetín): Doufáme, že diváky a příznivce zaujme práce našeho týmu dorostu.

BÍBR (Karlovy Vary): V letošním roce uspořádáme Mistrovství ČR veteránů.

FLEKAČ (Čelákovice): Zázemí je naprosto totožné. Letos soustředíme síly na organizaci Mistrovství ČR v disciplíně jednotlivců pro kategorie starších žáků, dorostenců, žen a mužů. Bohužel z kapacitních důvodů jsme museli odřeknout kategorii mladších žáků.

VOLTR (Šacung): Během zimní pauzy jsme pokračovali na dostavbě areálu, od kterého si slibujeme lepší podmínky pro hráče a také pro diváky. Dokončen by měl být v květnu.

VÍT (Žatec): Nejsou.

GULDA (Modřice): My budeme v letošní sezóně kvůli výstavbě nové sportovní haly v Modřicích trénovat a hrát v nedalekých Rebešovicích, kde nám pan starosta umožnil působit.

TŮMA (Start): Přípravy na extraligu jsme vzali z gruntu a společně s SK věnovali spoustu úsilí do renovace cípu ostrova. Rád bych tímto diváky nalákal na novou podobu sportovního areálu na Střeleckém ostrově, která nadšencům umožní maximální zážitek ze sportovních klání.

KALOUS (Čakovice): Ne nejsou žádné novinky. Doufáme, že se nám hlavně podaří potěšit diváky hezkým nohejbalem.

2019 elmzahajeni 4Jaké jsou letošní ambice vašeho družstva?

ZGARBA (Vsetín): Jako obhájci titulu musíme mít v extralize ambice nejvyšší, a to při vší pokoře a respektu k soupeřům. Minulé sezóny nás poučily, že můžeme být poraženi kterýmkoli týmem, na to nesmíme zapomínat. Rádi bychom konečně uspěli na MČR trojic. O Austin Cup se budeme muset pokusit až zase za rok.

BÍBR (Karlovy Vary): Jako každým rokem jsou nejvyšší - titul. Ale chceme k němu dojít po krůčcích, takže tím prvním bude postup do play-off.

FLEKAČ (Čelákovice): Jako vždy, postoupit do play-off a pak se děj vůle boží.

VOLTR (Šacung): Naším cílem pro letošní sezónu je zajistit si co nejdříve play-off a vyhnout se tak bojům o záchranu.

VÍT (Žatec): Nezranit se a dobře si zahrát.

GULDA (Modřice): Vzhledem k tomu, že nás trápí velmi úzký kádr, chceme postoupit do play-off. Pak se uvidí.

TŮMA (Start): Jelikož se jedná o historicky první start našeho družstva v nejvyšší soutěži, je naším cílem užít si tuto sezonu a s nejvyšším nasazením vstoupit do každého dílčího zápasu. Odměnou pak bude účast v extralize i v následujícím roce.

KALOUS (Čakovice): Poprat se o titul!

Koho tipujete na přímý postup do semifinále play-off a koho na souboj o záchranu?

ZGARBA (Vsetín): Dovolím si vzdát se spekulací, viz předchozí odpověď.

BÍBR (Karlovy Vary): Jako nejvyrovnanější týmy vidím Vsetín a při oslabení Modřic tím druhým šťastným budou Čelákovice. Play-out bude nejspíše záležitostí Žatce a Startu.

FLEKAČ (Čelákovice): Do semifinále Vsetín a Čakovice. Do play-out Žatec a nováčka soutěže Start.

VOLTR (Šacung): Mezi velké favority celé soutěže řadím Vsetín a Čakovice. Boje o záchranu si netroufám tipovat. Jen doufám, že se tomu vyhneme a natlačíme pod sebe jiná družstva.

VÍT (Žatec): Do semifinále play-off ti co loni, o záchranu si zahrajeme asi my a Start Praha.

GULDA (Modřice): Myslím si, že letošní extraliga bude hodně vyrovnaná. Tipovat nechci.

TŮMA (Start): Do soubojů o záchranu bychom rádi přizvali všechny účastníky, nicméně jako favority prozatím vnímáme Žatec společně s Šacungem. Ostatní týmy by se měli utkat v play-off.

KALOUS (Čakovice): Je opravdu těžké tipovat. Možné je vše.