Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
EL: Žatec zachránil extraligu Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Úterý, 23.10.2018

2018 elmb2 1(Modřice) Že mezi extraligou a 1. ligou mužů zeje velká výkonnostní mezera, potvrdily už předchozí baráže. Když se k tomu přidá letošní fakt, že vyzyvatel v podobě modřické rezervy do vyšší soutěže postoupit nemohl, použití slova souboj je dosti nadsazené. Vítěz extraligového finále play-out z Žatce v prvním utkání série doma vyhrál dvojnásobným kanárem, na jihu Moravy se na definitivní razítko do extraligy 2019 "nadřel" o něco více.

MNK SILNICE GROUP Modřice B - SKN Žatec: 1:5 (konečný stav série 0:2) 

Prvoligový finalista uvítal žatecký celek v halovém prostředí ZŠ Želešice a opět pouze s šesticí hráčů. Už v prvních dvojkách poznal, že na celkovou výhru nemůže pomýšlet. T. Gulda a Konupka na O. Víta a Štolku neměli nárok, ve druhé pak Halva, Zach a střídající Štěpánek uhráli na Stehlíka s P. Vítem jen osm míčů. Jediný zápasový bod série zařídila výhra trojice Konupka, Štěpánek, Spousta, která nečekaně pohodově skolila Sýse, Stehlíka a P. Víta. Hosté neponechali nic náhodě a Štolka, O. Vít a Kovařík se prošli po T. Guldovi, Halvovi a Zachovi. V singlu nebylo co řešit, domácí Halva získal v souboji s O. Vítem jen tři(!) balony. Stav 1:4 ozřejmil, kdo si odveze celkovou výhru a ta přišla vzápětí. Konupkova trojka, povzbuzená předchozí výhrou, kladla silný odpor Štolkově triu, ale to v koncovkách obou setů prokázalo zkušenost. Série skončila jasnou převahou Žatce, skóre zápasů (10:1) i setů (20:2) je vypovídající.

TOMÁŠ GULDA (Modřice): "Na utkání není prakticky co hodnotit. Žatec ho měl jasně pod kontrolou, což bylo dáno i naším přístupem. Těžko se nastupuje k utkání, které pro nás vlastně nemělo žádný význam. Žatci gratulujeme k záchraně a přejeme mu hodně štěstí v příští extraligové sezóně."

PETR VÍT (Žatec): "Pro nás to dnes byla povinná výhra, domácí opět kladli minimální odpor. Vybojovali jsme tím tedy příslušnost v nejvyšší soutěži i pro rok 2019. Rád bych tímto poděkoval všem členům kádru za jejich herní projev v bojích o sestup, kde je vždy zapotřebí najít motivaci. Dle předpokladů se ukázalo, že klíčová byla porážka Českého Brodu. Posilám z Plzně Mílovi a Pavlovi přejeme, ať se jim daří v jejich mateřském klubu a za celý oddíl děkujeme za sezónu."

 

 

Komentáře   

 
#1 Marek 2018-10-24 07:49
Nelíbí se mi jak extraligový kluby se svými B týmy dlouho mrví I. a II. ligu. Taková soutěž pak nemá cenu když si extraligoví rozhodujou koho pustí nebo nepustí nahoru. Proč neuděláte B týmům svojí soutěž, kde by si všchni dobře zahráli ale přitom nic neovlivnili?
 
 
#2 Martin 2018-10-27 07:54
v první lize letos hráli dva "B" tými a jeden "A" tým v druhé  lize zbylé čtyři "B" tými a to že letos se dostali o boj o extraligu oba dva celky "B" týmu je tím že je letos první liga o dost slabší než loni,třeba i díky hostování dvou zručských borců co podle komentáře žatce se vrací po roce zpět,nevím co by kazili a jaký by měl smysl uspořádat soutěž pro 6 "B" týmů, kde by nikdo nesestupoval ani nepostoupil,hol d jsou taková pravidla a pro srovnání "B" tým modřic loni hrál play out a "B" tým čakovic zase vypadl hned v prvním kole play off takže nejde o výkonnost týmů i když mají šikovné hráče ale o úroveň soutěže,která letos byla o úroveň slabší