Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
  • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
    [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
EL: Nejen gesto hodné mistra = finále Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 15.10.2018

2018 elmsf3 1(Vsetín, Žatec) Souboje na opačných pólech byly k vidění v rámci nejvyšší mužské ligové soutěže. O finálovou účast si to v rozhodujícím třetím klání rozdaly domácí obhajující Vsetín a hostující Čelákovice, které po porážce musí na vysněné finále počkat další ročník. V prvním barážovém mezisoutěžním střetnutí se domácí Žatec kanárově prošel po poraženém finalistovi 1. ligy z Modřic.

Semifinále play-off:

NK CLIMAX Vsetín - TJ Spartak Čelákovice: 5:2 (konečný stav série 2:1)

Hrát rozhodující třetí utkání o postup do finále je samo o sobě nervák, ale to ještě nikdo netušil, že nervákem bude už předehra utkání. Středočeši totiž do Vsetína vyrazili prostředkem a dopravcem, který jede i když auta stojí. Tentokrát se ale známá reklama mýlila. Byl to vlak, který postupně nabral až 150minutové zpoždění. Bylo zřejmé, že v plánovaný začátek hosté nestihnou. A tak se rozjelo kolečko telefonátů mezi družstvy i STK ČNS. Nakonec došlo k dohodě, která může být brána jako za hranou výkladu předpisů, ale zároveň zachovala sportovní souboj protivníků. V tomto směru musí hosté smeknout před přístupem domácího družstva, bez jehož souhlasu by k žádné dohodě nemohlo dojít.

"Volaly mi Čelákovice, že hrozí zdržení, které by mohlo způsobit nestihnutí stanoveného začátku utkání. Doporučil jsem jim proto, aby se domluvily se Vsetínem, zda by souhlasil s pozdějším zahájením utkání. Tím, že Vsetín na to přistoupil, došlo k dohodě. Je to sice dohoda nad rámec znění soutěžního řádu, ale STK, reprezentovaná v tu chvíli mojí osobou a Ivanem Králíkem, jí posvětila v zájmu zachování sportovního charakteru jako vyššího principu. Událost, která na trati nastala, je vyšší mocí a jednalo se navíc o rozhodující utkání semifinálové série. Nelze vše posuzovat jen technokraticky a plošně, bez ohledu na okolnosti. Pokud by ale domácí oddíl na návrh dohody nepřistoupil, postupovalo by se podle ustanovení soutěžního řádu o pozdním příjezdu," vysvětlil komplikace předseda STK (a prezident ČNS) KAMIL KLENÍK. "Rozhodnutí trenéra, kapitána a vedení klubu bylo jednohlasné. Utkání chceme odehrát od stavu 0:0 a postup si chceme vybojovat na kurtě," jasně deklaroval PATRIK PERUN, trenér Vsetína.

Při pohledu na lavičku postrádal Vsetín Tomka, Čelákovice Ftačníka. Utkání se odehrálo v hale. První souboj na hřišti přinesl dramatický mač, ve kterém domácí Chalupa s Plachým padli s J. Kaděrou, Flekačem a střídajícím Kolenským 9:10 ve třetí sadě. Pak ale přišel rázný a klíčový nástup domácích barev. Brutovský se Stupákem ve druhém deblu srovnali stav proti Kilíkovi, Spilkovi a alternujícímu Holasovi. Domácí poté uspěli i v obou trojkových zápasech. Nejprve Chalupa, Stupák a Gargulák udolali ve dvou setech Spilku, Flekače a Šafra, poté Brutovský, Plachý a Vichtora ve zkráceném setu přetlačili Kilíka, Kolenského, Holase a alternujícího J. Kaděru. Když v zápase singlistů Stupák porazil Kolenského, domácí věděli, že čtyři pokusy na celkovou výhru v utkání i sérii prostě proměnit musí. Vzepřít osudu se v barvách Středočechů podařilo jen Kilíkově odvetné trojici, která ve třetím setu zdolala Chalupovo trio. V dalším tříseťáku už domácí slavili, Brutovského trojková sestava si poradila se Spilkovou - hotovo.

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Chci poděkovat všem hráčům za soustředěný a zodpovědný výkon. Utkání se odehrálo ve výborné atmosféře, k čemuž přispěli diváci naši i ti z Čelákovic. Jsem rád, že jsme o postupu rozhodli na hřišti, rozhodující semifinálové utkání by bylo nedůstojné řešit nějakou kontumací. Rozhodčí důležité utkání zvládli na jedničku. S výkonem hráčů jsem byl spokojený, vynikali Brutovský se Stupákem, z hostů hrál velmi dobře Kilík, tradičně Kolenský a velmi se mi líbil i Holas v obraně. Děkuji soupeři za pěknou a vyrovnanou sérii. Všichni už se těšíme na nohejbalový svátek, finále."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Nejprve bych chtěl opět poděkovat našim fanouškům, kteří i přes dvouhodinové zpoždění vlaku se neotočili a nejeli domů. Zato jim patří velký dík. Dále bych chtěl poděkovat Vítu Zgarbovi, který souhlasil s odložením zápasu, protože vlak měl 150 minut zpoždění. Co se týká utkání, bohužel jsme nezvládli druhou dvojici, kdy Spilka byl na útoku v prvním setu a neproměnil. Ve druhém do stavu 6:6 byli stále nahoře. Další klíčový moment vidím, že jsme nezvládli urvat na svojí stranu první ani druhou trojici. A náš finálový sen rozprášil Stupák v singlu, škoda, že jsme se nedostali do třetího setu. Vsetín dnes byl lepší a výhru si zasloužil. Přeji hodně úspěchu ve finále, kde to bude mnohem těžší."

2018 elmb1 1Baráž o udržení/postup:

SKN Žatec - MNK SILNICE GROUP Modřice B: 5:0 (stav série 1:0)

Mezisoutěžní baráže jsou atraktivním prvkem na opačné straně extraligové soutěže. V posledních letech si ale prvoligoví vyzyvatelé moc radosti neužili, potěšit je mohla jen výhra v dílčím v zápase a někdy ani to ne. Letošní první barážové utkání se tomuto trendu nevymklo, výsledkem byl tuplovaný kanár. A vzhledem k torzem, se kterým hosté do Žatce dorazili, se to ani očekávat nedalo. Jihomoravané doma nechali polovinu sestavy. Domácí postrádali Sýse a Zlatohlávka. Vše podstatné naznačil již úvod, kde Stehlík s P. Vítem v prvním deblu vyprovodili dorostenecké duo T. Svoboda, Bartoš a střídající Jonas a poté se ve stejném duchu Štolka a O. Vít vypořádali s Halvou, Burianem (odstoupil pro zranění) a naskočivším Zachem. Jediným zápasem, kde hosté uhráli více bodů, než stačí na zisk setu, byla první trojice, ve které Štolka, O. Vít, Kovařík a střídající Jůzek porazili T. Svobodu, Jonase, Bartoše a střídajícího Zacha. Druhou trojici hosté pro malý počet hráčů neobsadili. V zápase singlistů O. Vít přehrál Halvu a mohlo se jít do sprch.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Fakt, že hosté nemohou postoupit, se pravděpodobně projevil i na složení jejich týmu. Každopádně přijeli v šesti lidech a na začátku druhé dvojice se jim navíc zranil Burian, tudíž dohrávali v pěti. Vstup, průběh a závěr utkání byl v naší režii. Zápasy byly krátké, rychlé, a to i kvůli zraněnému, kterému samozřejmě přejeme brzké uzdravení. Tímto vysíláme jasný vzkaz jejich A-mužstvu včetně reprezentačního trenéra pro příští rok v rámci extraligy, kam máme jednou nohou opět nakročeno."

FILIP HALVA (Modřice): "K utkání jsme odcestovali v minimálním počtu hráčů a navíc se zranil hned ve druhé dvojici Burian. Mrzí mě, že utkání přihlížela celkem slušná divácká kulisa a my nemohli být z různých důvodů, ať zranění, nemocí, či nechutí k tomuhle utkání být důstojným protivníkem. Možná by stálo za zvážení, upravit v tomhle směru řády soutěže. Protože hrát baráž o soutěž, do které nemůžete postoupit, je přinejmenším podivné."