Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
1L: Uprostřed Vltavy bouchalo šampaňské Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Středa, 10.10.2018

2018 1L po 05 01(Praha) V kolonce "vítěz první ligy 2018" bude navždy zapsáno SK Start Praha. Celek z metropole otočil finálovou sérii proti modřickému béčku a příští rok se (s největší pravděpodobností) představí mezi extraligovou elitou. Pražané dokázali v sobotním střetnutí urvat vyrovnání v holubické hale, aby o den později na Střeleckém ostrově mohli oslavit svůj triumf, který je potvrzením jejich první příčky po základní části soutěže. Modřičtí o víkendu doplatili především na absence v sestavě, když se v obou duelech museli z nejrůznějších důvodů obejít bez řady stěžejních hráčů.

I. liga: Finále play-off

MNK SILNICE GROUP Modřice B – SK Start Praha 3:5 (série 1:1)

V Modřicích dostalo přednost áčko. Hanus i Spousta totiž odcestovali k extraligovému semifinále do Karlových Varů. Letos poprvé musel tedy domácí dres obléknout loňský kapitán Lukáš Novotný. A byť se podílel na dvou bodech svého týmu, tak návratu série zpět do Prahy ani on zabránit nesvedl. Utkání nabralo směr už ve dvojicích. Ungermann s Kaplanem přivedli Start po třísetové bitvě s Halvou a Burianem do vedení, druhý bod vzápětí přidali Tůma a Klabík. Nulu z konta Moravanů vymazali Gulda, Halva a Novotný, jenže vyrovnané klání druhých trojic skončilo pro domácí nešťastnou porážkou o jediný balon. Když pak Tůma v singlu o dva míče přetlačil Buriana, byli Pražané blízko úspěchu. „Za stavu 1:4 jsme si ale uvědomovali, že konečný pátý bod nebude lehkým úkolem, jelikož se sestavami Modřických jsme si již dvakrát v letošní sezoně nedokázali poradit,“ uvědomoval si kapitán Startu DAVID TŮMA. A nemýlil se. Domácí zmobilizovali všechny síly a vrátili se zpátky do hry. První mečbol hostů Halvova formace s přehledem odvrátila. Druhá sestava Konupka, Burian a Štěpánek ovládla jasně první set. Ten další ale ale stejným způsobem získali Tůma s Marečkem a Kaplanem. Tiebreak dospěl do devítek. Pak jsme chytili útok hostů a svůj proměnili,“ přiblížil modřický kapitán TOMÁŠ GULDA. Domácí dělil bod od vyrovnání, jenže deblové souboje v sobotu režíroval v holubické hale celek z hlavního města. Burian s Halvou tentokrát nestačili na Klabíka s Tůmou. „Nezkrotný, skvěle hrající a kávou posilněný Klabík ukončil celé utkání dvanácti kraťasy,“ poznamenal s úsměvem spokojený Tůma.

Sestava domácích: Konupka, Gulda, Burian, Štěpánek, Halva, Novotný, Svoboda, Zach, Bartoš. Sestava hostů: Tůma, Klabík, Mareček, Ungermann, Kaplan, Pokorný, Bálek.

Kapitán Modřic TOMÁŠ GULDA:Citelně nám chyběli Spousta a Hanus, navíc Konupka musel odehrát utkání s horečkou. I přes tyto všechny komplikace jsme bojovali o vítězství a nechali na hřišti všechno Bohužel na téměř kompletní hosty to nestačilo a rozhodovaly maličkosti. Všichni kluci zaslouží pochvalu za přístup a bojovnost. Výborný výkon podal Halva ve trojicích, naopak já jsem se bohužel vůbec nepotkal s dvojkovou formou na konci sezony.“

Kapitán Startu DAVID TŮMA: „Do Holubic jsme vyrazili oslabeni o trenéra Sachla, který předal otěže Bálkovi. Ten se role zhostil na výbornou. Utkání jistojistě rozhodly úvodní zápasy dvojek, po většinu střetnutí jsme si pak udržovali dvoubodový náskok. Utkání provázela skvělá, bojovná atmosféra - ale v rámci fair-play na obou stranách. Nejlepším naším hráčem byl Klabík společně s Ungermannem a na straně domácích Konupka s Halvou. Jedeme na ostrov!“

2018 1L po 05 02SK Start Praha – MNK SILNICE GROUP Modřice B 5:2 (konečný stav série 2:1)

Po sobotní výhře v Modřicích se misky vah celé série opět naklonily na stranu Pražanů. Nejen, že měl Start v rozhodujícím klání výhodu vlastní klece, ale hosté dorazili bez nemocného smečaře Konupky, pracovně zaneprázdněných Zacha a Štěpánka a navíc postrádali i dorostence, kteří ve stejný den hráli o postup do finále BDL. Při pozdravu tak stáli Moravané na základní čáře jen v šesti lidech. „Na takové utkání jsme se těšili celou sezonu, a tak po výhře z minulého dne v týmu od samého rána panovala dobrá nálada doprovázená obrovskou chutí vyhrát letošní ročník prví ligy. Na druhé straně jsme se měli na pozoru, abychom nezopakovali neúspěch z úvodního finále před týdnem,“ prozradil kapitán Startu DAVID TŮMA. Odhodlání týmu z metropole předvedli hned v prvním deblu Ungermann s Kaplanem. Ti hladce přehráli Buriana s Guldou a alternujícím Semerádem. Modřická odpověď přiletěla vzápětí. Halva s Hanusem ve dvou sadách skolili Tůmu s Klabíkem a střídajícím Sachlem. V první trojici neměla narychlo slepená formace Burian, Spousta, Semerád proti Ungermannově úderce s Kaplanem a Marečkem šanci. Ta další ovšem nabídla vyrovnaný souboj. Trojlístek Tůma, Sachl a Bálek se tři sety lopotil s Halvou, Guldou a Hanusem. Naše druhá trojice sehrála se soupeřem vyrovnanou partii. Perfektně zvládla koncovku úvodního setu, bohužel v tom dalším patřil při trochu smolném míči závěr domácím. Tiebreak byl bod za bod do osmiček, ale koncovku jsme znovu nedokázali dotáhnout a důležitý zápas prohráli,“ povzdechl si hrající trenér Modřic JAKUB SPOUSTA.

2018 1L po 05 03Dvoubodový polštář přišel Startu vhod. Pro singl totiž měli hosté k dispozici specialistu Hanuse, který svedl s Tůmou opět třísetovou bitvu, rozhodující set měl ale pod kontrolou. Šance Jihomoravanů na vítězství stále doutnaly a přiživit je měla Halvova sestava. Jenže ta ztratila i svůj druhý zápas v koncovce třetí sady, tentokrát proti Ungermannovi a spol. „Odvetná trojice pro nás byla klíčová, pokud jsme ještě chtěli pomýšlet na výhru. V zahajovacím setu jsme jasně padli, když nás soupeř přehrál svou chytrostí a kvůli našim nepřesnostem. Pak jsme ale začali bojovat a naši hru výrazně zlepšili. Ve třetím setu jsme bohužel zase jako přes kopírák ztratili koncovku. Od stavu 8:8 už bodoval jen soupeř,“ líčil Spousta. V tu chvíli už hosté asi tušili, že ze Střeleckého ostrova tentokrát odjedou poraženi. Tůmova trojice nenechala nic náhodě a přes problémy v úvodním setu zajistila Pražanům vítězství v rozhodujícím finálovém střetnutí i celém ročníku druhé nejvyšší soutěže. „Rozhodujícím faktorem klání byly čtyři body ze zápasů trojic, což se nám v letošní sezoně podařilo poprvé. Nutno ale podotknout, že hostům chyběl Konupka, jenž je bezesporu výraznou osobností celého ročníku ligy. Mezi další důležité aspekty rozhodně patřil Kaplanův blok a obrovský zápal, kterým rozebral strategii soupeře. Rád bych zmínil neskutečný obranný zákrok, který v posledním zápase předvedl Ondřej Bálek. Představa odvetných zápasů dvojic byla pro něj nejspíš natolik deprimující, že absolutně rozbořil některé zákony fyziky,“ nabídl svůj pohled dobře naladěný kapitán vítězů.

Sestava domácích: Tůma, Klabík, Mareček, Ungermann, Sachl, Kaplan, Pokorný, Bálek, Marek. Sestava hostů: Spousta, Gulda, Burian, Hanus, Halva, Semerád.

Kapitán Startu DAVID TŮMA: Velice děkuji celému týmu za úžasný rok se sladkou tečkou na konci. Děkuji všem divákům, kteří nás letos přišli podpořit, celému oddílu SK Start Praha za podporu, trenéru Sachlovi za odborný koučink a zejména drahým polovičkám, rodinám za trpělivost. Bez vás by to zkrátka nešlo...“

Trenér Modřic JAKUB SPOUSTA:Je velká škoda, že jsme nemohli odehrát rozhodující finálové utkání v plné sestavě. Takový je ale sport. Nevěšíme hlavy a bereme letošní výsledek v  první lize jako velký úspěch. Všichni kluci zaslouží velkou pochvalu za bojovnost a nasazení v celé sérii. U soupeře bych chtěl vyzdvihnout Davida Tůmu, který v celé sezóně i finálové sérii ukazoval skvělý nohejbal a fair-play přístup.“ 

Konečné pořadí soutěže: 1. SK Start Praha, 2. MNK SILNICE GROUP Modřice B, 3. TJ Avia Čakovice B, 4. T.J. Sokol Holice, 5. TJ Spartak MSEM Přerov, 6. TJ Sokol I Prostějov, 7. AC Zruč-Senec 2004, 8. TJ Dynamo ČEZ České Budějovice.