Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 30.05. 09:29 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Tak pane Spilka, vyjádření , ze by chtělo omladit kádr rozhodčích svádí ...
  • 24.05. 13:02 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Co vy jste za Fandu ze ho neznam? Ano Radek Safr tam byl ale neni trener ale ved ...
  • 23.05. 14:23 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Pane Spilka, pokud něco takového píšete, tak by jste měl napsat i druhou st ...
EL: Modřická družina má finále v kapse Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 08.10.2018

2018 elmsf2 1(Čelákovice, Karlovy Vary) Extraliga mužů pomalu spěje ke svému konci. Známe pořadí po základní části i konečné pořadí na 4.-8. místě. Ve hře tak zůstávají jen medailisté a je otázkou, kdo kterou hodnotu pobere. Asi největší letošní favorit z Modřic bude nejhůře druhý, protože své ambice potvrdil po domácí výhře i na půdě Karlových Varů. Druhá semifinálová série vítěze nevygenerovala, Čelákovice se vzepřely osudu, doma skolily mistra a poslaly tak sérii ještě jednou do Vsetína.

TJ Spartak Čelákovice - NK CLIMAX Vsetín: 5:3 (stav série 1:1)

Mistr doma učinil první krok k obhajobě, ale lehké to neměl. Do Čelákovic odjel s možností sérii uzavřít a v klidu se připravovat na finále. Jenomže Středočeši opět doma předvedli (pokolikáté už) obrat v pravou chvíli a utkání dovedli k výhře. Stejně jako v Karlových Varech,  i tady se po dvojkách radovali z dvoubodového vedení hosté. V první Kilík s Ftačníkem zahodili čtyři mečboly a věnovali tak výhru Brutovskému se Stupákem. Ve druhém deblu J. Kaděra a Flekač prohráli v koncovkách s Chalupou, Plachým a naskočivším Galusem. Trojky mají hosté silné, ale tentokrát neměly svůj den. Kilík, Kolenský a Holas porazili Brutovského, Plachého, Vichtoru a střídajícího Galuse, poté Spilka, Ftačník a Šafr přetlačili ve zkrácené sadě Chalupu, Garguláka, Gebela a alternujícího Kurku. Do vedení dostal domácí barvy Kolenský, který v singlu přehrál Plachého. Šlo se tak do odvet a v nich domácí dali další trojku, když Kilíkovo trio zdolalo posledním možným míčem Chalupovu formaci. Hosté ale přece jen alespoň jednu trojici uklohnili, když Spilkovu sestavu (se střídajícím Flekačem) porazila Brutovského trojka. Domácí ale stále disponovali dvojicí pokusů na výhru a utkání do posledního možného mače nepustili. Hostující Chalupa s Plachým sice po výhře v prvním setu dlouho ovládali i ten druhý, nakonec ale Kilík se Spilkou obratem v zápase udělali domácím fandům radost. Sobota tak bez vrcholného nohejbalu nezůstane.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "I po prohraných úvodních dvojkách jsem věřil, že na vítězství máme, což se také potvrdilo sérií čtyř vítězných zápasů v řadě. Do utkání ve Vsetíně dáme všechno a věřím, že nás podpoří i četná divácká kulisa, která s námi vycestuje."

JAN CHALUPA (Vsetín): "Bohužel i přes ne špatný výkon jsme se museli dnes před soupeřem sklonit. Chybělo trochu více štěstí v koncovkách a rozhodla větší drzost soupeře, musíme vyhrát více trojek než pouze jednu. Příští týden musíme zabrat a dát do odvety vše."

SK Liapor WITTE Karlovy Vary - MNK SILNICE GROUP Modřice: 2:5 (konečný stav série 0:2)

Varští na půdě Modřic vůbec nesehráli špatné představení a doma nemuseli být bez šance. Kardinální otázkou bylo, jak se jim sejde forma obou hlavních trojkových tahounů, protože proražení bloku silných hostujících trojic bylo nutností pro úspěch. Odpověď dal průběh utkání. První dva debly skončily výhrou hostů, a to té z kategorie šťastných. V tom prvním Vanke, Putík a alternující M. Medek se ve třetí sadě srovnali s Pospíšilem, Müllerem a střídajícím Pelikánem na devítkách, ale radovali se hosté. Ve druhém pak J. Medek, Musil a naskočivší Bíbr podlehli díky saku za devítek ve třetím setu smolně Kopovi s Rosenberkem. Domácí nepřízeň štěstěny nesložila a Vanke, Putík a M. Medek v první trojici zametli s Kopem, Pelikánem, Topinkou a alternujícím Hanusem. J. Medek, Bíbr a Hron ale na Pospíšila, Müllera, Rosenberka a střídajícího Spoustu nevyzráli. Dvoubodové vedení hostí zbrzdil v singlu Hron, když Kop dobře rozehraný mač ztratil už na konci prvního setu. V souboji prvních trojic se už Vankeho formaci (se střídajícím Kokšteinem) tolik nedařilo, podlehla po boji Pospíšilově triu. J. Medkova trojka musela vyhrát, ale ani alternující Svoboda nepřinesl obrat v zápase, kde navrch měla Kopova trojice. 2:5 - hotovo, Modřice jdou do finále.

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Celé play-off jsme zvládali velmi dobře koncovky setů za stavu 9:9 a ani druhé semifinále nebylo výjimkou. Bohužel dvě rozhodující koncovky třetích setů prvních dvojic získal soupeř, přestože první dvojici jsme měli chyceno a rozehráno. Soupeř byl tedy nad naše síly díky své vyrovnanosti a kvalitě výkonů a my si odnášíme dobrý pocit z celého play-off a smutek z toho, že jsme těch pár okamžiků kdy to šlo, nedokázali lépe využít."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Měli jsme štěstí v úvodu utkání, kdy jsme obě dvojky vyhráli nejtěsnějším poměrem. Velmi dobře tentokrát zahrála naše elitní trojka a v odvetě se k ní přidala i druhá trojková formace. Musím celé družstvo pochválit za týmový výkon."