Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 30.05. 09:29 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Tak pane Spilka, vyjádření , ze by chtělo omladit kádr rozhodčích svádí ...
  • 24.05. 13:02 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Co vy jste za Fandu ze ho neznam? Ano Radek Safr tam byl ale neni trener ale ved ...
  • 23.05. 14:23 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Pane Spilka, pokud něco takového píšete, tak by jste měl napsat i druhou st ...
1L: Střelecký ostrov neodolal ataku z Moravy Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 02.10.2018

2018 1L po 04 01(Praha) K prvoligovému triumfu má po úvodním finálovém utkání blíž modřická rezerva. Moravský celek totiž dobyl tvrz Startu na Střeleckém ostrově a odvezl si odtud první vítězství v sérii. Možná trochu překvapivě, ale po zásluze. Po vyrovnaném začátku totiž sebevědomí hosté poměrně rychle překlopili střetnutí na půdě premianta základní části na svoji stranu. Od vítězství v soutěži je tak dělí už jen jediný krok.

I. liga: Finále play-off

SK Start Praha – MNK SILNICE GROUP Modřice B  2:5 (série 0:1)

Jihomoravané získávali uprostřed Vltavy půdu pod nohama postupně. Začátek totiž nenasvědčoval tomu, že by Start mohl v domácí pevnosti letos poprvé najít svého kata. Úvodní bod obstaral osvědčený tandem Sachl, Tůma, jenž ve dvou sadách přemohl Halvu s Guldou a střídajícím Burianem. První komplikace ale přišla hned vzápětí. V sérii proti Holicím duo Ungermann, Kaplan zářilo, teď ale padla kosa na kámen a Konupka s Hanusem si s přehledem došli pro vyrovnání. Pražané znovu udeřili zásluhou své první trojice Tůma, Ungermann, Bálek. Ta hladce zdolala překážku v podobě Halvovy formace s Guldou a Hanusem. Domácí znovu vedli, jenže pak se jim střetnutí začalo pomalu ale jistě vymykat z rukou. Důležitým momentem byl následující třísetový souboj Konupkovy sestavy se Spoustou a Burianem proti Klabíkovi, Pokornému a Marečkovi. V tiebreaku si Modřičtí vypracovali tříbodový náskok, který v koncovce udrželi. Začínalo se znovu. „Bohužel jsme od této chvíle už nedokázali bodovat a bohužel ani patřičně bojovat,“ posteskl si hrající trenér Startu MIROSLAV SACHL. Akcie týmu z metropole začaly padat už v singlu, kde se Tůma marně snažil najít recept na hostujícího Hanuse. Náš hráč v prvním setu kraloval, dal dvě esa a soupeři povolil jen tři body. Druhý set začal z našeho pohledu opět skvěle a Hanus se ujal vedení o dva míče. Pak sice přišly chybky a Tůma v koncovce rázem vedl 9:8, Hanus však nekompromisní patou srovnal a poté jeho prudký servis nedokázal domácí singlista zpracovat,“ přiblížil kapitán Moravanů TOMÁŠ GULDA. Klání elitních formací obou protivníků nabídlo třísetovou šarvátku. Tiebreak ale kontrolovalo Konupkovo trio. „Třetí set kluci odehráli naprosto bez chyby jak v poli, tak na útoku a domácí sestavu jasně přehráli,“ poznamenal Gulda. Halvova trojice už nenechala nic náhodě a po hladkém vítězství nad Klabíkovou ekipou přiblížila Modřice k vítězství v první lize.

Sestava domácích: Tůma, Klabík, Mareček, Ungermann, Sachl, Kaplan, Pokorný, Bálek, Marek. Sestava hostů: Konupka, Spousta, Gulda, Burian, Hanus, Štěpánek, Halva.

Trenér Startu MIROSLAV SACHL: „V letošní sezoně jsme odehráli bezesporu nejhorší duel. Nedařilo se nám v základních herních dovednostech a při dobré formě soupeře jsme naprosto zaslouženě prohráli. V dresu hostů se nejvíce dařilo Hanusovi a Konupkovi.“

Kapitán Modřic TOMÁŠ GULDA:Do Prahy jsme odjížděli s cílem užít si finále první ligy a pokusit se získat první bod v sérii. To se nám po týmovém výkonu povedlo. Příští sobotu uděláme maximum pro to, abychom sérii doma ukončili.“