Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
EL: Domácí kolaps poslal Brod o soutěž níže Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 01.10.2018

2018 elmsf1 1(Český Brod, Modřice, Vsetín) Zatímco v Čakovicích a na Šacungu play-off ukončili, dva týmy do něho naopak vstoupily. A vítězně, byť jak obhajující Vsetín, tak vítěz základní části z Modřic museli o výhru bojovat. S nejvyšší soutěží se loučí Český Brod, který doma zopakoval selhání s Žatcem.

Play-off:

MNK SILNICE GROUP Modřice - SK Liapor WITTE Karlovy Vary: 5:3 (stav série 1:0)

Karlovarští překročili stín svých letošních neuspořádaných výkonů v základní části a i díky slušné formě své druhé části sestavy dokázali předčasně ukončit sezónu trojnásobnému vicemistru v řadě z Čakovic. Modřice si vychutnaly pauzičku, určenou nejlepší dvojici týmů po základní části a musely se rychle zorientovat. A nejen pro varování od Čakovic. Když Kop s Rosenberkem vyprovodili J. Medka, Bíbra a naskočivšího Hrona, vypadalo to na začátek jízdy favorita. Pospíšil s Müllerem ale Vankemu, Putíkovi a střídajícímu M. Medkovi podlehli nejtěsnějším rozdílem, když zazdili trojici mečbolů. A to nebylo ze strany hostů zdaleka vše. J. Medek, Bíbr, Hron a alternující Musil potvrdili aktuální fazónu a skolili (znovu nejtěsnějším možným rozdílem) Pospíšila, Müllera a Rosenberka, poté ve třetím setu uspěla i trojka Vankeho, Putíka, Kokšteina a střídajícího M. Medka, jim podlehli Kop, Hanus, Topinka a naskočivší Pelikán a Spousta. Za brzdu včas zatáhl v singlu Kop, který v dalším tříseťáku po otočeném průběhu udolal Hrona. To domácí nakoplo a Pospíšilovo trojkové komando celkem v klidu přehrálo Vankeho formaci. Srovnáno - 3:3. Zahanbit se v odvetě nedala ani Kopova trojka, ta ukončila parádní výkony J. Medkovy sestavy (se střídajícím Dvořákem). To už domácí byli nahoře a potvrdil to i výkon Kopa s Rosenberkem, kterým Vanke, Putík a alternující M. Medek vzdorovali jen jeden set.

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Jestli někdo očekával, že semifinále play-off bude jednoduché, tak se hodně spletl. Já osobně jsem určitě s ničím podobným nepočítal, protože vím, že Karlovy Vary se umí na play-off připravit. Potvrdily svou formu ze čtvrtfinále. Těsně nám utekly některé koncovky, což se nám příště už nemusí vyplatit. Naštěstí jsme se v singlu dokázali zvednout a vydřeli jsme první bod v sérii."

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Bylo to velmi vyrovnané utkání o dvou polovinách. První polovina naše trpělivé bušení do zdi i za nepříznivého stavu a ve druhé polovině restart domácích a více vydřených míčů v poli. Náš výkon byl opět velmi týmový, velmi bojovný a zarputilý, tak jak v play-off má být. Škoda, že jsme soupeře nedorazili, ale můžeme s otevřeným hledím nastoupit stejným způsobem do odvety doma za týden. Velmi rádi se do Brna za dva týdny podíváme znovu."

NK CLIMAX Vsetín - TJ Spartak Čelákovice: 5:3 (stav série 1:0)

Úřadující mistr český i mezinárodní si v poklidu potrénoval a poléčil bolístky. Čelákovice vyřadily Šacung a co bylo pro ně důležité, nezapsaly žádné vážnější zranění. Do Vsetína odjely s nadějí méně rozehraného mistra zaskočit hned v úvodu. Oba týmy byly v plné palbě, nic tedy nebránilo dobrému nohejbalu. První vyhrání z kapsy nevyhnalo, domácí Plachý a Chalupa v koncovkách zdolali Kolenského, Flekače a střídajícího J. Kaděru. Druhá dvojka dopadla lépe pro hosty, když Brutovský a Stupák nezvládli třetí set proti Spilkovi, Kilíkovi a alternujícímu Ftačníkovi. Do vedení šli znovu domácí, když trojice Chalupa, Stupák a Gargulák nedali šanci Spilkovi, Flekačovi, Šafrovi a střídajícímu Ftačníkovi. Jenže druhá trojka s Brutovským, Plachým, Vichtorou a naskočivším Galusem podlehla Kilíkovi, Kolenskému, Holasovi a střídajícímu J. Kaděrovi. Hodně měl napovědět singl - a napověděl. Stupák porazil Kolenského a dostal domácí potřetí nahoru. Hosté ale potřetí srovnali. To když Chalupova trojice v odvetě na dobře hrající Kilíkovu sestavu nanašla protizbraň. Polepšilo se ale Brutovského trio a bez komplikací přehrálo Spilkovu formaci. Vše rozhodl souboj neporažených dvojic, kde Chalupa a Plachý porazili Kilíka, Ftačníka a střídajícího Spilku.

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Jednalo se o vyrovnané utkání před výbornou diváckou kulisou. Klíčovým pro nás bylo vítězství Laco Stupáka v singlu, čím nám udržel naše vedení do odvet. Nejlepším hráčem hosrtů byl Kilík, z našeho týmu bych vyzdvihl Plachého. Soupeř bude doma určitě lepší, musíme se na to zodpovědně připravit."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém rozhodovaly drobné chyby. Klíčový moment vidím v prohraném singlu, kde jsme věřili v body. Kilíkova formace byla ve trojicích bezchybná, škoda ze Spilkova nepřidala bodík. Závěrem bych chtěl vyzdvihnout našeho sedmého hráče, kterým byli naši diváci, kteří s námi vyrazili. Za to jim nesmírně děkuji a už jenom kvůli nim musíme doma vyhrát a vrátit se ještě jednou do Vsetína."

2018 elmsf1 2Play-out:

TJ Slavoj Český Brod - SKN Žatec: 0:5 (konečný stav série 1:2)

Středočeši se výhrou Žatce na jejich půdě nenechali vykolejit a na severu Čech vrátili úder. A protože Žatečtí střídají dobré mače s těmi slabšími, dalo se tušit, že v Brodě může dojít k repete. Ale duely o udržení nejsou jen o formě a předchozích statistikách, tady rozhoduje, kdo udrží nervy na uzdě. Evidentně se to lépe povedlo Žatci, ale zpočátku to na pohodovou jízdu rozhodně nevypadalo. Souboj prvních deblů rozhodoval až poslední možný míč, tak vypadal zápas T. Cibulky s Janíkem a alternujícím Sýkorou proti Štolkovi s O. Vítem. Hosté mečbol proměnili a domácí zdaleka netušili, že vyhraný druhý set byl zároveň jejich posledním. Ve druhém deblu se hrálo také poměrně vyrovnaně, Ešner, Vedral a střídající M. Kaděra podlehli P. Vítovi se Stehlíkem. Za stavu 0:2 potřebovali domácí uspět ve trojkách, ale ty jim hrubě nevyšly. M. Kaděra, T. Cibulka, Janík a naskočivší Vokáč v koncovkách nestačili na Sýse, Stehlíka a P. Víta a když Ešner, Vedral, Sýkora a střídající Matějka nenašli recept na Štolku, O. Víta a Kovaříka, osud utkání se naplnil. V zápase jednotlivců Vedral trápil O. Víta v první sadě do devítek, ale svůj setbol zahodil. Ve druhém už na domácího hráče padla deka a vše bylo rozhodnuto.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "Bohužel jsme v tomto utkání před velkou diváckou kulisou nepředvedli ani průměrný, natož bojovný výkon a tím jsme nechali bez boje vyhrát Žatec. Sestupujeme rovnou do 1. ligy pro další rok."

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Očekávali jsme bitvu o každý balon a těsnou výhru pro naše barvy. Domácí však předvedli velmi nesoustředěný výkon a tím nám vše usnadnili. Za naše barvy předvedl skvělý výkon Stehlík, který řádil na útoku a jistě si tak také řekl před Kamilem Kleníkem o pár reprezentačních ponožek. Dobře zahráli i Štolka, Kovařík a Sýs. Teď nás čeká barážový střet s vicemistrem první ligy. Cíl je jasný."

 

Komentáře   

 
#1 J. Peterka 2018-10-02 09:36
Krom vybornych vykonu vsech akteru velke podekovani do Modric za prenos.
 
 
#2 Vety 2018-10-03 20:31
Jestli jsem dobře informovaný bude Brod příští rok jezdit na zápasy do Zaječova, Dynína nebo k někomu kdo vyleze z kraje???
 
 
#3 Petr 2018-10-04 08:09
Podle toho co je schválený klidně i tým z okresu, kde nehrajou kraj.
 
 
#4 MT 2018-10-08 09:44
Jak by asi proti sobě mohli hrát? Kde jste zase sebrali takovou ptákovinu.
 
 
#5 Petr 2018-10-08 15:19
Moc nejseš v obraze co? Na příští rok byla naplánovaná změna. Podle jednoho návrhu svazu se má I. liga rozpustit do II. lig a budou čtyři skupiny kvůli ježdění. Č. Brod klidně může hrát s týmy ze spodka II. ligy a i týmy z kraje který postoupí. Na svazu si to vybrečely njěterý týmy II. ligy, protože se z té spojené ligy nebude padat. Č. Brodu ani nikomu jinýmu vůbec nezávidím. Úroveň v každý skupině bude hrozná. Svaz ale byl přehlasovaný, jenže stejně chtějí znova udělat jednání s týmy a tam vždycky II . liga I. ligu přehlasuje. Je podivný jak může svaz hlasovat proti konferenci, protože konference klubů je přece víc?
 
 
#6 Fanda 2018-10-09 06:47
No ono neni v obraze nikdo,ale kdyz se kouknes na stranky CNS,tak tam neni prihlaska do kvalifikace 2.ligy , ale do nejnnizsi souteze.... takze je mozne pristi rok vsechno....
 
 
#7 václav kroupa 2018-10-09 09:08
ani ty nemáš pravdu-KVALIFIK ACE O 2.LIGU 2019
skupina A – Praha
13. října 2018
 
 
#8 mišelin 2018-10-09 11:41
Myslím,že zůstane stejný systém jako letos. Jen zmrazili postup do 1.ligy a sestup z ní.Do kvaldy je nahlášeno 6 týmů. Chtějí z nich doplnit 2.ligu,kde letos startovalo jen 13 družstev.
 
 
#9 Fanda 2018-10-10 06:38
Ano mas pravdu Václave,nicméně v rozhodnuti STK 2018-14 je psano kvalifikace o ucast do nejnizsi celorepublikove souteze...tak uvidime co se bude dit po seminari 27.10.
 
 
#10 Nechápu 2018-10-10 11:47
Svaz půl roku syslí materiál, který dostal od valné hromady udělat Ríša Beneš z Prostějova. Dávno s tím něco mohli dělat a nemuselo se to řešit na poslední chvíli když nikdo nic neví. Místo toho asi chtěj vytáhnout svůj loňský nápad i když to valná hromada zamítla. Proč znova!!!
 
 
#11 Znalec 2018-10-10 19:11
Já chápu moc dobře. Extraliga má málo hráčů a pořebuje doplňovat. Když se smíchá 1. s 2. ligou - vznikne o dost horší než je teď 1. liga. Lepší hráči jí nebudou chtít hrát a budou se snažit dostat do extraligy. Kluby z 1. ligy můžou i skončit, ale nikoho to nepálí. Všechno se maskuje aby kluby ušetřili za cesťáky. Nevěřím ČNS že by kluby 1. ligy neměli na cesťáky, podle mě je to výmysl aby se mohlo prosadit co chtějí. Aby to prošlo udělají ze všech z 2. ligy 1. ligu a pár klubů na to bude slyšet protože budou mít jistý udržení. S pomocí takových ovcí si to extraliga prosadí a jestli za dva roky budou ovce nadávat už nikoho nebude zajímat. Za blbost se platí.
 
 
#12 Taky znalec 2018-10-11 05:49
Budějky,Zruč,Pr ostějov - letos druholigová úroveň. Strávíš 6 hodin na cestách zahraješ si dvojku trojku cca 30 min.
Ne všichni hráči chtějí čekat,než se jejich tým možná za 5-10 let probojuje do extraligy.Viz Holas,Ftáčnik a další.
 
 
#13 Znalec 2018-10-11 20:54
Pořád ale lepší než když v rozmetaný 1. lize zůstanou ve skupinách jeden dva slušný týmy, zbytrek 2. liga a týmy z kraje. Takovou soutěž nikdo z lepších nebude chtít hrát a dobrý hráči se budou snažit utéct do extraligy. O dost víc než teďka. Z hodně klubů budou jenom něčí farmy a některý to přestane bavit a zaniknou. Chápu že to lidem jako Jahoda, Doucek, Gulda, Hlavatý vyhovuje. Schválně kdo chodíte na jejich semináře si hlídejte jak hlasujou. Jestli se bijou za zájmy celého nohejbalu nebo si prosazujou hlavně zájmy svých klubů.
 
 
#14 Taky znalec 2018-10-12 12:45
KONCENTRACE Makara,Holub,Ka las,Doubrava a když už není kde brát a výchova mládeže byla nulová,tak reorganizace. Honem přibrat dva týmy,ať nespadneme. Jestli rozumím dobře článku na titulní straně.
 
 
#15 Petr 2018-10-14 10:35
Myslím že v tom komentáři jde aby se hlavně nezrušila I. liga a nestala se z ní jenom farma. Je tam příklad se Slovenskem a souhlasím s tím.
 
 
#16 Martin Maršálek 2018-10-14 21:06
Pro anonyma "Taky znalec": Nerozumíš, ale možná jsem to neformuloval dost jasně - každý nechť posoudí sám. Sloupek se týká negativního jevu, který považuji za krátkozraký. Jedná se o větší diferenciaci soutěží formou koncentrace vybraných družstev na úkor ostatních. V době, kdy se snižuje počet družstev i hráčů se ČNS musí chovat jinak, než v době, kdy je konjunktura. V rámci současné reorganizace, která je na stole, jde zjednodušeně o to, zda v ČR zůstane pouze 8 mužstev na úrovni (dnes v pouze 6 ze 14 krajů) a zbytek bude umělě ponížen, nebo zde bude 16-20 mužstev se solidní soutěží s dostatečným rozvrstvením po většině krajů ČR a teprve za nimi zbytek.
Jinak reorganizace byla už před několika lety navržena VV ČNS - jistě ještě vzpomeneš na poměrně provokativní pozvánku na první seminář. Jestli ani teď není jasno, mám i telefon.
 
 
#17 Znalec 2018-10-15 11:53
To víš, není znalec jako Znalec.
 
 
#18 Vety 2018-10-18 20:59
Oni si fakt nedělali srandu. Svaz veme tým 1.ligy nebo dokonce spadnutý z extraligy a hodí se k němu 2. liga a kraj. Dá se to nějak ještě zvrátit?
 
 
#19 JS 2018-10-19 08:00
Jenom malá šance. Všechny hlasování jsou s nulou, nikdo ze svazu se Kamilovi neodváží postavit. Možná pár lidí ze silných klubů a krajů. Schválně udělali seminář s republikou aby lidi odbíhali a neměli přehled. Vím že se u nás na výboru bavili a nikdo tam nechce jet.