Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
EL: Karlovy Vary vyloupily Prahu Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 17.09.2018

2018 elmcf1 01(Praha, Čelákovice, Český Brod) Dvě utkání čtvrtfinále play-off a jedno utkání play-out, to byl program mužské extraligy týden po skončení základní části. Přeladit na vyšší level se dobře podařilo předloňskému mistru z Karlových Varů, který zaskočil čakovického vicemistra. Ve druhém čtvrtfinále se překvapení nekonalo a Čelákovice v derby zdolaly Šacung. Krůček nad sestupovou hlubinou stojí Český Brod, který doma padl s Žatcem.

Play-off:

TJ Spartak Čelákovice - SK Šacung Benešov 1947: 5:1 (stav série 1:0)

K prvnímu utkání čtvrtfinálové série nastoupil po základní části šestý Šacung proti třetímu celku základní části z Čelákovic bez Flakse, Knytla a Kadeřábka. Nemusel být bez šance, zvláště, když v prvním deblu proti Spilkovi s Kilíkem těsně uspěla dvojice Nepodal, Sehrig. Jenže ve druhém deblu se proti Flekačovi s Kolenským nevyvedl třetí set Doubravovi, Kalasovi a střídajícímu Trucovi. Klíčovým se ukázalo hned první kolo trojek. V nich nejprve Kilík, Kolenský a Holas přehráli Doubravu, Truce a Sehriga, poté na Spilku, Ftačníka a Šafra nenašli recept ani Nepodal, Kalas, Voltr a střídající Chejn. Za stavu 3:1 šel za hosty do singlu Doubrava, ale ve třetí sadě byl domácí Kolenský o dva míče lepší. Stav 1:4 z pohledu hostů nevěštil nic dobrého a byť Nepodalova trojka bojovala statečně, s Kilíkovou prohrála a tím i celé utkání.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Po prohrané první dvojce jsem ale věřil v obrat, což se také potvrdilo. Jako rozhodující zápas bych asi viděl naší výhru v singlu, který Michal Kolenský zvládl na jedničku. Doufám, že v odvetě budeme stejně úspěšní."

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): "Změnu pro první dvojku jsem měl od minulého týdnu v hlavě a tento tah vyšel. Poté nás od druhé dvojky začala srážet velmi špatná mezihra, příjem i nahrávka. Nedodržely se i některé pokyny, které jsme si řekli. Singl byl vyrovnaný a mohl skončit obráceně. Nikdo ale nečekal, že prohrajeme všechny trojky. To se v takovém utkání nesmí stát."

TJ AVIA Čakovice - SK Liapor WITTE Karlovy Vary: 3:5 (stav série 0:1)

Varští, pátý tým základní části, si na svého předloňského finálového soupeře věřili, byť proměnlivost jejich výkonů byla velkým otazníkem. Pražané, po základní části čtvrtí, byli v pohodě. Ale o tu velmi rychle přišli, neboť už poněkolikáté si nechali utéct začátek utkání. Ne ten úplný, v něm J. Kalous s J. Chadimem přetlačili duo J. Medek, Bíbr a alternující Hron. Poté ale hosté třikrát vyhráli. Vanke s Putíkem celkem pohodově skolili Kučeru, Z. Kalouse a střídajícího T. Chadima, ve trojkách pak hosté měli lepší koncovku třetích setů. Souček, Z. Kalous, Fík a naskočivší T. Chadim podlehli J. Medkovi, Bíbrovi, Hronovi a střídajícímu Svobodovi, ve druhé pak Kučera, J. Kalous a J. Chadim o kuličku prohráli s Vankem, Putíkem a M. Medkem. Na tahu byli domácí - v singlu J. Kalous v dalším tříseťáku udolal Hrona, poté Součkova trojice porazila Vankeho trio. Za stavu 3:3 domácí věřili, že jsou z nejhoršího venku. Ale opak byl pravdou. J. Medkova trojka ani v odvetě nezaváhala a tentokrát zdolala Kučerovu formaci a poté debl J. Kalouse, J. Chadima a střídajícího Součka podlehl Vankemu s Putíkem. 

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Po velmi soustředěném a bojovném výkonu jsme soupeře udolali v nekonečných výměnách a dlouhých setech. Celý tým dřel do posledních vteřin jednotlivých výměn a to rozhodlo. Je to první krůček v playoff, za to slibný. Přejeme brzké uzdravení všem účastníkům nehody mladšího bratra Zdeňka Musila, který nám kvůli tomu chyběl."

2018 elmcf1 02Play-out:

TJ Slavoj Český Brod - SKN Žatec: 2:5 (stav série 0:1)

Boje o záchranu nejsou žádná slast a série mezi sedmým a osmým celkem základní části, ze které poražený propadává o patro níže, letos jasného favorita nemá. Poslední měření sil dopadlo lépe pro Severočechy a ti také stejný počin zopakovali na půdě soupeře. Domácím absentoval Štěpař. V úvodních zápasech dvojic to domácím barvám vůbec nešlo, jasně prohráli jak M. Kaděra, Vedral a střídající T. Cibulka proti Štolkovi s O. Vítem, tak Vokáč, Janík a alternující Ešner proti Stehlíkovi s P. Vítem. Domácí ale šlápli na brzdu vzápětí. Ešner, Vedral a Sýkora přehráli ve trojkách Stehlíka, P. Víta a Sýse, posledním možným míčem byli lepší M. Kaděra, Vokáč, Janík Štolky, O. Víta a Kovaříka. V singlu měl zpočátku navrch Vedral, ale druhou polovinu zápasu ovládl O. Vít. Další dva trojkové zápasy byly zcela vyrovnané, koncovky ale zvládli hosté. Ešnerovo trio (se střídajícím Matějkou) podlehlo Štolkově a Kaděrovo Stehlíkově.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "V tomto utkání jsme nezvládli svou hru ve dvojicích, pak jsme se na chviličku zvedli, ale Vedralovou těsnou prohrou v singlu jsme opět klesli na herní dno a darovali tak Žatci výhru na našem domácím hřišti. V dalším utkání už snad zahrajeme lépe, takhle špatný výkon snad nejde zopakovat, pokud ano, tak pak již budeme mít pro letošek volno."

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Utkání bylo až na dvojice vyrovnané. Zlomová byla první odvetná trojice, kdy jsme odskočili na 4:2."