Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 30.05. 09:29 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Tak pane Spilka, vyjádření , ze by chtělo omladit kádr rozhodčích svádí ...
  • 24.05. 13:02 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Co vy jste za Fandu ze ho neznam? Ano Radek Safr tam byl ale neni trener ale ved ...
  • 23.05. 14:23 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Pane Spilka, pokud něco takového píšete, tak by jste měl napsat i druhou st ...
EL: Modřice jsou vítězem základní části Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 03.09.2018

2018 elm13 1(Praha, Benešov, Čelákovice, Žatec) Po ostré předehře v podobě trojkového šampionátu se do hlavní pozornosti nohejbalové základny dostala extraliga mužů. Už minulou neděli si to ve 13. kole rozdaly dva celky, které čeká boj o přežití - Žatec a Český Brod. Tento víkend se hrála zbývající utkání, ve kterých si Modřice plichtou v Čakovicích zajistily výhru v základní části. Další plichta Čelákovic se Vsetínem rozhodla o tom, že rozhodnuto ještě není a druhého přímo postupujícího do semifinále určí až poslední kolo. Ve čtvrtém mači kola Šacungu přivezly Karlovy Vary kanára.

TJ AVIA Čakovice - MNK SILNICE GROUP Modřice: 5:5

Studená fronta s deštěm zahnala utkání do haly v Letňanech, kam hosté dorazili bez Pelikána. Oslovený expert Nohec magazínu pro toto kolo, čakovický Kučera, tipoval remízu a tipoval dobře. Tentokrát remíza nevznikla nějakou divokou honičkou, ale naprosto vyrovnaným průběhem, kdy se ani jednomu ze soupeřů nepodařilo jít do trháku. Potvrzuje to i poměr setů (12:12). Těsnou výhru posledním možným míčem zapsal debl J. Chadima, J. Kalouse a střídajícího O. Cibulky, kteří přetlačili Kopa s Müllerem. Za hosty rovnal stav debl Pospíšila a Rosenberka, kterým podlehli Kučera, Z. Kalous a alternující T. Chadim. Na devítky ve třetí sadě došla i první trojka, ve které Souček, T. Chadim, Fík a alternující Z. Kalous vyhráli nad Kopem, Hanusem a Topinkou. Ve druhé trojce sestava čerstvých šampionů O. Cibulky, Kučery a J. Kalouse trápila ty loňské (Pospíšil, Müller, Rosenberk), ale těsnou výhru brali hosté. Bodová dělba fungovala i ve střední části. Souček a Pachman ve dvou setech vyzráli na Hanuse a T. Svobodu, ale v zápase jednotlivců J. Kalous dostal tvrdě naloženo od Kopa. Za stavu 3:3 se šlo do odvetných zápasů. Součkova trojice sice nad Pospíšilovou vyhrála první set, ale pak jí došla munice. Naopak Cibulkova reparát zvládla a porazila Kopovu formaci. Začínalo se od nuly. Že hosté s prázdnou neodjedou, rozhodl ten den dobře fungující debl Pospíšila s Rosenberkem, když zdolal J. Kalouse, J. Chadima a střídajícího O. Cibulku. Remízové vyústění zařídili Kučera, T. Chadim a naskočivší Z. Kalous, když na ně nestačili Müller s Topinkou.

JIŘÍ KALOUS (Čakovice): "Utkání jsme zvládli skvěle. Myslím si, že po letní přestávce jsme začali výborně a ukázali, že dokážeme hrát s každým. Nejlepší výkony podali Ondra Cibulka a Lukáš Souček, kteří si uměli poradit jak s blokem, tak útokem Modřic."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Potřebovali jsme bod k vítězství v základní části a to se nám povedlo. Utkání bylo až na nepárovou část vyrovnané a v některých zápasech rozhodoval pouze kousek štěstí."

2018 elm13 tabulkaTJ Spartak Čelákovice - NK CLIMAX Vsetín: 5:5

Sobotní odpoledne nabídlo mokrou podívanou a utkání muselo svůj začátek díky nezpůsobilé hrací ploše posouvat. Oba celky měly o co hrát a tak se hrál vyrovnaný mač. Jak už ale bývá letos v Čelákovicích zvykem, vyrovnaný konečný stav nemusí znamenat vyrovnaný průběh, ale spíše naopak. Opět domácí diváci byli svědky šokujícího začátku a velkého probuzení domácích barev, které nakonec mohly získat oba body. Hezký nerváček. V úvodních dvojkách domácí vůbec nezachytili tempo a hladce padli. A to jak Kilík s Kolenským proti Brutovskému se Stupákem, tak Flekač s J. Kaděrou proti Chalupovi s Plachým. Trojky už domácí hráli koncentrovaněji, ale i tady odešli s porážkami. Kilík, Kolenský a Holas podlehli ve zkráceném setu Brutovskému, Plachému a Gebelovi, stejně tak i Spilka, Flekač, Šafr a střídající Ftačník Chalupovi, Stupákovi a Gargulákovi. Stav 0:4! Domácí ale konečně udeřili, zcela ovládli nepárovou část. Ve třetím deblu Spilka a Ftačník vyškolili Galuse, Gebela a alternujícího Majštiníka, poté Kolenský v singlu zdolal Stupáka. V odvetných trojkách se znovu hrálo na tři sety, ale domácí už bodovali. Kilíkova trojka udolala Chalupovu (se střídajícím Galusem) a Spilkova Brutovského trio. Než se hosté vzpamatovali z promarněného luxusního náskoku, po výhře Kilíka s Kolenským nad Chalupovou s Plachým museli přemýšlet, jak urvat alespoň bod. Brutovský a Stupák úkol zvládli, ve dvou setech porazili Flekače, J. Kaděru a střídajícího Holase.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Měli jsme nešťastný vstup do utkání a prohrávat o čtyři body proti tak silnému soupeři je vždy těžké dohánět. Nám se to však podařilo a ujali jsme se dokonce vedení 5:4. Škoda, že nedotáhla první naše trojka vedení 9:7 ve třetím setu k vítěznému konci, pak bychom určitě vyhráli." 

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Bod z Čelákovic je pro nás velmi důležitý, díky němu máme souboj o druhé místo v tabulce stále ve svých rukou. Pro diváka to byl pěkný, zajímavý a až do konce dramatický duel. Mrzí mě ale, že jsme vedení 4:0 nedokázali dovést do vítězného konce. Domácí nastartovala prostřední pasáž, která nám vůbec nevyšla. Morální sílu ukázali v závěru Brutovský se Stupákem, kteří dokázali zastavit domácí nástup a tím nám zajistili cenný bod."

SKN Žatec - TJ Slavoj Český Brod: 6:1

Oba týmy už nemají úniku z play-out a tak šlo jen o to, kdo do série o záchranu vstoupí z výhodnější pozice. V prvním letošním vzájemném střetu se radovali Středočeši a Žatečtí tak měli co oplácet. A také rázně oplatili. Domácím chyběli Dráždil a Kovařík, hostům M. Kaděra a Vokáč. Přitom hosté prostřednictvím Ešnera s Vedralem v deblu bodovali jako první, když vcelku hladce přehráli Stehlíka s P. Vítem. Byla to ale zároveň poslední bodová radost hostujícího týmu. Dva následující třísetové mače dokázali domácí dotáhnout k těsné výhře. V deblu Štolka a O. Vít udolali T. Cibulku s Janíkem a v první trojce si stejná dvojka, doplněná Zlatohlávkem, nakonec poradila s Ešnerem, Vedralem a Štěpařem. První vyhraný set hostů v tomto dílčím zápase byl ale také posledním v celém utkání. Domácí tlačili na pilu stále více a Stehlík, P. Vít a Sýs ve druhé trojce skolili Matějku, T. Cibulku a Janíka. Hosté museli zabrat, ale i v nepárové části vyšli naprázdno. Ve vložence Zlatohlávek s Jůzkem přehráli Štěpaře, Sýkoru a alternujícího Matějku a v singlu O. Vít bez větších potíží porazil Vedrala. Na konec se nečekalo dlouho, už v první trojkové odvetě Štolkovo trio porazilo Matějkovo a šlo se k lajnám na pozdrav.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "Před tímto utkáním o pomyslné poslední místo nám chyběl Kaděra a Ešner si v místní šatně před utkáním natrhl řiť o půlcoulový ventil, nacházející se v prostoru lavičky. To vše pak vyvrcholilo na kurtech, kde jsme nezvládali hrát svou hru se završením souboje Matějky s Jůzkem ve vložené dvojici o poslední místo ve statistice extraligy. Naštěstí ze dna vede jen jedna cesta, a to vzhůru."

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Rozhodujícím momentem utkání byla druhá dvojice a první trojice, kdy jsme šli ze stavu 0:1 na 2:1. Pak již bylo vše ve dvou setech pro nás. Hosté dnes působili trochu odevzdaně."

2018 elm13 2SK Šacung Benešov 1947 - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary: 0:6 

Až příliš benešovští hráči spekulovali o tom, na koho v play-off by bylo lepší narazit. Po čtyřech letech si zahrají v bojích o medaile a právě jistota postupu, kterou uhráli již v červnovém 12. kole, jim možná trochu poměnila přístup ke zbytku základní části soutěže. Šacung navíc hrál bez Doubravy, který reprezentoval v mezistátním utkání v Rumunsku. Naopak Varští přijeli s jasným cílem bodovat a od začátku dění na hřišti ovládli. Jako první se poroučeli v deblu Kalas, Kadeřábek a střídající Truc, na J. Medka s Bíbrem neměli. Ve druhém pak pohořeli i Chejn, Flaks a alternující Sehrig, proti Vankemu s Putíkem uhráli jen devět balonů. Ve trojkách už domácí hráli o něco lépe, jenže na hostující formace stejně nevyzráli. V té první Nepodal, Kalas a Voltr uhráli s J. Medkem, Bíbrem, Kokšteinem a naskočivším Hronem jediný domácí set v utkání, ve druhé Chejn, Truc a Knytl proti Vankemu, Putíkovi, M. Medkovi a střídajícímu Musilovi neměli nárok. Poslední vzdor předvedli ve třetím deblu Nepodal, Voltr ml. a střídající Knytl, v koncovkách obou setů ale prostřednictvím Musila a Kokšteina uspěli znovu hosté. V dalším zápase singlista Sehrig jen dokumentoval domácí bídu, po jasné Hronově výhře přilétl na hřiště kanár.

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): "Nedivím se, že někteří diváci odešli předčasně. Sešlo se několik faktorů, které utkání ovlivnily. Už nám o tolik nešlo a někteří hráči v hlavách vybírali vhodnějšího soupeře pro čtvrtfinále. Chyběl nám reprezentant Jirka Doubrava a tak jsem chtěl dát příležitost méně vytěžovaným hráčům i vyzkoušet některá jiná složení sestav. Tak špatný výkon jsem ale nečekal a někteří hráči mě zklamali. Soupeř přijel v nejsilnějším složení, hrál koncentrovaně, motivovaně a výhru si jasně zasloužil." 

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Soupeř bez svého hlavního tahouna asi sám nečekal, co od utkání čekat. Domácí hráli s velkým respektem a poměrně hodně kazili, čímž nám zjednodušili cestu za vítězstvím. Na druhé straně jsme soupeře dostávali pod tlak velmi stabilními výkony bez delších hluchých míst."

 

 

Komentáře   

 
#1 Michal.Nemec 2018-09-04 06:48
Foto a záznam z Čelákovic:

http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/13-vysledkovy-servis/500-13-kolo-extraligy-tj-spartak-celakovice-vs-nk-vsetin