Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
Modřice deKopitovaly soupeře a mají zlato Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Neděle, 24.06.2018

2018 mcr2m 01(Český Brod) Zatímco jiní vyslali do boje dvě či dokonce tři sestavy, oddíl z Modřic vsadil vše na jedinou kartu. Tato sázka ale nakonec jihomoravskému lídru extraligy vyšla a 48. republikový šampionát mužských dvojic se v Českém Brodě stal jeho kořistí. Kop s Rosenberkem a náhradníkem Pospíšilem se rozjížděli pomalu ale jistě. Ve finálovém mači doslova rozmetali obhajující sestavu Vsetína, která tak brala stříbro. Pro bronz si došla žatecká sestava.

Českobrodský pořadatel patří dlouhodobě ke zkušeným pořadatelům vrcholných jednorázovek a vzhledem k menší ochotě jiných oddílů se stává stále četnějším. Letos v mužské kategorii hostí hned dva ze tří šampionátů. První z nich, deblový, se konal týden po skončení jarní části ligové soutěže. A nutno říci, že kromě dobré organizace nabídl i parádní herní výkony. Ostatně, v červnu ještě hráče tolik nedusí zranění ani mentální únava z dlouhé sezóny a spolu s vysokým stupněm rozehranosti hráčů jsou zde předpoklady pro optimální výkony.

Je proto škoda, že šampionátu dali košem jak diváci, tak počasí. Závěrečné mače kromě samotných hráčů sledovalo tak tři desítky diváků. Smutné. Po typických letních dnech i počasí nastavilo svou horší tvář, kromě ochlazení úřadoval silný vítr a když nefoukalo, pršelo. Také škoda.

"Z hlediska kvality účastníků to byl výborný šampionát. Hrály tady pouze extraligové sestavy plus jedna prvoligová. Už v základních skupinách byla vysoká herní úroveň, limitovaná počasím. Chladno, silný vítr, do toho občas sprchlo, do ideálu mělo počasí hodně daleko. Počasí zřejmě ovlivnilo diváckou účast, která je pro mě zklamáním. I přesto si myslím, že na tak významnou akci by mělo chodit více diváků, alespoň tak dvě stovky. Nás to jako pořadatele samozřejmě hodně mrzí, snažíme se to v Brodě i pro propagaci dělat hodně. Jinak jsme ale spokojeni a myslím že i hráči. Jsme tady v Brodě takový tým, kde to od nás okoukávají i naši synové, kteří to snad jednou po nás převezmou. Každým rokem děláme několik mistrovství a máme už dost zkušeností," řekl ředitel turnaje JAN SÝKORA.

Dvě desítky účastníckých sestav se zapojilo do bojů ve čtyřech základních skupinách. Postupový klíč byl poměrně trvdý, z pěti sestav ve skupině postupovaly do čtvrtfinále play-off pouze dvě nejlepší. Ve skupině A se jelo podle předpokladů, do play-off zamířily první dvojice Vestína a Žatce. Ve skupině B se to ale zamotalo, postup nakonec urvaly první sestava Šacungu a třetí čakovická. Naopak pro první ve skupině nasazený Český Brod A (M. Kaděra, Vedral) a zejména ani v jednom zápase nebodující první sestavu Čelákovic (Kilík, Kolenský) turnaj skončil. Ve skupině C uspělo béčko Vsetína a áčko Karlových Varů, z poražených překvapila druhá formace Čakovic (Kučera, T. Chadim). Ve skupině D se naplnil osud čakovických sestav, domů jelo i áčko (J. Kalous, J. Chadim). Postup vyválčily Modřice a béčko Čelákovic.

Ve čtvrtfinále tak už bylo blízko k medaili. Vsetínské áčko se vůbec nemazlilo s karlovarským (Vanke, Putík, J. Medek). Divoký průběh zápasu Čelákovic B s áčkem Šacungu (Doubrava, Kalas) skončil těsnou třísetovou výhrou Čelákovic. Béčko Vsetína (Brutovský, Stupák) padlo v koncovkách setů s áčkem Žatce. V posledním čtvrtfinálovém mači Modřice pohodově skolily poslední čakovickou dvojici ve hře (Souček, Pachman).

Na vítěze čekala dvojice pokusů na medailový zisk. V prvním semifinále se obhajující vsetínská dvojice po poboji popasovala s Čelákovicemi B. První set byl těsnou výhrou o bod, ve druhém Čelákovičtí udělali několik chyb a v kombinaci s Plachého servisem za stavu 7:4 bylo o vítězi jasno. Vůbec špatně nehrálo ani žatecké áčko, které ve druhém semifinálovém souboji dlouho vzdorovalo pozdějšímu vítězi turnaje. V koncovkách se ale projevila obrovská modřická zkušenost. Když třeba ve druhém setu za stavu 5:3 Kop bodoval esem o pásku, bylo zřejmé, že pozdější vítěz má na své straně i přízeň štestí.

Hrál se pohledný kvalitní nohejbal a z tohoto trendu neslevil ani souboj o bronz v podání Čelákovic B a áčka Žatce. První set pro sebe urvali Žatečtí. Ve druhém setu se nahoru dostali čelákovčtí borci a když ze země zády k síti o pásku s notnou dávkou štěsteny Spilka bodoval, soupeř nebyl schopen do stavu 3:8 zabodovat. Třetí set byl vyrovnaný a dopadl výhrou Žatce.

"Bronz, to je zatím na republikách moje maximum. Dosud nejvýše jsme byl čtvrtý na trojkách v Modřicích. S Ondrou už hrajeme nějaký čas od doby, kdy jsme si prohodili s bráchy Vítovými parťáky. Ukázalo se, že nám to docela svědčí. Dneska nám to šlapalo od rána, vyhráli jsme první tři zápasy ve skupině a teprve poté jsme prohráli s Chalupou a Plachým. Pak jsme vyřadili ve čtvrtfinále Brutovského se Stupákem. Měli jsme větší hlad po výhře a věřili jsme si. I když třeba neproměníme, Ondra spoustu míčů pochytá. Nevyšlo nám až semifinále proti Modřicím. Možná z naší strany tam byl nezdravý respekt, nedařilo se mi tolik na útoku. Hodně nás také zatlačili servisem, bylo dost těžké se dostat k síti a mít na útok trošku času. O bronz jsme si věřili a první set to dokázali. Ve druhém setu přišla trošku krizovka, opět jsme měl problém s příjmem a neměl klid na útok. Ve třetím setu jsme se srovnali až už se dařilo lépe," řekl bronzový MILOSLAV ŠTOLKA, který převzal i cenu pro nejlepšího hráče šampionátu.  

Nakonec to bylo až finále, které svou kvalitou zůstalo za očekáváním. Na sebe narazili dva do té doby skvělí servismani se smečovaným podáním. Techniku však poředčila hrubá síla. Byl to modřický bombarďák Kop, který zcela ovládl finálové dějství. S jeho podáním si nevěděl rady ani jeden ze vsetínských vytříbených techniků. A bez dobrého příjmu těžko tvořit na síti, zvláště pak proti Kopově bloku. Jeho výkon trošku nespravedlivě zastínil výkon Rosenberkův, který byl na všech postech také výborný. První set finále zůstával dlouho na vážkách, od stavu 7:6 však narůstala modřická převaha zejmnéna díky Kopově důraznému podání  a po vsetínských útočných chybách bylo rozhodnuto. V první polovině druhého setu se přestalo dařit Plachému na útoku a v kombinaci s Kopovým podáním se rozhodlo brzy. Když za stavu 6:3 Kop přidal i úspěšný blok, dohrávalo se jen z povinnosti.

"Celý den se nám dařilo. Všechno jsme vyhráli, do finálového zápasu jsme ztratili jediný set. Míšovi vycházelo smečované podání, na síti jsme oba bodovali, když se prohrávalo, dokázali jsme to otočit. Všechno až do finále nám vycházelo parádně. Bylo by hezké obhájit titul. Finále ale Modřice ovládly. Jestli i jindy hrají dobře, tak dnes jim to vyšlo nad možnosti. Nám zejména nešel příjem, protože když se Pavel Kop ujal podání, bylo to jako když vás kopně kůň. To rozhodlo, protože jsme se nedokázali dostat více k síti. Udělat deset bodů z těžké nahrávky zezadu proti Kopově bloku a Rosenberkově poli bylo dnes nemožné. V prvním setu ještě nějaké naděje byla, ve druhém už se rozehráli a nešlo to. Ať jsme se snažili, jak snažili, jim to tam padalo všechno. Nezkazili v útoku ani balon. Byli prostě lepší," přiznal poražený finalista JAN CHALUPA.

Konečné pořadí turnaje:

1. MNK Modřice (Kop, Rosenberk, Pospíšil)
2. NK CLIMAX Vsetín A (Chalupa, Plachý)
3. SKN Žatec A (Štolka, O. Vít)
4. TJ Spartak Čelákovice B (Spilka, Ftačník)

Fotogalerie:

 

 

Komentáře   

 
#1 K. Nadymáčková 2018-06-25 07:06
MČR přineslo opravdu zajímavé boje a bylo se na co dívat, jen bych řekla, že málo diváků bylo i z nevědomosti o této akci. Podle mě byla propagace slabá. O akci jsem se dozvěděla až v pátek.
 
 
#2 Petr 2018-06-25 19:37
Docela se mi líbí Chalupův pochvalný komentář vůči vítězům. Jinak gratulace Žatci k super umístění.
 
 
#3 Vojta 2018-06-30 21:59
Myslím, že tak jako hokejoví komentátoři často používají to v rozhovoru s Chalupou zmíněné přirovnání s kopnutím od koně, tak v nohejbale by se klidně mohlo začít říkat, že to byla "rána, jak když kopne Kop" :D