• 31.10. 22:10 Pravidla - aut
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
EL: Jarní část skončila Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 18.06.2018

2018 elm12 1(Praha, Český Brod, Vsetín, Karlovy Vary) Dvanácté kolo bylo posledním kolem jarní části mužské extraligy. A proběhlo vcelku poklidně, bez větších převapení i bez různých událostí. Jak se zdá, nohejbalisté už vyhlíží prázdniny. Co je důležité, některé tajenky jsou rozluštěny. Tedy pokud nejdojde k nějaké krizovce typu kontumace. Jasno je u přímého postupu do semifinále v případě Modřic. V případě Vsetína, Čelákovic a Čakovic nejvyšší kartu drží obhájce a rozhodnout může přímý souboj. Postup do play-off naopak kromě zmíněné čtveřice nemine i Šacung, velmi blízko jsou i Karlovy Vary. Český Brod drží naději teoretickou, Žatec už se musí připravovat na play-out.

NK CLIMAX Vsetín - MNK SILNICE GROUP Modřice: 3:6

Souboj o krále Moravy a zároveň souboj aktuálně dvou nejlepších týmů. O dřívější funkcionářské rivalitě netřeba hovořit. Jasné utkání kola! Modřice dorazily do Vsetína bez Müllera, ale už nasadili maroda Pelikána. Mistr byl v plné palbě. První debly a body šly na obě strany. Pro domácí zabodovali Chlupa s Plachým, kterým docela vzdorovala "předhozená" dvojka Hanuse a Svobody. Když ve druhé dvojce Brutovský se Stupákem v prvním setu zametli (10:3) s Kopem a Rosenberkem a ve druhém vedli 7:5, vypadalo to na 2:0. Jenže hosté o kuličku druhý set vyhráli a třetí už ovládli. Takže 1:1. Trojky mají hosté hodně silné, ale ani domácí v tomto ohledu moc nezaostávají. Jenže v první polovině utkání si domácí trojky moc neškrtly. Chalupa, Stupák, Gargulák a střídající Vala na Kopa, Hanuse a Topinku neměli a ani Brutovský, Plachý a Vichtora nestačili na Pospíšila, Pelikána a Rosenberka. To byl první klíčový moment duelu. Ve vložence Kurka s Tomkem a alternujícím Vichtorou o třídu podlehli Pospíšilovi s Pelikánem. Za stavu 1:4 osmisetový nápor hostů začal brzdit singlista Stupák, který s klikou odvrátil Kopův mečbol a zápas otočil ve svůj prospěch. Se štěstím ale hosté znovu kontrovali Pospíšilovou trojkou, která 10:9 ve třetím setu přetlačila Chalupovu formaci. Domácí už museli vyhrát všechno, aby bodovali. Zvládli ale jen poslední trojku dne, kde Brutovského trio v klidu porazilo Kopovu formaci. Rozhodnutí přišlo v první deblové odvetě. Chalupa a Plachý na Kopa s Rosenberkem nanašli zbraň a odešli s porážkou.

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Z výsledku jsem zklamaný. Po zvládnuté první dvojce je škoda, že Brutovský se Stupákem nedokázali výborně rozehraný zápas dotáhnout do vítězného konce. Z naší strany se nejednalo o dobrý výkon, soupeře jsme nedokázali dostat pod tlak a v podstatě jsme jen dotahovali. Jediné pozitivum tak je, že souboj o druhé místo máme stále ve svých rukách. Ale jestliže chceme v dalších utkáních uspět, budeme se muset zlepšit."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Jsem velmi rád, že se nám povedlo i podruhé letos zvítězit s úřadujícím mistrem a zajistit si přímý postup do semifinále play-off. Před utkáním jsme díky absenci Müllera trochu zataktizovali se sestavou a to se ukázalo jako správná volba. Musím poděkovat svým svěřencům za plnění taktických pokynů během celého utkání a jejich velmi dobrý výkon."

TJ AVIA Čakovice - TJ Spartak Čelákovice: 6:3

Souboj sousedů v tabulce měl mírného favorita v domácím týmu, který prokazuje poslední kola dobrou formu. A začátek utkání to jen potvrdil. V deblech J. Kalous a J. Chadim pokořili Spilku a Ftačníka ve dvou setech, v koncovkách setů byli úspěšnější i Kučera a T. Chadim, poraženými byli Kilík s Kolenským. Hosté úvodní nezdar ale nijak nedeprimoval a udeřili ve trojkách. Kučera, J. Chadim a J. Kalous podlehli ve třetím setu Spilkovi, Flekačovi, Šafrovi a naskočivšímu Ftačníkovi. Ve druhé trojce posledním možným míčem podlehli Souček, Pachman a Fík Kilíkovi, Kolenskému, Holasovi a střídajícímu J. Kaděrovi. Do střední pasáže se šlo za vyrovnaného stavu. Třetí debl skončil výhrou Součka s Pachmanem, kteří porazili J. Kaděru, Holase a alternujícího Flekače. V singlu domácí J. Kalous vyhrál první set, ale druhý a třetí byl kořistí Kilíka. Vypadalo to, že utkání skončí remízou. Domácí ale ve trojkových odvetách uspěli. Kučerovo trio si vyšláplo na Kilíkovu trojici a výhru si odnesla i Součkova sestava, které podlehla Spilkova formace. Hosté, pokud nechtěli odjet s prázdnou, potřebovali vyhrát obě deblové odvety. Zůstalo u přání, J. Kalous s J. Chadimem soustředěným výkonem nedali Kilíkovi a Kolenskému žádnou šanci.

JIŘÍ KALOUS (Čakovice, kapitán): "Musím pochválit celý tým za bojovnost. Vyzdvihnout bych chtěl Lukáše Součka za výborný výkon jak ve vložené dvojici, tak i v trojicích."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Do odvetných trojic jsme zahráli celkem slušně. Pak se na Jankovi Kilíkovi projevila únava ze singlu a druhá trojice nezvládla třetí set. Nyní se budeme koncentrovat na Jokgu turnaj a pak se vrhneme do přípravy před play-off."

2018 elm12 2TJ Slavoj Český Brod - SK Šacung Benešov 1947: 5:5

Ač pro domácí to byla poslední možnost poprat se o play-off, převahu v diváckém sektoru měli hosté. Těm na postupovou definitivu stačila i remíza. Hrálo se bojovné derby, a protože ani jednomu ze soupeřů se nepodařil bodový trhák, zaslouženě dospělo k remízovému vyvrcholení. V prvním deblu zahráli Chejn se Sehrigem a střídajícím Kadeřábkem úděsně, domácí M. Kaděra s Vedralem jim povolili jen 7 míčů. Dlouho to vypadalo špatně i s hostujícími Doubravou a Kalasem, zápas proti Ešnerovi s Janíkem ale otočili. Ve trojkách nejprve domácí T. Cibulka, Vedral a Štěpař posledním možným míčem skolili Nepodala, Kalase, Voltra a alternujícího Chejna, pak Ešner, Janík, Sýkora a střídající M. Kaděra podlehli ve třetí sadě Doubravovi, Sehrigovi a Knytlovi. I nepárová pasáž přinesla dělbu bodů. Ve třísetových soubojích se ve vložence s T. Cibulkou a Sýkorou popasovali Nepodal, Flaks a naskočivší Hanuš, v zápase singlistů Vedral udolal Sehriga. V odvetných trojkách Vedralova sestava (s Matějkou a střídajícím T. Cibulkou) podlehla ve třetím setu Doubravově triu (střídal Kadeřábek), na 4:4 domácím srovnávala Ešnerova trojice, která pohodově přehrála Nepodalovu formaci. Kýžený postupový bod hostům uhráli Doubrava s Kalasem, kteří byli v koncovkách obou setů důraznější M. Kaděry, Vedrala a střídajícího Matějky. Oba body ale hosté neodvezli, když domácí Ešner s Janíkem otočili nepříznivý průběh s Chejnem, Sehrigem a alternujícím Kadeřábkem.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "V  utkání, kde nám chyběl Vokáč, jsme se snažili bojovat o výhru, abychom mohli pomýšlet na play-off. Ale porážka druhé a vložené dvojice nás nakonec stála vítězství a utkání tak skončilo zaslouženou remízou."

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): "Do Brodu jsme přijeli s cílem uhrát si postup už tady a zbývající utkání základní části už se nemusíme nervovat. Chyběl nám Niko Truc a do poslední chvíle visel otazník nad Lukášem Flaksem. I proto letos poprvé zaskočil Vašek Kadeřábek. Věděl jsem, že nesmíme zopakovat velké chyby v jednotlivých činnostech z minulého utkání s Čelákovicemi. Což se nám zpočátku nepodařilo, ale v dalším průběhu se to zlepšilo. Utkání jsme nakonec zvládli, pochválit bych chtěl zejména Jirku Doubravu, který zvládl tahounskou roli. Nebýt těsných porážek naší druhé trojky a dvojky, mohla být i výhra. Ale pochopitelně mám radost z postupu, na který jsme čekali čtyři roky."

2018 elm12 tabulkaSK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - SKN Žatec: 6:3

Kdysi se trošku pohrdavě říkalo, že Žatec porazí i Bláhova bunda. Pravdou je, že poslední úspěch Žatce proti Varům (výhra 6:3) nese datum 6.4.2013. I přes letošní výkyvy borců z lázeňského města v tomto utkání byli jasnými favority. Navíc na rozdíl od hostů mají velkou šanci na průnik do play-off. Počátek utkání ale hráli lépe hosté. Vanke s Putíkem dostali školení od štolky a O. Víta. Ve druhém deblu se hrálo vyrovnaně, závěr třetího setu proti Stehlíkovi s P. Vítem patřil domácím J. Medkovi s Bíbrem. Na tři sety se hrála i první trojka, kde Vanke, V. Kubín a Hron přetlačili Zlatohlávka s bratry Vítovými.  Druhá trojka už byla jasnou záležitostí J. Medka, Putíka a Bíbra, kteří se s Štolkou, Stehlíkem a Kovaříkem moc nezakecali. To vloženka byla úporná, Svoboda, V. Kubín a alternující Musil těsně podlehli ve zkrácené sadě Kovaříkovi se Zlatohlávkem. Když další bod hostí připojil O. Vít v zápase jednotlivců proti Hronovi, byl stav 3:3 a hosté byli v ráži. Svůj úkol splnila Vankeho trojka, která tentokrát už snadno přehrála Štolkovo trio. A z hosty to šlo z kopce, protože poté J. Medkova trojka po prvním prohraném setu dovolila hostující Vítově sestavě ve dvou dalších jen čtyři balony - u hostů na vině bylo zejména zranění P. Víta. Domácí měli bod v kapse a v odvetě deblů Vankemu s Putíkem díky skreči Stehlíka s P. Vítem (hosté neměli náhradníka) spadla výhra do klína.

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Nepovedla se nám první dvojka, ale další zápasy nastartovala vybojovaná druhá dvojka Kuby Medka a Tomáše Bíbra. Bohužel jsme prohospodařili třetí dvojku a těsně i singl a hrálo se znova. Po jasné výhře první trojky přišel náš zkrat v prvním setu ze 7:2 na 9:10 a bylo vše zase vyrovnané. Bohužel se následně zranil Petr Vít a už se jen zkoušelo dohrát trojku. Přejeme brzké uzdravení. Konečně se mohl přijít podívat i Matěj Medek, kterému byla ukončena neschopenka. Bohužel na hru to ještě minimálně dva týdny nebude."

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Zlomovým bodem utkání bylo zranění, kdy jsme vedli 1:0 na sety a mohli tak srovnat na 4:4. Pak by se šlo do závěrečných dvojic, kde si vždy věříme daleko více než ve trojicích. Bohužel po trojici jsme tak museli dvojku skrečovat a darovat tak domácím dobře rozehrané utkání. Rád bych zmínil velmi dobrý výkon naší třetí dvojice, kde Zlatohlávek s Kovaříkem urvali důležitou dvojici. Také hrál velmi dobře Štolka na útoku a s O. Vítem vyhráli svou dvojici suverénně. Oba rozhodčí zvládli utkání s přehledem."