• 31.10. 22:10 Pravidla - aut
    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
EL: Favorité brali domácím iluze Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 11.06.2018

2018 elm11 1(Žatec, Český Brod, Benešov, Vsetín) Nic, co by šlo nazvat překvapením. Tak lze charakterizovat 11. kolo základní části nejvyšší ligové mužské soutěže. V tabulce hůře postavené domácí celky (Žatec, Český Brod, Šacung) chtěly své favorizované soupeře zaskočit, ale zůstalo jen u přání. Jediným domácím úspěchem se mohl pochlubit Vsetín, ale ten byl v pozici obhájce. Mnoho očí sledovalo osud dohrávky Modřic a Karlových Varů z 8. kola. Teoreticky ještě Varští mohli utkání zremizovat, ale přistoupili k utkání realisticky. Situace v tabulce se začíná tři kola před koncem vyjasňovat. Na přímý postup do semifinále jsou tři hlavní kandidáti - Modřice, Vsetín a Čelákovice. Čakovice už mohou jen doufat v kolaps alespoń dvou z uvedených, play-off ale mají jisté. To druhá čtveřice zatím jistotu nemá, Šacungu a Karlovým Varům ale stačí málo.

SK Šacung Benešov 1947 - TJ Spartak Čelákovice: 4:6

Derby souboje bývají vyrovnané. Šacung postrádal Knytla, naopak hosté představili i své korejské posily. Po první párové části byl stav nerozhodný 2:2, ale kvalita utkání zaostala za očekáváním. V první dvojici Doubrava s Kalasem pohodově zvítězili nad Ftačníkem, Hwijin Jeonem a střídajícím Spilkou. Druhý debl byl z domácího pohledu úděsný, Chejn se Sehrigem a střídajícím Trucem nejenže uhráli proti Kolenskému s Kilíkem pouhých 5 míčů (první set byl navíc skrečován), ale díky zranění dohrál Truc. Ve trojkách nejprve Doubrava, Flaks a Sehrig ladili proti Spilkovi, Flekačovi a Šafrovi formu, ale nakonec o balon třetí sady byli úspěšnější. Naopak Chejn, Kalas, Voltr a střídající Nepodal neměli na Kilíka, Kolenského a Holase nárok. V nepárovém deblu Nepodal s Flaksem proti J. Kaděrovi, Hyungjin Jeonovi a alternujícímu Flekačovi ve třetím setu neuspěli. V singlu Voltr uhrál na Kilíka všehovšudy tři balony. Hosté byli o dva nahoře a svůj náskok ještě navýšili po odvetné trojici, ve které Doubravova trojka (se střídajícím Hanušem) vzdorovala Kilíkově formaci jen jeden set. Domácí, pokud chtěli pomýšlet na bod, museli zabrat a také zabrali. Nepodalovo trio už odvetu zvládlo a o jediný míč ve zkráceném setu přetlačilo Spilkovu sestavu (s Hyungjin Jeonem). V souboji elitních deblů Doubrava s Kalasem zvítězili nad Kilíkem s Kolenským ve třetím setu. Poslední možný zápas Chejna a Sehriga proti Spilkovi s Ftačníkem nabídl nervózní drama do posledních okamžiků. Domácí lavička neunesla několik míčů, rozhodnutých ve prospěch soupeře a za stavu 7:6 pro hosty ve třetím setu za urážku rozhodčího obdržel Voltr ml. žlutou kartu. Dvoubodové vedení už hostům stačilo na výhru dílčí i celkovou. Zajímavostí utkání bylo odstoupení jednoho z rozhodčích a jeho nahrazení rozhodčím z řad diváků.

FRANTIŠEK KALAS (Šacung, kapitán): "Bylo to bojovné utkání, ale některé zápasy byly z naší strany hrůzostrašné. Selhali jsme ale hlavně i v nepárové části a to bylo pro další vývoj stěžejní. V závěru jsme se zlepšenou hrou a zvládnutými třetími sety ještě vrátili do utkání a mohli vybojovat remízu. O ní jsme se v nervózní atmosféře připravili jak nezkušeností, tak i nedisciplinovaností lavičky."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Nadprůměrné letní teploty a silný vítr moc nepomohly k pohlednému utkání. Zápas jsme mohli ukončit mnohem dříve, bohužel nám odešli síly v obou Spilkových trojicích. Je mi líto, že jsme stále pranýřováni za diváky, když se podíváte na youtube na posledních deset minut, uděláte si obrázek o divácích sami."

2018 elm11 tabulkaTJ Slavoj Český Brod - TJ AVIA Čakovice: 1:6

Středočeši stále živí naději na účast v play-off a bod proti vicemistru by se hodil. Zvláště, když byli na rozdíl od hostů v kompletním složení. Jenomže Pražané už šlapou jako dobře promazaný stroj a rádi se ještě poprali o přímý postup do semifinále. V Brodě také od začátku přitlačili na pilu. Domácí Vedral s M. Kaděrou bojovali, ale s Kučerou a T. Chadimem   prohráli ve zkrácené sadě. Druhý debl byl jasnější, Vokáč, Janík a alternující Ešner na J. Kalouse s J. Chadimem neměli. Na 3:0 hostům zvýšila trojka Pachmana, Z. Kalouse a Fíka, která přehrála M. Kaděru, Vedrala, Štěpaře a střídajícího Matějku. Domácí barvy se dočkaly až ve čtvrtém zápase, kde trojice Ešnera, Janíka a Sýkory přetlačila ve třetím setu Kučeru, J. Kalouse a J. Chadima. To se však už nepodařilo domácí vložence v podání T. Cibulky a Sýkory, která ve třetí sadě padla s Pachmanem a Fíkem. Domácí naděje uvadaly rychle a osud utkání vyjasnil i Vedral, který v zápase jednotlivců na J. Kalouse nenašel recept. Z odvetné čtveřice se hrál jen jediný zápas - trojka. V souboji v první části pokořených sestav se proti M. Kaděrově trojici (s naskočivším Matějkou) lépe vedlo Kučerově formaci, která tak utkání, hrané nezvykle v pátek, zavřela.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "V tomto utkání jsme měli veliký problém s podáním Jirky Kalouse a s naší mezihrou, protože jsme se nedokázali přiblížit k síti na dostřel soupeřů."

JIŘÍ KALOUS (Čakovice, kapitán): "Utkání nám vyšlo na výbornou. Všechno nám vycházelo až na malé zaváhání jedné naší trojky, která bohužel nezahrála to co měla. Naše vložená dvojice i bez Lukáše Součka zahrála výborně. Dobrým výkonem se blýskl Daniel Fík."

NK CLIMAX Vsetín - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary: 6:1

Také Karlovy Vary chtějí v tabulce nahoru. Ale honit body na rozjetý Vsetín, ještě na jeho půdě a proti kompletnímu složení, to chce silné odhodlání. Domácí začali deblem Chalupy s Plachým, který díky zvládnutým koncovkám přehrál J. Medka, Musila a alternujícího Bíbra. Ve druhém deblu Brutovský a Stupák nezvládli třetí set s Vankem a Putíkem. Domácí mají silné trojky, ta s Chalupou, Gebelem a Gargulákem nezaváhala proti J. Medkovi, Bíbrovi a Putíkovi. Stejně se vedlo i trojici Brutovského, Plachého, Vichtory a střídajícího Galuse, ta uspěla ve dvou setech proti Vankemu, Kubínovi, Hronovi a naskočivšímu Musilovi. A když ve třetí dvojce Galus s Gebelem těsně udolali Svobodu a Kubína, začalo být zřejmé, že tady se žádný export bodů konat nebude. Ani bojovný výkon Hrona v singlu dílčí bod pro hosty nepřinesl, závěr třetí sady patřil domácímu Stupákovi. Vedení 5:1 už bylo na hosty příliš. Vankeho odvetná trojka sice vzdorovala Chalupově až do závěru zkráceného setu, ale ani ona na body nedosáhla.

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Byl to z naší strany kolektivní výkon a nebylo by férové vyzdvihovat jednotlivce. Rozhodujícím faktorem výsledku bylo, že jsme vyhráli všechny trojice. A Matěji Medkovi přeji brzké uzdravení."

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Klíčové bylo, že jsme neproměnili dobře rozehrané sety a mnoho z nich jsme nakonec prohráli nejtěsnějším poměrem. To ovlivnilo další průběh utkání. Výsledek tak nevypovídá o vyrovnanosti jednotlivých zápasů a celého utkání. Měli jsme uhrát více, škoda."

2018 elm11 2SKN Žatec - MNK SILNICE GROUP Modřice: 2:6

Naděje Žatce na účast v bojích o medaile byla velmi mizivá, ale Žatečtí už párkrát v minulosti dokázali překvapit. Vlastně i v minulém kole. Modřice ale nemají náladu na žerty ani překvapení a koncentrovaným výkonem i bez maroda Pelikána svou letošní formu v městě chmele potvrdily. Úvod duelu přinesl bodovou dělbu, když nejprve Stehlík s P. Vítem nevyzráli na Pospíšila s Rosenberkem a pak O. Vít se Štolkou skolili Kopa s Müllerem. Trojky, to je disciplína, o kterou se hosté opírají. Ani zde tomu nebylo jinak. V té první Štolka, Stehlík a Kovařík ještě Kopovi, Hanusovi a Topinkovi dokázali trochu vzdorovat, ve druhé bratři Vítové se Zlatohlávkem uhráli na Pospíšila, Müllera a Rosenberka sedm míčů. Domácí potřebovali hosty zbrzdit a ve vložence se o to proti Hanusovi s T. Guldou měli postarat Kovařík, Zlatohlávek a v záloze číhající Dráždil. Ani jeho vstup na hřiště ale porážku ve třetím setu neodvrátil. Korekce se domácí dočkali až díky vítězství O. Víta nad Kopem v souboji singlistů. Za stavu 2:4 se šlo do trojkových odvet. Štolkovo trio znovu proti Pospíšilově komandu neprodalo kůži lacino, ale na výhru nemělo. Ani Vítova trojka nehrála zle, Kopova formace ale oba sety dovedla k výhře. Hotovo.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "I přesto, že jsme bojovali, na kvalitního soupeře jsme neměli. Vyhraná třetí dvojice by nás pustila ještě do dvojic a ty jsou vždy otevřené. Nicméně ve trojicích je soupeř jasně lepší a výrazně se o ně opírá."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "S vědomím, že Žatec v minulém kole dlouho sahal po vítězství v Čelákovicích, jsme přistoupili k zápasu velmi zodpovědně. Ukázali jsme, že máme, na rozdíl od domácích, sílu ve trojicích. Což byl rozhodující faktor v utkání."

MNK SILNICE GROUP Modřice - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary: 6:0

Dohrávka přerušeného (ztráta sportovního charakteru) utkání 8. kola, nezvykle odehraná na půdě hostů dle původního zápisu, žádné dramatické momenty nenabídla. "Hostující" Varští nestavěli vzdušné zámky, ono také co dělat za stavu 0:5 na zápasy a 0:1 na sety. Po nástupu obou družstev domácí singlista Hron set skrečoval a udělal tak zřejmě definitivně sportovní tečku za první letošní extraligovou kauzou.