Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
  • 02.03. 12:54 Ján a Martina
EL: Další domácí kolaps Čelákovic Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 28.05.2018

2018 elm10 1(Čelákovice, Modřice, Vsetín, Praha) I 10. kolo extraligy mužů přineslo očekávané výsledky. Tedy alespoň v optice tří utkání, hraných v Modřicích a Vsetínu, částečně i v Praze-Čakovicích. Šok znovu přichystal svým věrným lídr tabulky v Čelákovicích, za stavu 1:5 v konečnou plichtu s posledním Žatcem už asi nevěřil nikdo.

TJ Spartak Čelákovice - SKN Žatec: 5:5

Tohle měla být jasná záležitost pro lídra tabulky. Jenže chyba lávky, poslední dobou se Čelákovice vydaly jánošíkovskou cestou. Po porážce od Českého Brodu přišel další lapsus s posledním celkem tabulky. Zajímavé. A hosté měli nástup ve stylu okupační armády. Kilík s Kolenským v deblu nezvládli třetí set s Štolkou a O. Vítem, stejně proběhl i další deblový souboj J. Kaděry a Ftačníka proti  Stehlíkovi a P. Vítovi. Za brzdu sice v první trojici zatáhli Kilík, Kolenský, Holas, kteří zdolali Zlatohlávka s bratry Vítovými, ale Spilka, Flekač, Bareš a střídající Vrtiška nestačili tempu Štolky, Stehlíka a Kovaříka. A to ještě nebylo od vzdorných hostů všechno. Spilka, Holas a ve třetím setu střídající Flekač přihlíželi obratu hostujících Zlatohlávka s Kovaříkem a zejména naskočivšího veterána Dráždila, který za stavu 1:5 ve druhém setu předvedl svou exhibici. Domácí jdou do mdlob, které ještě prohlubuje třísetová porážka Kolenského v singlu od O. Víta. Přesto ale ručník do ringu nehodili a alespoň bod ještě dokázali zachránit. Cestu naznačilo odvetné Kilíkovo trio, které se s Štolkovou formací nepáralo. To další tři zápasy došly do třetího setu a domácí prokázali lepší psychiku. V poslední trojici v utkání Spilkova trojka (už s J. Kaděrou) posledním možným míčem vyhrála nad Vítovou formací. Dost rozháraný průběh prvního odvetného deblu dovedli Kilík s Kolenským proti Stehlíkovi s P. Vítem k těsné výhře. V závěrečném nerváku sice hostující Štolka a O. Vít J. Kaděru a Ftačníka v prvním setu vyškolili, ale dva i s jistou dávkou štěstěny další skončily nejtěsnější výhrou domácího dua.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Přijde mi, že jsme Jánošíci – bohatým bereme, chudým dáváme. Bohužel jsem se neponaučili ze zápasu s Českým Brodem. Po laxním začátku, kdy jsme špatnou hrou znechutili sobotní odpoledne divákům, jsem nakonec rád, že jsme mocným závěrem urvali na svojí stranu alespoň bod. Pro náš výkon není žádné omluvy, ale vždycky je něco špatné pro něco dobré. Co dělá hráče lepším, jsou to právě tyto vypjaté momenty."

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Vyrovnané a hezké utkání, na sety to skončilo 14:13. Dovolím si říct, že domácí mohou být po vývoji utkání za remízu rádi. Bohužel od nepárové části jsme neměli asi i trochu štěstí v posledních třech zápasech a ztratili je všechny doslova o balon. S výsledkem jsme samozřejmě spokojeni, jelikož remíza z Čelákovic nebyla před utkáním v našem hledáčku. Po vývoji však vládne i trochu zklamáni. Nicméně bojujeme dál o mistra extraligy."

2018 elm10 tabulkaTJ AVIA Čakovice - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary: 5:5

Tady se hodně těžko tipovalo, a to i našemu redakčnímu expertovi, který však výsledek trefil. Oba týmy měly první část sezóny na své poměry nejistou, nyní se však snaží vydrápat vzhůru. První deblové zápasy dopadly pro domácí bídně, když J. Kalous s J. Chadimem podlehli J. Medkovi s Bíbrem a Kučera s T. Chadimem nezvládli třetí set proti Vankemu a Putíkovi. A domácí bída prokračovala, protože ve trojkách Kučera, J. Kalous a J. Chadim ve třetí sadě podlehli J. Medkovi, Bíbrovi a V. Kubínovi a aby toho nebylo málo, Souček, Z. Kalous, Fík a alternující Pachman nenašli recept na Vankeho, Musila a Hrona. Kolikrát už tohle doma Pražané zažili a tak není třeba ovořit o překvapení, ani ve vztahu k dalšímu vývoji. Nepártová pasáž přinesla hodně vyrovnané třísetové mače s úspěšnou domácí tečkou. Souček a Pachman ve třetím deblu udolali Musila s Kubínem, v singlu pak J. Kalous přetlačil Hrona. Domácím se začalo dýchat o trochu lépe a trojkové odvety to prokázaly. Kučerovo trio se s Vankeho sestavou tahalo jen první set, Součkovo to s J. Medkovou trojkou mělo obdobně. Stav 4:4 a vše otevřené. Na pátý pokus se hosté dočkali, J. Kalouse a J. Chadima dokázali přehrát Vanke a Putík. Kučera s T. Chadimem ale hostující sestavě J. Medek, Bíbr a alternující Hron export obou bodů nepovolili.

ONDŘEJ CIBULKA (Čakovice, kapitán): "Utkání proti Varům bylo hodně vyrovnané. Bohužel jsme nastoupili nedisciplinovaně a hned jsme začali prohrávat 0:4. Naštěstí naše vložka opět vyhrála a postarala se o první bod a vrácení do utkání. Když jsme vyrovnali na 4:4, věřili jsme ve výhru. Ale soupeř se jěště vzmohl na odpor a nakonec z toho byla spravedlivá remíza. Nehráli jsme podle našich představ, umíme zahrát i lépe."

NK CLIMAX Vsetín - TJ Slavoj Český Brod: 6:1

Obhájce titulu se rozjel a kosí soupeře i v nekompletním složení, tentokrát bez Galuse a Gebela. Středočeši sice dorazili v plné palbě, ale body pro ně visely vysoko. Jejich osud naznačily už první debly. Chalupa a Plachý zdolali Janíka, Vokáče a naskočivšího Ešnera, podobně to dopadlo i ve dvojce druhé, kde Brutovský a Stupák udolali Vedrala s M. Kaděrou. Ani ve trojkách hosté nevydolovali set. Chalupa, Vala a Gargulák přehráli Ešnera, Vedrala a Štěpaře, poté Brutovský, Stupák a Vichtora se s Matějkou, Janíkem, T. Cibulkou a alternujícím Vokáčem trápili jen jeden set. Tady už bylo rozhodnuto a zbytky nadějí hostů zadusila vloženka Kurky s Tomkem, která na tři sety dala T. Cibulku se Sýkorou. Výhra hostujícího Vedrala v singlu nad Stupákem už byla jen o korekci kanárem hrozícího skóre. V následném souboji nedávných spoluhráčů Chalupovo trio šlo s Matějkovým do třetího setu, ten však zvládlo čistě a utkání ukončilo.

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Jsem spokojen s výkony hráčů a musím je i pochválit za zodpovědný přístup. Kromě výsledku a hry mě těší i fakt, že se do sestavy po zranění vrátil Míša Plachý."

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "V tomto utkání jsme neměli moc šanci na zisk bodů, protože jsme nezvládli koncovky jednotlivých setů. Naštěstí jsme ze Vsetína odjížděli v dobré skotské náladě a v patřičném oděvu."

2018 elm10 2MNK SILNICE GROUP Modřice - SK Šacung Benešov 1947: 6:2

Na půdu jednoho z letošních favoritů dorazil Šacung bez Chejna a Kalase. Kompletní nebyli ani Modřičtí, nastoupili bez Pelikána i Müllera. Zajímavostí bylo, že utkání bylo DK ČNS nařízeno hrát bez diváků, díky incidentu z předminulého kola. První párová část utkání vyzněla vyrovnaně. Domácí Pospíšil s Rosenberkem zdolali v prvním deblu Voltra s Nepodalem v koncovkách, poté Kop, Hanus a střídající Topinka prohráli ve třech setech s Doubravou a Trucem. Ve trojkách nejprve Pospíšil, Rosenberk a T. Gulda porazili Nepodala, Flakse a Voltra, ve druhé pak Kop, Hanus a Topinka podlehli Doubravovi, Sehrigovi, Knytlovi a alternujícímu Trucovi. Utkání zlomila střední pasáž. Ve třetím deblu T. Gulda s Halvou ve třetí sadě udolali Sehriga, Flakse a střídajícího Knytla a dvoubodový náskok domácím dala výhra Kopa v singlu, kde zametl s Trucem. V odvetách trojic hostující Doubravova trojice vzdorovala Pospíšilově jen v prvním setu a závěr duelu obstarala třísetová výhra Kopovy trojky nad Nepodalovou.

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Utkání, které díky tichu bez diváků mělo komorní atmosféru, tak skončilo naším vítězstvím. Takhle hrát nohejbal bez diváků je hrozné. Po právu jsme byli potrestáni a já doufám, že už tohle nikdy nezažiju. V utkání jsme se trápili, naštěstí jsme zlomili vloženou dvojku a pak už jsme byli lepším týmem."

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): "Oba celky byly oslabeny, proto jsme tajně věřili v zisk bodu. Tomu z naší strany odpovídalo i nasazení sestav. Bohužel stejně jako v minulém kole selhala důležitá vloženka, se kterou jsem ve svých plánech počítal. Právě tato porážka a následný singl nás mentálně zlomily a už se nám nepovedlo dostat se zpět do utkání. Pochválil bych Doubravovu trojku a také předhozenou první dvojku, se kterou elitní domácí debl měl co dělat."