Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
EL: Návrat do starých kolejí Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 21.05.2018

2018 elm09 01(Žatec, Benešov, Český Brod, Karlovy Vary) Po "zjančeném" 8. kole se v kole dalším nejvyšší mužská ligová soutěž vrátila do starých kolejí. Favorité vyhrávali bez větších zakolísání a situace v tabulce se začíná vyjasňovat. Jasno by také brzy mělo být ohledně nedohraného utkání Modřice - Karlovy Vary. 

TJ Slavoj Český Brod - MNK SILNICE GROUP Modřice: 1:6

Modřice v minulém kole řešily věci, které určitě nepřispěly k pohodě hráčů a zejména činovníků. Naopak Český Brod si vyšlápnul na jednoho z velkých favoritů. Tady papírové předpoklady mohly být rozmetány, ale nebyly. Modřice i bez Pelikána mají silné trojky, to se ví a když se k tomu přihodí další body, je vystaráno. Po dvojkách stav 1:1 - to zajistila poklidná výhra hostí Pospíšila a Rosenberka nad Vedralem a M. Kaděrou a vydřené domácí vítězství Vokáče s Janíkem nad Müllerem a Kopem.  S trojkami to už domácí nezvládli. M. Kaděra, Vedral, Sýkora a alternující T. Cibulka neměli nárok proti Kopovi, Hanusovi a Topinkovi. Ani Ešner, Vokáč, Štěpař a střídající Matějka na Pospíšila, Müllera a Rosenberka nevyzráli. A domácí ztráceli dál. Ve vložence ani tři mečboly nestačily T. Cibulkovi se Sýkorou, aby pokořili Hanuse a Buriana. A když Kop porazil Vedrala, hosté vedli už 5:1. To už bylo moc na nervy T. Cibulkova tria (se střídajícím M. Kaděrou), které na Pospíšlovu formaci uhrálo jen 7 balonů.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "V tomto utkání jsem věřil, že dokážeme prolomit modřické dvojice a singl. Trojic jsem se obával. Ve trojicích nás Modřice přejely a dvojice se nám nepodařily vyjma druhé, kde v těžké váze proti sobě stáli Vokáč s Kopem a nakonec ruce nahoře měl Vokáč."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Utkání mělo až na nepárovou část rychlý průběh a musím pochválit celý tým za zodpovědný přístup k duelu. Přehráli jsme domácí hlavně v duelech trojic."

2018 elm09 tabulkaSKN Žatec - TJ AVIA Čakovice: 2:6 

Žatečtí zatím mají jediný bod a ve Vsetíně proti velmi oslabenému soupeři zazdili šanci. Pražané už mají nabito a do města piva zamířili pro dva body. Začátek měli lepší domácí, když Stehlík s P. Vítem ve třetím setu zmákli Kučeru s T. Chadimem. Naprosto stejně dopadl debl štolky s O. Vítem proti J. Kalousovi a J. Chadimovi. Domácí zavětřili šanci, ale ta se brzy vzdálila. Od té chvíle totiž domácí nedali už ani set a vlastně vyjma jediného ani na jeho zisk pomýšlet prakticky nemohli. Domácí demolici začala trojková porážka Zlatohlávka s bratry Vítovými od Součka, Z. Kalouse a Fíka. Devět balonů uhráli Štolka, Stehlík, Kovařík a alternující veterán Dráždil, nad síly byli Kučera, J. Kalous a J. Chadim. Podobně dopadla i odmácí vloženka, kde Kovařík a Zlatohlávek nestačili tempu Součka a Pachmana. Za brzdu nezatáhl ani O. Vít, který v singlu podlehl J. Kalousovi. Chuť si nespravil ani v odvetné trojce, kde jeho sestava neměla nárok na Kučerovo trio. Jediný větší vzdor zaznamenala až Štolkova sestava, přesto výhru dílčí i celkovou si odnesla Součkova formace.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Vstup do utkání se nám povedl, vedli jsme 2:0. Jenže to bylo bohužel z naší strany vše. Ve trojicích na soupeře nemáme, třetí dvojice byla záležitostí hostů a v singlu hrál Jirka Kalous bezchybně. Do otočky trojic jsme tak vstupovali poměrně odevzdaně a tomu odpovídal i výsledek. Je smutné, že se nemůžeme opřít o trojice. Každopádně se nevzdáváme a bojujeme dál o sedmou příčku."

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - TJ Spartak Čelákovice: 2:6

Varští po incidentu v Modřicích asi moc pohody nepochytili a Čelákovice také nejsou příjemný soupeř na vzpamatování se. Podle toho průběh utkání vypadal. Většina zápasů se ale rozhodovala až v úplných koncovkách. Ta tomu bylo i u prvních deblů, kde Vanke, Musil a střídající Dvořák ve třetím setu porazili J. Kaděru s Ftačníkem a J. Medek, Bíbr a naskočivší Kokštein naopak dělil od výhry nad Kolenským a Kilíkem jediný míč třetí sady. Hosté zatopili pod kotlem ve trojkách. Vanke, V. Kubín, Dvořák a střídající Hron padli se Spilkou, Flekačem a Šafrem a ani J. Medek, Bíbr, Kokštein a alternující Svoboda na Kilíka, Kolenského a Holase nevymysleli vítězný recept. Ten nalezla až třetí dvojka V. Kubíba, Svobody a střídajícího Hrona, která ve třetím setu přehrála Spilku, Šafra a naskočivšího Holase. V singlu se Hron pral s Kolenským, koncovky ale lépe vyšly hostujícímu hráči. Šlo se do odvet a domácím nešly trojky, což bylo pro vývoj střetnutí smrtelné. Vankeho trojka ani na druhý pokus výhru neměla, nad síly byla tentokrát Kilíkova formace. Když ani J. Medkova trojka (se střídajícími Musilem a Svobodou) nestačila na Spilkovu, bylo hotovo.

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Mnohem lepší a bojovnější výkon nevedl ke kýženým bodům, porážka 2:6 je až příliš krutá. Sehráli jsme hezké zápasy, ale čtyři prohry setů 9:10, často s útokem na naší straně, jsou příliš proti takto silnému soupeři. Čtyři prohrané trojice dlouho nepamatuji a zde se projevila velkou měrou absence Matěje Medka a Dana Putíka. Pozitivní byl výkon Karla Hrona v singlu i vítězství naší mladé třetí dvojice proti Spilkovi se Šafrem."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Oproti zápasu s Českým Brodem jsme podali zodpovědný a bojovný výkon, podložený individuálními schopnostmi každého z nás. Důležité na vývoji utkání byla série našich dvou třízápasových vítězných šňůr, na které soupeř zareagoval jen snížením ve vložence."

20187 elm09 2SK Šacung Benešov 1947 - NK CLIMAX Vsetín: 3:6

V prvním letošním vzájemném střetnutí Šacung mistra ne jeho půdě zaskočil a vyhrál. Bylo otazníkem, zde se to podaří i v odvetě. Šacungu chyběl Truc a Kadeřábek, Vsetínu Galus a Plachý. Úvod utkání přinesl zajímavé souboje. Doubrava s Kalasem sice první debl proti Brutovskému a Stupákovi nezvládli, ale Chejn se Sehrigem a střídajícím Hanušem zažili s Chalupou, Tomkem a alternujícím Vichtorou hodně divokou přestřelku (10:1, 2:10), ve třetí sadě vítěznou pro domácí. I trojky přinesly bodovou dělbu. Doubrava, Sehrig a Knytl přehráli hostující trio Brutovského, Stupáka a Vichtory, poté Nepodal, Kalas, Voltr a střídající Chejn ale na trojku Chalupy, Gebela a Garguláka nevyzráli. Pak se ale nebe nad domácími ambicemi zatáhlo. Nepodal, Flaks a alternující Knytl ve třetím deblu proti Gebelovi s Kurkou pohořeli, stejně tak Sehrig v duelu singlistů, zde vyhrál hostující Stupák. Na 5:2 pro hosty zvyšovala Chalupova trojka, která v každém setu o balon zdolala Doubravovu formaci. Nepodalova trojice ale reparát složila a výhrou posledním možným míčem nad Brutovského formací dala domácím naději alespoň na remízu. Tu ovšem Doubrava s Kalasem definitivně v odvetném deblu proti Chalupovi s Tomkem odmítli..

STANISLAV VOLTR (Šacung, trenér): "Dnes jsme minimálně na remízu mohli pomýšlet, nebýt špatných výkonů ve druhém a třetím deblu. Právě tam jsme utkání nečekaně ztratili. Sehráli jsme z naší strany podprůměrné utkání, škoda. Jediným pozitivem je, že na rozdíl od minulého kola teď k žádnému překvapení nedošlo a stále držíme postupovou pozici do play-off." 

PETRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Jsem rád, že se nám podařilo Šacungu oplatit porážku z domácího hřiště. I přesto, že jsme dnes nedokázali dotáhnout do vítězného konce několik dobře rozehraných zápasů. Opět bych pochválil výkon Chalupy a Stupáka, vyzdvihnout musím i fluktuanta Tomka, který zatím výborně zastupuje zraněného Plachého." 

 

 

Komentáře   

 
#1 Michal Němec 2018-05-22 06:35
Foto a záznam ze Šacungu: http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/13-vysledkovy-servis/466-9-kolo-extraligy-sk-sacung-benesov-vs-nk-vsetin