Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
EL: V Modřicích se nedohrálo! Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 14.05.2018

2018 elm08 1(Modřice, Čelákovice, Praha, Vsetín) Za normálních okolností by titulek byl věnován vítězství Českého Brodu v Čelákovicích. Jenže první odvetné (8.) kolo extraligy mužů přineslo ještě více zajímavou událost - utkání Karlových Varů v Modřicích rozhodčí ukončili předčasně. Z tohoto pohledu se výhry Vsetína s Žatcem a Čakovic se Šacungem jeví jako marginální. Škoda.

TJ Spartak Čelákovice - TJ Slavoj Český Brod: 4:6

Českobrodští už několikrát dokázali na půdě středočeského rivala vystrčit drápky, ale domácí dokázali v poslední chvíli prokázat nejvyšší kvalitu. Tentokrát už to ale Brodu vyšlo a postaral se tak o největší překvapení, asi nejen tohoto kola. Takové výkony a výsledky dělají základní část soutěže velmi zajímavou. Jak se nečekaná výhra hostů zrodila? První vyhrání z kapsy vyhání, o tom se přesvědčil první debl Kilíka s Ftačníkem, který povolil Janíkovi s Vokáčem a alternujícím Ešnerem jen 10 míčů. Druhý debl J. Kaděry s Flekačem to dotáhl ve třetí sadě na devítky, radovali se však M. Kaděra s Vedralem. To samé se stalo trojici v podání Kilíka, Kolenského a Bareše, kteří podlehli Ešnerovi, Janíkovi s Štěpařovi. Srovnání obstarali domácím Spilka, Flekač, Šafr, kteří pohodově skolili M. Kaděru, Vedrala, Sýkoru a střídajícího T. Cibulku. Ve vložence Spilka s Kolenským nedali T. Cibulkovi, Sýkorovi a naskočivšímu Štěpařovi šanci. A když Kolenský také celkem v klidu přehrál v singlu Vedrala, zdálo se být jasno. Nebyl, domácí už si neškrtli. V odvetách trojek Kilíkova formace na M. Kaděrovu vůbec nenašla recept, Spilkova proti Ešnerově se tahala déle, ale také prohrála. KIlík s Ftačníkem se v prvním setu odvetné dvojky s M. Kaděrou, Vedralem a střídajícím Matějkou nepárali, ale dva další vyhráli hosté. Za stavu 4:5 selhali domácím i J. Kaděra, Flekač a střídající Šafr, nad síly byli Ešner, Janík a alternující Vokáč.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Těžko se mi hodnotí utkání. Každý očekával, že jasně vyhrajeme. Mysleli jsme si to i my po nepárové části a pak přišla studená sprcha. I přes prvenství v tabulce jsme si to pěkně zkomplikovali, čekají nás těžké zápasy, které budeme hrát na venkovních hřištích. Věřím, že díky této porážce si sedneme na prdel a budeme fungovat, jako předtím." 

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "V tomto duelu jsme měli velice špatný začátek, kde jsme prohrávali 4:2. Ale tento nepříznivý stav se nám podařilo otočit, když jsme domácí trochu uspali svou hrou a poté vytáhli drápky. Vítězství v utkání završil Vokáč, který v posledním setu otočil svým výborným polem nepříznivý stav 5:8 na vítězství 10:9."

TJ AVIA Čakovice - SK Šacung Benešov 1947: 6:2 

Na hřišti s velkými výběhy se Šacungu obecně nedaří a nejinak tomu bylo i nyní. Navíc Čakovice už nutně potřebují nastoupat v tabulce. V první části utkání se zdálo, že by hosté s prázdnou nemuseli odjíždět. V deblu sice Chejn se Sehrigem s J. Kalousem a J. Chadimem padli, ale vyrovnání přišlo po výhře Doubravy s Kalasem nad Kučerou a T. Chadimem. Smírně dopadlo i první kolo trojic, kde domácí Kučera, J. Chadim a J. Kalous lehce skolili Nepodala, Kalase, Voltra a střídajícího Chejna a poté Souček, Z. Kalous a Fík nestačili na Doubravu, Sehriga a Knytla. Utkání se začalo rozhodovat v nepárové pasáži. Do dvoubodového trháku šli domácí po výhře Součka a Pachmana ve třetím deblu, poraženými byli Nepodal s Trucem. V singlu hostující Sehrig oba sety nad J. Kalousem vedl, ale selhal v koncovkách. Za stavu 4:2 už se domácím dýchalo lépe a projevilo se to v odvetných trojicích. V souboji neporažených trojic z prvního kola se Kučerova formace ve dvou setech vypořádala s Doubravovou a v posledním zápase dne Součkova trojka (se střídajícím Pachmanem) porazila v jediném třísetovém souboji Nepodalovo trio (s Trucem a alternujícím Kalasem).

ONDŘEJ CIBULKA (Čakovice, kapitán): "Utkání jsme zvládli na výbornou, hráli jsme podle našich představ. Nejlepším výkonem se blýskl Zdeněk Kalous, který smečoval celý třetí set a dovedl svoji trojku k vítězství."

STANISLAV VOLTR (Šacung, trenér): "Věděli jsme, že Čakovice jdou herně nahoru a že to bude pro nás těžké. Přesto jsme si věřili, že bychom zejména přes trojky mohli překvapit, jako v prvním letošním vzájemném utkání. Náš osud se začal naplňovat po porážce ve vložence a v singlu, který jsme ale měli výborně rozehraný. Odvety trojek už byly špatné, navíc Fanda Kalas měl zdravotní potíže. Celkově náš výkon nebyl špatný, ale soupeř prokázal velkou bojovnost a zaslouženě vyhrál." 

2018 elm08 2MNK SILNICE GROUP Modřice - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary: nedohráno

Utkání Modřic s Karlovými Vary přináší zajímavé nevšední bitvy. Ta zatím poslední se rozhodně mezi nevšední zařadí. Nejen tím, že Modřice i bez Pelikána to měly proti soupeři z lázeňského města (bez Putíka) rozjeté na kanárovou výhru, ke které chyběl jediný set. Domácí kanonádu načala poklidná výhra Kopa a Müllera nad Vankem s M. Medkem. Také Pospíšil s Rosenberkem se s J. Medkem a Bíbrem nezakecali. A když třetí sadu ovládli ve trojce Pospíšil, Müller a Rosenberk proti Bíbrovi s bratry Medkovými, domácí mohli hrát v pohodě. Čtvrtý bod přidali Kop, Hanus a Topinka, kteří ve dvou setech přehráli Vankeho, V. Kubína, Hrona a střídajícího Svobodu. První tabulkový bod zajistila třetí domácí dvojice T. Guldy, Hanuse a naskočivšího Buriana, poraženými byli Musil, Svoboda a střídající Kubín. V singlu první set Hanus skolil Hrona a druhý už se nedohrál. Rozhodčí zareagovali na inzultaci hostujícího M. Medka domácím divákem a utkání předčasně ukončili. Jeho finální výsledek tak vzejde od zeleného stolu.

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Utkání, které mělo jednoznačný průběh, bylo pošlapáno neomluvitelným incidentem domácího diváka. Tímto se Městský nohejbalový klub Modřice ještě jednou omlouvá týmu Karlových Varů a přeje Matěji Medkovi brzké uzdravení."

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "V odehraných zápasech jsme měli vyhrát první trojku a třetí dvojku. Zbylé zápasy byly v režii domácích s naší snahou o opačný výsledek. Singl bychom vyhráli. Chybějící Dan Putík a stále zraněný Honza Vanke jsou momentálně příliš velkým oslabením pro zbytek týmu. Bohužel Matěj Medek nebude k dispozici min. jedno, spíše však dvě až tři utkání po otřesu mozku, diagnostikovaném až v průběhu zpáteční cesty v Praze při druhé návštěvě nemocnice večer. Je nám líto, jako všem, závěru a konečného verdiktu o kontumaci a vážíme si zaslané omluvy soupeře. Proti útočníkovi zřejmě podáme trestní oznámení. MInimálně proto, aby neotravoval na jiných sportovištích."

VYJÁDŘENÍ MNK MODŘICE K INCIDENTU: "Vedení oddílu hluboce lituje neomluvitelného počínání svého příznivce, který inzultoval hráče Matěje Medka. Přítomným hráčům i trenérovi jsme se omluvili ihned po incidentu a týmu SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary jsme zaslali hned druhý den ráno oficiální omluvu, na kterou SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary zareagoval s poděkováním. Chápeme, že to na náš klub vrhá velmi špatné světlo a jsme připraveni nést následky, které jsou v souladu s nohejbalovými řády. Pravdivě disciplinární komisi uvedeme, jak se celá událost odehrála. Budeme plně nápomocni projednání celé kauzy na jejímž vzniku se však podílelo vícero faktorů, a to nejenom na naší straně. Poté, co bude celá záležitost ze strany orgánů ČNS vyšetřena a našemu klubu budou oznámeny sankce, projednáme ihned celou kauzu na zasedání Výkonného výboru MNK Modřice. Součástí našeho rozhodnutí pak bude, v souladu s našimi Stanovami, také postup vůči našemu příznivci, včetně rozhodnutí o vymáhání případných finančních sankcí našemu oddílu uložených. Celý incident také povede k tomu, že v rámci domácích zápasů podnikneme kroky, aby se nic podobného v budoucnu již neopakovalo."

2018 elm08 tabulkaNK CLIMAX Vsetín - SKN Žatec: 6:1

Žatečtí v minulém kole ukázali zlepšení a s trochou štěstí mohli mistra potrápit. Jenže mistr ze Vsetína už najel svou provozní teplotu pro druhou polovinu základní části a doma už soupeřům moc šancí nedává. Hosté mohli spoléhat na oslabenou sestavu soupeře, ve které chyběli Brutovský, Plachý i Galus. Jenže utkání se jim vůbec nepovedlo. V deblech Chalupa s Tomkem přehráli ve dvou setech Štolku s O. Vítem, ve třetím setu pak Kurka a Stupák podlehli Stehlíkovi s P. Vítem. Ve trojkách Chalupa, Gebel a Gargulák porazili Jůzka s bratry Víty a posledním možným míčem udolali Kurka, Nezval a Vichtora Štolku, Stehlíka a Kovaříka. 3:1 pro domácí a ti ještě v demolici hostů pokračovali i dále. Ve vložence Nezval a Gebel si ve zkrácené sadě poradili s Jůzkem a Zlatohlávkem a i singl končil domácí výhrou, když Stupák také ve třetím setu o balon přetlačil O. Víta. Tečku za duelem dala výhra Chalupovy trojky nad Štolkovou formací.

JAN CHALUPA (Vsetín): "S výsledkem zápasu můžeme být spokojeni. Jsem rád, že fluktuanti se své pozice zhostili na výbornou a předvedli kvalitní výkon. Nejhezčí zápas byl jednoznačně singl spolu s naší první dvojicí." 

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Oslabeného soupeře jsme jistě mohli potrápit více. Bohužel se nám utkání vůbec nepovedlo a ztratili jsme první dvojici i singl. Trojice byly vyrovnané ale všechny tři bral soupeř."

 

Komentáře   

 
#1 Michal Němec 2018-05-15 09:23
Fotky, rozhovor z Celakovic: http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/13-vysledkovy-servis/462-8-kolo-extraligy-tj-spartak-celakovice-vs-tj-slavoj-cesky-brod
 
 
#2 ? 2018-05-15 12:27
No nevím, jestli do komentáře patří slovo "prdel". To bych mohl napsat, že rozhodčí je vajcolízač a vy to zveřejníte?
 
 
#3 Zelva 2018-05-15 18:16
No nevím jestli do nohejbalu patří fyzické napadeni. To radši ať si tým po špatném výsledků sedne na pr.del.