Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
EL: 8. kolo tipuje Jakub Šafránek Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pátek, 11.05.2018

2018 elm08expert(České Budějovice) V nohejbale je k vidění leccos. Občas se ale vyskytne situace, jež se vymyká běžným zvyklostem. Ze sportovního pohledu určitě své místo v análech nalezne mužské prvoligové střetnutí mezi českobudějovickým Dynamem a Startem Praha. Samotný výsledek 4:6 není neobvyklý a nenapovídá, čím byl duel výjimečný. Vše prozradí až zápis z utkání. Domácí totiž po první párové části vedli 4:0 a soupeř byl zralý na ručník. Jenže pak přišel zkrat jak hrom - dvanáct(!) prohraných setů v řadě s průměrným skóre 5:10 a Jihočechům nakonec nezbylo nic. Jejich finální rozpoložení dokumentovala poslední odvetná dvojice (1:10, 3:10), ve které nastoupil i kapitán Dynama JAKUB ŠAFRÁNEK. Naše redakce jej přizvala k natipování 8. kola extraligy mužů.

Jakube, takové Waterloo jsi asi ve své kariéře nikdy nezažil a možná už ani nezažiješ? Jak se taková věc "podaří"?

Z mého pohledu jsme se nesešli v ideální zdravotní pohodě. Měl jsem problémy s kyčlí, Pavel Ryneš s tříslem. David Višvader toho po zranění moc nenakopal, a i proto zřejmě nedostal důvěru v singlu. Pokud by nastoupil a vyhrál, tak za stavu 5:1 už bych nevěřil, že se soupeř vzpamatuje. Začátek utkání nám vyšel, soupeř působil trošku zakřiknutě, tak jsme na něj vlítli. Prohráli jsme těsně až vloženku a pak přišla porážka v singlu. Začali jsme, jak se říká, cítit soupeře na patách a už jsme se najednou nedokázali chytit. Už to nebylo tempo z první poloviny utkání, částečně začala být cítit nervozita. Poslední dvojky jsme se už vůbec nechytali. Ještě nikdy se mi taková věc nestala a ani netuším, zda se to někomu už také přihodilo.

8. kolo:

Čakovice - Šacung (sobota 12.5., 10:00)

Byť jsou Čakovice dlouhodobě lepším týmem, s ohledem na současnou formu Šacungu bych viděl překvapení ve formě remízy 5:5.

Čelákovice - Český Brod (sobota 12.5., 14:30)

Čelákovice hrají doma a mají vyrovnaný tým, Český Brod zatím nemá moc herního štěstí. Proto Čelákovice vyhrají 6:2.

Vsetín - Žatec (sobota 12.5., 14:30)

Tady to vidím jednoznačně 6:1 pro Vsetín. Má větší sílu ve dvojkách i trojkách, Žatec asi uhraje jednu dvojku a možná singl.

Modřice - Karlovy Vary (sobota 12.5., 15:00)

Zde je hlavní otázkou sestava. Pokud oba týmy budou kompletní, bude to hodně vyrovnané. Modřice mají vyrovnanější kádr a Karlovy Vary občas čachrují se sestavou, proto Modřice vyhrají 6:4.