Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
EL: Liga už nemá neporaženého ani nebodujícího Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Středa, 09.05.2018

2018 elm07 1(Benešov, Čelákovice, Český Brod) Díky předehrávce ve Vsetíně mělo úterní 7. kolo extraligy mužů na programu pouze tři utkání. Ve dvou z nich došlo k průlomovým výsledkům. Soutěž už nemá neporažený tým - Modřice v Čelákovicích nebodovaly. Nemá už nebodující tým - Žatec bodoval v Benešově. A tak z tohoto pohledu byla výhra Karlových Varů v Českém Brodě tuctovým výsledkem.

TJ Spartak Čelákovice - MNK SILNICE GROUP Modřice: 6:3

Čelákovice přišly o neporazitelnost ve Vsetíně, Modřice jí se štěstím udržely v souboji s Čakovicemi. Do Čelákovic dorazily bez Pelikána. První debly a stav 1:1, když Kilík s Ftačníkem ve třetím setu zdolali Pospíšila s Rosenberkem a J. Kaděra s Flekačem podlehli Kopovi s Müllerem. I obě trojice o ničem nerozhodovaly. Kilík, Kolenský a Holas porazili Kopa, Hanuse a Topinku a Spilka, Flekač a Šafr o jediný balon zkráceného setu prohráli s Pospíšilem, Müllerem a Rosenberkem. Až poté se lámal chleba. Nejprve Spilka a Kolenský vyprášili (soupeři povolili 7 míčů) ve třetím deblu T. Guldu s Hanusem, potom Kolenský v singlu povalil Kopa, byť posledním možným míčem. Když se hosté po vybrané slabší chvilce chtěli vzpamatovat a Pospíšilovo trojkové komando bylo dobrým prostředkem, Kilíkova trojice dost důrazným způsobem komplikaci situace odmítla. Stav 5:2 na horké půdě byl vypovídající, proti Spilkově odvetné trojici ještě konec prozatím odvrátil dobrý výkon Kopovy sestavy. Kop ale šel na hřiště znovu a s Müllerem vzdorovali Kilíkovi a Ftačníkovi jen jeden set.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Oproti zápasu ve Vsetíně jsme podali luxusní výkon, podložený ohromnou bojovností, což se promítlo i do celkového vítězství. Rozhodla prostřední část a vítězství ve třech zápasech za sebou." 

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Utkání, které rozhodovalo o tom kdo povede po polovině základní části tabulku, se nám bohužel herně nevydařilo. Domácí byli jistější a dokonale využili domácího prostředí. Celý zápas provázela výborná atmosféra, kterou vytvořili domácí příznivci."

2018 elm07 2SK Šacung Benešov 1947 - SKN Žatec: 5:5 

Šacung po nečekané výhře v Karlových Varech možná trošku podcenil utkání s dosud nebodujícím Žatcem. Ten se však v Benešově prezentoval odvážným výkonem a domácí barvy zaskočil hned v úvodu. Jeho nově složené dvojice Štolky s O. Vítem a Stehlíka s P. Vítem deklasovaly domácí debly Doubravy s Kalasem, resp. Chejna se Sehrigem. Domácí takový vývoj zaskočil. Jako první se vzpamatovala trojka Doubravy, Sehriga a Knytla, která po výborném výkonu smetla (ztratila jen 7 míčů) Jůzka, P. Víta, O. Víta a střídajícího Zlatohlávka. Jenže druhá domácí trojice Nepodal, Kalas, Voltr a alternující Chejn nezvládla koncovky proti Štolkovi, Stehlíkovi a Kovaříkovi. Ve střední části se body rozdělily, když nejprve třetí debl Nepodala a Flakse skolil Jůzka, Kovaříka a střídajícího Zlatohlávka, poté v singlu Doubrava nenašel recept na O. Víta. Stav 2:4 nevěštil pro domácí nic dobrého, naději znovu vlil výkon odvetné Doubravovy trojice proti Štolkově triu. Poslední trojice ale vyšla hostům, když Nepodalova sestava (se střídajícími Chejnem a Flaksem) nezvládla třetí set proti Vítově formaci (se střídajícím Jůzkem). Hosté měli první letošní tabulkový bod jistý a vzhledem k výborně sehraným úvodním deblům živili naději na ten druhý. Jenže domácí v sobě našli sílu a utkání ještě dokázali dovést k remízovému rozuzlení. Kalas s Doubravou přetlačili Stehlíka s P. Vítem a Chejn se Sehrigem mazácky vyškolili Štolku a O. Víta.

FRANTIŠEK KALAS (Šacung, kapitán): "Tušili jsme, že to nebude tak jednoduché utkání. Žatečtí neměli co ztratit, vždycky s nimi hrajeme vyrovnaná střetnutí. Vstup do utkání byl katastrofální, po dvojkách prohrávat 0:2 se nám letos ještě nestalo a dost nás to vykolejilo. Věděli jsme, že to musíme ubojovat přes trojky, ale dobře hrála jen trojka Doubravy, Sehriga a Knytla. Za stavu 3:5 už nebylo na co čekat. Dnes jsem neměl svůj den, naštěstí mi Jirka Doubrava pomohl a vybojovali jsme naději. Naše mladé pušky pak tlak rozhodujícího zápasu zvládly a získaly nám cenný bod." 

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Dnes jsme měli ze zabržděně hrajícího Šacungu odvézt oba dva body. Nicméně s bodem jsme spokojeni. Škoda, že jsme v předposlední dvojici nedodělali první set. Tuším, že by domácí zlomil."

2018 elm07 tabulkaTJ Slavoj Český Brod - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary: 2:6

Středočeši v sobotu urvali své první vítězství a s zatím nevyzpytaleným soupeřem z Karlových Varů chtěli přiživit naději na play-off. Oba týmy byly v plném složení. Začátek utkání přinesl vyrovanné souboje deblů, kde M. Kaděra s Vedralem posledním možným balonem padli s J. Medkem a Bíbrem, poté Vokáš s Janíkem a pomocí alternujícího Ešnera o míč ve třetím setu přetlačili Vankeho a Putíka. I třetí zápas došel na devítky ve zkrácené sadě, Matějka, Vedral, Sýkora a střídající T. Cibulka takto podlehli Bíbrovi s bratry Medkovými. Jednoznačný byl až další zápas, kde trojice Ešner, Janík, Štěpař a střídající Vokáč neměla na Vankeho, V. Kubína a Hrona nárok. Stav 1:3 a byly tu další tříseťáky. Ve vložence T. Cibulka se Sýkorou porazili Svobodu, Musila a naskočivšího V. Kubína, v zápase jednotlivců o míč byl lepší Vedrala hostující Hron. Stav 2:4 byl pro domácí ještě hratelný, ale v odvetách trojek už hosté dominovali. Matějkovo trio proti Vankeho formaci na výhru pomýšlet nemohlo a Ešnerova trojice (se střídajícími M. Kaděrou a Vokáčem) neměla dobrý den, nad síly byla tentokrát Medkova sestava.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "V dnešním utkání jsme nezvládli tři zápasy ze čtyř, které se rozhodovaly posledním možným míčem ve třetím setu za stavu 9:9. To rozhodlo o naší relativně vysoké prohře. Začátek utkání byl dobrý, ale trojice po singlu nám vůbec nevyšly a přestali jsme hrát i bodovat a to musíme pro příště změnit."

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Rozhodly koncovky několika třetích setů a v nich naše větší zarputilost. Tentokrát rozhodl směr utkání Karel Hron v singlu a skvělým výkonem na příjmu v trojicích. Právě suverénní trojice nás dovedly k zaslouženému vítězství."

 

Komentáře   

 
#1 Michal Němec 2018-05-10 06:42
Foto, rozhovor a zapis z Celakovic: http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/13-vysledkovy-servis/458-7-kolo-extraligy-tj-spartak-celakovice-vs-mnk-modrice