Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
EL: Mistr zapsal další porážku Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 30.04.2018

2018 elm05 1(Modřice, Benešov, Čelákovice, Žatec, Praha) O jedno utkání více se hrálo o víkendu v programu extraligy mužů. Čakovice s Žatcem totiž dohrávaly 2. kolo soutěže. V tom pátém ve šlágru kola Modřice doma přetlačily mistra ze Vsetína a stejně jako Čelákovice, které doma zdolaly čakovického vicemistra, drží čisté konto. Naopak na první body stále čekají v Žatci a v Českém Brodě.

MNK SILNICE GROUP Modřice - NK CLIMAX Vsetín: 6:4

Bitva o krále Moravy, to je souboj velkých rivalů z Modřic a Vsetína. Modřice postrádaly Pelikána, Vsetín byl kompletní. Zpočátku to vypadalo, že hosté neodjedou domů s prázdnou. Kop s Müllerem totiž v prvním deblu nestačili na slovenskou jízdu Brutovského se Stupákem a Pospíšil s Rosenberkem padli s Chalupou a Plachým. Oba týmy dost spoléhají na trojky a byli to domácí, kteří v nich srovnali skóre. V první Pospíšil, Müller a Rosenberk udolali Brutovského, Plachého a Vichtoru, ve druhé pak Kop, Hanus a Topinka porazili Chalupu, Stupáka, Garguláka a naskočivšího Galuse. Hosté šli znovu do vedení výhrou Galuse, Gebela a střídajícího Vichtory po otočeném průběhu nad Hanusem a T. Svobodou. Na 3:3 srovnával Kop po singlovém vítězství proti Stupákovi. Jeden z klíčových okamžiků přinesla první odvetná trojka, kde Pospíšilovo komando posledním možným míčem přetlačilo Chalupovu formaci. A domácí trojky ten den makaly skvěle, což potvrdila i následná výhra Kopovy sestavy nad Brutovského. Domácí ale ještě hotovo neměli. Kop s Müllerem sice konečně v deblu vyhráli set, ale dva další Chalupa s Plachým - 5:4. Vše se rozhodovalo v posledním deblu, kde Pospíšil s Rosenberkem se nervovali s Brutovským a Stupákem jen jeden set.

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Po nepovedeném úvodu utkání jsme se ve trojicích vrátili zpět do utkání, které bylo hodně vyrovnané. Samozřejmě, že nás těší skalp úřadujícího mistra. Odehráli jsme velmi dobře trojice, ale příliš se nám nevedlo ve dvojicích. Naštěstí tu poslední jsme zvládli."

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Bylo to vyrovnané střetnutí, které se divákům muselo líbit. Škoda, že po výbroném začátku a vedení 2:0 jsme nedokázali urvat nějaký bod do tabulky. Utkání by slušela remíza, ale soupeř byl dnes lepší zejména ve trojkách, kde nám nedovolil ani jedno dílčí vítězství."

2018 elm05 2TJ Spartak Čelákovice - TJ AVIA Čakovice: 6:2

Jeden z taháku kola, ve kterém byli ale mírným favoritem domácí borci. A ti o své výhře nad vicemistrem rozhodli zejména díky důrazu v úplných koncovkách - z šesti třísetových zápasů jich pět vyhráli. První dílčí výhru zajistil debl Kilíka s Ftačníkem nad Kučerou a T. Chadimem. Vyrovnání přišlo porážkou J. Kaděry s Flekačem od J. Chadima s J. Kalousem. První kolo trojek potěšilo domácí příznivce. Kilík, Kolenský a Holas přetlačili ve třetím setu Součka, Kučeru a J. Kalouse, poté Spilka, Flekač a Šafr vyhráli nad O. Cibulkou, Z. Kalousem a Fíkem. Vloženka dopadla lépe pro hosty, když Spilka, Holas a alternující Šafr o jediný balon ve zkráceném setu podlehli Součkovi, Pachmanovi a střídajícímu Fíkovi. Dva body náskoku vrátil domácím Kolenský, když udolal J. Kalouse. První bod do tabulky, to byl příspěvek odvetné Kilíkovy trojice proti Cibulkově formaci. O jediný míč třetí sady byli v posledním zápase trojkovém i celkově Spilka, Flekač, Šafr, kteří takto udolali Součkovo trio.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Výsledek neodpovídá průběhu utkání. Ve velmi dramatických koncovkách jsme měli i nutnou dávku štěstí. Chtěl bych vyzdvihnout Michala Kolenského v singlu, který svou výhrou po nevydařené vložence dokázal odvrátit remízový stav. A také trojky Kilíkovy formace nám zaslouženě přinesly oba body."

ONDŘEJ CIBULKA (Čakovice, kapitán): "Utkání s Čelákovicemi sice podle výsledku vypadalo jednoznačně, ale nebylo tomu tak. Celou dobu to bylo otevřené a vítězem mohl být kdokoliv. Každý zápas kromě jedné trojice a dvojice se rozhodoval ve třetím setu a rozhodovaly jeden dva balony. Škoda těch chyb, co jsme v každém setu vyrobili."

2018 elm05 03SK Šacung Benešov 1947 - TJ Slavoj Český Brod: 6:3

Dlouhodobá bilance těchto soupeřů nevyznívá pro Brodské moc příznivě a v tomto střetu byli i dle letošních výsledků favoritem domácí hráči. A začátek střetnutí domácím vyšel parádně. Dvojka Kalase a Doubravy T. Cibulku s Janíkem zcela deklasovala (9 uhraných míčů), poté sice druhý debl Chejna se Sehrigem a střídajícím Trucem sehrál proti M. Kaděrovi a Vedralovi mizerně první set, ale další dva ovládl. Na 3:0 zvyšovala zvládnutým třetím setem proti Ešnerovi, T. Cibulkovi a Janíkovi první trojka v podání Nepodala, Kalase a Voltra. Tři sety skončily nejtěsnějším rozdílem 10:9 v souboji druhých trojic, dva z nich však pro hosty. Tak se zrodila porážka Doubravy, Sehriga a Knytla s M. Kaděrou, Vedralem a Sýkorou. Po nepárové části dvoubodový domácí náskok vydržel, když nejprve Nepodal s Flaksem pohodově vyhráli třetí debl nad Sýkorou, Čechem a alternujícím Matějkou a Truc naopak v singlu neměl na Vedrala nárok. Do útlumu se ovšem v odvetách dostaly obě domácí trojice. Nepodalova (se střídajícím Chejnem) ztratila třetí set s Kaděrovou a také Doubravova nehrála oslnivě, naštěstí však důležitý bod výhrou nad Matějkovou formací zajistit dokázala. V odvetném deblu pak Kalas s Doubravou další komplikace už nepřipustili a s M. Kaděrou a Vedralem se vypořádali

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): "Do utkání jsme vstupovali jako mírný favorit. Musel jsem trochu brzdit přehnaný optimizmus z předchozích výsledků, upozorňoval jsem hráče, že to může být boj o každý míč až do konce. Po dvojkách jsme vedli 2:0 a otočil jsem trojky, abychom měli více možností pro singl. Před ním jsme vedli už 4:1, takže to bylo v klidu. Odvetné trojky už byly z naší strany slabší, ale Doubravova to ubojovala a přinesla uklidnění. Celkově v utkání byla místa, kde se nám nedařilo, ale všichni bojovali a výhra se podařila. Musím celkově pochválit bojovnou náladu v týmu, která má dopad na výsledky." 

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "V dnešním utkání nám nevyšla druhá dvojka a první trojka, se kterými jsem v tomto utkání počítal. Proto jsme si z Benešova odvezli prohru 3:6. V příštím týdnu budeme chtít na domácí půdě určitě bodovat."

2018 elm05 tabulkaSKN Žatec - SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary: 1:6

I tady je dlouhodobá žatecká vzájemná bilance tristní, pro Vary to bývají snadné body. Hned první problém na domácí straně avizovala hladká porážka bratří Vítů od J. Medka s Bíbrem. To Štolka se Stehlíkem dotlačili svůj debl do třetí sady, ale tam se v koncovce museli sklonit před Vankem, V. Kubínem a střídajícím Hronem. Trojice vyzněly jasně pro hosty, kteří v nich nezaháli ani v jednom setu. Jůzek, bratři Vítové a alternující Zlatohlávek podlehli Bíbrovi s bratry Medkovými, poté Štolka, Stehlík a Kovařík nestačili na Vankeho, V. Kubína a Hrona. A aby toho nebylo pro domácí málo, Jůzek s Kovaříkem prohráli vloženku ve třetím setu s Musilem, Svobodou a alternujícím M. Medkem. Čestný bod domácím barvám zachraňoval O. Vít, když v singlu zdolal M. Medka. Utkání ukončila porážka odvetné trojky Vítů s Jůzkem, která nestačila na Vankeho trio.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Z našeho výkonu jsme zklamaní. Čekali jsme vyrovnanější průběh, nicméně máme špatnou mezihru a přípravu útoku, s takovou vyhrávat nebudeme. Navíc se nedařilo našim dvojicím, na kterých to máme tak nějak založené."

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Po velmi dobře odehraných dvojicích se toto vedení projevilo ve hře trojic a utkání se pak už spíše jen dohrávalo. Velmi dobře si s vážnějším letošním debutem poradil Vlasta Kubín ml. ve dvojici i trojicích. Zároveň nám hodně pomohla suverénní hra dvojice Jakub Medek a Bíbr proti elitní sestavě domácích. Pohodový výkon, hezký výsledek."

TJ AVIA Čakovice - SKN Žatec: 6:2 (dohrávka 2. kola)

Pražané zatím nemají excelentní formu a proto doma s Žatcem nechtěli zaváhat. To Žatečtí by rádi k bodům přišli, jenže stejně jako v sobotu i druhý den zastihl jejich úvodní debly v nedbalkách. J. Kalous s J. Chadimem nedali šanci Štolkovi se Stehlíkem, poté Kučera a T. Chadim o něco náročněji skolili bratry Víty. Domácím vyšla i první trojka, když Kučera, J. Chadim a J. Kalous přehráli Štolku, Stehlíka a Kovaříka. Hosté se dočkali až ve druhé trojici, kde Souček, Z. Kalous a Fík podlehli o jediný balon ve zkráceném setu Jůzkovi s O. a P. Vítovými. Vedení o dva vydrželo i po nepárové části, když ve třetí dvojici se Souček s Pachmanem vypořádali s Jůzkem, Zlatohlávkem a střídajícím Kovaříkem a v singlu J. Kalous sice v prvním setu povolil O. Vítovi pouhé tři míče, ve dvou dalších to ale o míč lépe zvládl hostující hráč. Ten ale spolu s P. Vítem a Jůzkem pohořeli (7 uhraných míčů) v první odvetné trojici proti Kučerovu triu. Bod doma byl jistý, druhý přidala trojková sestava O. Cibulky (se střídajícími O. Cibulkou a Pachmanem) po těsném vítězství nad Štolkovou formací.

ONDŘEJ CIBULKA (Čakovice, kapitán): "Toto utkání jsme zvládli na výbornou, hráli jsme podle našich představ."

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Nedaří se nám úvodní dvojice. V tomto utkání jsme odehráli docela vyrovnaně trojice, a to jak Štolka Stehlík Kovařík, tak Vítové s Jůzkem a střídajícím Zlatohlávkem. Zápas singlu byl asi nejkvalitnějším utkáním dne."

 

Komentáře   

 
#1 Čelákovickýfanda 2018-05-02 06:15
Žatec v záhlaví :) Žatec s velkým Ž
 
 
#2 fanda 2018-05-03 07:59
Koukám že ten Kučera se v Čelákovicích pěkně zapotil když musel hrát na začátku hned dvě dvojky za sebou.
 
 
#3 Martin Maršálek 2018-05-04 14:34
Opraveno, omlouvám se.