• 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
EL: Kolo bez překvapení Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 23.04.2018

2018 elm04 1(Modřice, Čelákovice, Karlovy Vary, Praha) Čtvrté kolo extraligy mužů, hrané za slunečného letního počasí, nabídlo vlastně všechny očekávané výsledky. Vítězili favorité, někteří ztuha (Čelákovice versus Šacung, Vsetín versus Karlovy Vary), někteří snadně (Modřice - Žatec, resp. Čakovice - Český Brod).

TJ Spartak Čelákovice - SK Šacung Benešov 1947: 6:4

Šacung poslední dobou sehrál s Čelákovicemi vyrovnané mače a očekávalo se to i nyní. Hned první dvojkový zápas naznačil, že se bude hrát dlouho. Hostující Chejn se Sehrigem podlehli ve třetím setu až posledním možným míčem Kilíkovi s Kolenským, srovnání přišlo po porážce J. Kaděry s Ftačníkem od Doubravy s Kalasem. První kolo trojek nabídlo domácím důležitý trhák. V první trojici Kilík, Kolenský a Holas přetlačili ve zkrácené sadě Nepodala, Kalase, Voltra a střídajícího Chejna. To Spilka, Flekač a Bareš s Doubravou, Sehrigem, Knytlem a alternujícím Flaksem tolik práce neměli. Ve vložence Spilka s Holasem ztratili náskok ve třetím setu a o jediný míč prohráli s Nepodalem a Flaksem. Dvoubodový náskok znovu vrátil Kolenský, který v singlu proškolil Sehriga. Odvety trojic dopadly dělbou bodů, když nejprve Kilíkova formace zdolala Doubravovu a poté Spilkova neuspěla s Nepodalovou. Hosté prostřednictvím Doubravy a Kalase v deblu vykřesali naději na bod výhrou nad Kilíkem s Kolenským. V poslední mači dne J. Kaděra a Ftačník dlouho dotahovali vedení Chejna se Sehrigem, aby i s pomocí střídajícího Flekače v pravý čas vývoj obrátili a zajistili tak, že hosté odjeli s prázdnou.

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Dramatické utkání, ke kterému nemuselo dojít, kdybychom vyhráli vloženou dvojku, kde jsme vedli ve třetím setu 8:6 a druhou odvetnou trojku. Na druhou stranu se nám podařilo odvrátit debakl v poslední dvojce a tak zaslouženě zvítězit."

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): "Už loni jsme v improvizované sestavě soupeře dlouho trápili. Tušili jsme, že i teď můžeme překvapit. Dvojky nám poslední dobou vychází a nechybělo moc, abychom všechny vyhráli. Ve trojkách tentokrát selhala Doubravova sestava, zůstala bez bodu. Škoda jen poslední dvojky, oba mladí hráči hráli dobře a po prvním vyhraném setu vedli dlouho i ve druhém. Pak však přišly nevynucené chyby a soupeř po střídání nabídku využil."

2018 elm04 tabulkaSK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - NK CLIMAX Vsetín: 3:6

Karlovarští zatím připomínají den a noc a po výhře nad vicemistrem bylo otázkou, jak se nabudí na souboj s mistrem ze Vsetína. Začátek jim vyšel, když Vanke s Putíkem zdolali ve dvou setech Brutovského a Stupáka. J. Medek s Bíbrem ale na Chalupu s Plachým vůbec nenašli recept. Třetí set rozhodl první trojku, ve které Vanke, Putík, Hron a střídající V. Kubín udolali Galuse, Plachého, Vichtoru a naskočivšího Brutovského. Na 2:2 dorovnávali za hosty Chalupa, Stupák a Gargulák, kteří ve zkrácené sadě porazili J. Medka, M. Medka, Bíbra a alternujícího V. Kubína. Ani střední pasáž rozuzlení nepřinesla. Musil se Svobodou přehráli ve vložence Galuse a Vichtoru, v singlu Hron podlehl ve třetím setu Stupákovi. Rozhodlo se až v odvetách, kde domácí už nevyhráli ani set. Vankeho trojice zahrála špatně a Chalupovo trio tak poslalo hosty do vedení. Které zvýraznila Brutovského trojice též pohodovou výhrou nad J. Medkovou formací. Smutek do domácích řad vnesli Chalupa s Plachým , kteří v prvním odvetném deblu přetlačili Vankeho s Putíkem.

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Vyrovnané utkání s chybami na obou stranách dospělo do stavu 3:2 a utkání singlu. Karel Hron byl nohejbalovější, ale několik 120procentních zkažených míčů nás stálo tento bod a následně se nenašel nikdo, kdo by zastavil probudivšího se soupeře. Škoda dalšího minimálně bodu, protože utkání mělo remízový nádech."

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Z mé strany vládne spokojenost jak s výsledkem, tak i s předvedenou hrou. Je to zápas od zápasu lepší a doufám, že tento trend bude pokračovat. K obratu nás našlápnul zvládnutý Stupákův singl a jednoznačná výhra Chalupovy trojky nad Vankeho. Z hráčů nejvíce vyčnívali stoprocentní Chalupa, Plachý a také Stupák."

TJ AVIA Čakovice - TJ Slavoj Český Brod: 6:1

Pražané zatím hledají optimální formu a zatím nebodující středočeský soupeř, dorazivší bez T. Cibulky, mohl být vhodným adeptem na její vyladění. Už první tři zápasy naznačily, kdo je doma pánem. J. Kalous s J. Chadimem se s Ešnerem, Štěpařem a alternujícím Janíkem moc nezakecali. Ve druhém deblu Kučera a T. Chadim museli máknout na výhru proti Vedralovi s M. Kaděrou. To trojka Součka, Kučery a J. Kalouse povolila Ešnerovi, Vedralovi a Sýkorovi jen osm balonů. Hosté se dočkali až ve čtvrtém zápase, kde O. Cibulka, Z. Kalous a Pachman posledním možným míčem padli s M. Kaděrou, Janíkem a Štěpařem. Do zlrácené sady šla i nepárová dvojka, tam Souček s Pachmanem porazili Sýkoru, Vokáče a střídajícího Matějku. I další zápas došel do třetího setu, v něm J. Kalous v singlu podlehl Vedralovi. Součkovo trio ale ten den nebylo k zastavení, v odvetném souboji tentokrát potupilo M. Kaděrovu formaci (7 uhraných míčů). Hotovo.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "V utkání proti Čakovicím nás domácí přejeli svojí dobrou obranou a tvrdým útokem, na který jsme v našem rozpoložení neměli odpověď. Naštěstí od kanára nás opět zachráníl Marek Vedral, který svou bezchybnou levou zmátl Kalouse v singlu."

2018 elm04 2MNK SILNICE GROUP Modřice - SKN Žatec: 6:0

Modřice jedou zatím bez bodové ztráty a ani posílený nováček neměl být z těch, kteří moravskou jízdu vykolejí. Navíc, když dorazili bez P. Víta, Sýse a Dráždila. Modřice postrádaly Rosenberka. První dva debly se lámaly až v úplné koncovce setů, kterou ale domácí zkušeně zvládli. Kop s Müllerem tak porazili O. Víta s Kovaříkem a Pospíšil s Pelikánem zdolali Štolka a Stehlíka. Ve trojkách to už domácí měli o poznání snazší. Na 3:0 zvyšovali Kop, Pelikán, Topinka proti Jůzkovi, O. Vítovi a Kovaříkovi, na 4:0 Pospíšil, Hanus a Müller, kterým podlehli Štolka, Stehlík a Zlatohlávek. S hosty už bylo hodně zle a když si Hanus Burianem podali Zlatohlávka s Jůzkem, ve vzduchu visel kanár. Hostujícímu O. Vítovi chyběl balon od odvrácení potupy, ale domácí Kop nakonec zápas jednotlivců urval a po dvou hodinách souboje ptáček přece jen zazpíval.

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Utkání bylo jednoznačné kromě zápasu v singlu. Udělali jsme hodně chyb, ale proti oslabenému soupeři to stačilo. Těší mě, že jsme nic nepodcenili a utkání odehráli v klidu."

ONDŘEJ VÍT (Žatec, kapitán): "Utkání bylo zaslouženě ovládnuté domácími hráči. Jediný zápas, který mohlo skončit pro nás, byl singl."