Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
1L: Prostějov padl potřetí v řadě Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 17.04.2018

2018 1L 03 01(Prostějov, Holice, Přerov, Zruč) Tři kola, nula bodů. Novou sezonu rozehráli nohejbalisté Prostějova bídně. Naposledy torzo sestavy Hanáků na domácí antuce výrazně podlehlo čakovické rezervě a uzavírá tabulku první ligy. Výrazně lépe se vede blízkému Přerovu. Ten si připsal druhou výhru v řadě, když skolil béčko Modřic. První letošní vítězství oslavili ve Zruči, odkud odjelo bez bodů Dynamo České Budějovice. Nerozhodný výsledek se zrodil v Holicích a Start Praha si díky němu udržel průběžnou vedoucí pozici.

I. liga: 3. kolo

TJ Sokol I Prostějov – TJ Avia Čakovice B  1:6

Prostějovu začátek sezony nevychází, Pražanům se naopak daří. Ve vzájemném souboji to nebylo jiné. Domácí šli navíc do utkání s poměrně velkým hendikepem. „Chyběli Klaudy, Wiesner, Matkulčík, Roba i Kolář,“ vypočítával trenér Hanáků RICHARD BENEŠ, jak se mu rozpadla osa týmu. A po dalších bodech bažící Čakovice toho bezezbytku využily. Jediný zádrhel museli hosté řešit hned v úvodu. Valenta s Příhodou totiž přehráli ve třech sadách Kalouse s Ungermannem. K pramalé radosti tří desítek diváků to ale bylo naposledy, kdy se Moravané blýskli lepší chvilkou. Od té chvíle už to byla prudká jízda z kopce. Macurek se Schneiderem povolili ve druhém deblu Jordovi s Deutschem jen osm balonů a předznamenali další průběh střetnutí. Hosté naprosto ovládli dění na kurtu, neztratili už ani set a výmluvný je i celkový počet získaných míčů 83:144. „Projevilo se, že soupeř nastoupil v oslabené sestavě. Po první vyhrané dvojce už se k žádným bodům nedostal,“ shrnul vedoucí Pražanů MARTIN STREJČEK. Po dvou hodinách pečetila jednoznačný výsledek Macurkova trojice. „V první lize nelze vyhrávat pouze s nahrávači a zadáky. Možná jsme mohli získat o jeden až dva zápasy více, ale to je vše. Za daného stavu je to očekávaný výsledek,“ uzavřel zklamaný Beneš.

Foto: Prostějovský večerník (http://www.vecernikpv.cz)

Sestava domácích: Valenta, Deutsch, Jorda, Pazdera, Omelka, Příhoda. Sestava hostů: Vacek, Kalous Z., Kupský, Schneider, Sadílek, Macurek, Ungermann ml., Kopáček.

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: „Přístup některých hráčů k utkáním je naprosto nezodpovědný. Nelze tolerovat hráče, kteří bez omluvy nepřijdou, přitom si myslím, že v kompletním složení můžeme hrát vyrovnané zápasy prakticky s každým. Pokud to takto půjde i nadále, nemá cenu příští rok první ligu vůbec přihlašovat. Jasně nejlepším hráčem byl Valenta, své si uhrál i Příhoda.“

Vedoucí Čakovic MARTIN STREJČEK: Musím pochválit celý tým. Předvedli jsme soustředěný výkon. Do utkání se zapojili všichni hráči a každý z nich přispěl svým výkonem k úspěchu.“

2018 1L 03 02T.J. Sokol Holice – SK Start Praha  5:5

Mrákava versus Start Praha. Pět bodů domácího lídra proti pěti bodům Pražanů proti druhé polovině domácí sestavy. Hosté byli nejblíž k prolomení neporazitelnosti holického tahouna v první trojici, kde k tomu Tůmovi s Marečkem, Bálkem a alternujícím Markem chyběli v tiebreaku dva míče. Východočeši zase dlouho doufali ve třetím deblu. Tam Kučera s Vořiškem a střídajícím Hoffmannem dovedli svůj duel s Marečkem a Bálkem do rozhodující sady, tu ale nezvládli. Za stavu 4:4 proti sobě nastoupily elitní dvojice. Také tady celek z metropole cítil šanci. Mrákavu a Krátkého vyzvali Tůma se Sachlem. „V prvním setu jsme využili chyb soupeře v jeho polovině. Druhé dějství už přineslo klasický dvojkový průběh – bod za bod. A také naši nejtěsnější výhru,“ uvedl domácí kapitán JAKUB MRÁKAVA. Tuhý boj se pak přelil i do závěrečného deblu. Holice vsadily na tandem Konečný, Kalousek, proti nim stáli Klabík s Markem. „Za stavu 9:9 v úvodním setu se rozhodli všichni účastníci pro uplatnění stylu „nezkazíš – vyhraješ“. Míč tak poskakoval z jedné strany na druhou a možná by v tom pokračoval až do setmění. Naštěstí pro nás však psychické utrpení přítomných ukončil pádem do sítě domácí hráč,“ popsal s humorem kuriózní okamžiky hrající kouč Startu MIROSLAV SACHL. A protože Pražané zvládli v koncovce i následujcí set, body se na východě Čech dělily. Zaslouženě.

Sestava domácích: Mrákava, Kučera, Konečný, Kalousek, Voříšek, Pešek, Veselý, Krátký, Paul, Hoffmann, Levý. Sestava hostů: Klabík, Sachl, Tůma, Pokorný, Bálek, Bárta, Marek, Mareček.

Kapitán Holic JAKUB MRÁKAVA: Pochvalu opět zaslouží celé družstvo za přístup a bojovnost v utkání. Největším naším problémem je mezihra a finální zakončení v koncovkách setů. To nás stojí dílčí body v zápase a doufám, že časem a herní praxí vymizí.“

Trenér Startu Praha MIROSLAV SACHL: V krásném a přátelském prostředí areálu v Holicích jsme soupeřili především s výborně hrajícím Mrákavou, jemuž zdatně sekundoval Krátký. A protože jsme Kubu Mrákavu nedokázali ani jednou porazit, podělili jsme se společně se soupeřem o zasloužený příděl bodů.“

2018 1L 03 03TJ Spartak MSEM Přerov – MNK SILNICE GROUP Modřice B  6:2

Extraligové áčko mělo přednost, takže se modřická rezerva vydala do Přerova i se třemi dorostenci. Pokud chtěla odvézt nějaký bod, čekal ji těžký úkol, domácí totiž hodlali před vlastním publikem potvrdit výhru z Českých Budějovic. A naděje Jihomoravanů na úspěch dostaly vážné trhliny hned po zahajovacích deblech. Spartak nasadil své úderné duo Pavelka, Miklík do první dvojky a výsledkem bylo průběžné vedení. Halva s Tomášem Svobodou jim vzdorovali jen ve druhém setu. Větší problém pro Modřice ale přišel záhy. Konupka a Gürtler totiž trochu nečekaně ve třech sadách podlehli Štefanovi s Bergmannem a střídajícím Volmanem. „Ve třetím setu jsme za osmiček dvakrát chytili v obraně, ale následné útoky jsme oba zkazili,“ litoval hrající kouč hostů JAKUB SPOUSTA. Když navíc Pavelkova formace porazila Halvu a spol., ocitli se Modřičtí v prekérní situaci. Konupkova trojice, tentokrát v obraně se Spoustou a mladíčkem Bolelouckým, však letos válí. Nestačilo na ni ani Miklíkovo uskupení se Štefanem a Zvoníčkem a hosté korigovali. Pak ovšem vzali osud střetnutí do rukou zkušení domácí borci. Kočička s Doleželem nejprve těsně přemohli mladou třetí dvojku soupeře a v singlu následně Miklík vyškolil dorostence Bartoše. V atraktivní bitvě elitních trojic sice Konupkova formace udolala posledním balonem Pavelkovu ekipu, jenže byla to už jen kosmetická úprava skóre. Miklíkovo trio žádné drama nepřipustilo.Hostům chyběly opory Hanus a Gulda, což bylo na jejich předvedené hře znát. My jsme letos poprvé jsme zvládli na výbornou nepárovou část,” bilancoval domácí TOMÁŠ VOLMAN.

Sestava domácích: Pavelka, Zvoníček, Miklík, Kočička, Štefan, Doležel, Šilhavý, Doležel, Volman, Bergmann. Sestava hostů: Spousta, Konupka, Gürtler, Svoboda T., Halva, Štěpánek, Svoboda M., Bartoš, Boleloucký.

Hráč Přerova TOMÁŠ VOLMAN: Do utkání jsme vstoupili koncentrovaným výkonem, který jsme udrželi během celého průběhu. Musím ocenit doslova heroický výkon Ondřeje Miklíka, z hostů mě zaujal mladík Boleloucký. Doufáme, že jsme dali krásný dárek v podobě vítězství našemu předsedovi Jiřímu Pavelkovi k jeho krásným šedesátinám.”

Trenér Modřic JAKUB SPOUSTA: K druhému venkovnímu utkání jsme odcestovali ve velice improvizované sestavě. I v tomto složení jsme bojovali o co nejlepší výsledek. Náš výkon ale bohužel na body nestačil. Pozitivem bylo zapojení mladých hráčů, kteří sbírali cenné zkušenosti. Velice dobrý výkon podal Boleloucký.“

2018 1L 03 04AC Zruč-Senec 2004 – TJ DYNAMO ČEZ České Budějovice  6:3

Oba týmy mají jedno společné, před sezonou je opustili klíčoví hráči. A duel omlazených kolektivů nabídl divákům ve zručském areálu divoký průběh. Než Jihočeši pořádně vystoupili z auta, už museli dohánět tříbodové manko. Mrzet je musela hlavně úvodní prohra dua Žikeš ml., Višvader, kteří nezvládli tiebreak proti dvojici Knapp, Rychlý. V dalších dvou následujících zápasech totiž bylo Dynamo bez šance. Lepší začátek si Zručští nemohli přát. Pak ale přišly těžkosti. Pivničkovo trio s Bočkem a Tomáškem se na hřišti trápilo a Šafránkova sestava toho dokázala využít. Nepárovou část zvládli hosté ve velkém stylu. Bělík se Zrnou vrátili ve třetím deblu Dynamo na dostřel a srovnání přišlo v singlu. „Višvader potvrdil proti Bočkovi svoji skvělou formu,“ poznamenal hostující JAN BĚLÍK. Začínalo se znovu. Že by ale ztráta tříbodového náskoku domácími otřásla? Ani náhodou. Rychlý s Knappem, jimž dodával na nahrávce klid protřelý matador Kovanda, přejeli Šafránkovu formaci a vrátili domácím vedení. Asi nejdůležitější okamžik střetnutí poté přišel v klání druhých trojic. Pivničkova sestava se tři sety přetlačovala se Žikešem, Višvaderem a Zrnou. Když ale vydřela rozhodující sadu pro sebe, zlomila tím definitivně rezistenci protivníka. V pohodě hrající tandem Knapp, Rychlý totiž vyprovodil z kurtu Šafránka s Tůmou rozdílem třídy a ve Zruči se mohl začít slavit první letošní triumf.

Sestava domácích: Boček, Rychlý, Knapp, Pivnička, Tomášek, Kovanda, Schicker. Sestava hostů: Žikeš ml., Žikeš st., Zrna, Šafránek, Višvader, Tůma, Bělík.

Trenér Zruče ALEŠ ŠKUDRNA: „Oba týmy nastoupily hodně v pozměněných sestavách. Bereme zaslouženě dva body, opět jsme však nezvládli prostřední pasáž, kde se soupeř bodově dotáhl. Utkání rozhodla větší zkušenost našich mladých hráčů. Soupeř totiž má ještě více omlazený tým než my. Některé zápasy byly opravdu dost jednoznačné. Absentující nahravačské duo Vaňourek, Sušánka dobře nahradil Kovanda, fluktuující z béčka.“

Hráč Českých Budějovic JAN BĚLÍK: „Nebylo to z našeho pohledu podařené utkání. Nemůže se stát, že jedeme takovou dálku a hned prohráváme 0:3. Bohužel soupeř byl, až na střední pasáž utkání, o třídu lepší. Do příště je toho hodně co zlepšovat.“