EL: Bodový půst domácích zachraňovaly Vary Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 16.04.2018

2018 elm03 1(Karlovy Vary, Benešov, Žatec, Český Brod) Ve 3. kole extraligy mužů se za pěkného téměř letního počasí nevedlo domácím družstvům. Jak Český Brod, tak Žatec i Šacung na své půdě nevyválčily ani bod. Naopak loňský vicemistr z Čakovic nemůže nalézt herní pohodu a ani ve svém druhém vystoupení vůbec nepřesvědčil. Díkuy tomu tak domácí Karlovy Vary odčinily tuplovaného kanára z minulého kola.

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - TJ AVIA Čakovice: 6:3

Pražský vicemistr měl zatím odehrané jen jediné kolo a v tom druhém už chtěl naplno bodovat. Varští ale po výprasku v Čelákovicích nechtěli export bodů připustit. Působili bojovně a bojovnost přinesla ovoce. V deblech Vanke s D. Putíkem přehráli Kučeru s T. Chadimem a J. Medek s Bíbrem a naskočivším M. Medkem poslední možným míčem porazili J. Kalouse s J. Chadimem. 2:0, to byl pěkný začátek a domácí se ještě nenabažili. Na 3:0 zvyšovala trojka Vanke, D. Putík a Hron, která zdolala Součka, Kučeru a J. Kalouse. Čtyřku domácím napsali J. Medek, Bíbr, M. Medek a alternující Svoboda, těm podlehli O. Cibulka, Pachman a Fík. Hosté se s klikou dočkali až v nepárovém deblu, kde Musil, Hron a střídající Svoboda sice otočili průběh s O. Cibulkou, Pachmanem a alternujícím Fíkem, ale nakonec v koncovce třetího setu selhali. Hosty to nabudilo a Hron na J. Kalouse v singlovém souboji neměl. 4:2 a šlo se na druhou část utkání. Vankeho trojka (se střídajícím Kubínem) byla i na druhý pokus úspěšná, porazila Cibulkovu sestavu. Hosté se dočkali až na poslední pokus, když Součkova trojka skolila J. Medkovu (se střídajícími Svobodou a Musilem). Hrdinové dne, Vanke s Putíkem, ani na čtvrtý pokus nezaváhali a J. Kalouse s J. Chadimem porazili.

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Změnili jsme sestavy a vyplatilo se. Přišel impuls, který tým potřeboval. To podpořeno extra motivací Dana Putíka při hře proti „jeho" Čakovicím bylo výsledkem vedení 4:0. Kluci dřeli, obrátili pár důležitých setů a tak jedinou maličkou kaňkou zůstává neproměněná třetí dvojka z 8:5 ve třetím setu, mohlo to být 5:0. To však jen kvůli hráčům – Svoboda, Musil – kteří si to vítězství zasloužili, protože hráli velmi dobře a Musil v poli předvedl zajímavé obětavé zákroky. Naším nejlepším hráčem byl poprávu vyhlášen Dan Putík, který bodoval s Honzou Vankem čtyřikrát, ale hlavně odehrál utkání v neuvěřitelné kvalitě."

ONDŘEJ CIBULKA (Čakovice, kapitán): "Toto utkání jsme nezvládli vůbec podle našich představ. Znovu nás provázela nervozita a nejistota na balonu. Nejlepším výkonem se blýskl Jirka Kalous v singlu, který byl poté po zásluze vyhlášen jako nejlepší hráč utkání. Domácí si za předvedený výkon vítězství zasloužili."

TJ Slavoj Český Brod - NK CLIMAX Vsetín: 1:6

Když přijede mistr, je to vždycky svátek. Český Brod zatím na body čeká, ani ve Vsetíně ale nejsou spokojeni. Dal se proto očekávat zajímavý boj. Domácí postrádali maroda T. Cibulku, hosté Galuse. V úvodním deblu M. Kaděrovi a Vedralovi chyběl ve druhém setu k výhře nad Brutovským a Stupákem jeden míč, třetí set už urvali hosté. To druhá dvojka byla o dvě třídy jasnější, Ešner, Janík a alternující Štěpař jen přihlíželi výkonu Chalupy s Plachým. Podobný průběh nabídly i trojkové souboje. V té první M. Kaděra, Vokáč a Janík podlehli Brutovskému, Plachému a Vichtorovi v koncovkách. Ve druhé trojce Ešner, Vedral, Sýkora a střídající Matějka na Chalupu, Gebela a Garguláka neměli nárok. Jeden vyhraný set na kontě a stav 0:4, to domácí moc nepovzbudilo. Aby toho nebylo dost, Sýkora, Vokáč a naskočivší Matějka na Kurku s Gebelem nevyzráli a bod měli hosté zajištěn. Když i Vedral v singlu prohrál první set s Plachým, zavánělo to kanárem. Domácí hráč ale otočil průběh a potupu zažehnal. Bylo to však maximum, protože hned následovala jasná porážka Kaděrovy (vč. střídajícího Štěpaře) odvetné trojice od Chalupova tria.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "Nasazení a bojovnost většiny hráčů v tomto utkání proti mistrovi byly žalostné. Doufám, že v dalších utkáních začneme hrát a bojovat až do posledního míče a také doufám, že výsledky se dostaví."

RUDOLF VICHTORA (Vsetín): "Vzhledem k tomu, že jsme hráli poprvé na antuce, podali jsme dobrý výkon. Dobře odehrála třetí dvojka Gebel, Kurka, která i přes nepříznivý stav dokázala otočit vývoj zápasu."

2018 elm03 2SK Šacung Benešov 1947 - MNK SILNICE GROUP Modřice: 4:6

V utkání dosud neporažených Šacung nastoupil proti jednomu z favoritů. Modřice sice přijely s posilou Kopem, ale doma nechaly Rosenberka a Müllera. Domácí byli kompletní a do utkání vstoupili výborně. Po pohodové deblové výhře Doubravy s Kalasem nad Kopem a Hanusem se pochlapil i druhý debl Chejna se Sehrigem, který také ve dvou setech zdolal Pospíšila s Pelikánem a rázem to bylo 2:0. Jenže domácím nečekaně selhaly trojice. V první posledním možným míčem padli Doubrava, Sehrig a Knytl s Kopem, Hanusem a Topinkou, ve druhé se nedařilo Nepodalovi s Kalasem, Voltrem i střídajícími Chejnem a Trucem vzdorovat náporu Pospíšila, Pelikána a T. Guldy. Nápor hostí ale zmrazili ve třetím deblu Topinku, Buriana a střídajícího T. Guldu deklasující Nepodal s Flaksem. V singlu Sehrig ale neměl na Kopa nárok a do odvet se šlo za stavu 3:3. Doubravova trojice (s alternujícím Flaksem) selhala, tentokrát proti Pospíšilově triu a poté i Nepodalovo trio nenašlo žádný recept na Kopovu formaci. Oboustranné selhání v klíčových chvílích provázelo i souboj Doubravy s Kalasem proti Pospíšilem s Pelikánem, ve třetím setu se radovali domácí a naděje žila. Jenže Chejn se Sehrigem a alternujícím Trucem už podruhé protivníka nezaskočili, Kopovi s Hanusem podlehli a hosté si tak odvezli z Benešova oba body.

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): "Chybělo málo a naše dlouhá série bez porážky měla pokračování. I přes oslabení byli hosté favoritem. Výborně se nám podařilo odehrát dvojky, dnes bodovala i druhá a třetí. Paradoxně jsme nezvládli trojice, které nám zajišťovaly bodový přísun v předchozích utkáních. Soupeř má ve trojkách ale velkou útočnou sílu. Velmi špatně byla z naší strany zejména prováděna nahrávka a servis, hráči makali, ale někteří neměli svůj den."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "K utkání jsme odcestovali bez obou levonohých hráčů, pracovně zaneprázdněného Martina Müllera a zraněného Lukáše Rosenberka. Letos poprvé tak dostal šanci Tomáš Gulda. Byli jsme tak nuceni nastoupit ve velmi improvizované sestavě a zisk obou bodů je určitě pozitivní. Nedařilo se nám ve dvojicích, když jsme z pěti vyhráli pouze tu poslední, ale zase jsme domácí přehráli jasně ve trojkových duelech. Vyzdvihnout musím výkon čtyřbodového Pavla Kopa."

SKN Žatec - TJ Spartak Čelákovice: 3:6

Staronový nováček versus jeden z favoritů, který zatím neztratil ani bod. To byl souboj Žatce a Čelákovic. Začátek domácí zvládli, bratři Vítové sice prohospodařili jasné vedení, ale Spilku s Holasem nakonec ve třetím setu o balon dali. Okamžité srovnání zajistil hostující debl Kilíka s Kolenským, který zdolal Štolku a Stehlíka. Obě trojice došly do třetích setů, větší rozvahu si ale zachovali hosté. Bratři Vítové s Jůzkem neproměnili proti Spilkovi, Flekačovi a Šafrovi mečbol, Štolka, Stehlík a Kovařík poté vzdorovali Kilíkovi, Ftačníkovi, Holasovi a alternujícímu Kolenskému. Svůj náskok hosté navýšili na tříbodový, když Jůzek, Kovařík a střídající Zlatohlávek nenašli zbraň na Ftačníka s J. Kaděrou. Domácí ale snižovali zápasem jednitlivců, ve kterém O. Vít ve třetím setu udolal Kolenského. Odvety trojic skončily smírem, což hrálo na mlýn hostům. V první odvetě Vítova trojice nezvládla zkrácenou sadu (kanár) proti Kilíkově formaci, ve druhé se domácí konečně dočkali, když Štolkova sestava si proti Spilkově ve třetím setu vedla úspěšněji. Domácí stále živli naději na remízu, ale třetí sety jim nešly. A to ani dvojici bratří Vítů, které k výhře nad Kilíkem s Kolenským chyběl jeden míč. I proto body sebou odvezli hosté.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Velmi slušná divácká kulisa zajistila pěkný zážitek. Velmi vyrovnaná utkání vystřídala snad jen dvě, které hosté ovládli. Sedm zápasů z devíti se hrálo na tři sety, z toho tři 10:9 ve třetím setu, jednou pro nás a dvakrát pro hosty. S výkony hráčů jsem spokojen, ale věříme, že ještě porostou. Kdyby bratři Vítové vyhráli jednu trojici navíc, což nebylo nereálné, mohla to být klidně remíza. Ale hosté působili vyrovnanějším dojmem a přehrávali nás hlavně v mezihře, proto si myslím, že si odvezli oba body zaslouženě. Z naší strany bych rád pochválil trojici Štolka, Stehlík, Kovařík, která hrála houževnatě a zvítězila v odvetných trojicích a také Ondru Víta v singlu."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Vzácně vyrovnané utkání, v kterém se hrálo sedm třísetových zápasů s poměrem 5:2 v náš prospěch. Jako rozhodující momenty bylo jednak vítězství naší odvetné trojky proti bratrům Vítům s Jůzkem a odskok na 5:2 a potom výhra první odvetné dvojky opět nad bratry Víty."