Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
1L: Zruč ukořistila v Modřicích bod Tisk
Napsal Ladislav Barák  |  Úterý, 10.04.2018

2018 1L 02 01(Holubice, Praha, České Budějovice) Už jen Start Praha má po druhém prvoligovém kole na svém kontě plný počet bodů. Tentokrát si Pražané poradili s Prostějovem, který naopak na první letošní úspěch čeká. Na triumf z úvodního kola nenavázaly České Budějovice. Ty sice proti Přerovu mocně finišovaly, ale nejtěsnější výhru odvezli Moravané. Modřice B nedotáhly tři zápasové mečboly k vítězství nad Zručí a musely se spokojit s remízou. Nerozhodným výsledkem skončil i střet mezi čakovickou rezervou a Holicemi. Byl to zatím jediný z osmi odehraných duelů, ve kterém soupeři změřili síly venku na antuce.

I. liga: 2. kolo

MNK SILNICE GROUP Modřice B – AC Zruč-Senec 2004  5:5

Potvrdit výhru z Prostějova i na domácí půdě. S takovým cílem šla modřická rezerva do souboje se Zručí. Hosté si naopak chtěli vylepšit náladu po porážce od Startu. A nakonec odjížděli z holubické tělocvičny spokojenější, byť tomu průběh klání příliš nenasvědčoval. Moravané se museli obejít bez Hanuse i indisponovaného Gürtlera. „Kvůli jeho zranění na posledním tréninku jsme museli pozměnit sestavy,“ prozradil hrající trenér Modřic JAKUB SPOUSTA. Mimořádně vyrovnanou bitvu, ve které plná polovina zápasů končila posledním míčem třetího setu, rozehráli vítězně Zručští. Duo Boček, Pivnička nejtěsnějším poměrem udolalo Konupku s Guldou. Domácí kontrovali dvěma snadnými body. Nejprve Halva s Burianem skolili Rychlého s Knappem a vzápětí protivníka rozstřílela Konupkova trojice. „I naše druhá formace ve složení Gulda, Halva a Štěpánek začala výborně, ale postupem času si nedokázala poradit se zlepšenou obranou soupeře, zejména se skvělým blokem Rychlého. Za vyrovnaného stavu 2:2 bylo jasné, že nepárová část utkání bude klíčová,“ konstatoval Spousta. Ve třetí dvojici stáli při domácích všichni svatí. Zach se Svobodou totiž dlouho tahali proti Sušánkovi s Tomáškem za kratší konec. Po prohraném úvodním dějství stáli v tom druhém na kraji propasti. Hosté však dokázali zahodit čtyři mečboly, aby nakonec v tiebreaku ztratili i zápas. Když se pak za devítek třetího setu nevešel do kurtu Bočkův úder v singlovém klání proti Burianovi, vedli domácí už o dva body. A další rána postihl Západočechy i v první odvetné trojici. Jak jinak než opět za stavu 9:9 ve třetí sadě. Burian posadil svoji smeč kolem Rychlého bloku přesně na lajnu a Modřice vedly 5:2. Hosté se ale vzepjali. „Nesložili jsme zbraně a bojovali dál. Oproti minulému týdnu tu bylo rázem úplně jiné mužstvo a bojovnost do poslední chvíle přinesla své ovoce,“ těšilo vedoucího Zruče TOMÁŠE VAŇOURKA. Zelenobílým dala naději výhra Pivničkovy trojice a k bodu je dovedly dvě další infarktové koncovky. V obou odvetných deblech opět musel určit vítěze až poslední balon. Jak Rychlý, tak Boček v klíčových okamžicích na útoku prokázali nervy ze železa a Zruč si tak odvezla cenný bod.

Sestava domácích: Spousta, Konupka, Burian, Gulda, Halva, Štěpánek, Svoboda M., Zach. Sestava hostů: Vaňourek, Boček, Rychlý, Knapp, Pivnička, Tomášek, Sušánka.

Trenér Modřic JAKUB SPOUSTA: „Naše první domácí utkání bylo velice vyrovnané a trvalo tři a půl hodiny. Výsledek 5:5 na zápasy a 13:13 na sety hovoří za vše. Určitě jsme rádi za každý bod v ligové soutěži, ale po průběhu střetnutí s výsledkem spokojeni být nemůžeme. Na straně soupeře musím ocenit obrovskou bojovnost i za nepříznivého stavu. Našim nejlepším hráčem byl  Burian, který hrál výborně ve všech svých zápasech.“

Vedoucí Zruče TOMÁŠ VAŇOUREK: Očekávali jsme nelehké utkání, a to se také potvrdilo. Od začátku byl k vidění pohledný a bojovný nohejbal z obou stran. Nás může mrzet prostřední pasáž, kterou jsme měli vyhranou, domácí zase závěr utkání. Remíza je asi spravedlivá. Pochválil celý náš tým za bojovný výkon a o sto procent zlepšený výkon oproti minulému týdnu.“

2018 1L 02 02TJ Avia Čakovice B – T.J. Sokol Holice  5:5

Začátek střetnutí jakoby oba protivníky zastihl v podobném rozpoložení, v jakém končili to minulé. Do utkání jsme si přenesli pohodu z Přerova a ujali se vedení 3:0,“ potvrdil vedoucí domácího celku MARTIN STREJČEK. Nutno podotknout, že všechny tři úvodní zápasy musel rozhodnout až tiebreak. Východočeši se ale ze špatného startu oklepali. Mrákavova trojice s Konečným a Kučerou přejela kvarteto Kalous, Vacek, Sadílek a Ungermann a shodila z hostů deku. Holičtí ve třísetových bitvách ovládli nepárovou část a bylo srovnáno. „Náš výkon byl v těchto fázích rozpačitý. Duel se lámal ve třetí dvojici, kterou jsme nezvládli. Singl mezi Kalousem a Mrákavou byl sice parádní, ale tady jsme s bodem nepočítali,“ povzdechl si Strejček. Čakovicím vrátila vedení Macurkova formace s Poncarem a Kopáčkem, když přehrála Mrákavu a spol. Pak ovšem zabrala druhá trojka hostů Krátký, Paul, Voříšek, přetlačila Kalousovu sestavu a na ukazateli skóre visel znovu nerozhodný výsledek. „Naše druhá trojice neměla svůj den a oba své zápasy sehrála pod své možnosti,“ řekl Strejček. Holice se vzápětí poprvé v první lize ujaly vedení. Mrákava a Konečný totiž přemohli Macurka se Schneiderem. „První set se nám podařilo otočit ze stavu 6:9, v tom druhém domácí od poloviny přestali proměňovat své útoky,“ uvedl kapitán nováčka soutěže JAKUB MRÁKAVA. Hosté měli bod v kapse a byli blízko i druhému. Jenže Krátký s Paulem svou šanci proti Kalousovi s Ungermannem, jenž nahradil v prvním setu Vacka, promarnili. „Po jasně vyhrané úvodní sadě jsme vedli v té další už 5:2, což vypadalo nadějně. Jenže Čakovice stahovaly. My jsme si za devítek nepřijmuli jednoduchý servis, mečbol neproměnili, zatímco soupeř svůj útok ano. Na začátku tiebreaku jsme pak dvakrát nezabodovali a domácí si už vedení pohlídali,“ vylíčil Mrákava.

Sestava domácích: Vacek, Kalous Z., Kupský, Schneider, Sadílek, Macurek, Ungermann ml., Kopáček, Poncar. Sestava hostů: Mrákava, Kučera, Konečný, Kalousek, Voříšek, Pešek, Veselý, Krátký, Paul, Hoffmann, Levý.

Vedoucí Čakovic MARTIN STREJČEK:Jako na houpačce. Po snovém začátku jsme rádi alespoň za remízu. U soupeře vynikal Mrákava, kterému pomohla znalost našich hráčů.“

Kapitán Holic JAKUB MRÁKAVA:Spokojenost panuje s výkonem všech hráčů, kteří i přes nepříznivý stav utkání nezabalili. Díky tomu se nám podařilo získat první ligový bod.“

2018 1L 02 03TJ DYNAMO ČEZ České Budějovice – TJ Spartak MSEM Přerov  4:6

Katastrofální začátek. To je hlavní důvod, proč Jihočeši nemohli v souboji s Přerovem pomýšlet na bodový zisk. „Do utkání jsme nastoupili posíleni úspěchem v Holicích. Tentokráte se nám ale začátek vůbec nepovedl a velmi rychle jsme prohrávali rozdílem třídy,“ uvedl vedoucí domácího družstva BRONISLAV PILBAUER. V sestavě Hanáků se už objevil uzdravený Ondřej Miklík a bylo to znát. Právě Miklík se Štefanem zaskočili na úvod českobudějovické mladíky Višvadera se Žikešem. Spartak vzápětí přidal i druhý bod, byť se na něj Pavelka s Doleželem nadřeli proti Šafránkovi s Rynešem o poznání víc. Když navíc povzbuzení Hanáci hladce ovládli i oba trojkové souboje, bylo Dynamo zralé na ručník. Teprve za hrozivého stavu 0:4 přišlo domácí vzkříšení. Bělík s Tůmou přetlačili ve třetím deblu Kočičku s Volmanem i střídajícím Šilhavým a snížili. Dynamo se znovu roztočilo. Višvader porazil v klání jednotlivců Doležela a naděje Jihočechů ožily. Šanci na vítězství jim ovšem pátým bodem už za chvíli sebralo Pavelkovo trio s Doleželem a Volmanem. Šafránkova formace ale posledním balonem přemohla Miklíkovu sestavu a pak konečně proti Pavelkovi a Doleželem zabrali i junioři Višvader se Žikešem. 4:5. Z jasné záležitosti se vylouplo drama. Jenže domácí museli řešit problém. „Kvůli zranění Ryneše musel do poslední dvojice vedle Šafránka nastoupit i trenér Žikeš starší,“ vysvětlil Pilbauer. Přestože nouzově sestavený domácí debl bojoval, obě koncovky patřily Miklíkovi se Štefanem. „I přes utrápenou hru jsme nakonec poslední dvojku urvali pro sebe,“ ulevil si přerovský JIŘÍ ZVONÍČEK. Měla cenu dvou bodů do tabulky.

Sestava domácích: Žikeš ml., Žikeš st., Višvader, Ryneš, Zrna, Šafránek, Musil T., Tůma, Bělík. Sestava hostů: Pavelka, Zvoníček, Miklík, Kočička, Štefan, Doležel, Šilhavý, Volman.

Vedoucí Českých Budějovic BRONISLAV PILBAUER: „Nezachytili jsme úvod utkání, ale zabojovali jsme a byli velmi blízko bodu, který jsme si za výkon ve druhé části utkání rozhodně zasloužili. Bohužel jeho závěr hrubě ovlivnil rozhodčí Vondrášek, který coby vedlejší rozhodčí za stavu 7:7 v prvním setu posledního zápasu odpískal evidentně dobrý míč domácích ve prospěch hostů. Domnívám se, že celý jeho výkon byl značně tendenční, a to v náš neprospěch. Myslím, že by se komise rozhodčích měla zamyslet nad nasazováním tohoto rozhodčího, který, byť je stále členem našeho oddílu, tak jeho další nasazení může být značně kontraproduktivní, a to je myslím diplomaticky řečeno…“

Hráč Přerova JIŘÍ ZVONÍČEK: „Za stavu 4:0 jsme si mysleli, že je hotovo a polevili v koncentraci, což nás málem stálo bod. Ve druhé odvetné trojici jsme měli při třech mečbolech ve třetím setu utkání ukončit. To se ale nepovedlo a o vítězství jsme se museli strachovat až do posledního zápasu.“

2018 1L 02 04SK Start Praha – TJ Sokol I Prostějov  6:1

Nejjednoznačnější záležitost kola. Stejně jako v předchozím kole se ale Start dostával do provozní teploty postupně. Tůma se Sachlem se museli proti Valentovi s Matkulčíkem o výsledek strachovat do poslední chvíle, Klabík s Markem neměli proti Klaudymu s Wiesnerem nárok. „První dvojka skončila nejtěsnějším poměrem v náš prospěch, druhou brali zásluhou nechybujícího Klaudyho hosté. Trojice však už ukázaly směr vývoje utkání,“ připomněl domácí kapitán DAVID TŮMA. Podobně jako minulý týden ve Zruči sešlápli Pražané plyn a začali soupeře přehrávat. Klabík s Novákem a Pokorným se nejprve příliš nemazlili s Wiesnerem, Klaudym a Valentou. Na kurtu se pak dlouho nezdržela ani Tůmova formace s Markem a Marečkem, jejíž obětí se stali Roba, Matkulčík a Deutsch. „Středová část proběhla v režii naší posily Marečka,“ podotkl Tůma. Duo Mareček, Novák totiž připsalo čtvrtý bod a asi definitivní ránu zasadil Hanákům opět Mareček, když v singlu udolal Klaudyho. „Novákovo trio poté v posledním dílčím zápase nepovolilo otěže a nedopustilo možný obrat,“ kvitoval kapitán Startu. „Několik setů jsme prohráli až závěrečným míčem a stále děláme dost chyb na útoku,“ hledal příčiny druhého letošního nezdaru prostějovský lodivod RICHARD BENEŠ. „Porážku jsem čekal, ale nemusela být tak vysoká,“ dodal.

Sestava domácích: Klabík, Sachl, Tůma, Pokorný, Novák, Marek, Mareček. Sestava hostů: Matkulčík, Klaudy, Valenta, Deutsch, Jorda, Wiesner, Pazdera, Roba.

Kapitán Startu Praha DAVID TŮMA: „Nepamatuji utkání, kde by se vyskytlo tolik sportovních gest na obou stranách sítě a rád bych tímto všem zúčastněným poděkoval. Pochvalu zaslouží posila Mareček, jenž se premiéry v modrobílém dresu nezalekl a zařídil rovnou tři body. Na straně hostů vynikal jednoznačně Klaudy.

Trenér Prostějova RICHARD BENEŠ: V první části utkání jsem hráli lépe než před týdnem doma s Modřicemi, což ovšem na body nestačilo. Z hráčů si své odvedli Valenta, kromě singlu Klaudy i Matkulčík. Rozhodčí Pachman vynikající, bez chyb. Druhý rozhodčí J. Škoda udělal mnoho chyb a měl by se nad svým dalším působením v ligových utkáních vážně zamyslet. Soupeři gratuluji k vítězství v utkání, kde byl jasně lepším týmem.“

Komentáře   

 
#1 Fanda 2018-04-11 10:31
V Budějovicich je zrejme velmi nezdravé prostredi v klubu...
 
 
#2 papírek 2018-04-11 19:46
Rád bych upravil komentář pana Pilbauera bylo by to možné? Před jménem chybí ing. Děkuji
 
 
#3 venca hup 2018-04-11 21:27
Možná by bylo lepší,kdyby jste šel do p..... pane Pilbauer,možná by to přispělo k oživení jihočeského nohejbalu.s pozdravem v.kroupa
 
 
#4 venca hup 2018-04-11 21:37
Možná by jste se měl zamyslet proč-chalupa,fí k,musil,matějka ,vondrášek,hrdl ička...to nejlepší odešlo
 
 
#5 T. Macurek st. 2018-04-11 23:02
No za to přece může starej Vondrášek to je jasný. Měli by ho z klubu vyloučit, už to že je členem, tak ovlivňuje dění a má špatný vliv na chod tak kdysi perspektivního oddílu.
 
 
#6 hk-cako 2018-04-17 06:09
...a až ho vyhodí, tak by za něj měli vzít tebe Tome. To by byl teprve exemplární trest ;)