Nejčtenější články - Soutěže mužů

Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 07.02. 09:27 Pravidla - aut
  Je to tak. Až bude v nohejbale také jestřábí oko, může platit to co jsi n ...
 • 04.02. 07:20 Pravidla - aut
  V hale je to složité už jsme taky kdysi kvůli tomu byli ve při... :-) Stře ...
 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
EL: Šacung zaskočil vicemistra Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Úterý, 03.04.2018

2018 elm01 1(Český Brod, Milín, Karlovy Vary, Žatec) Prodloužený víkend, zakončený pro mužskou část příjemným velikonočním svátkem, odstartoval na Velký pátek nový ročník ligových soutěží. V mužské extralize došlo k jedinému překvapení, když vicemistr z Čakovic byl rád za plichtu se Šacungem. Byl to také jediný bodový zisk domácích týmů v tomto kole. V krajském derby se Českému Brodu nepodařilo zaskočit Čelákovice, proti úřadujícímu mistru ze Vsetína se doma nedařilo nováčkovi ze Žatce a také předloňský mistr z Karlových Varů nenašel doma zbraň na Modřice.

SK Šacung Benešov 1947 - TJ AVIA Čakovice: 5:5

Pražský vicemistr posledních tří extraligových ročníků v loňském roce v první kole nadělil Šacungu kanára a i letos byl v úvodním utkání favoritem. Benešovskému celku chyběl Flaks, ale do hry naskočily všechny posily (Sehrig, Truc, Nepodal). Na čakovické straně se nově představil Souček. Hrálo se v milínské hale. Po prvních deblech byl stav rovnovážný, když Doubrava s Kalasem zdolali ve třetím setu Kučeru s T. Chadimem, ale Chejn se Sehrigem kladli odpor J. Kalousovi s J. Chadimem jen jeden set. Trojky fungovaly domácím skvěle, vyhráli všechny. V jejich prvním kole Doubrava, Sehrig a Knytl otočili průběh zápasu se Součkem, J. Kalousem, Fíkem a střídajícím J. Chadimem, poté Nepodal, Kalas a Voltr ml. pohodově skolili Cibulku, Kučeru, Pachmana a alternujícího T. Chadima. Za stavu 3:1 byli domácí nahoře, ale ve třetí dvojce zazdili Nepodal s Trucem v obou setech setbolové šance a o míč podlehli Fíkovi, Pachmanovi a střídajícímu Součkovi. V zápase singlistů Sehrig na J. Kalouse neměl nárok. Vyrovnaný stav ale nabudil domácí, kteří znovu ovládli obě trojky. Doubravova sestava ve dvou setech pokořila Kučerovu formaci, stejně tak Nepodalova sestava Součkovu. Souboj prvních dvojic Doubravy s Kalasem a J. Kalouse s J. Chadimem vyzněl jasně pro hosty a ti se nakonec bodu dočkali, když Kučera s T. Chadimem přetlačili Chejna se Sehrigem

STANISLAV VOLTR st. (Šacung, trenér): "Spokojenost vládne nejen s výsledkem, ale i s předvedenou hrou. Z hráčů jsem od začátku cítil velkou bojovnost a ta se potvrdila. Dnes měli i na výhru, vedli 3:1 a 5:3, parádně nám vycházely trojky. Dvě dvojky jsme ztratili nezkušeností, celkově z šesti setů v utkání na devítkách pět získal soupeř."

ONDŘEJ CIBULKA (Čakovice, kapitán): "Rozhodujícím momentem utkání byly naše špatně odehrané trojice a naopak soupeřem zvládnuté. Naštěstí jsme zvládli dvojice až na jednu skvěle a za remízu musíme být rádi. Velká nervozita a nejistota na balonu na začátku sezóny nás stála bod, ovšem za ten musíme být rádi. Takže bych řekl, že to je zasloužená remíza na obě strany."

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - MNK SILNICE GROUP Modřice: 3:6

Oba týmy, které v současném extraligovém poli mají ve vitrínách nejvíce titulů, představily své nové posily - Karlovarští Musila a Putíka, Modřičtí Kopa. Hostům však chyběl distancovaný "rváč" Pospíšil. Soudě dle průběhu i výsledku si ale hosté poradili. O tom, jak se bude utkání vyvíjet, se začalo vyjasňovat prakticky od začátku. To Vanke s Musilem a naskočivším Hronem vzdorovali Kopovi a Müllerovi pouze v prvním setu. Ani J. Medek s Putíkem nenašli na Pelikána s Rosenberkem recept. Ten nalezla až domácí trojice Vankeho, Hrona a M. Medka, která doslova zametla s Rosenberkem, Müllerem a Halvou. Jenže hosté kontrovali prostřednictvím Kopa, Pelikána a Topinky, kterým nestačili J. Medek, Bíbr a Kokštein. Vedení 3:1 ale brzy hostům proteklo mezi prsty. Hron se v singlu vypořádal s Hanusem a srovnal, ještě předtím si Bíbr, Kokštein a střídající Svoboda poradili s Hanusem, Halvou a naskočivším Topinkou. Důležitý bod hostům zajistila výhra Kopovy trojkové sestavy nad Vankeho triem. A když v souboji druhých trojkových sestav Müllerovo trio posledním možným míčem udolalo J. Medkovu sestavu, bylo při kvalitě hostujících párových deblů rozhodnuto. Na papír to dala výhra Pelikána s Rosenberkem nad Vankem, Musilem a střídajícím Hronem.

GERHARD KNOP (Karlovy Vary, trenér): "Velká nespokojenost vládne s výsledkem, který jsme si zavinili vlastními chybami celého družstva, včetně mě. S výjimkou Dana Svobody, který odehrál bezchybně třetí dvojici, asi nikdo nemůže být se svým výkonem spokojen na sto procent. V utkání jsme měli získat minimálně bod, protože ani soupeř se nevyvaroval mnoha chyb. Bohužel ty naše přicházely v rozhodujících chvílích. Hrozně moc setů jsme ztratili průměrným zpracováním slabších útoků soupeře a chybným rozhodnutím při volbě nahrávky nebo útoku."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Povedl se nám vstup do utkání. Velmi dobře zahrála naše staronová trojka Topinka, Pelikán, Kop a za stavu 3:3 získala důležitý bod. V utkání bylo k vidění celkem dost chyb z obou stran, což bych přičítal úvodu nové sezóny. Jsme spokojení, že se nám první duel povedl a získali jsme oba body."

2018 elm01 2TJ Slavoj Český Brod - TJ Spartak Čelákovice: 1:6

Krajská derby nemívají favorita, ale pokud zde některý tým měl být za favorita označen, byli by to hosté. Ti do českobrodské haly přijeli již s posilou Ftačníkem. Domácí zase nasadili Matějku. Hrál se pohledný a dramatický nohejbal, čtyři zápasy došly do zkrácené sady. První dvě dvojice z pohledu dalšího vývoje nic zásadního nepřinesly. Vedral s M. Kaděrou posledním možným míčem porazili J. Kaděru, Ftačníka a naskočivšího Flekače, ve druhém deblu Ešner a Janík třetí set proti Kilíkovi s Kolenským nedali. To trojky už napověděly. Matějka, Vokáč, Štěpař a alternující T. Cibulka s Janíkem nestačili na Spilku, Flekače a Šafra, poté Ešner, M. Kaděra, Sýkora a střídající Vedral nezvládli třetí set s Kilíkem, Kolenským a Holasem. Na rozhodujícím čtyřbodovém rozdílu měla podíl i dobře zvládnutá nepárová pasáž hostů. Vokáč, Štěpař a alternující Matějka podlehli Spilkovi s Holasem a v singlu Sýkora uhrál na Kolenského jen osm balonů. Utkání bylo ukončeno porážkou Cibulkovy formace od Kilíkovy trojkové formace.

MARTIN JANÍK (Český Brod, trenér): "Utkání jsme začali dobře, ale ve trojicích jsme nedokázali dotáhnout koncovky setů, kde nás Čelákovice přehrály. Na další utkání budeme muset více potrénovat mezihru jednotlivých disciplín, která v tomto duelu nebyla dobrá."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Myslím, že jsme na úvod sezony předvedli kvalitní výkon, který se musel divákům líbit. Byli jsme oslabeni o Součka, který hraje za Čakovice. Ale věřím, že nová posila Ftačník ho postupně dokáže nahradit. Po prohrané úvodní dvojce jsme pak již hráli uvolněněji a zaslouženě další zápasy vyhráli."

SKN Žatec - NK CLIMAX Vsetín: 2:6

I tady se prezentovaly nové tváře, v dresu domácího nováčka soutěže to bylo trio P. Stehlík, Štolka, Jůzek. A i tady se šlo do haly. Zřejmým favoritem byl obhajující mistr ze Vsetína, ale právě on bývá nejzranitelnější na začátku sezóny. Jako první přišli na řadu debly. V nich nejprve bratři Vítové pohrdli ve druhém setu proti Brutovskému se Stupákem trojicí mečbolů, ale nakonec zápas zavřeli. Vyrovnání přišlo po porážce Kovaříka, Zlatohlávka a alternujícího Jůzka od Chalupy a Plachého. Trojky mají hosté velmi kvalitní a tak nebylo překvapením, že ten den uhráli všechny - a to i bez ztráty setu. V první Štolka, O. Vít a Zlatohlávek padli s Brutovským, Plachým a Vichtorou, ve druhé se stejně vedlo i P. Stehlíkovi, P. Vítovi a Jůzkovi proti Chalupovi, Stupákovi a Gargulákovi. Ve třetím deblu stálo štěstíčko na straně hostujících Nezvala a Mikuly, kteří přetlačili o jediný míč třetího setu Štolku a Stehlíka. Za brzdu zatáhl v singlu O. Vít, který si poměrně pohodově prohrál se Stupákem. Za stavu 2:4 se šlo do trojkových odvet a jak bylo řečeno, hosté v nich neváhali. Štolkova trojice vzdorovala Chalupově jen ve druhém setu a naprosto shodně to vypadalo u poslední trojice dne, kde Stehlíkova trojice narazila na Brutovského komando.

PETR VÍT (Žatec, vedoucí): "Samozřejmě jsme proti sobě měli silného soupeře a obhájce titulu. Utkání však doprovázelo poměrně dost chyb na obou stranách. V našich silách bylo pouze zkorigovat stav třetí dvojicí, kde jsme prohráli poměrně smolně. Ve trojicích jsme na soupeře neměli nárok."

JAN CHALUPA (Vsetín): "Ačkoliv utkání pro nás nezačalo dobře, po průměrném výkonu první dvojice můžeme být s výsledkem spokojeni. Rozhodující byla doslova upoceně urvaná vložka. Po ní již soupeř nekladl žádný větší odpor. Jsem rád, že nám stále fungují trojky jako minulý rok."