Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


 • 10.01. 15:54 Pravidla - aut
  Rozhodčí vždy hledá stopu doteku míče s čárou. Pokud se jí míč dotýk ...
 • 10.01. 12:45 Pravidla - aut
  [quote="Stehlik":1ltfvyqo]je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč ...
 • 09.11. 18:41 Pravidla - aut
  je to stejné jako v tenise. Nesmí se míč dotknout čáry. ...
 • 31.10. 22:10 Pravidla - aut
  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na přesnou definici rozlišující dopad mí ...
Úspěšní z kvalifikace? Tři nováčci a Hradecko Tisk
Napsal Ladislav Barák, Antonín Stehlík  |  Sobota, 21.10.2017

2017 kval2L 01(Malá Skála, Hradecko) Řeporyje, Příšovice, Zaječov, Hradecko. To je výčet nových či staronových týmů, které si v příštím ročníku zahrají druhou ligu. O čtyři postupová místa zápolilo ve dvou kvalifikačních skupinách sedm družstev. Hrací systém? Dvojí. Do haly v Malé Skále na Liberecku se sjely čtyři celky a své soupeře si vylosovaly. Hrály se jen dvě utkání. Řeporyje přejely Stříbro a domácí Příšovice otočily střetnutí s Budíkovicemi z Vysočiny. V Hradecku bojoval trojlístek aspirantů na antuce pod širým nebem. Každý s každým. Oba letošní druholigisty tam vyškolil středočeský přeborník ze Zaječova a jako první měl postup v kapse. V souboji Hradecka s béčkem Českých Budějovic byli lepší Západočeši a na Dynamo tak zbyl Černý Petr.

 

Kvalifikační skupina A

TJ Sokol Řeporyje – TJ Baník Stříbro  5:0

Měření sil pražského vítěze s přeborníkem Plzeňského kraje mělo jednoznačný scénář. Na začátku zatočili Dan Putík a Košatka s Oktábcem, Vážným a alternujícím Rožnajem. Předznamenali tak další průběh střetnutí. Pražané ovládli i oba trojkové souboje, přestože ten druhý, kde Jiří Putík s Rosinou a Bartovským přemohli Oktábcovo trio s Nozarem a Šichtancem, musela vítěze opět určit až zkrácená sada. „První set byl pro nás celkem snadnou kořistí, ve druhém však přišlo několik zbytečných chyb. Rozhodnout tak musel set třetí, tam jsme ale nepovolili soupeři téměř nic,“ uvedl kapitán Řeporyjí VOJTĚCH BARTOVSKÝ. Ten pak celé utkání také uzavřel, když hladce přehrál v singlu Budka. „Soupeř působil velice kompaktně, ale mrzí nás, že jsme ho alespoň trochu nepotrápili. Ve druhé dvojici i druhé trojici jsme k tomu měli příležitosti, ale ve třetích setech jsme s šancí naložili špatně,“ uznal kvality protivníků kapitán Stříbra MIROSLAV NOZAR.

Sestava domácích: Bartovský, Rosina, Tůma, J. Putík, D. Putík, Košatka, Cimický, Liška. Sestava hostů: Nozar, Šichtanc, Rohlík, Oktábec, Kučera, Budek, Rožnaj, Vážný.

Kapitán Řeporyjí VOJTĚCH BARTOVSKÝ: Utkání mělo jednoznačný průběh. Rozhodně nebylo nejtěžší  v sezóně, jak by se dalo v kvalifikaci předpokládat. Při vší úctě k soupeři, v Praze by v kraji hrál tak v polovině tabulky. Na závěr musím pochválit všechny za to, že podali zodpovědný a týmový výkon. Včetně těch, kteří se nakonec na hřiště nedostali.“

Kapitán Stříbra MIROSLAV NOZAR: Pražané nás převyšovali ve všech činnostech a zaslouženě zvítězili. Dominantní byl zejména Dan Putík, který výrazně převyšoval všechny hráče na hřišti. Řeporyje postupují zaslouženě a určitě nebudou hrát v lize druhé housle“.

2017 kval2L 02TJ Sokol Příšovice – Nohejbal Budíkovice Lenin  5:4

Na rozdíl od ranního utkání si diváci užili odpoledne nohejbalu do sytosti. Nastoupily proti sobě týmy, které měly v základních sestavách ostřílené ligové hráče z Mnichova Hradiště, či na druhé straně Třebíče. V zahajovacím deblu porazili Bartoš s Jeníkem hostující duo Široký, Máca. Budíkovice ovšem v následujících zápasech výrazně zlepšily koncovky třetích setů a výsledkem byla série tří bodů za sebou. A aby toho nebylo dost, přejel Široký v zápase jednotlivců domácího Bartoše. Hosté v tu chvíli disponovali čtyřmi mečboly, ale měli se brzy přesvědčit o tom, že nejen fotbal, ale ani nohejbal nemá logiku. Srdnatě bojující Příšovice získaly obě trojky a vrátily se do hry. V prvním odvetném deblu navíc přežily kritický moment, když je dělil od porážky jediný míč. V poslední výměně ovšem Bartoš s Jeníkem odvrátili hrozbu a udolali Bláhu s Hruškou. Kdo poté však čekal v rozhodující dvojce boj na krev, nedočkal se. Budkai a Srba šli jednoznačně za postupem díky jistějšímu hernímu projevu, než jaký předváděli Široký s Mácou a alternujícím Nestrojilem.  „Probudili jsme se na poslední chvíli, ale dokázali utkání otočit a zajistit si postup,“ zářil kapitán Příšovic LUKÁŠ BUDKAI.

Sestava domácích: Budkai, Srba, Jeník, Bartoš, Košek, Sisák, Kraus, Oborník, Stolín, Macháček, Odler, Vít. Sestava hostů: Široký, Máca, Bláha, Nestrojil, Hruška, Malát, Krčál.

Kapitán Příšovic LUKÁŠ BUDKAI: „Chtěl bych klukům poděkovat za celou sezonu a především za dnešní utkání, které se muselo líbit a kterým jsme splnili náš letošní cíl. Diváci nás hnali za obratem a ten se nakonec díky týmovému výkonu podařil.“

 

Kvalifikační skupina B

2017 kval2L 03SDH Hradecko-NOHEJBAL – NK Zaječov  4:5

Západočeši si v druholigovém play-out hladce poradili s Rozvízem, ale hned v úvodním střetnutí domácí kvalifikace narazili na velmi kompaktního a nepříjemného protivníka. „Jednoduchá a efektivní hra Zaječova kontrastovala s našimi upracovanými body,“ kroutil hlavou vedoucí Hradecka MILAN SMOLA. Výsledkem bylo hladké vedení přeborníka Středočeského kraje po úvodních dvojicích. Trojky nabídly vyrovnanější průběh, ale hosté si svůj náskok podrželi. Smola pak v singlu přehrál Peterku a společně se Součkem a Karnetem dotáhli svůj celek k průběžnému nerozhodnému skóre. Zásluhou tria Vaníček, Fryš, Drábek šli Středočeši opět nahoru a před odvetnými debly měli výhodnější pozici. Elitní duo Hradecka Milan Smola, Václav Kůsa ještě dalo domácím šanci, jenže poslední zápas patřil Zaječovu. Fryš s Peterkou v něm přetlačili ve třech sadách Součka s Karnetem a střídajícím Zrubcem. „Byl to souboj plný chyb a nepřesností, ve kterém nakonec nebyli hosté lepší, ale spíše šťastnější,“ povzdechl si Smola. Zaječov se v tu chvíli výrazně přiblížil postupu.

Vedoucí Hradecka MILAN SMOLA: „Nejslabší výkon letošního roku jsme si nechali na domácí kvalifikaci. Tragické dvojky, kdy byl problém příjem, nahrávka i zakončení, nás dostaly pod tlak. Naše druhá trojice nedokázala porazit ani jednu z nadšeně a efektivně hrajících sestav Zaječova. Nutnost vyhrát obě poslední dvojky tak byla pro nás nepřekonatelným úkolem. První dvojice nakonec svůj zápas upachtila, i když celoroční tahoun Václav Kůsa opravdu neměl dvojkový den. Poslední dvojice pak sice se štěstím díky dvou blokům Čendy Součka v závěru druhého setu opět na chvilku vlila naději domácím, ale třetí set si zaječovská dvojka už nenechala vzít. Nejlepším hráčem utkání byl bezesporu Peterka ze Zaječova.“

Sestava domácích: Smola M., Smola J., Kůsa V., Kůsa P., Souček, Karnet, Zrubec. Sestava hostů: Ungr, Fryš, Peterka, Vaníček, Drábek, Krajdl, Kebrdle.

2017 kval2L 04NK Zaječov – TJ Dynamo ČEZ České Budějovice B  5:3

Z pohledu vítěze Středočeského krajského přeboru mělo druhé kvalifikační střetnutí podobný průběh jako to ranní. Zaječov sice tentokrát nevyhrál obě dvojice, v nichž si s Dynamem body podělil, ale v obou trojkách měl jasně navrch. „Ve trojicích jsme zaostávali v herním systému ve všech směrech, tím jsme umožnili soupeři odskočit na dvoubodový rozdíl,“ uvedl trenér českobudějovické rezervy DAVID ŽIKEŠ. Stejně jako v klání s Hradeckem si ovšem Zaječovští vybrali slabší chvilku a dovolili protivníkovi vyrovnat. „ Bojovný singl předvedl Tůma a v nelehkém zápase proti Peterkovi strhl vítězství na svoji stranu. Jiskřičku naděje jsme ještě vykřesali, když jsme porazili silnější trojici soupeře,“ poznamenal Žikeš. Jenže nápor Jihočechů zarazila druhá zaječovská sestava Vaníček, Fryš, Drábek, která ve třetím setu skolila Musila s Václavem Koudelkou, Hrdličkou a střídajícím Tůmou. Fryš s Peterkou pak dali razítko na postup svého celku do druhé ligy, když posledním možným balonem porazili Václava Koudelku s Tůmou.

Trenér Dynama DAVID ŽIKEŠ st.: „Podepsala se na nás dlouhá pauza. Nezachytili jsme zápasový rytmus, což se ukázalo zejména ve hře trojic. Gratuluji soupeři k vítězství.“

Kapitán Zaječova TOMÁŠ KEBRDLE: „Odehráli jsme velmi férové utkání s mladým a perspektivním soupeřem. Duel byl plně v naší režii, ani jednou jsme protivníka nepustili do vedení. Předvedli jsme kvalitní a kolektivní výkon. Všem bych chtěl moc poděkovat za úspěšné završení sezony.“

Sestava domácích: Ungr, Fryš, Peterka, Vaníček, Drábek, Krajdl, Kebrdle. Sestava hostů: Hrdlička, Bělík, Koudelka Z., Zrna, Musil L., Žikeš, Koudelka V., Musil T., Tůma.

TJ Dynamo ČEZ České Budějovice B – SDH Hradecko-NOHEJBAL  2:5

Duel o všechno. V letošní druholigové sezoně se ve vzájemných soubojích radoval vždy domácí celek. Tuto výhodu mělo Hradecko, byť v zápise bylo zapsáno jako hostující tým. Začátek střetnutí ovšem patřil Českým Budějovicím. Dynamo sebralo obě dvojky, když zejména výhra Václava Koudelky s Tůmou nad Milanem Smolou a Václavem Kůsou asi Západočechy zaskočila. Teprve pak se celek z Plzeňska probral. A bylo to dokonalé zmrtvýchvstání. Hradecko vyhrálo pět následujících zápasů za sebou, neztratilo v nich ani set a zajistilo si druholigovou příslušnost i pro příští rok. „Poslední kvalifikační utkání celého dne přineslo bojovný nohejbal. České Budějovice na nás vlétly ve strhujícím tempu a po prvních dvojicích vše nasvědčovalo jejich snadnému vítězství. My jsme ale od prvního zápasu trojic zpřesnili svou hru a technicky skvěle vyspělí mladíci z jihu Čech psychicky nezvládli obrovskou tíhu situace,“ okomentoval vítězství svého družstva vedoucí Hradecka MILAN SMOLA.

Hráč Dynama DAVID ŽIKEŠ ml.: Do utkání jsme vstoupili výborně díky dvěma vyhraným dvojicím, které se nám ke konci sezony poměrně slušně daří. Toto se nedá říct o hře trojic, tady spíše platí pravý opak. V singlu předvedl bojovný srdcařský výkon hradecký Smola, když po nelehkých výměnách dokázal využít zkušeností a získat vítězství. Poté jsme opět vyhořeli ve hře trojic. V poslední dvojici tohoto utkání jsme podlehli silnější dvojici soupeře v čele s kapitánem Smolou.“

Vedoucí Hradecka MILAN SMOLA: „Upřímně přiznám, že po ranní prohraném duelu jsem byl spíše skeptický. Před druhým utkáním jsme si ale v kabině řekli, že horší už to být nemůže a že se porveme o druhé místo. Trenér Souček mužstvo, a hlavně mě, nejdříve uklidnil a jeden z našich sponzorů pak solidně nabudil. Dvojky jsme však v sobotu zapomněli hrát, tudíž byl stav opět 0:2. Naštěstí v dobrém výkonu pokračovala první trojka a díky bohu se přidala i ta druhá. Především Petr Zrubec, který v sobotu slavil své dvaapadesáté narozeniny, začal skvěle útočit, a to se pak projevilo na hře celé trojice. Chtěl bych poděkovat všem hráčům za celou sezónu a zvládnutou kvalifikaci.“

Sestava domácích: Hrdlička, Bělík, Koudelka Z., Zrna, Musil L., Žikeš, Koudelka V., Musil T., Tůma. Sestava hostů: Smola M., Smola J., Kůsa V., Kůsa P., Souček, Karnet, Zrubec.