Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 30.05. 09:29 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Tak pane Spilka, vyjádření , ze by chtělo omladit kádr rozhodčích svádí ...
  • 24.05. 13:02 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Co vy jste za Fandu ze ho neznam? Ano Radek Safr tam byl ale neni trener ale ved ...
  • 23.05. 14:23 OTEVŘENÝ DOPIS ČNS
    Pane Spilka, pokud něco takového píšete, tak by jste měl napsat i druhou st ...
EL: Do finále jde Vsetín a Čakovice Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 16.10.2017

2017 exlm01(Praha, Vsetín) Kdo si vsadil na nohejbal podle tipů redakcí oslovených expertů, neprohloupil. Ale ruku na srdce, prostě jen favorité svou roli ustáli. Tak lze charakterizovat tři série, které se hrály o téměř letním víkendu a které doznaly svého rozuzlení. Do finále nejvyšší mužské soutěže míří premiérově Vsetín a na svůj třetí pokus v řadě na titul se mohou těšit v Čakovicích. Na Modřice a Čelákovice tak čeká pouze souboj o bronz. Rozhodnuta je i barážová série, další rok mezi elitou si zajistil Šacung.

Play-off semifinále:

TJ AVIA Čakovice - TJ Spartak Čelákovice: 5:3 (konečný stav série 2:1)

Pražané hrají lehkomyslně, ale zdravě drze. Středočeši čekají na finále už docela dlouho a některé věci řeší až příliš vážně. V tomto duchu zaznívaly hlasy některých znalých na téma, co rozhodne tuto sérii. Můžeme o tom diskutovat, ale výsledek tak dopadl. Pravdou také je, že v koncovkách rozhodující bitvy byli Čakovičtí odvážnější Ze sedmi setů na devítkách jich vyhráli šest, ze šesti třetích setů čtyři... Paradoxně Čelákovicím letos tolik nezahrály dříve parádní dvojky, naopak znovu se mohly opřít o trojky. Do mače o vše vstoupili lépe domácí borci. J. Kalous s J. Chadimem opět využili mečbolové chyby J. Kaděry a Flekače za devítek ve třetí sadě. Druhý bod přidali Kučera s T. Chadimem, kteří v úplných koncovkách skolili  Kilíka, Kolenského a alternujícího Spilku. Hosté ale skepsi nepropadli a kontrovali trojkami. V té první Šimáček, Kučera, Pachman a střídající T. Chadim nezvládli dobře rozehranou hru proti Spilkovi, Flekačovi, Šafrovi a naskočivšímu Součkovi. Ve druhé pak O. Cibulka, J. Kalous, Fík a střídající Z. Kalous ve dvou setech prohráli s Kolenským, Kilíkem a Holasem. Bylo zřejmé, že hodně klíčový bod se zrodí v singlu. Jeho průběh byl dost rozháraný, ve třetím setu ale J. Kalous Kilíka předčil. Do trojkových odvet znovu lépe vešli hosté, když Kučerovo trio podlehlo ve zkráceném setu Kilíkově formaci. Poslední trojka dne přinesla druhý klíčový moment. Cibulkova trojice dokázala udolat Spilkovu a hosté při formě domácích deblů za stavu 4:3 věděli, že je hodně zle. Ale při jejich bojovnosti se nedalo čekat, že složí karty. Jenže J. Kalous s J. Chadimem měli jak sebevědomí, tak i nakloněné štěstí. Nejtěsnější možnou výhrou nad Kilíkem, Kolenským a střídajícím Spilkou dovedli svůj tým do finálových bran.

ONDŘEJ CIBULKA (Čakovice, kapitán): "Rozhodujícím momentem byly naše skvělé dvojice, se kterými jsme vyhráli celou semifinálovou sérii. Chci pochválit kluky za bojovnost. Za vítězstvím jsme si šli v tomto utkání více. Utkání provázela hejhezčí divácká kulisa, jakou jsem v Čakovicích zatím zažil. Tím chci poděkovat našim fanouškům i Čelákovickým za super atmosféru."

LUBOŠ CHOURA (Čelákovice, kapitán): "Nevyšly nám úvodní dvojky a to se ukázalo jako rozhodující. Naději jsme vykřesali srovnáním stavu po trojkách, ale další ztráta v singlu soupeře dostala do sedla, což potvrdil v závěrečném finiši."

NK CLIMAX Vsetín - MNK SILNICE GROUP Modřice: 5:3 (konečný stav série 2:1)

Bitva o moravského krále vyvrcholila třetím utkáním série. I přes hezké počasí se dějištěm stala vsetínská hala. Nejen podle umístění v základní části, ale i podle dosavadního průběhu se zdálo, že Vsetínští se budou smát jako poslední. Jenže podceňovat zkušené modřické hráče určitě nelze. A ti dlouho také drželi otěže utkání. I tady se první deblový souboj dostal ve zkráceném setu na devítky, ale hostující Pospíšil, Müller a alternující Hanus mčbolovou nabídkou proti Chalupovi s Plachým nepohrdli. Když poté Pelikán s Rosenberkem vyškolili Brutovského, Stupáka a střídajícího Gebela, domácí měli o čem přemýšlet. A tak za to vzal Chalupa s Gebelem a Gargulákem a Pelikánovi, Hanusovi, Topinkovi a alternujícím Pavelkovi s T. Guldou neumožnili prakticky nic. Druhá trojka v podání Brutovského, Plachého, Vichtory a alternujícího Galuse versus Pospíšil, Müller, Rosenberk skončila výhrou posledním možným míčem pro hosty. A ti vedli 3:1! Kdo by řekl, že už do konce uhrají pouze dva sety! Že v singlu zkušený Stupák nepřipustí žádné další překvápko od Hanuse, se čekat dalo. Následná první trojková odveta přinesla rozhodující moment celého utkání. Chalupova trojice po prohraném prvním setu s Pospíšilovou sestavou hrála ve druhém o hodně, porážka by domácím dost omezovala další výhled. V polovině setu se domácí lídr pustil do větší diskuze s rozhodčími i Pospíšilem a ten zareagoval velmi nezkušeně. Fyzický kontakt (odstrčení) pro modřické eso znamenalo jediné, vyloučení. Není třeba asi detailněji popisovat zjitřenou atmosféru v hale. Hosté za Pospíšila vyslali do hry Halvu a ten porážce v setu nezabránil. Přesto hosté vedli v setu třetím, ale domácí čtyřbodovou šňůrou zápas zvládli. Vyrovnáno 3:3. Je jasné, že hosty vyloučení stáhlo dolů. Snad i proto neměli Brutovský a spol moc práce s Pelikánovou trojkou, které povolili devět balonů. Naději na zvrat vykřesali Pelikán s Rosenberkem v prvním setu deblové odvety, ale Chalupa s Plachým další dva sety byli lepší a domácí radost z historického finále propukla.

SYLVAIN GALUS (Vsetín): "Jako hlavní plusy utkání bych uvedl obrovskou bojovnost na obou stranách. A také profesionálně zvládnutou těžkou situaci ze strany rozhodčích, kteří museli uklidňovat všechny zůčastněné. Naopak za mínus považuji nepřiměřené emotivní chování některých hráčů a trenéra hostů."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Velmi vyrovnané utkání o jehož průběhu můžou asi více napsat rozhodčí, kteří ho zrežírovali. Rozhodující událost můžu popsat tak, že po výkřiku Chalupy "čůr...u přiznej se" následoval fyzický atak Pospíšila, který dostal červenou kartu. Oprávněně, leč rozhodčí měli stejně potrestat i vsetínského hráče. Chci poděkovat všem našim hráčům za výkony v play-off. Bohužel to dopadlo nešťastně a celá sezóna tak skončila neúspěšně. Nutno podotknout, že celá semifinálová série byla pro fanoušky krásná a nezasloužila si takový konec."

2017 elmb2Baráž:

SK Start Praha - SK Šacung ČNES Benešov 1947: 1:5 (konečný stav série 0:2)

Po domácí výhře 5:0 mohl Šacung k odvetě vzhlížet s dobrými nadějemi. S jasným cílem barážovou sérii uzavřít a tím definitivně potvrdit extraligovou příslušnost vyrazil do Prahy. Utkání se odehrálo za letního počasí na kvalitně připraveném kurtu. Domácí překopali složení dvojic a hned ta první s Tůmou, Klabíkem a střídajícím Sachlem kladla dvojici Makara, Chytra odpor až do třetího setu. To porážka Ungermanna, Nováka a alternujícího Kupského s Doubravou a Kalasem byla naopak jednoznačná. Za stavu 0:2 se šlo do trojic a i tam hosté uspěli. Nejprve Sachl, Tůma, Bálek a střídající Klabík prohráli koncovku třetího setu proti Chejnovi, Kalasovi, Chytrovi a alternujícímu Sekerovi. Poté Ungermann, Novák, Kupský a alternující Zátka neměli na Doubravu, Kadeřábka a Knytla. Za stavu 4:0 pro hosty bylo rozhodnuto, první a jediný dílčí zápasový bod v celé sérii domácím obstaral Tůma, který v zápase singlistů pohodově přehrál Chytru. Když v první trojkové odvetě nedokázala Sachlova sestava využít velký náskok ve druhém setu na Doubravovu formaci, šlo se na lajny k pozdravu.

MIROSLAV SACHL (Start, trenér): "Předně gratuluji soupeři k uchování extraligové příslušnosti, v této sérii byl jasně lepší, a pokud by v této sestavě odehrál celý ročník, nepochybně by o záchranu vůbec nehrál. Obdobně jako minulý víkend jsme ani dnes nedokázali zvládnout zkrácené třetí sety. Bohužel musím konstatovat, že se nám nedařilo zejména v mezihře a základních herních dovednostech. Celkově hodnotíme sezónu jako úspěšnou a chtěl bych všem Starťákům, zejména pak kapitánovi týmu Davidu Tůmovi, poděkovat za její provedení."

STANISLAV VOLTR (Šacung, trenér): "I přes domácí výhru 5:0 jsme k soupeři odjížděli s respektem, protože Start doma prohrál jen se Žatcem. Znovu se nám podařilo zvládnout obě dvojky a když se vyhrála i první trojka, domácí mi už přišli trošku odevzdaní. I když celkové skóre série 10:1 vypadá pro nás jednoznačně, v některých zápasech to bylo vybojované. Dokázali jsme však vyhrát úplně všechny třetí sety, v tom byl asi největší rozdíl. Extraligová zkušenost se přece jen projevila. Jsem také rád, že kromě zkušených hráčů se dokázali prosazovat i ti mladší. Celkově bych pochválil všechny hráče bez rozdílu za jejich zodpovědný přístup, kdy nic nepodcenili."

  

 

Komentáře   

 
#1 Michal.Nemec 2017-10-17 06:26
Foto, záznam z utkání Čako vs Čeláko: http://www.nohejbal-caslav.cz/index.php/13-vysledkovy-servis/425-semifinale-3-extraligy-tj-avia-cakovice-vs-tj-spartak-celakovice
 
 
#2 Petr 2017-10-17 14:28
Čakovice budou hrát finále po treti v řadě, ne počtvrté.
Pražané hrají drze, Středočeši berou některé věci až moc vážně... nakonec byli Čakovičtí rozvážnějsí - to nedava moc smysl.
Poslední hranou dvojku za Čelákovice prohrál Kilik, Kolensky a Spilka, ne Kaděra a Flekač.
Docela dost chyb hned na úvod.
 
 
#3 Martin Maršálek 2017-10-17 14:48
Petře díky - opraveno. Když jsem už měl cca 80% textu hotovo, náhle to spadlo a mohl jsem začít znovu. A v koncovce jsem nebyl důsledný, jak ti Čakovičtí.
 
 
#4 Fan 2017-10-17 14:55
Guldo sklamals hodně svých fanů. Trapně omlouváš neúspěch jedinou větou boudy a přitom útočil tvůj hráč. Od repre trenéra hodně nezvládnutí chování. Profík se chová jinak.
 
 
#5 D. Čukan 2017-10-17 18:15
Petře, Tvé účelově nekorektní vyjádření mě nepřekvapilo, pouze zklamalo. Vysvětli, prosím, nohejbalovým fandům, jak dokázali Ti dva proradní rozhodčí (já a Jirka) "zrežírovat" Kubův zkrat (od něj zcela ojedinělý, nešťastný)? A za co měli, lumpové, vyloučit Honzu, když v tom oslavném řevu fandů po získaném bodu nemohlo být srozumitelně téměř nic slyšet (a ten útržek, co jsem sluchem zachytil, žádný vulgarizmus neobsahoval)? Na základě nějakých domněnek, předpokladů? Snažil jsem se Ti to vysvětlit již při utkání a zmírnit tak narůstající nevhodnost Tvého chování a projevů, ale když to slyšet nechceš, tak je jakákoli snaha zbytečná. A když to ani s odstupem dne nedokážeš vidět a přiznat reálně, a místo toho se snažíš osočit sudí, kteří pískali dle pravidel (a velmi přesně), vypovídáš tím spíš o sobě....bohužel .
 
 
#6 Fanda 2017-10-17 19:02
Vazim si trenéra reprezentace Petr Guldy a chápu určité vypětí emocí, ale pamatuji ještě doby,kdy aktivně hrával. On byl jeden z největších řvounů a hádačů na lavičce Modřic.
 
 
#7 Haha 2017-10-17 19:54
Stary cuky vzdy piska velmi presne to vime :-D
 
 
#8 Pavel F 2017-10-18 02:41
Nic není jako dřív - ale, kde jsou ty časy, kdy se sportovalo se zápalem i emoce byly - ale bez vulgarit. Pak se pěkně vychladlo ve sprše - poté to obě strany probrali a vyhodnotili u pivka..chovali jsme se k sobě slušně a ohleduplně- proč? Protože jsme se potkávali na Osadách, krajských, či republikových turnajích, těšili se na sebe, jak si dáme odvetku a zase to pak proberem. A to hrálo jen za pivo a párek. Mladší uznale vzhlíželi ke starším, starší jim dávali ,,koledy" a předávali zkušenosti. A také si vzájemně přiznávali balony, protože byli většinou všichni kamarádi. Jo, to byly časy.. to se to sportovalo.
..a pískalo
 
 
#9 . 2017-10-18 03:37
jo, jo a těch hrubek ...
 
 
#10 Petr Gulda 2017-10-18 05:15
Ačkoliv jsem si nemyslel, že to udělám, nakonec se zde taky vyjádřím. Včera jsme měli promluvu s Jakubem Pospíšilem o nešťastném incidentu ve Vsetíně. Jakub si uvědomuje jakou udělal chybu, pokazil sobě a celému týmu celou sezónu. Je připraven přijmout trest od disciplinární komise. Věřím, že ti kdo budou rozhodovat budou spravedliví a vezmou v potaz, že se to Jakubovi stalo poprvé, byl vyprovokován Janem Chalupou (to jestli to bylo účelově necháme na jeho svědomí) a dost potrestán je on i klub vyřazením z play off a dostane trest na dolní hranici. Za svoje chování se nemám problém omluvit. Byl jsem po vyloučení Pospíšila ve velkých emocích a vědomí, že tím okamžikem jsme prakticky vyřazeni ze hry, jsem nezvládl. Možná, kdo něco podobného ve sportu zažil, tak pochopí.
 
 
#11 Petr Gulda 2017-10-18 05:16
Jen by mě zajímalo, jestli by byl Jan Chalupa potrestán žlutou kartou, kdyby se Jakub Pospíšil neotočil k síti a nereagoval na něj. Jsem přesvědčený, že ne. A já jsem osobně opravdu žádnou vulgaritu od vsetínského hráče neslyšel. Mám to zprostředkovaně od Jakuba Pospíšila.
 
 
#12 Pavel F 2017-10-18 05:41
Pro příspěvek č. 9 : za hrubky se omlouvám, také už to vidím, podstata věci není v i, nebo y ...starší čtenáři asi ví , co jsem svým písmem chtěl vyjádřit - určitě ne znalost českého jazyka. Díky za oprávněnou kritiku, co se pravopisu týče.
 
 
#13 Čelákovický fanda 2017-10-18 10:50
Cibulka je frajer, že nám taky poděkoval.
Atmosféra byla neskutečná.
Bohužel pro nás, se šťastnějším koncem pro domácí.
Špičkový nohejbal, toto mělo být finále :))
 
 
#14 Martin 2017-10-21 09:29
musím pogratulovat modřicím (a nemyslím to sarkasticky) k jejich umístění,protož e asi né jenom mě,ale jejich výsledky po né zrovna nejlépe odehrané základní části na mě udělali dojem,myslel jsem si že jejich poslední zápas bude doma proti Karlovým Varům,ale ukázali,že jsou opravdu jedni z nejlepších hráčů co tady máme a svojí bojovností dokázali obrátit čtvrtfinále a proti Vsetínu dokázali sérii vrátit do posledního možného utkání,za to jste si zasloužili můj respekt,doufám že si z této sezony odnesou nejvíc protože ty zápasy které prohrajete vám dají víc než ty vyhrané a to platí i v životě