Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
EL: První semifinále pro domácí barvy Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 02.10.2017

2017 elmsf1 1(Vsetín, Praha) Po očku sledovali hráči i trenéři dvou nejlepších týmů základní části své potenciální soupeře do bojů o medaile. Ti mentálně na výši věřili svým schopnostem a dovednostem, další osudu, jiní méně sebevědomí spoléhali na únavu či zdravotní komplikace svého rivala. Do hlavy nevidíš. Každopádně zbyli už jen čtyři a medaile se rozdávají tři. Dva pokusy a když jeden vyjde, je to doma. A oba premianti doma nezaváhali, úvahy o nevýhodě nerozehranosti nechali statistikům a... vyhráli.

Play-off semifinále:

TJ AVIA Čakovice - TJ Spartak Čelákovice: 5:4 (stav série 1:0)

Čelákovičtí roli favorita čtvrtfinálové série ustáli a rádi by konečně stanuli v televizním finále. Letos spolu oba soupeři zápolili vyrovnaně, výhra šla ale Středočechům. V předchozí sezóně to ale bylo obráceně. I tady bylo těžké soudit, jak pauza (a možná nerozehranost) ovlivní výkon Pražanů. Diváci se nudit nemuseli, utkání přineslo výborný nohejbal. A i velmi zajímavý průběh s domácí radostí, která ovšem byla doslova vydřená. Zahájení domácí fandy potěšilo, oba debly bodovaly. To nejprve hostující J. Kaděra nedbal poučky o tom, že vyrovnané debly se prohrávají na techniku v koncovkách a spolu s Flekačem mečbol ve třetí sadě proti  J. Kalousovi s J. Chadimem zazdili. I druhý debl domácí zvládli, když  Kučera s T. Chadimem porazili Kilíka a Kolenského. Nedařilo se ani hostujícímu triu Spilky, Flekače a Šafra, které podlehlo veteránu Šimáčkovi, doplněného Kučerou a J. Kalousem. Nebylo to poprvé a zřejmě ani naposled, kdy v Čakovicích hráči propadli uspokojení. A hrubě se jim to vymstilo, málem smrtelně. Z nadějného vedení 3:0 to náhle bylo 3:4. O. Cibulka, Chadim a Fík podlehli ve druhé trojce Kilíkovi, Kolenskému a Holasovi. V zápase jednotlivců J. Kalous padl ve třetím setu s Kilíkem. Kilík byl při chuti, jím vedená trojka v odvetě skolila Kučerovu trojici. Vyrovnáno! To namotivovalo i Spilkovu trojici, která druhý pokus už proměnila ve výhru nad Cibulkovou formací. Tady už přestali mít jasno i ti největší odborníci. Jenže domácí se mohli opřít o debly a že vyhrají úplně všechny, sami asi nečekali. J. Kalous a J. Chadim pohodově zdolali Kilíka a Kolenského a obrat v utkání i výhru obstarali Kučera s T. Chadimem, kteří po porážce v setu prvním ve dvou dalších porazili J. Kaděru a Flekače.

ONDŘEJ CIBULKA (Čakovice, kapitán): "Krásné první semifinále před krásnou kulisou jsme bojovným výkonem zvládli. Start do utkání nám vyšel na jedničku a rychle vedli. Bohužel hra trojic se nám nedařila a pohráli tři ze čtyř. Naopak musím kluky pochválit za dvojice, protože tam jsme byli fantastičtí na sto procent."

MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán): "Nevyšla nám naše silná zbraň a to jsou dvojky. Pokud nevyhrajeme ani jednu, nemůžeme pomýšlet na slušný výsledek."

2017 elmsf1 2NK CLIMAX Vsetín - MNK SILNICE GROUP Modřice: 5:0 (stav série 1:0)

Vsetín kontra Modřice, to bývaly duely nesmiřitelných. Tedy zejména těch na funkcionářských pozicích. Vzpomínáte? Ale také to bývala jednostranná záležitost pro Jihomoravany, kteří zkrátka na Vsetín umí. Ten však letos jedno velké varování do předměstí moravské metropole v posledním kole základní části (6:4) vyslal. Modřičtí ale mají pro strach uděláno a dvě výhry 5:1 z posledních dvou čtvrtfinálových mačů je v sebevědomí posílily. Možná až přespříliš. Jen noční můrou mohl být sen, ve kterém prohrávají čtyři třetí sety za sebou a odjíždí z moravského východu s kanárovým výpraskem. Jenže sen se stal krutou realitou. A jak to v reálu vypadalo? Chalupa s Plachým o jediný míč uzmuli střetí set deblu proti Pospíšilovi s Müllerem a naskočivším Hanusem. To Brutovský, Stupák a alternující Gebel se ve třetí sadě druhého deblu utrhli od začátku a přehráli Pelikána s Rosenberkem. A domácí vedení nabudilo i do trojek. V nich Chalupa, Gebel, Gargulák a střídající Stupák udolali ve třetím setu odpor Pelikána, Hanuse a Topinky. Hosté museli spoléhat, že domácí rozjezd zbrzdí alespoň trio Pospíšil, Müller, Rosenberk, jenže i ono padlo ve třetím setu (jak jinak!), vítězem byli Brutovský, Plachý a Vichtora. To už domácím bylo jasné, že by musel nastat superkolaps, aby výhra nezůstala doma. Singlista Stupák se s Hanusem příliš nemazlil a vyprovodil jej ve dvou setech.

PATRIK PERUN (Vsetín, trenér): "Výsledek vůbec neodpovídá dění na hřišti. Byl to těžký zápas a pro Modřice s krutým výsledkem. Zvládli jsme výborně všechny třetí sety a to rozhodlo. Nebylo by férové někoho z hráčů vyzdvihnout, výborně zahráli všichni. Jedině mohu vyzvednout fanoušky, kteří vytvořili perfektní atmosféru. Kromě těch našich tradičních děkujeme i těm ze severu, kteří nás přišli podpořit."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Utkání se nám nepovedlo. I když jsme bojovali a neprodali kůži lacino, tak domácí byli v koncovkách jednotlivých zápasů o něco lepší a šťastnější. Musíme zápas hodit za hlavu a pokusit se zvládnout domácí odvetu."

 

  

Komentáře   

 
#1 Pavel Filo 2017-10-03 07:42
ONDŘEJ CIBULKA (Čelákovice, kapitán) - MARTIN FLEKAČ (Čelákovice, kapitán), dva kapitáni v Čelákovicích???
 
 
#2 ... 2017-10-03 09:53
Červená karta pro trenéra Doucka unikla pozornosti pana Maršálka?
 
 
#3 Pavel Filo 2017-10-03 10:21
Kapitána v Čakovicích už editor opravil, na červenou možná také dojde..
 
 
#4 petr 2017-10-04 09:41
Četl jsem o nespokojenosti p. Hlavatého s nominací rozhodčích na utkání Čakovice - Čelakovice. Může někdo napsat o jaké rozhodčí se jednalo a eventuelně popsat co se doopravdy v zápase stalo?
 
 
#5 MS 2017-10-04 10:49
Pískali pánové Důtka a Veselý z Karlových Varů
 
 
#6 Pavel Filo 2017-10-04 11:16
Pan Veselý se v Žatci také ,,parádně" předvedl..jsme lidé a chybovat je lidské, ale nevšimnout si kolegy rozhodčího, jak vysvětluje u postranní čáry odpískaný aut a ukazuje stopu balonu a písknout zahájení hry - tak to už je asi krátkozrakost..
 
 
#7 Petr 2017-10-05 07:51
Filo ty jsi kdo? Poslední dobou tě je plno. Chceš mudrlovat a máš na to, když soudíš kdekoho?
 
 
#8 Pavel Filo 2017-10-05 10:35
Pro Petra - teď jsem jen pozorný divák a čtenář, ale alespoň se dovedu podepsat pod své názory...připad ají Ti moje názory jako soudy? Hrál jsi někdy nohejbal?