Nejnovější příspěvky v Nohec fóru


  • 02.03. 16:50 Ján a Martina
    Upřímnou soustrast všem kdo je znali, jménem nohejbalového oddílu MNK Mod ...
EL: Mistr titul neobhájí Tisk
Napsal Martin Maršálek  |  Pondělí, 02.10.2017

2017 elmcf3(Karlovy Vary) Tato čtvrtfinálové série play-off mužské nejvyšší soutěže neměla jasného favorita a i experti tápali, kdo se bude nakonec smát. Byl to nakonec předloňský mistr z Modřic, který zlepšenou formou doma výhrou 5:1 srovnal stav čtvrtfinálové série a nakonec uspěl i při repete v Karlových Varech. Semifinálovou bránu tak rozrazil v pravý čas.

Play-off čtvrtfinále:

SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary - MNK SILNICE GROUP Modřice: 1:5 (konečný stav série 1:2) 

Dva mnohonásobní mistři republiky se znají až příliš, aby se konalo nějaké překvapení, které by soupeře vykolejilo z rytmu. Na obou lavičkou vládnou dobří stratégové. A na obou stranách stálo dost velezkušených borců, včetně těch s reprezentačními ostruhami. Co tady vymyslet? Přece jen ale Varští nepředpokládali, že v zápase pravdy uhrají jen tři sety. Leč stalo se! Solidní návštěva byla netrpělivá stějně jako hráči, protože sudí duelu uvázli v dopravní zácpě.

Z nervozity se ale velmi rychle oklepali hosté, kteří obě úvodní dvojice jasně ovládli. Vanke s Kokšteinem a alternujícím M. Medkem neměli na Pospíšila s Müllerem a J. Medkovi s Hronem a střídajícím Bíbrem se vedlo podobně proti Pelikánovi a Rosenberkovi. Zavčas zatáhnout za brzdu se podařilo první domácí trojkové formaci s Vankem, Hronem, M. Medkem a nestárnoucím blokařským mágem klíčových okamžiků Bláhou, kteří ve třetím setu skolili Pelikána, Hanuse a Topinku. Hosté okamžitě kontrovali výhrou Pospíšila, Müllera a Rosenberka, kteří si počínali rozvážně v úplné koncovce setů proti J. Medkovi, Bíbrovi, Kokšteinovi a naskočivším V. Kubínovi. A hosté se ani s tímto nespokojili. Když v zápase singlistů nečekaně neunesl tíhu okamžiku Hron a prohrál ve dvou setech s mladíkem Hanusem, domácí tušili, že repete loňského finále se tak často neopakuje. Vanke s Hronem a M. Medkem šli na těžkou šichtu, Pospíšilovo trojkové komando je nejtěžší současný protivník. Domácí trio ale zvládlo vstup skvěle, ale pak už drtili hosté, kteří v rozhodujícím setu ztratili jen jeden balon. Hotovo, král je mrtev, na nového se musí počkat.

TOMÁŠ BÍBR (Karlovy Vary, vedoucí): "Rozhodující utkání vyšlo skvěle hostům. My jsme bohužel tentokrát nedokázali obrat po prohraných dvojicích, které suveréne vyzněly pro hosty. Překvapením byla prohra Karla Hrona s mladým Hanusem, kdy je nutno ale i ocenit skvělou bojovnost mladého singlisty. Musím sportovně uznat, že Modřice byly v rozhodujícím zápase lepším a týmovějším družstvem. Naše hra byla pouze odrazem celé sezóny, která se nám nedařila od prvního utkání."

PETR GULDA (Modřice, trenér): "Jsme rádi, že jsme dokázali otočit čtvrtfinálovou sérii a zahrajeme si s vítězem základní části o postup do superfinále extraligy. Rozhodujícími momenty třetího duelu byly vyhrané úvodní dvojice, fakt, že naše elitní trojka dokázala ustát tlak a porazila druhou formaci domácích a pak velké překvapení v podobě výborného výkonu Hanuse v singlu."